Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
15 godzin temu, Krzysieck napisał:

Słuchał ktoś może Elac Vela FS407? Ponoć też dobre granie, a waga mniej niż pół Quinty. No nie ukrywam, że to 45kg trochę mnie przeraża.

Ja tez słuchałem, ale vela fs 409, z luxmanem, ale nie pamiętam już jaki model, zamiast Oper kiedyś, myślałem o Elacu, ale ich ceny są nie na moją kieszeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2020 o 11:39, nissio100 napisał:

Witaj w Klubie! 
Co do wzmacniacza to hm jaki Budżet? Jaka muzyka cię interesuje? 
Pomóc pomożemy.? Tranzystor? Hybryda? Lampa? 

Zastanawia mnie dlaczego pre gramofonowy musi byc zintegrowany ze wzmacniaczem? Przecierz im wiecej na pokładzie towarzystwa tym wiecej zakłóceń porostu syfu w torze. O wiele lepiej wypadają urządzenia separowanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rangefinder napisał:

rafa, patrzyleś już do środka swoich callasów? Na jakich komponentach złożona jest zwrotnica?

BTW, pamiętam że zabierałeś głos w wątku o kondensatorach. Czy mógłbyś polecić jakiś kondensator z duża ilością dobrego jakościowo basu? Potrzebuję coś co wejdzie równolegle do woofera w Secondach. Teraz wstawiłem białego mundorfa na 630V (podobno jest dużo lepszy od standardowej wersji), ale na pewno można lepiej. 

Nie tylko patrzyłem ale zbudowałem do nich całkowicie nową zwrotnice pod nowy papierowy woofer bo nie mogłem jednak znieść brzmienia tego polipropylenu. 

Fabrycznie jest na dość przyzwoitych włoskich komponentach firmy z pod Wenecji. Wyjątkiem jest kondensator na tweeter którym jest najtańszy Mundorf.

 

Kondensator równoległy (w kolumnie 2 drożnej) odcina górę woofera i nie ma wpływu na bas a co najwyżej jakąś część środkowego zakresu średnicy. Na bas przede wszystkim wpływ ma cewka.

W średnicy są jednak 2  harmoniczne zakresu basowego i subiektywnie może się wydawać że bas może mieć lepszy np kontur.

Dla mnie najlepiej w tym miejscu sprawdzają sie CC ESA, JB JXF i ewentualnie PB-MKP-FC.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę, że w moim wzmacniaczu lampowym kondensatory i wszystkie lampy oprócz KT120 doszły już do siebie i gra to niesamowicie.

Nie mogę sie już doczekać aż zrobi się wersja na Traffonice i Jupiterach. To będzie petarda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z kolegą @Grutka w salonie Na Temat Audio posłuchać Quinty. Nie miałem jakoś dużo czasu, posiedziałem ze dwie godziny.

Bo miała to być szybka akcja - wchodzę, słucham, robię WOW!!! i wychodzę. Ale tak się nie stało.

 

Na początku słuchałem z Unisonem Simply Italy i Auralis Vega G2.

Było miło, ale wzmacniacz ewidentnie nie ogarniał tych kolumn.

 

Później zmiana źródła na CD Unison Primo i podpięcie Atolla in200 signature.

No ciut lepiej (lepsza kontrola, nie barwa), ale to jeszcze nie to.

 

W akcie ostatecznej desperacji poprosiłem o lepszy wzmacniacz, Pan Michał przyniósł Trigona.

Jeszcze lepiej ale czegoś brak. Trigon dwoił się i troił ale z CD Unisona więcej wycisnąć się nie dało, a Auralisa już nie podpinaliśmy.

 

Skutek jest taki, że albo przyjadę jeszcze raz, albo te kolumny wypożyczę, albo qrfa nie wiem ;).  

Swoją drogą zmieniły się Quinty, już nie mają kolców z przodu wkręcanych w obudowę, za to jest listwa metalowa jak w Grand Mezza.

A i efektywność była chyba 91dB a jest  89dB.

 

@Natalia Cattiva Twoje Quinty to jaką mają efektywność? 

 

Dziękuję Panu Michałowi za cierpliwość, profesjonalne podejście i gorąco polecam salon @Na Temat Audio

Dziękuję również koledze @Grutka i jego partnerce za wspólny odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2020 o 23:32, Grutka napisał:

A wiesz że u mnie i moich znajomych, używa się tego słowa jako negatywne? Może teraz ono u młodzieży z czasem ewoluowało, sztos czyli gniot, takie było kiedyś znaczenie 

 

W dniu 13.11.2020 o 18:28, Krzysieck napisał:

Tak, ale nie w tych pieniądzach co kolega chce wydać ?

Prawda jest taka że w Atollach od modelu in200 w górę jest normalne granie ? Poniżej jest efekciarsko.

