Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gambetti napisał:

Cześć

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Moon Ace. Zarekomendowano mi do niego kolumny Opera Seconda. Salon 20 m2. Repertuar jazz/klasyka. Ma to sens?

Najlepiej samemu posluchac u siebie. Jezeli jest mozliwosc wypożyczyć i ocenić samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Gambetti napisał:

Cześć

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Moon Ace. Zarekomendowano mi do niego kolumny Opera Seconda. Salon 20 m2. Repertuar jazz/klasyka. Ma to sens?

Jaką muzykę słuchasz? Jaki typ brzmienia preferujesz?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość szczegółów w muzyce/dźwiękach a barwa tonalna to dwa różne aspekty audio. Oczywiście że ciepły system może być jednocześnie szczegółowy. Oczywiście w zamulonych sprzętach część detalu ginie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników oper i dobrej muzyki

Przeczytałem wątek dwukrotnie, a dzisiaj miałem przyjemność posłuchać oper seconda se na żywo. Niestety nie było możliwości posłuchania ze sprzętem, z którym będą grały u mnie początkowo,  a mianowicie z denonem avr x4500h. Słuchałem tylko z klockami z wyższej półki (Lyngdorf) i rzeczywiście dźwięk był zacny. Kolumny mają bardzo duży potencjał.  Kupno nowego wzmacniacza jest melodią przyszłości. Wątpliwości moje budzi wielkość mojego pomieszczenia i możliwość ustawienia kolumn w stosunku do ścian.  O ile w stosunku do ściany tylnej mogą być oddalone spokojnie 50-60 cm, to do ścian bocznych może być ciężko uzyskać taką odleglość ponieważ kobyłki" będą przysłaniały mi ekran. Pokój o powierzchni 22m2, ale główna część ma wymiary 3×6 m, pozostała znajduje się za słuchaczem z boku - takie L. Pokój jest częściowo zaadaptowany, pułapki basowe z tyłu, a na bokach i za słuchaczem pojedyncze  gąbki apama , sufit wyłożony na całej powierzchni. 

Bardzo proszę o Waszą opinię jaka odległość od ścian bocznych byłaby optymalna. Jestem prawie zdecydowany, ale boję się rozczarowania. ?

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Krzych692 napisał:

Witam wszystkich miłośników oper i dobrej muzyki

Przeczytałem wątek dwukrotnie, a dzisiaj miałem przyjemność posłuchać oper seconda se na żywo. Niestety nie było możliwości posłuchania ze sprzętem, z którym będą grały u mnie początkowo,  a mianowicie z denonem avr x4500h. Słuchałem tylko z klockami z wyższej półki (Lyngdorf) i rzeczywiście dźwięk był zacny. Kolumny mają bardzo duży potencjał.  Kupno nowego wzmacniacza jest melodią przyszłości. Wątpliwości moje budzi wielkość mojego pomieszczenia i możliwość ustawienia kolumn w stosunku do ścian.  O ile w stosunku do ściany tylnej mogą być oddalone spokojnie 50-60 cm, to do ścian bocznych może być ciężko uzyskać taką odleglość ponieważ kobyłki" będą przysłaniały mi ekran. Pokój o powierzchni 22m2, ale główna część ma wymiary 3×6 m, pozostała znajduje się za słuchaczem z boku - takie L. Pokój jest częściowo zaadaptowany, pułapki basowe z tyłu, a na bokach i za słuchaczem pojedyncze  gąbki apama , sufit wyłożony na całej powierzchni. 

Bardzo proszę o Waszą opinię jaka odległość od ścian bocznych byłaby optymalna. Jestem prawie zdecydowany, ale boję się rozczarowania. ?

Pozdrawiam Krzysztof

A weź posłuchaj Grand Mezza. 
Do twojego pomieszczenia lepiej mogą się wkomponowac. Pozatym troszke mniej wymagają od wzmacniacza. Ale to naprawde świetne kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krzych692 napisał:

Witam wszystkich miłośników oper i dobrej muzyki

Przeczytałem wątek dwukrotnie, a dzisiaj miałem przyjemność posłuchać oper seconda se na żywo. Niestety nie było możliwości posłuchania ze sprzętem, z którym będą grały u mnie początkowo,  a mianowicie z denonem avr x4500h. Słuchałem tylko z klockami z wyższej półki (Lyngdorf) i rzeczywiście dźwięk był zacny. Kolumny mają bardzo duży potencjał.  Kupno nowego wzmacniacza jest melodią przyszłości. Wątpliwości moje budzi wielkość mojego pomieszczenia i możliwość ustawienia kolumn w stosunku do ścian.  O ile w stosunku do ściany tylnej mogą być oddalone spokojnie 50-60 cm, to do ścian bocznych może być ciężko uzyskać taką odleglość ponieważ kobyłki" będą przysłaniały mi ekran. Pokój o powierzchni 22m2, ale główna część ma wymiary 3×6 m, pozostała znajduje się za słuchaczem z boku - takie L. Pokój jest częściowo zaadaptowany, pułapki basowe z tyłu, a na bokach i za słuchaczem pojedyncze  gąbki apama , sufit wyłożony na całej powierzchni. 

