Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901

Rekomendowane odpowiedzi

Wlutowałem dzisiaj rezystory Mundorf Supreme zamiast cemenciaków. Kabli od głośników do zwrotnicy przylutować się nie da, ze względu na ich długość. Do średniotonowca i i Scan Speaka też nie. Przylutowałem tylko kable do niskotonowców. No nie powiem, efekt na basie jest ?

 

rez_mun_sup_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 14:30, Grutka napisał:

Tak to prawie to samo  ? Nissio jako prezes klubu, powinieneś je mieć   ? na Temat Audio, mieliście je u siebie? ?

Plan jest taki jednak po powrocie do Kraju na stałe! I cena hmmm wysoka. Pozatym jestem przyczajony jak sie pokażą i cena bedzie znośna to biore w ciemno! I zabawa sie zacznie od nowa No wiecie elektronika itp ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już końcówki są posrebrzane a nawet pozłacane ?

Wspiąłem się dzisiaj na wyżyny kombinatoryki i przylutowałem też średniotonowca i wysokotonowca :D.

Jak już plecy przestaną mnie boleć to pokombinuję z przylutowaniem przewodów do blaszek w zwrotnicy bo mi to spokoju nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grutka napisał:

Nie no bo czytałem w opisie na necie,  że miedź ofc pokryta srebrem, dlatego zapytałem 

U mnie widać że są posrebrzane. Nie cała linka tylko część drutów jest srebrzona a część sama miedź. Taki hybrydowy.

 

Ja będę zmieniał na wooferze na cynowanego Duelunda. Zrobił dobrze w moich poprzednich Tannoy'ach to zobaczę też jak tu się wpasują.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 21:55, Grutka napisał:

Nie no bo czytałem w opisie na necie,  że miedź ofc pokryta srebrem, dlatego zapytałem 

Jak poszukać w internecie to jest recenzja Grand Mezzy z wyjętymi głośnikami i tam faktycznie kabel od terminali do zwrotnicy jest taki jak u kolegi Rafa. Bardzo ładny, srebrno-miedziany i w przezroczystej izolacji żeby było widać jaki on ładny ?

A później widocznie księgowi doszli do wniosku że tak być nie może. 

I kondensator elektrolityczny od średniotonowca kiedyś był inny. Ale nie wiem czy lepszy czy gorszy.

Żeby dało się głośniki basowe wymienić na  papierowe to może i doinwestowałbym okablowanie, a tak to ograniczę się chyba do przylutowania istniejącego kabla do zwrotnicy. 

Bo teraz Mezzy grają dużo lepiej niż fabryczne, Jantzen Alumen już się wygrzał i Scan Speaki psyyczą jak oszalałe (na szczęście nie wlutowałem Silver Z-Capa bo ten to uszy by mi na bank zoperował), ale to łatwo będzie utemperować jak zaczną przeginać. Interconnect Tara Labs będzie musiał opuścić system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grutka napisał:

Ja jestem tylko realistą   ?

No to realnie Grutka wez się za odsłuchy! Nie koniecznie  super drogich kablisk. Chcialbym miec tak tak jak ty i nie zwracać uwagi na jakość dźwięku ?? ????

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A i jeszcze o słodkości lampowców itd, z Krzysieck, on podszedł w wypowiedziach do tematu delikatnie,  co byliśmy na odsluchach, a ja lubię piaskiem po oczach, ten lampowiec i to cd lampowe unisona,  to dla mnie jest gówno, mdłe brzmienie, nic specjalnego, a na pewno nie za tą  cenę,  można pierniczyć banialuki o akustyce, sryce itd, syf i koniec dla mnie, w dupe sobie można wsadzić te opisy brzmienia, klocka wywalam na te sprzęty i ich brzmienie ,ot tak po męsku  bezpośrednio napisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnym tłumaczeniu czasami dobrze jest posłuchać innych i dopuścić myśl że można nie mieć racji. 

