Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Wersja standardowa. Zmiany o dziwo są niewielkie, na początku odniosłem wrażenie większej szczegółowości, potem nieco większego kopa, ale w sumie teraz zaczynam dochodzić do wniosku, że oba wzmacniacze na tyle dobrze sobie radzą z tymi kolumnami (mimo różnicy w mocy), że różnice w brzmeiniu nie zmieniają wiele w ogólnym odbiorze. Ale ja tak sobie słucham dla przyjemności. Aha, kot woli Rocka. Większa powierzchnia i nie ma parzących lamp od razu pod kratką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jozwa maryn napisał:

Ale ja tak sobie słucham dla przyjemności.

Aż miło przeczytać takie słowa. Zazwyczaj ludziska opisują technicznie co jest a czego nie ma, a zapominają o muzyce.

Fajnie że napisałeś o tym wzmacniaczu bo ja się napaliłem na Chińczyka Kinki Studio MX 1 z opampami Sparkosa, a tu jest taki polski wzmacniacz który dobrze gra i nie ma problemów z gwarancją jak coś się dzieje. Ponoć producent oferuje nawet kalibrację po zmianie lamp. Chyba zajrzę do nich kiedyś pogadać i posłuchać. Ciepło się robi i wzmacniacz lampowy staje się ciut kłopotliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minął rok od zakupu Opera Prima 2015.

Jestem bardzo zadowolony. Dynaudio Emit M20 zostały zmiażdżone w tej rywalizacji.

Primy grają świetnie, oczywiście jak na moje wymagania i osłuchanie. Jeszcze fajniej jest po zmianie wzmacniacza -  hybryda Unison Research Unico Primo.

Jeśli nie wygram w Lotto, to szybko sprzętu nie zmienię 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Dla porządku odnotowuję zmianę w systemie: pod standy StandArt, na których stoją moje Opery, podłożyłem jeszcze po litej dębowej desce 4 cm, ładnie obrobionej (kupiłem je jako deski do krajania, takie dla zawodowców i w ogóle). Dzięki temu tweetery znalazły się na wysokości uszu, tak jak producent by chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Sposób, w jaki zmieni się dźwięk Opera Callas podczas pierwszego powiedzmy miesiąca eksploatacji, jest naprawdę ciekawy. Pierwsze odsłuchy: od razu wajcha na kolumnie w górę (podbicie średnicy). Regulator barwy na wzmacniaczu (Leben ma taki) podbity o jeden ząbek na basie (oczywiście ze wstydem, bo kto to widział). Grało bardzo fajnie. Po pierwszych dwóch tygodniach pokrętło na wzmacniaczu wraca na "0". Znowu gra bardzo fajnie. Po miesiącu-dwóch hebelek na kolumnach wraca na pozycję "w dół". Jak teraz gra? Zgadliście: bardzo fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robert 7800 napisał:

Moim zdaniem zawsze warto, w kazdych kolumnach. Z tym ze tu juz zaczyna sie zonglerka kablami.

Właśnie nie jestem przekonamy czy zawsze i w przypadku każdych kolumn. Każda kolumna może nieco inaczej zareagować. Z jakiegoś powodu opera ma możliwość podcięcia w bi-wire, a na przykład sonus F.już nie... Z jakiegoś powodu konstruktor widzi sens. Dlatego jestem ciekaw właśnie opera seconda Se... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jozwa maryn napisał:

Nie, podłączyłem na biwre i tak zostało. Mój najlepszy kabel singlewire jest chwilowo do remontu 😞