Bardzo proszę o Waszą opinię jaka odległość od ścian bocznych byłaby optymalna. Jestem prawie zdecydowany, ale boję się rozczarowania. ?

Pozdrawiam Krzysztof

Mam podobne pomieszczenie 2.80x5.50.secondy stoją na dłuższej ścianie. Od tylniej są odsunięte 25cm a od bocznych ponad 1m.I jest ok nie narzekam. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam dużą rozkminę ponieważ przy okazji odsłuchu dostałem bardzo dobrą ofertę. A wcześniej brałem pod uwagę arię 926. 

2 minuty temu, pawel k napisał:

Mam podobne pomieszczenie 2.80x5.50.secondy stoją na dłuższej ścianie. Od tylniej są odsunięte 25cm a od bocznych ponad 1m.I jest ok nie narzekam. ?

U mnie stałyby na krótszej 3 metrowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krzych692 napisał:

No właśnie mam dużą rozkminę ponieważ przy okazji odsłuchu dostałem bardzo dobrą ofertę. A wcześniej brałem pod uwagę arię 926. 

Miałem arię 926. To całkiem inne brzmienie. Takie bardziej efekciarskie ?. Opera to kultura przestrzeń świetna stereofonia itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!!!

Jest sprawa jeżeli ktoś by przypadkiem namierzył gdzies do sprzedania Opera Quinta OZ MK1 prosze o wiadomość . 
 

Znowu ta cholerna CIEKWOŚĆ!???

3 minuty temu, nissio100 napisał:

Panie i Panowie!!!

Jest sprawa jeżeli ktoś by przypadkiem namierzył gdzies do sprzedania Opera Quinta OZ MK1 prosze o wiadomość . 
 

Znowu ta cholerna CIEKWOŚĆ!???

A jeszcze lepiej Opera Callas Diva MK1 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nowe lampy sterujące Psvane już się mniej więcej wygrzały nadszedł czas na kolejne zmiany. W rolach głównych występują:

Opera Grand Mezza

Jantzen Alumen Z-Cap 6,8uF

Przewód solid-core NeoTech SOCP-20 20AWG

 

Natomiast ze zwrotnicą pożegnał się  Mundorf MCap Classic 6,8 uF / 3% / 400 V MKP.

 

Dziękuję koledze @rafa za pomoc w wyborze kondensatora.

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Krzysieck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to on za krótko gra, kilka dni dopiero. A i tak nie da się go odkleić bo konkretnie przymocowałem więc musi zostać ?

Tak, kolumny straciły gwarancję, ale warto. One już wcześniej grały dobrze, ale teraz poziom realizmu, stereofonia i scena są lepsze. Poza tym nie zamierzam ich sprzedawać bo grają i wyglądają jak dla mnie rewelacyjnie. Choć wolałem ich brzmienie w 40m2, w 18m2 dźwięk jest bardzo potężny.

Zmiana lamp sterujących na PSVANE HIFI-6SN7I-UK też wniosła dużo dobrego.

Zdjęcia sprzed mam, ale nie chce mi się telefonu podłączać. Tam gdzie jest teraz czarna gąbka na płytce był wcześniej biały Mundorf za 30zł.

https://www.blackdotaudio.eu/kondensator-mundorf-mcap-classic-6-8-uf-3-400-v-mkp-p-5282.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pojawiła się bardzo dobra cenowo okazja, zanabyłem wzmacniacz Unison Research Unico Primo, w szacie czarnej.

Aktualnie testuję jego synergię firmową z moimi Opera Prima 2015.

Muszę powiedzieć że początki są bardzo obiecujące ?

Zobaczymy co dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 15:31, Krzysieck napisał:

Jako że nowe lampy sterujące Psvane już się mniej więcej wygrzały nadszedł czas na kolejne zmiany. W rolach głównych występują:

Opera Grand Mezza

Jantzen Alumen Z-Cap 6,8uF

Przewód solid-core NeoTech SOCP-20 20AWG

 

Natomiast ze zwrotnicą pożegnał się  Mundorf MCap Classic 6,8 uF / 3% / 400 V MKP.

 

Dziękuję koledze @rafa za pomoc w wyborze kondensatora.

1.jpg

2.jpg

No i ładnie to ogarnąłeś. Zmieściły się na styk ? Ciaśniej niż u mnie w Callasach. Zwrotnica na podobnych komponentach nawet tylko u mnie żadnych elektrolitów nie było.

 

Jakby co to te rezystory cementowe warto zamienić na Mundorfy Classic lub Supreme.

To ja tez może pokaże zwrotnice którą wreszcie zamontowałem do środka kolumn. Bo ostatnie ponad pół roku była na wierzchu ?

 

callas crossover 2021.m.jpg

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.