Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie kolumn w pokoju z aneksiem - da się cokolwiek zrobić?.


AndrzejPiaseczno

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam mam takie pytanie o ile opcja , wariant z pianką PUR R90 jest super to czy Waszym zdaniem ta z linku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wełna PT80 obszyta agrowłókniną będzie też wydzielać nieprzyjemny zapach i w jakimś stopniu pylić .

Mam nadzieję , że autor tego ciekawego tematu nie obrazi się , że zadałem pytanie .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ten zapach pewnie po jakimś czasie będzie mniej intensywny, ale Ktoś pisał że po miesiącu stania takiego gotowego panela na balkonie i tak nie wiele to dało.

Zapach nie jest intensywny ale bardzo nie przyjemny i przenikliwy.

4 panele zPUR wyjdą taniej niż te w/w gotowe.

Metr bieżący agrowłókniny o szer. 150 cm to 20 zł. Czyli 20 zł na panel.

PUR wystarczy owinąć tylko materiałem z 1 strony.

 

Najlepiej zapytaj producenta o zapach lub odwiedz sklep budowlany i sprawdz czy w ogóle wytrzymasz taki aromat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za odpowiedź , wiesz zapytałem dlatego że te panele z wełny są dość popularne i sporo osób jest nadal nimi zainteresowana , oczywiście z uwagi na aspekt poprawy akustyki .

No ale to jest kiepsko jak masz w pokoju wytrzymywać nieprzyjemny zapach , masz 100% racji .

Co do tej PUR o gęstości 80kg/m3 to rzeczywiście łatwo to przyciąć , nie pyli , jak pisałeś nie wydziela zapachu , same plusy .

Do tego ten materiał hugo co poleciał wcześniej kolega , który zrobił taki panel na bazie pianki .

Tylko waga , to chyba sporo waży taki panel jak ja mam na ścianie panele mdf to zastanawiam się jak to zawiesić .

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel 10×50×120 to tylko 60 litrow. 0.06 metra wiec waga dla 80kg/m3 to tylko 4.2 kg.

Taki panel naklejamy na 4mm plyte pilsniowa lub lepiej mdf. Na sciane trzeba dac haczyki jak do mebli i spomojnie bedzie wisialo. Do mdf na zszywacz przypinamy materiał.

Szafka muchenna z zastawą peanie waży 10 kg albo wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki no ale o ile jak kolega wcześniej pisał jest metodą na średnie , wysokie hz i nawet bas w pasmie średnich , to w zakresie np. dudnienia , rezonansów basu niskiego zostają tylko " pułapki basowe / bass trapy " a to już większe koszta i chyba do tego już trzeba liczyć się z pomiarami .

Nie mniej życzę owocnych efektów po wykonaniu takiego panelu z panki pur .

Ten materiał hugo jest droższy ,ale i efekt końcowy , estetycznie się lepiej będzie prezentować na ścianie .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze takie pytanie , czy w ogóle to coś jest warte waszym zdaniem , czy raczej nie warto brać pod uwagę .

Takie panele akustyczne wygląda to na piankę , nawet jest diagram - wykres absorbowania na jakie zakresy hz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Koszmarnie to drogie ile w tym marketingu , a ile rzeczywiście skutecznego działania , praktycznie nikt tego nie opisywał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to marketingowy bełkot.

Jezeli to ma takie ekstra właściwości tłumiące - jest lekkie niepalne i stosunkowo tanie - 150 zł za m2 - 10 cm pianki.

To jakim cudem profesjonalne studia wydają majątek na inne rozwiązania?

 

W sieci znalazłem naukowe opracowanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm , wiesz mnie się wydaje że 150zł m2 to wcale nie jest mało , zależy ile ktoś tego da na ścianę tam jest nawet opis takiego pokoju wytłumionego , praktycznie wszystkie ściany są tym pokryte także jak na piankę to ona dla mnie nie jest tania .

 

Co do studia , no tak jasne tylko że to już poparte jest pomiarami często na profesjonalnym sprzęcie , z wykorzystaniem ustrojów strojonych pod te pomiary .

Natomiast też mam takie zdanie , ze najlepszą opcją - amatorską metodą jest po prostu ta pianka PUR R90 , tylko tak jak pisałem i jeden kolega to wcześniej napisał , że na niski bas to nie pomoże , wtedy tylko bass-trapy , pułapki basowe .

No ,ale nie ma złotego środka na wszystko , także nic lepszego niż ta pianka R90 moim zdaniem , przy tych właściwościach ważne że nie szkodliwa dla zdrowi no i działa w szerokim zakresie hz .

Co do pomiarów na sprzęcie profesjonalnym to zauważ , jak ktoś decyduje się na taką kosztowną adaptację poprawy akustyki , jaką ma bazę sprzętową , to nie elektronika z segmentu budżetowego , wystarczy zobaczyć na zdjęcia osób które posiadają taki system stereo , czy kina domowego .

