Jump to content
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers

Recommended Posts

W dniu 24.03.2021 o 22:20, jozwa maryn napisał:

Chwilowo (dzięki uprzejmości kolegi) zamiast Lebena moje Opery Callas są sterowane przez słynny wzmacniacz Wile Rock!

I jak wrażenia? To standardowa wersja czy były jakieś zmiany?

• Redaktorzy

Wersja standardowa. Zmiany o dziwo są niewielkie, na początku odniosłem wrażenie większej szczegółowości, potem nieco większego kopa, ale w sumie teraz zaczynam dochodzić do wniosku, że oba wzmacniacze na tyle dobrze sobie radzą z tymi kolumnami (mimo różnicy w mocy), że różnice w brzmeiniu nie zmieniają wiele w ogólnym odbiorze. Ale ja tak sobie słucham dla przyjemności. Aha, kot woli Rocka. Większa powierzchnia i nie ma parzących lamp od razu pod kratką.

• Thanks 1
16 godzin temu, jozwa maryn napisał:

Ale ja tak sobie słucham dla przyjemności.

Aż miło przeczytać takie słowa. Zazwyczaj ludziska opisują technicznie co jest a czego nie ma, a zapominają o muzyce.

Fajnie że napisałeś o tym wzmacniaczu bo ja się napaliłem na Chińczyka Kinki Studio MX 1 z opampami Sparkosa, a tu jest taki polski wzmacniacz który dobrze gra i nie ma problemów z gwarancją jak coś się dzieje. Ponoć producent oferuje nawet kalibrację po zmianie lamp. Chyba zajrzę do nich kiedyś pogadać i posłuchać. Ciepło się robi i wzmacniacz lampowy staje się ciut kłopotliwy.

• 1 month later...

Minął rok od zakupu Opera Prima 2015.

Jestem bardzo zadowolony. Dynaudio Emit M20 zostały zmiażdżone w tej rywalizacji.

Primy grają świetnie, oczywiście jak na moje wymagania i osłuchanie. Jeszcze fajniej jest po zmianie wzmacniacza -  hybryda Unison Research Unico Primo.

Jeśli nie wygram w Lotto, to szybko sprzętu nie zmienię 😉 

• Like 2
  • 2 weeks later...
  • Redaktorzy

Dla porządku odnotowuję zmianę w systemie: pod standy StandArt, na których stoją moje Opery, podłożyłem jeszcze po litej dębowej desce 4 cm, ładnie obrobionej (kupiłem je jako deski do krajania, takie dla zawodowców i w ogóle). Dzięki temu tweetery znalazły się na wysokości uszu, tak jak producent by chciał.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.