Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Grutka napisał:

Na  czym? ???????

Idz, kup, wyprobuj. To najtanszy (aczkolwiek nie najczystszy) mod jaki mozesz zrobic. Jak postawisz kolumny na pumeksie, posluchaj tydzien i zdejmij je z pumeksu. I wtedy opisz wrażenia.

pomoc w ogarnianiu świata: https://allegro.pl/oferta/syrena-pumeks-kosmetyczny-rozne-kolory-9718492405?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Yjg3MjA1MGMtOTJkMi00ZjZlLTg0MzQtMGQ4MGNiNzg3Njk4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=401a1d23-29f6-460d-9f87-8fabbd7676a0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie wytrzymam z nim ,hahahahaha ? co za wspanialy człowiek, jest w Naszym klubie ? opatentuj to ???

Nisiek,  może pomieszczenie było do dupy, synergia synergią, ale to było nieporozumienie to brzmienie,ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, przynajmniej  posłuchałem unison research simply italy, który ponoć idealnie pasuje, no piać z zachwytów można, przesterował się przy poziomie dźwięku mniej niż połowa, no i boski atoll in 200se, mało  rozdzielczy, cieplejsze brzmienie, nic specjalnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grutka napisał:

Nie wytrzymam z nim ,hahahahaha ? co za wspanialy człowiek, jest w Naszym klubie ? opatentuj to ???

Nisiek,  może pomieszczenie było do dupy, synergia synergią, ale to było nieporozumienie to brzmienie,ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, przynajmniej  posłuchałem unison research simply italy, który ponoć idealnie pasuje, no piać z zachwytów można, przesterował się przy poziomie dźwięku mniej niż połowa, no i boski atoll in 200se, mało  rozdzielczy, cieplejsze brzmienie, nic specjalnego ?

Atoll in200 se mało rozdzielczy ???A to bardzo ciekawe. Może na kablach od żelaska ???albo od spawarki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Unisona sie zgodzę. Dla mnie tez nic specjalnego. S6 juz lepiej. Ale... Co by nie było Wole Ayona! Pozatym knuje zakup czegoś czego.... nie spotyka sie na codzien reszta na  na priv?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, pawel k napisał:

Atoll in200 se mało rozdzielczy ???A to bardzo ciekawe. Może na kablach od żelaska ???albo od spawarki 

Tak mało rozdzielczy, zapytaj Krzysieck, bo Ty go masz,to będziesz go bronił, żaden specjał ten wzmacniacz, swoje waży oczywiście,ale w brzmieniu,takie normalne granie po cieplejszej stronie, niczym się nie wyróżnia,taki zwykły normalny poprawny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grutka napisał:

Tak mało rozdzielczy, zapytaj Krzysieck, bo Ty go masz,to będziesz go bronił, żaden specjał ten wzmacniacz, swoje waży oczywiście,ale w brzmieniu,takie normalne granie po cieplejszej stronie, niczym się nie wyróżnia,taki zwykły normalny poprawny 

To że go mam to nie znaczy że go chwalę porównywałem go z in 400 se i w stosunku do niego to żeczywiscie popierdułka . Fakt ma lekko ocieplone brzmienie ale takie akurat mi pasuje. Co do rozdzielczości to propuję bobawic się okablowaniem całego systemu. Ale czekaj zapomniałem ty jesteś jednym z niedowiarków co w kabelki nie wierzą ?. No cóż twoja strata ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Słuchaj, ja nie jestem wrogiem Twojego Atolla, Ty lubisz cieplejsze granie, inni nie, każdego indywidualna sprawa, ja nie piję nic do Ciebie, tylko pamiętam inni piewcy forumowi, opisami brzmienia tego atolla, dorównywali opisami twórcom wierszy miłosnych, rozumiesz? Ogólnie po ostatnim odsłuchu mam niesmak, po prostu opisy opisami, a w realu czar pryska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie napisałem dokładnie co i jak i rozgorzała ostra dyskusja oparta na błędnych założeniach. Zatem naprawiam swój błąd.