 

W dniu 14.11.2020 o 06:39, Grutka napisał:

Ja tez słuchałem, ale vela fs 409, z luxmanem, ale nie pamiętam już jaki model, zamiast Oper kiedyś, myślałem o Elacu, ale ich ceny są nie na moją kieszeń 

 

13 minut temu, Krzysieck napisał:

Byłem dzisiaj z kolegą @Grutka w salonie Na Temat Audio posłuchać Quinty. Nie miałem jakoś dużo czasu, posiedziałem ze dwie godziny.

Bo miała to być szybka akcja - wchodzę, słucham, robię WOW!!! i wychodzę. Ale tak się nie stało.

 

Na początku słuchałem z Unisonem Simply Italy i Auralis Vega G2.

Było miło, ale wzmacniacz ewidentnie nie ogarniał tych kolumn.

 

Później zmiana źródła na CD Unison Primo i podpięcie Atolla in200 signature.

No ciut lepiej (lepsza kontrola, nie barwa), ale to jeszcze nie to.

 

W akcie ostatecznej desperacji poprosiłem o lepszy wzmacniacz, Pan Michał przyniósł Trigona.

Jeszcze lepiej ale czegoś brak. Trigon dwoił się i troił ale z CD Unisona więcej wycisnąć się nie dało, a Auralisa już nie podpinaliśmy.

 

Skutek jest taki, że albo przyjadę jeszcze raz, albo te kolumny wypożyczę, albo qrfa nie wiem ;).  

Swoją drogą zmieniły się Quinty, już nie mają kolców z przodu wkręcanych w obudowę, za to jest listwa metalowa jak w Grand Mezza.

A i efektywność była chyba 91dB a jest  89dB.

 

@Natalia Cattiva Twoje Quinty to jaką mają efektywność? 

 

Dziękuję Panu Michałowi za cierpliwość, profesjonalne podejście i gorąco polecam salon @Na Temat Audio

Dziękuję również koledze @Grutka i jego partnerce za wspólny odsłuch.

U mnie z in 200 signature grają właśnie secondy. Z początku nie bardzo mi to jakoś pasowało. Bo kolumny i wzmak były nowe. Teraz po prawie roku czasu jest pięknie. Ale zobaczymy jak będzie w poniedziałek po wymianie interkonektu Rca z furutech ADL Alpha-Line-Plus na purist audio design genesis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja też myślałem o tym, może to wina sali odsłuchowej? Albo inaczej grają te modele wyższe Oper? Przez to że mają  inne głośniki, mają inną sygnature brzmienia? Bo wcześniej nie sluchałeś przez cd, więc nie myślę że to transport.

1- albo sala odsluchowa pochłaniała przestrzeń i mikro dzwieki.

2- inna sygnatura, pomimo lepszych głośników.

No chyba że do nich potrzeba wzmacniacza za 50 tysięcy,  który przewyższa wielokrotność ceny Oper, musielibyśmy jeszcze raz się umówić i od razu żeby podlaczyli klocka za 5dych, i wtedy byśmy odrzucili jeden z wariantów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Grutka napisał:

Przez to że mają  inne głośniki, mają inną sygnature brzmienia?

Zdecydowanie. Inne głośniki, inne zwrotnice + inne strojenie i mamy zupełnie inne brzmienie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawel k napisał:

Nissio sprawdzają Ci się te granity pod Operami. Wniosły jakieś niuanse brzmieniowe ?

Napewno chronią kolumny przed odkurzaczem i żoną w akcji?

I chronią  prze kolcami podłogę ???

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafa napisał:

To na pewno wpłynęło na jakość basu ale wysokie i średnie da sie jakoś porównać raczej.

No nie do końca, bo siedziałem sporo dalej niż u siebie, a i rozstawienie kolumn było szersze.

Co do basu to ja i tak po ewentualnym zakupie planuję zatkać Quincie oba BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, rafa napisał:

Zdecydowanie. Inne głośniki, inne zwrotnice + inne strojenie i mamy zupełnie inne brzmienie.

To ja wolę brzmienie tych tańszych Oper, jestem sporo zawiedziony, powiem szczerze, i to bardzo sporo ?

Ciekawe jak Callas Diva i Grand Callas, tam widziałem wzmaka za 85 tysięcy, to od razu jego podpiąć 

Edytowane przez Grutka
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grutka napisał:

To ja wolę brzmienie tych tańszych Oper, jestem sporo zawiedziony, powiem szczerze, i to bardzo sporo ?

Ciekawe jak Callas Diva i Grand Callas, tam widziałem wzmaka za 85 tysięcy, to od razu jego podpiąć 

Grand Callas hm czysty Highend. Lepiej jak SF Olimpica3 wiem bo wymieniłem Olimpica3 na Grand Callas. To naprawde wysoki poziom dzwieku ale i wymagający porządnego systemu. Nie popierdółek. Od wzmocnienia po kabliska! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nissio100 napisał:

Grand Callas hm czysty Highend. Lepiej jak SF Olimpica3 wiem bo wymieniłem Olimpica3 na Grand Callas. To naprawde wysoki poziom dzwieku ale i wymagający porządnego systemu. Nie popierdółek. Od wzmocnienia po kabliska! 

Dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rangefinder napisał:

nie słuchaliście może tych kolumn w zbyt dużym i do tego przetłumionym pomieszczeniu? Takich warunków nie da się kompletnie przenieść do domu (tzn. jeżeli coś tam zagra to pewne jest, że nie zagra w domu). 

Dodam aby osiągnąć dobry dzwiek w domu niejednokrotnie trzeba wywalić stary system i zakupić ... reszte toru. Dlatego polecam słuchać u siebie Jeżeli istnieje taka możliwość. 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nissio100 napisał:

Grand Callas hm czysty Highend. Lepiej jak SF Olimpica3 wiem bo wymieniłem Olimpica3 na Grand Callas. To naprawde wysoki poziom dzwieku ale i wymagający porządnego systemu. Nie popierdółek. Od wzmocnienia po kabliska! 

a ja słuchałem Olimpiki 3 w takim przetłumionym pokoju i nie chciała zagrać kompletnie z niczym. Bas wpadał w te wszystkie pułapki, panele i go nie było... postawiliśmy Wenery, to samo. Akustyka pokojów odsłuchowych to nie rurki z kremem...

jako edycję dodam tylko, że Secondy wybierałem w świetnie zaaranżowanym pokoju odsłuchowym i jest przepaść między tym jak mogą grać te kolumny, a tym jak grają... 

Edytowane przez rangefinder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rangefinder, No właśnie napisałem o tym, że może wytłumione pomieszczenie pochłaniało, aczkolwiek Krzysieck klaskał rękoma i było echo, sprzedawca mówił że jeszcze zainstaluja absorbery,bo do końca wytłumione nie jest, więc albo pomieszczenie, albo brzmienie w tych wyższych modelach jest inne, i niestety nie lepsze.

Nisiek wiesz, ale to jest chore, żeby kolumny zagrały, żeby kupować do nich wzmacniacz za 50 koła? Grały na atollu in 200se, i potem na Trigonie, no to już popierdółka nie jest, no bez przesady 

No jeżeli to jest popierdółka, to ja wysiadam 

unnamed (3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grutka napisał:

Rangefinder, No właśnie napisałem o tym, że może wytłumione pomieszczenie pochłaniało, aczkolwiek Krzysieck klaskał rękoma i było echo, sprzedawca mówił że jeszcze zainstaluja absorbery,bo do końca wytłumione nie jest, więc albo pomieszczenie, albo brzmienie w tych wyższych modelach jest inne, i niestety nie lepsze.

Nisiek wiesz, ale to jest chore, żeby kolumny zagrały, żeby kupować do nich wzmacniacz za 50 koła? Grały na atollu in 200se, i potem na Trigonie, no to już popierdółka nie jest, no bez przesady 

c'mon, klaskanie a bas to dwie różne częstotliwości....  więc walczyli z odbiciami niskich częstotliwości i powiedzmy poniżej 300Hz pomieszczenie jest przetłumione? Nie byłem, nie wiem.... 

 

Takie pytanie, czy jest na sali ktoś kto postawił kolumny na pumeksie? Jestem ciekaw Waszych wrażeń, swoje oczywiście mam ?

Edytowane przez rangefinder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Grutka napisał:

Rangefinder, No właśnie napisałem o tym, że może wytłumione pomieszczenie pochłaniało, aczkolwiek Krzysieck klaskał rękoma i było echo, sprzedawca mówił że jeszcze zainstaluja absorbery,bo do końca wytłumione nie jest, więc albo pomieszczenie, albo brzmienie w tych wyższych modelach jest inne, i niestety nie lepsze.

Nisiek wiesz, ale to jest chore, żeby kolumny zagrały, żeby kupować do nich wzmacniacz za 50 koła? Grały na atollu in 200se, i potem na Trigonie, no to już popierdółka nie jest, no bez przesady 

No jeżeli to jest popierdółka, to ja wysiadam 

unnamed (3).jpg

Grutka to ze ma napchane cudów to jeszcze nie świadczy ze to cud wybitny wzmacniacz. Jezeli chodzi o konkretnie ten wzmacnoacz z foto to i owszem cos tam w środku siedzi! Jednak dźwiękowo to nadal popierdółka. Ale to moja opinia. Sluchalem Quinta np z Polskim Struss R500 i to była petarda. Tak samo Quinty wypadły z Electrocompaniet AW250 i wyższymi. Obstawiam ze Pomieszczenie było do ...y Pozatym to co środku danego urządzenia nie gwarantuje poprawnej współpracy! Czary polegają na kompletnie czym innym! Kilogramy sa wazne ale... w salonach zawsze podpina sie to co im zabardzo nie schodzi. Taka moja opinia.   
 

 

Moja metoda polega na tym ze kupuje kolumny mam kase na wzmacniacz i wypożyczam nie słuchając opini sprzedawców czy opini z netu. Sam słucham sam decyduje mam w czterech literach co mowia i myślą inni. Mogę ew skorzystać z pomocy doświadczonych i zaufanych osób. Ale kierując sie opiniami z forum czy z recenzji to nadal bym miał Radmora! 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.