Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, rangefinder napisał:

Mam dwie propozycje dla posiadaczy Secondy:

- proponuję pochylić delikatnie Secondy do tyłu (ja podłożyłem 2cm listwe pod przednie szpilki)

- zamiast zworki przez terminale głośnikowe proponuję przeprowadzić drut srebrny fi 20-23AWG, wzmacniacz podpinamy pod dolne terminale. 

Ja właśnie testuję ... efekt jest zaskakujaco ciekawy

 

Więc tak. 

Zastąpienie zworek drutem srebrnym bardzo polecam. Góra się uspokaja, jest w niej więcej mikrodetali. Miodzio. 

Pochylenie kolumn... tu sprawa jest mniej jednoznaczna. Gwoli ścisłości, podłożenie 2cm listwy pod szpilki powoduje pochylenie kolumny o 3 do 4 stopni. 

No więc, bardzo mocno poprawiła się stereofonia. Jestem przekonany, że podczas odsłuchu w sklepie kolumny również były pochlylone. Scena mocno wychodzi poza kolumny, dzwoneczki, przeszkadzajki, to wszystko lokalizuje się z przodu na zewnątrz kolumn. Wysokie na wielki plus. 

Niestety nie mogę się przekonać do basu, pojawiły się odbicia, których się nie spodziewałem. Basu jest więcej, ale takiego odbitego, spóźnionego. Spróbuję ponownie przestawić kolumny, aby to jakoś skompensować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grutka napisał:

Aaaaaa  widzisz, też na L , tak tak Leben lampowiec zapewne ? A wiesz że można się pomylić z daleka, bo słuchałem luxmana z Elac Vela fs 407 chyba i podobny był z wyglądu 

A i pewnie że można się pomylić. Ja tylko grzeczniutko naprostowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grutka napisał:

A spoko, ja nie krzyczę  na Prezesa klubu, nie naskoczyłem na Naszego mistrza i nauczyciela ? gdzież bym śmiał ? rozmawiamy sobie na luzie ? utulmy Naszego Prezesa do Operowego serca, bo nam doła złapał ?

Juz się czuje Lepiej. Słucham wlasnie CD Pionka???i.... 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam w tej chwili trzy Daki: tego, Tent Lab oraz pożyczonego Sugdena (DAC4 mu chyba). Plus przetwornik w Pioneerze, który robi zasadniczo za przepiękny napęd (nie używam go jako zintegrowanego cd). Tent mi trochę trzeszczał, więc grałem głównie na Sugdenie, ale doszedłem do wniosku, że w tym systemie Stel wychodzi lepiej, niskie tony bardziej mi odpowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 10.11.2020 o 10:36, miras1970 napisał:

Witam serdecznie wszystkich operzystow?. Właśnie czekam na swoje seconda se i zastanawiam się też nad jakimś wzmakiem do nich narazie będą się wygrzewać z Rotel Ra921. Proszę o jakieś wskazówki i opinie.

Witamy Cię Miras miło w Naszym klubie, dołącz do Naszej rodziny, Pan sobie spocznie, rozgości się, kawa? Herbata? ? znajdzie tu Pan swój wirtualny kąt, może  jasia pod głowę? ? pozdrawiamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2020 o 09:36, miras1970 napisał:

Witam serdecznie wszystkich operzystow?. Właśnie czekam na swoje seconda se i zastanawiam się też nad jakimś wzmakiem do nich narazie będą się wygrzewać z Rotel Ra921. Proszę o jakieś wskazówki i opinie.

Witaj w Klubie! 
Co do wzmacniacza to hm jaki Budżet? Jaka muzyka cię interesuje? 
Pomóc pomożemy.? Tranzystor? Hybryda? Lampa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nissio100 napisał:

Witaj w Klubie! 
Co do wzmacniacza to hm jaki Budżet? Jaka muzyka cię interesuje? 
Pomóc pomożemy.? Tranzystor? Hybryda? Lampa? 

Budżet do 4000 myślę o używanym. Muza głównie rock progresywny.jazz, trochę muzy elektronicznej. Rodzaj to obojętny byle phona można by było podłączyć. Z góry dziękuję i czekam na propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę prywaty:

Panowie i Panie, a gdybym się nie upierał bardzo przy zakupie Quinty to jakie jeszcze nowe kolumny podłogowe byście polecili do powiedzmy 15k. Wzmacniacz mam lampowy 20W. Obecnie mam Grand Mezza.

Nie muszą mieć dużej efektywności, wystarczy więcej niż 86dB, ważne żeby impedancja nie spadała powiedzmy poniżej 3,5 Ohma.

I nie pytajcie czemu nie chcę używek, mam swoje powody.  Kupował bym w przyszłym roku, póki co szukam kandydatów.

Jak dotąd mam na liście Quintę, Elac FS 407 i Huracan RS, ale te ostatnie to mi raczej zamordują wzmacniacz ? i są ciut droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja bym Ci polecił  właśnie coś z Elac, Vienna Acoustic, z polskich YB Audio i Wigg Art, możliwe że te polskie kolumny, mogłyby znieść z powierzchni ziemi te wcześniejsze znane, tak jak polskie, Charles Martin Violin, nie słyszałeś  Krzysieck takiego dźwięku  mówię Ci, nie słyszałeś takiej sceny 3d jak w nich, zmiotły nawet Auris poison 3, tylko że wkurzyli mnie, bo były za 7900,a teraz sobie liczą 14-16 tysi i twierdzą  że i tak mało, coś pycha za bardzo przez nich przemawia,a nikt prawie ich nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No właśnie, a oni sobie sami w Charles Martin wytlumaczyli, że to i tak mało, ja z nimi pisałem ostatnio, to możesz sobie spojrzeć do nich, zrobili się pyszni i wyniośli i zachłanni, ale grają fenomenalnie, to najlepsze kolumny, jakie w życiu słyszałem, aczkolwiek sytuacja była taka, że głowy nie dam, czy by nie powaliły się na wyższym stopniu głośności, lub przy cięższych utworach,czy te dwa glosniczki, dalyby radę, bo prezenter robił się czerwony na twarzy, i pod denerwowany, gdy ludzie prosili by bral głośniej, oni twierdzą  że dają  radę, ale trzeba byłoby samemu sprawdzić  ? jak już chcesz Krzysiu kupić kolumny za taką cenę,  to musisz wybrać raz a dobrze, na wiele lat, to już jest wysoka cena ,patrząc na rynek Polski i ile zarabiamy, potem odsprzedaż jest z dużą  stratą i długo czekasz na klienta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam straszną chęć spróbować tych:

http://yb-audio.pl/realizacje/huracan_rs/

Tylko cena jest, jaka jest. Zbieranie hajsu na te kolumny trochę mi zajmie. Quinty są znacznie tańsze, a Z min to 3,2 Ohm.

No i nie wiem, czy lampa wydoli. Ale ponoć impedancja zmienia się od 3 do 5 Ohm, czyli nieźle.

Podjadę posłuchać ich na PP EL34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to mi się robi i ten zostanie. KT120 od Sinusaudio. Z trafonicą i paroma drobnymi zmianami to będzie cacko.

Teraz rozglądam się za kolumnami ?

Póki co najbezpieczniejszy wybór to Quinta.

Edytowane przez Krzysieck
edit: teraz do mnie dotarło że to nie o mój wzmacniacz chodzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.