Ja w sekondach przetestowałem wiele kabli i zworek. Oczywiście pozłacane blaszki zostały pożegnane przy pierwszym podłączeniu. Ostatecznie z najlepszym efektem skończyło się na bi-wire. 😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wracając do Callas. Te niskie tony oczywiście nie schodzą tak, jak w podłogówkach (podobno Grand Callas mają bas rewelacyjnej jakości). Trudno mi powiedzieć, jakie jest rozciągnięcia w warunkach pomiarowych. Mój pokój siłą rzeczy lekko wspiera bas, więc to, czego słucham, jest wypadkową kolumn i pomieszczenia. Tym niemniej jest on tak elegancko zaprojektowany, że faktycznie nie odczuwam deficytu podczas słuchania różnych rodzajów muzyki. Szkoda że nie mam teraz możliwosci porównania bezpośrednio, jedno obok drugiego, ze wspomnianymi Guarneri Tradition, których skala dźwięku (wbrew temu, co przeczytałem w czyjejś recenzji) zaskakuje na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Dodam jeszcze o tym głośniku seasa. To elegancka koncepcja, żeby wziąć swój wielokrotnie sprawdzony materiał, jakim jest polipropylen, zamiast lejka zrobić z niego koszyczek, po czym ten koszyczek (na pewno na formie) nadtopić powiedzmy dmuchawą z gorącym powietrzem, powodując związanie poszczególnych włókien. I to, uwaga, bez żadnego kleju czy nasycania żywicą. I uzyskuje się materiał membrany o skorygowanych właściwościach, bez dodawania składników extra, nasączania, podklejania pianką, sklejania w dwu warstw itp., co się robi z kevlarowymi plecionkami.

Edytowane przez jozwa maryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry, od kilku dni zaprzyjaźniam się z Opera Grand Callas. Idzie nam coraz lepiej. Jeszcze dwa miesiące temu nie myślałem, że pójdę w tym kierunku. Jeśli w ostatnim czasie myślałem o zmianie kolumn, to miały być ProAci (którego to producenta zresztą bardzo cenię i nadal lubię ich konstrukcje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, PeEmPe napisał:

Dzień dobry, od kilku dni zaprzyjaźniam się z Opera Grand Callas. Idzie nam coraz lepiej. Jeszcze dwa miesiące temu nie myślałem, że pójdę w tym kierunku. Jeśli w ostatnim czasie myślałem o zmianie kolumn, to miały być ProAci (którego to producenta zresztą bardzo cenię i nadal lubię ich konstrukcje).

Z czym je łączysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pawel k napisał:

Witam może znajdzie się chętny na moje opera seconda se. Zapraszam na odsłuch 😉

https://www.olx.pl/d/oferta/opera-seconda-se-CID99-IDLI5Iv.html

 

mam pytanie, interesuje mnie dlaczego juz je sprzedajesz, po roku czasu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące kwestii kosmetycznych: jakie macie doświadczenia i ewentualne porady dotyczące pielęgnacji skórzanych elementów w kolumnach OPERA? Skórzany front w Grand Callas jest dość spory, do tego powierzchnia jest lekko porowata, co sprzyja - długoterminowo - osiadaniu kurzu w porach. Jeśli polecacie jakieś sprawdzone środki, które dodatkowo dawałyby efekt antystatyczny, utrudniając osiadanie kurzu, będę zobowiązany za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PeEmPe napisał:

Mam pytanie dotyczące kwestii kosmetycznych: jakie macie doświadczenia i ewentualne porady dotyczące pielęgnacji skórzanych elementów w kolumnach OPERA? Skórzany front w Grand Callas jest dość spory, do tego powierzchnia jest lekko porowata, co sprzyja - długoterminowo - osiadaniu kurzu w porach. Jeśli polecacie jakieś sprawdzone środki, które dodatkowo dawałyby efekt antystatyczny, utrudniając osiadanie kurzu, będę zobowiązany za porady.

Ja swoje secondy czyszczę specjalną szczotką która ma specjalne włókna antystatyczne. Taki zabiek robię co 3 dni i opery wyglądają jak nowe. 😁😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jurek1 napisał:

Dzień dobry. 

pozdrawiam wszystkich użytkowników klubu, i wpisuję się jako posiadacz Opera Seconda MK1, przesiadka z AP Tempo 5.

Gratulacje dobrego wyboru. 

Z czym u ciebie grają Opery? 

W czym przewyższyły AP T5? 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.