Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pawel k napisał:

No kuźwa w tej cenie petarda ????

No właśnie nie bo one tak chodzą używane ? Tam cena za sztukę jest podana.

Ostatnio na OLX gość sprzedawał prawie nowe w tej cenie.

Upgrade do Secondy nic mi nie da poza basem. Wysokotonowy jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kurde ale te secondy to cena za sztukę? Czy za dwie? Bo jak za dwie to petarda!!!

Ano właśnie  cena za sztukę,  to tak jak Krzysieck pisze,  że na olx jest żyleta w podobnej cenie, no tak Krzysiu, jak już to na Quinty przejść ? to byłby większy krok ? te inne propozycje to trzeba byłoby przesłuchać, te YB Audio i Wigg Art, ja ich nie słuchałem nigdy, bo w salonach ich tak nie ma, tak jak tych bmn. Krzysiu idziesz na całość widzę,  będziesz Vice Prezesem za jakiś czas, bardzo dobrze ? ja to czekam,  bo tu Prezes robił porównania cedeków, to czekam na opis porównań ? 

Przyjacielu Ciszyn? Serio nie powaliły Cię te Charles Martin Violin? Jak zachowywały się przy większej głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rangefinder napisał:

nieśmiało wrzucam ofertę na wyprzedażowe Secondy: https://www.audiostyl.pl/opera-seconda-se-mahogoany-ex-demo-p-2407.html

Pewnie da się coś jeszcze utargować....

 

30 minut temu, Krzysieck napisał:

No właśnie nie bo one tak chodzą używane ? Tam cena za sztukę jest podana.

Ostatnio na OLX gość sprzedawał prawie nowe w tej cenie.

Upgrade do Secondy nic mi nie da poza basem. Wysokotonowy jest ten sam.

Kurde myślałem że za 2 ?‍♀️. Za  1 to żeczywiscie tak chodzą. Na OLX są za 7800zl kupione w sierpniu tego roku. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cena za sztuke, czyli wychodzi 8k za dwie plus to co utargujemy, czyli imho uda się zejść do 7-7,5zł za dwie. Czyli mamy wygrzane, nie pałowane, z gwarancją w cenie używek.

Krzycieck - nie słuchałem Quinty, ciężko mi się wypowiadać na temat tej konstrukcji. Natomiast dosyć dobrze znam Seconde I, tweeter zastosowany w obu kolumnach to sztos, to najlepszy model Peerlessa. W dobrej adaptacji gra de facto tak dobrze jak Illuminator D3004, różnica w cenie 3x. W Secondzie, imho, na dole siedzą dwie Vify M17WH, znowu w dobrej aplikacji te głośniki grają zjawiskowo. 

Dzisiaj wymieniłem elementy zwrotnic w moich kolumnach, właśnie mija jedna z pierwszych godzin wygrzewania, a już czuje, że będzie sztos. 

Kolumn szukałem 3 lata temu, budżet był 20k na nowe, nie znalazłem nic co zagrało lepiej niż Secondy. (nie słuchałem akustyka, YB i 16 hertz...) Z tego co pamietam słuchałem: PMC (ależ to było rozczarowanie), Tannoy, Viena cośtam, Heco, Amphion, Sonusów (Venery to była porażka, Cremona zagrała fajnie, delikatnie lepiej od Secondy), costam tulip (śliczne, duńskie, nie grające), jakiś Focal, były jakieś Pylony... Dużo tego. Żałuję, że nie miałem gdzie posłuchać ATC... 

Edytowane przez rangefinder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grutka napisał:

Sztos to pozytywnie, czy negatywnie ? Bo ja używam tego słowa, jako negatywne 

O_o przerażasz mnie!

https://sjp.pwn.pl/mlodziezowe-slowo-roku/haslo/sztos;5899798.html 

Edytowane przez rangefinder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Grutka napisał:

? 

Przyjacielu Ciszyn? Serio nie powaliły Cię te Charles Martin Violin? Jak zachowywały się przy większej głośności?

nie słucham głośno i nie sprawdzałem nawet. W każdym razie przy moich paździerzowych Tannoyach z lat 70 zagrały bez wyrazu.. Ale wiesz,  ja mam spaczony gust, bo nawet xt8f lubiłem, które Tobie raczej nie podeszły z tego co pamiętam ? Opery chętnie też bym sprawdził - Quinty mi kiedyś chodziły po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Przyjacielu Ciszyn, że xt8f mi nie podeszly, to mało powiedziane ? ale i tak nie ma nic gorszego, niż fyne audio ? sporo osób ma spaczony gust, ja także ,ja lubię dźwięk detaliczny i sterylny, i teraz mam taki, że na niektórych płytach, to aż przesadziłem, tak dobrałem zestaw mych marzeń, ale to zależy od realizacji płyty, na płycie Madonny tak mam, ona się przykłada do jak najwyższej realizacji, jest profesjonalistką ,jej koncerty, też  dopracowane,  co do joty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Uuuuuuu ostro jedziesz  ? dlatego je sprzedajesz, bo nie słyszałeś ich z Pionierem a 70da ? tak to byś zmienił zdanie, Nasz Prezes niedługo wywali wszystkie inne sprzęty i zamieni na Pioneera, no może tylko Ayona zostawi  ? żart Prezesie, bo znów będziesz chciał mnie zagryźć ?

