Skocz do zawartości
IGNORED

usbdac czy konwerter usb/spdif


zolwdarek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poza lepszym samopoczuciem (co rozumiem doskonale:)) słyszysz jakąś różnicę z Tomankiem lub bez?

 

Jeśli coś słyszę to na granicy percepcji. Może minimalne uspokojenie dźwięku, może ciemniejsze tło. Ale są to zmiany naprawdę na granicy wmawiania ich sobie.

Być może wynika to z budowy V-Linka który ma własną bardzo dobrą izolację galwaniczną, więc Tomanek jest tu tylko niepotrzebną ozdobą - kwiatkiem do kożucha. :)

Jeśli jednak używasz konwertera USB/SPDIF bez izolacji galwanicznej a jedziesz po digital coax, to taki Tomanek może wnieść zauważalną, wręcz fundamentalną poprawę, usuwając śmieci płynące po linii zasilającej z komputera.

Dlatego IMO warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Dobrze skonstruowany DAC powinien mieć dobre zasilanie w sobie. Ciekaw jestem jak taki zasilacz liniowy od Tomanka poprawia takiego rdaca lub MF MX-Daca, które mają wtyczkowe zasilacze ścienne. Czy tylko 5%, czy więcej? W ich cenie można znaleźć chińskie dac z porządnymi torami zasilania. Ale jak to wszystko przesłuchać. Poczekam jeszcze, może na AVS mi się rozjaśni w głowie (jak w 2015 po zobaczeniu ekranu MS, ale to nie ten wątek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz posłuchać Fostex HP-A4-BL, bardzo fajnie gra jak w swojej cenie i jest oparty na przetworniku BB DSD1793, fajna dynamika i muzykalność. Obsługuje też dsd 64 i 128. Problem, że Dac-ów jest obecnie bardzo dużo i trzeba się po prostu na coś zdecydować i zacząć słuchać muzyki i nie porównywać do innych urządzeń bo zawsze się znajdzie lepsze lub inaczej grające... Ja mam w domu dwa zestawy stereo. Jeden już nic nie zmieniam, ale na drugim ciągle coś testuję, kupuję, później sprzedaję i nawet nie chcę podliczać ile tak kasy już wydałem przez ostatnie 4 lata. Teraz już sobie powiedziałem dość, jeszcze tylko jeden zakup a poza tym to kilka urządzeń sprzedaję i słucham muzyki. Poza audio można i na inne rzeczy wydawać kasę gdzie może i inni członkowie rodziny bardziej się z tego ucieszą, szczególnie żona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz posłuchać Fostex HP-A4-BL, bardzo fajnie gra jak w swojej cenie i jest oparty na przetworniku BB DSD1793, fajna dynamika i muzykalność. Obsługuje też dsd 64 i 128. Problem, że Dac-ów jest obecnie bardzo dużo i trzeba się po prostu na coś zdecydować i zacząć słuchać muzyki i nie porównywać do innych urządzeń bo zawsze się znajdzie lepsze lub inaczej grające... Ja mam w domu dwa zestawy stereo. Jeden już nic nie zmieniam, ale na drugim ciągle coś testuję, kupuję, później sprzedaję i nawet nie chcę podliczać ile tak kasy już wydałem przez ostatnie 4 lata. Teraz już sobie powiedziałem dość, jeszcze tylko jeden zakup a poza tym to kilka urządzeń sprzedaję i słucham muzyki. Poza audio można i na inne rzeczy wydawać kasę gdzie może i inni członkowie rodziny bardziej się z tego ucieszą, szczególnie żona.

 

Mądre słowa. We wszystkim trzeba zachować umiar. Ale generalnie to dobre hobby, dla żon też - chłop głównie siedzi w domu i słucha (ogląda), moja nawet nie czepia się że na Audio Show 2 dni spędzam co roku, chociaż ostatnio podstępem wyciągnęła mnie w góry i nie byłem na AVS 2016. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego, dzięki za wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tego Fostexa na pewno posłucham. Mam jeszcze 2 pytania do ciebie:

1) co sądzisz o Matrix mini-i 2 pro?

2) Miałeś do czynienia ze streamerami (Marantz, Mioneer, CA):

a) czy ich wygoda obsługi, niezawodność oprogramowania (streaming, tidal) jest lepsza od Raspery czy gogle chromecast audio

b) jak jest z jakością ich dźwięku ogólnie (abstrahując od preferencji)?

Z góry dzięki. To też będzie mój ostatni zakup (przynajmniej na jakiś czas, może kiedyś gramofon, ale na razie nie mam winyli, a Tidal Masters jest super, pliki HD też robią wrażenie, chociaż najepsze brzmienie teraz mam z dobrze zrealizowanych CD i SACD). Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matriza nie miałem, więc się nie wypowiem, mam CA Stream Magic 6, miałem Marantza NA7004, Pioneera N50 i szczerze obsługa przez telefon Maliny jest szybsza (co chodzi o wybieranie poszczególnych wykonawców, zwłaszcza w porównaniu do aplikacji tych urządzeń, które miałem. Ja np CA SM6 słucham własnie przez malinę i Hifiberry digi + pro, gdyż dźwięk jest bardziej dynamiczny i ma lepszą scenę , separację niż z samego CA.