A i męskie poglądy często warto zostawić dla siebie, wtedy łatwiej się żyje z ludźmi ?

 

Jeśli chodzi o słodkość lampowców to ja też byłem zawiedziony Simply Italy, moja lampa gra o niebo lepiej.

CD był słaby, ale większość CD w tym pułapie cenowym jakością nie powala.

Ja rzadko gram z CD, bo nawet przez DACa to brzmienie mi się nie podoba (mam gówniany CD ;). Głównie streamuję.

 

O gustach się nie dyskutuje. Wolisz inne brzemienia i ja to szanuję. Ale oczekuję tego samego od Ciebie.

I na koniec: kable mają znaczenie, akustyka ma ogromne znaczenie i trzeba pamiętać, że gra cały system.

A najciekawsze jest to, że w zależności od nastroju słyszysz inaczej ?

Edytowane przez Krzysieck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysieck napisał:

W wolnym tłumaczeniu czasami dobrze jest posłuchać innych i dopuścić myśl że można nie mieć racji. 

A i męskie poglądy często warto zostawić dla siebie, wtedy łatwiej się żyje z ludźmi ?

 

Jeśli chodzi o słodkość lampowców to ja też byłem zawiedziony Simply Italy, moja lampa gra o niebo lepiej.

CD był słaby, ale większość CD w tym pułapie cenowym jakością nie powala.

Ja rzadko gram z CD, bo nawet przez DACa to brzmienie mi się nie podoba (mam gówniany CD ;). Głównie streamuję.

 

O gustach się nie dyskutuje. Wolisz inne brzemienia i ja to szanuję. Ale oczekuję tego samego od Ciebie.

I na koniec: kable mają znaczenie, akustyka ma ogromne znaczenie i trzeba pamiętać, że gra cały system.

A najciekawsze jest to, że w zależności od nastroju słyszysz inaczej ?

No i to mi się podoba krótko zwięźle i na temat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Pawle niepotrzebnie dałeś się sprowokować.

Grutka ja Cię proszę, wszystkie pyskówki na swój własny rachunek, nie życzę sobie abyś mieszał mnie w swoje chamskie komentarze. 

W sumie to nie życzę sobie też żadnych chamskich komentarzy w klubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysieck napisał:

Oj Pawle niepotrzebnie dałeś się sprowokować.

Grutka ja Cię proszę, wszystkie pyskówki na swój własny rachunek, nie życzę sobie abyś mieszał mnie w swoje chamskie komentarze. 

W sumie to nie życzę sobie też żadnych chamskich komentarzy w klubie. 

No Krzysieck niepotrzebnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grutka napisał:

Jakość dźwięku  nie ma nic wspólnego z kablami, nikt mi z Was tego nie wmówi nigdy 

Nikt ci Grutka nic nie wmawia. Tak jest! Np dzis zrobiłem testy u siebie  z bezpiecznikami. Pacjenci to Ayon CD 1 i Audia Flight One Power Roots PR6. Zaaplikowałem Synergistic Research Orange. HIFi Tunning Supreme oraz szklane rurki i włoskie ori z Audii Omega. Nie bede sie rozpisywał ale bezpieczniki HIFi Tunning działają nie wspomnę SR Orange! Poprawa słyszalna wielki plus! Jeżeli uważasz że bezpieczniki to juz szaleństwo to sprawdz sam. I nie pitol Grutka że kable nie mają wpływu na dźwięk bo mają! I to bardzo duży!Do tego akustyka ( to nawet dział fizyki) pomieszczenie i wszystkie składowe całego systemu. Daje konia z rzędem ze nawet w połowie nie wykorzystujesz swojego setu.  Pozdrawiam!!! 
 

poprostu trzeba troche  rzygnąć pln na dobre kable i wcale nie forsuje kabli za pierdyliony €. 
 

Szklane rurki bezpieczniki to jakies nieporozumienie! 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.