Edytowane przez Grutka
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grutka przeciesz wiesz, że ja lubię milutkie, ciepłe granie. Pioneer a70da nie dla mnie. Jestem zadowolony z lampy.

A już niedługo będę miał na prawdę wypasioną lampeczkę.

9 godzin temu, rangefinder napisał:

w obu kolumnach to sztos, to najlepszy model Peerlessa

Scan speak D26 to dobra konstrukcja, ale chłodzona ferrofluidem. Quinty mają kopułkę i średniaka takie same jak Grand Callasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysieck napisał:

Grutka przeciesz wiesz, że ja lubię milutkie, ciepłe granie. Pioneer a70da nie dla mnie. Jestem zadowolony z lampy.

A już niedługo będę miał na prawdę wypasioną lampeczkę.

Scan speak D26 to dobra konstrukcja, ale chłodzona ferrofluidem. Quinty mają kopułkę i średniaka takie same jak Grand Callasy.

 

Miałeś może okazję słuchać Klipscha Forte lub Cornwall? Z tym to już konkretne gabaryty i wygląd, który nie każdemu odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Miałeś może okazję słuchać Klipscha Forte lub Cornwall? Z tym to już konkretne gabaryty i wygląd, który nie każdemu odpowiada

Nie słuchałem. Nie jestem fanem Klipscha i ich tubowych rozwiązań. Kolejna sprawa to ich kolumny mają ogromną efektywność, a to dla mnie minus bo moja lampa z Grand Mezzą na godzinie 8mej jest już naprawdę głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysieck napisał:

Słuchał ktoś może Elac Vela FS407? Ponoć też dobre granie, a waga mniej niż pół Quinty. No nie ukrywam, że to 45kg trochę mnie przeraża.

Słuchałem. To bardzo szybkie i precyzyjne granie z dużą przestrzenią. Bas raczej z tych twardych. Góra raczej perlista, słodka.

Niezłe granie ale nie do wszystkich gatunków bym powiedział. AMT ma swoją specyfikę. Warto przesłuchać dla samego poznania.

6 godzin temu, Krzysieck napisał:

Quinty mają kopułkę i średniaka takie same jak Grand Callasy.

Ale zwrotnice już na innych komponentach.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Krzysieck napisał:

To nie problem. Z czasem można ją delikatnie zmodyfikować ?

Z tym się zgadzam w pełnej rozciągłości ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 10:36, miras1970 napisał:

zastanawiam się też nad jakimś wzmakiem do nich narazie będą się wygrzewać z Rotel Ra921. Proszę o jakieś wskazówki i opinie.

Kolego szanowny,  jak lubisz granie Rotela to Ra12 albo 14, ewentualnie Audiolab 8300.

Możesz też kupić używanego Atolla In 100se za 2500 i chyba 500 za moduł phono. Ale tu najpierw kupiłbym Atolla i posłuchał bo to dość "specyficzne" brzmienie które się albo pokocha albo nie ? Podbity bas i średnia detaliczność, za to niezła elektrownia i super scena. Jak Ci się spodoba jego granie to sobie moduł phono dokupisz.

Za 3500 da się kupić poprzednią generację Atoll in200. To już dobry wzmacniacz ? Ale jak z wkładaniem tam modułu phono to nie wiem.

PIONEER A-50DA też jest poniżej 4tys, ale to klasa D więc też specyficzne granie, sucho i sterylnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawel k napisał:

No to od siebie polecę też atolla in 200 signature

Tak, ale nie w tych pieniądzach co kolega chce wydać ?

Prawda jest taka że w Atollach od modelu in200 w górę jest normalne granie ? Poniżej jest efekciarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafa napisał:

Z tym się zgadzam w pełnej rozciągłości ?

rafa, patrzyleś już do środka swoich callasów? Na jakich komponentach złożona jest zwrotnica?

BTW, pamiętam że zabierałeś głos w wątku o kondensatorach. Czy mógłbyś polecić jakiś kondensator z duża ilością dobrego jakościowo basu? Potrzebuję coś co wejdzie równolegle do woofera w Secondach. Teraz wstawiłem białego mundorfa na 630V (podobno jest dużo lepszy od standardowej wersji), ale na pewno można lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Krzysieck napisał:

Chciałbym usłyszeć odpowiedź od osoby, która testowała kondensator u siebie, a nie opierać się o znaną stronę, która imho nie odpowiada na moje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krzysieck napisał:

Więc potraktuj to jako ciekawostkę. Nikt Cię do niczego nie zmusza, nic nie sugeruje. To tylko link. Innym też się może przydać.

Mi się przydał.

skoro tak, to oto kolejne dwa przydatne linki:

https://www.sup-audio.com/html/high-standard.html

http://www.laventure.net/tourist/caps.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.