Ja mając budżetowy sprzęt , po prostu szukam taniej metody na poprawę akustyki , wiem że trzeba zachować równowagę między rozpraszaniem , a tłumieniem .

Jak pewnie wiesz pierwsze odbicia na bocznych ścianach lokalizujesz metodą na lusterko , ważne jest też za kolumną i z tyłu za głową .

W teorii , w praktyce trzeba eksperymentować na geometrię układu pokoju już nie mamy wpływu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mnie się wydaje że 150zł m2 to wcale nie jest mało

 

miałem na myśli koszt w relacji z profesjonalnymi ustrojami akustycznymi - tutaj panel 70 cm x 70 cm potrafi kosztować 4000 :/.

 

Tutaj są wiarygodne pomiary dotyczące pianki PUR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DAFA Sound ISO 230U:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale gęstej pianki 230 kb/m3.

Inna gęstość 120 kg/m3:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i 80 kg/m3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tych wykresów wynika że dla niższych częstotliwości lepiej działa pianka 230 kg/m3 - ale różnica to 0,1.

Ciekawe jest że pomiar jest dla 2,3 i 5 cm. Czyżby nie było sensu dawać grubszej pianki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm , napiszę tak moim zdaniem laika w sprawach akustyki , to 230kg/m3 jak już jeden kolega napisał , 80kg/m3 jest punktem odniesienia dla średnich i wysokich hz , również średniego basu .

Nie wydaje mi się żeby gęstością 230kg/m3 ( to ma zastosowanie chyba w fabrykach , tłumieniu hałasu np. kompresorów , itd. ) , dla niskich hz stosuje się pułapki basowe .

Ja bym jednak skupił się tylko na tym parametrze 80kg/m3 , adekwatnie do gęstości PT80 wełny i budował taki panel , panele .

Już nie wspomnę , że przy 230kg/3 jak dużo jest waga takiego panelu .

Ktoś to wszystko przeliczył i 80kg/m3 jest punktem odniesienia ,ale eksperymentować nikt nikomu nie broni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

pozwoliłem sobie podpiąć się pod temat kolegi, żeby nie tworzyć kolejnego nowego,

 

pomieszczenie 4x4,5m, okna na 2 ścianach + drzwi balkonowe, tylko rolety - bez zasłon /kotar, na podłodze panele i dywanik przed kolumnami

 

ustawienie jak na szkicu - zestaw ampli stereo pioneer sx-n30 + monitor audio bronze 5,

 

Szanowni, proszę o porady co można poprawić ( bez całkowitej przekładki mebli - bo mnie żona zabije, jakieś wytłumienia ?) aby uzyskać lepszą scene / przestrzeń,

wiem, że temat kłopotliwy, ale mam bardzo małe pole manewru,

 

oczywiście wiem, że nie zbliżę się do pokoju" odsłuchowego", ale chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia, co można by poprawić,

 

z góry dziękuję

Krzysztof

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mogę Ci podpowiedzieć z mojego doświadczenia - Twój pokój jest podobny - to jezeli masz jakiś materac do spania postaw go za kanapą - tam gdzie okno i sprawdz jaki ma to wpływ.

Rolety chyba troche tłumia więc wielkiej różnicy nie uświadczysz - najważniejszę są pierwsze odbicia - więc jakieś wygłuszenie między akwarium a szafka by się przydało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

 

Pytanie do Andrzeja. - jak tam rozwój sytuacji - jakieś sukcesy ;)?

Mnie niestety praca wylaczyla na pewien czas z obiegu ;) ale już powoli wracam,ciekawy jestem czy udało Ci się znaleźć coś konkretnego (działającego) i wyglądającego tak żebym jie musiał z domu uciekać na pierwsze odbicia?

 

Bo dostaje rezonans zaraz za kolumnami (czyli wnęka między szafkami a kolumna)

 

Sprzęt się wygrzał i podtrzymuje zdanie jakby uciec troszkę z basu (poglosy) byłoby już całkiem miodzio,

Myślę że wełny min. w salonie mógłbym nie przeżyć ;)

Pozdrawiam Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Niestety gonię ciągle za czasem. Samo zamowienie pianki to pikuś. Ale nie mam jej gdzie trzymać i chcę mieć wszystmo gotowe do zmontowania. Dodatkowo rozglądam się za mniejszą szafką RTV co by dać kolumnom trochę oddechu.

 

Miałem ci hą nadzieję że Ktoś zrobi pierwszy i podzieli się efektami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

ja dalej walczę - rodzinka się ze mnie śmieje już :D,

 

Niestety za kolumnami mam ze 40 cm max do ściany i aplikowanie tam pochłaniaczy basu grubości ok 15-20cm chyba mija się z celem, :/

 

na ścianie za mną tez lipa bo powinienem siedzieć ok 30 cm od sciany żeby jakikolwiek ustrój podziałał,

a bas jak nisko schodzi to ciągle brumi, (karimata za kolumnami nei pomogła :D )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.