Pomieszczenie odsłuchowe miało ok 30m2. Było dobrze zrobione, robił je Bartłomiej Chojnacki z Mega Acustic. Brakowało tylko moim zdaniem jeszcze paneli przy kolumnach, bo tam było echo. Ale w punkcie odsłuchowym było jak najbardziej ok.

Nie było przetłumione, głównie dyfuzory i dyfuzory pochłaniające. Do tego pułapki basowe i wytłumione mody. 

W domu mam bardziej wytłumione pomieszczenie.

 

Tak, Trigon jest bardziej rozdzielczy niż Atoll in200 se. I nic w tym dziwnego bo jest prawie 3 razy droższy.

Tak, Simply Italy wypadł blado, za duże pomieszczenie. Przy niezbyt głośnym graniu było poprawnie, ale fajerwerków nie było. Moja lampa gra dużo lepiej.

Kabel głośnikowy to był Tellarium Q Black. Szału nie ma, ale tragedii też nie.

Myślę, że daliśmy ciała i podłączyliśmy najpierw za słaby wzmacniacz z dobrym źródłem, a później gorsze źródło z lepszym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 15:39, Krzysieck napisał:

Byłem dzisiaj z kolegą @Grutka w salonie Na Temat Audio posłuchać Quinty. Nie miałem jakoś dużo czasu, posiedziałem ze dwie godziny.

Bo miała to być szybka akcja - wchodzę, słucham, robię WOW!!! i wychodzę. Ale tak się nie stało.

 

Na początku słuchałem z Unisonem Simply Italy i Auralis Vega G2.

Było miło, ale wzmacniacz ewidentnie nie ogarniał tych kolumn.

 

Później zmiana źródła na CD Unison Primo i podpięcie Atolla in200 signature.

No ciut lepiej (lepsza kontrola, nie barwa), ale to jeszcze nie to.

 

W akcie ostatecznej desperacji poprosiłem o lepszy wzmacniacz, Pan Michał przyniósł Trigona.

Jeszcze lepiej ale czegoś brak. Trigon dwoił się i troił ale z CD Unisona więcej wycisnąć się nie dało, a Auralisa już nie podpinaliśmy.

 

Skutek jest taki, że albo przyjadę jeszcze raz, albo te kolumny wypożyczę, albo qrfa nie wiem ;).  

Swoją drogą zmieniły się Quinty, już nie mają kolców z przodu wkręcanych w obudowę, za to jest listwa metalowa jak w Grand Mezza.

A i efektywność była chyba 91dB a jest  89dB.

 

@Natalia Cattiva Twoje Quinty to jaką mają efektywność? 

 

Dziękuję Panu Michałowi za cierpliwość, profesjonalne podejście i gorąco polecam salon @Na Temat Audio

Dziękuję również koledze @Grutka i jego partnerce za wspólny odsłuch.

Jest jeszcze jedna mozliwosc. Ze to byly zupelne swiezynki, nie ulozone. Zapytaj salon ile one graly.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ooooooo i już pojawia się światło w tunelu, czyli różne Opery, grają inaczej jednak,a nie podobnie ? dochodzimy do sedna sprawy,trzeba do tego podejść rzeczowo i racjonalnie, czyli tańsze wersje oper, grają jaśniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rafa napisał:

Nie sluchalem innych Oper ale moje Callas dla mnie sa za ciemne (a lubie srednio ciemne granie), o wiele za ciemne.

Mi też tak się zrobiło po 4 miesiącach, ale Tara Labs Vector 2 załatwił temat.

Jak dla mnie Grand Mezzy u mnie grają lepiej niż zagrała Quinta w salonie. Do tego bardziej mi się podobają wizualnie. Dlatego zacząłem się zastanawiać czy zamiast zmieniać kolumny nie zmienić jednego białego Mundorfa w zwrotnicy ? 

A jak będę miał większy pokój to po prostu wypożyczę Quintę do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No mi też bardziej podoba się granie grand mezzy, niż quinty, jest bardziej swobodne i żywiołowe, detaliczne,sprężyste.

Co do kolegi Rafa, niby krok w tył, może teraz okazać się krokiem w przód, proponuję zamianę Twoich callas, na Opera Prima 2015 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozwiazalem bardziej konkretnie przez nowa zwrotnice i nowy mid-woofer ? 

Wczesniej pisalem o fabrycznym brzmieniu. Obecne okreslilbym jako o klase lepsze i do tego pasujace do mojego wzroca dzwieku.

Ale nie zaluje zakupu bo obecnie gra bardzo dobrze a przy okazji wyglad Callasow jest obledny.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 15:39, Krzysieck napisał:

 

@Natalia Cattiva Twoje Quinty to jaką mają efektywność? 

Na chwile obecną nie jestem w stanie odpowiedzieć Tobie na pytanie, ponieważ Opery stoją zapakowane w bezpiecznej części domu.., remontu ciąg dalszy.. Także narazie 'jadę' na Marshallu.. ?

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysieck napisał:

Thx za info. Poczekam. Pamiętaj o mnie ?

Z pamięcią bywa różnie, ale postaram się, z tym, że uprzedzam, to jeszcze 'chwile potrwa' - czyt. kilka tygodni, miesięcy...

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Natalia Cattiva napisał:

Z pamięcią bywa różnie, ale postaram się, z tym, że uprzedzam, to jeszcze 'chwile potrwa' - czyt. kilka tygodni, miesięcy...

Widzę, że remont przeprowadzany z rozmachem ?  Przypomnę się zatem w przyszłym roku ? jak nie zapomnę ?

 

Znalazłem dzisiaj zasilanie bateryjne do mojego Allo Digione Signature. Naładowałem, podłączyłem i kopara mi opadła. Różnica jest bardzo duża. Na plus oczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krzysieck napisał:

Widzę, że remont przeprowadzany z rozmachem ?  Przypomnę się zatem w przyszłym roku ? jak nie zapomnę ?

 

E tam zaraz rozmach ? Po 2 traumatycznych ekipach, jestem teraz oddana 3, która jest fachowa, ale... terminów mają na najbliższe kilka lat, więc wpadają co kilka miesięcy 'na chwile'.

 

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łubu dubu, łubu dubu, gdzie są recenzje, Prezesie naszego klubu? ? Nisiek nie ma depresji od covidu, tylko ma depresję, bo po odsłuchach wygrał Pioneer i Nisiek teraz będzie musiał sprzęt wymienić i ma depreche ? sru wszystko inne do żyda na handel ? tak Nisiek, a Pionierów a 70Da, używanych nie ma, ale Ty bogaty jesteś, to jak się pojawią w lutym, to sobie nówke kupisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grutka2 napisał:

Łubu dubu, łubu dubu, gdzie są recenzje, Prezesie naszego klubu? ? Nisiek nie ma depresji od covidu, tylko ma depresję, bo po odsłuchach wygrał Pioneer i Nisiek teraz będzie musiał sprzęt wymienić i ma depreche ? sru wszystko inne do żyda na handel ? tak Nisiek, a Pionierów a 70Da, używanych nie ma, ale Ty bogaty jesteś, to jak się pojawią w lutym, to sobie nówke kupisz ? 

No jednak Ayon pogonił Pionka chociaż Pionek dał rade z minimalnie Accu i rozbił MBL. Mozna znaleźć pionka z drugiej reki. W Germani np. Pozatym nie ma opcji by Pionek zastąpił Ayona?No moze jako drugie źródło. Ale Ayon nie tykalny jest tym bardziej ze kupiłem drugiego Ayona CD10? 

Napisze ci Grutuś jak wypadły testy. Zarobiony jestem od 6-20 siedzę w robocie i warsztacie zycie kurde zycie! W Uk zdjęli Lockdown i dzieje sie ze nie ma czasu nawet na piwo????? Do tego jeszcze ma przyjechac do mnie ASR EMITTER 2 z zasilaniem Aku i na test?oraz monobloki Conrad Johnson premier twelve?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie onkyo nie lubie ?Co do porownania Accu i Pionka to tylko małe niuanse raczej preferencje słuchacza. MBL zginol w tłoku ale... to nie był top model MBL. 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.