Odnośnie jakości dźwięku nie słuchałem nowych Pioneerów ale u mnie kolejność byłą taka, najlepiej grał CA SM6, następnie Marzntz NA7004 i dopiero Pioneer N50, a miałem jeszcze Onkyo C-N 7050, które z plikami DSD jeszcze grało, ale zarówno CD jak i dam dac z FLAC, grał bardzo przeciętnie, bez dynamiki, wtedy te urządzenia u mnie wszystkie grały z Vinzentem SV-400, a później z NAD C356BEE z tuningiem Mudy44. Odnośnie Tidala i MQA to obecnie faktycznie tylko urządzenia stramingowe seryjne mają możliwość obsługi tego formatu ale mam nadzieję, że coś w tym aspekcie się zmieni. Qobuze bo BubbleUPnP można słuchać w HI-Res. Ja od jakiegoś czasu głównie słucham z plików, choć kolekcję płyt tez mam jakąś, zarówno SACD jak i CD, ale dużo pracuję przy komputerze i wygodniej jest mi puszczać muzykę z PC, niż szukać danej płyty cd. Dobry Dac nie powinien grać gorzej od dobrego cd, przecież w nim też jest jakiś tam dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Dac nie powinien grać gorzej od dobrego cd

 

Ten sam DAC powinien brzmieć lepiej jako urządzenie niezależne niż jako DAC w CD.

Dlaczego?

Z prostego powodu: mechaniczna część CD i odczyt laserowy degraduje jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Z tego co zrozumiałem to na urządzeniach streamingowych z obługą Tidala jest dostęp do jakości Masters MQA? Myślałem, że to jest tylko w wersji desktop, czyli na komputer z Windowsem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound Node 2 obsługuje MQA, a w oprogramowaniu na PC i działającym na malinie to roon i w nim jest dostępny tryb MQA. Tylko sama licencja roczna to prawie 500zł, a dożywotnia prawie 2000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Mam na laptopie (widnows 7) zainstalowanego Tidala, abonament Hi-fi (40 zł/m-c). Dekoduje pliki Masters co widze na swoim przetworniku (który mi zresztą poleciłeś), różnice słychać nausznie. Więc jeżeli będę miał pioneera który ma wgranego Tidala, to na nim mam jakość Masters? Czy dopiero jak podłączę do niego laptopa przez USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Mam na laptopie (widnows 7) zainstalowanego Tidala, abonament Hi-fi (40 zł/m-c). Dekoduje pliki Masters co widze na swoim przetworniku (który mi zresztą poleciłeś), różnice słychać nausznie. Więc jeżeli będę miał pioneera który ma wgranego Tidala, to na nim mam jakość Masters? Czy dopiero jak podłączę do niego laptopa przez USB?

Musisz sprawdzić specyfikację Pioneera czy ma obsługę tidala z w trybie MQA. Chodzi o to, że ważny jest wtedy software w urządzeniu strumieniującym. Jeżeli np weźmiesz teraz puścisz sygnał z laptopa to Ci gra twój dac w max 96kHz. Ale jeżeli np strumieniowiec z DAC np Pioneer N-50AE puszcza tylko sygnał HIFI tak jak Malina (tak przynajmniej wygląda z opisu) czy też puszczając na niego sygnał z aplikacji BubbleUPnP to zagra Ci tylko 44,1kHz, ale podpinając do laptoba po usb jako dac zagra Ci też z Tidala max 24bit/96kHz. Ale jeżeli byś do niego podłączył jako transport po spdif Bluesound Node 2 (lub jako odtwarzacz po RCA) to uzyskałbyś sygnał 24bit/192kHz, ponieważ Bluesound Node 2 wspiera sam dekodowanie MQA i obsługuje jego oprogramowanie też tryb MQA w Tidalu. Tidal sam w sobie ma dekoder MQA i dla tego na dac-u podłączonym do komputera uzyskujemy w MQA częstotliwość 24/96. Dla tego trzeba wszystko sprawdzić przed zakupem. Ja mimo wszystko mam nadzieję, że może w końcu któraś aplikacja zacznie strumieniować w malinie w trybie MQA. Jak na razie jedyne rozwiązanie jakie znalazłem dla Maliny, żeby uzyskać tidala w MQA, to postawić serwer roon-a i przez aplikację na malinie przesyłać sygnał w jakości MQA na daca. Albo podpinać daca bezpośrednio do laptopa po usb. Pioneer też używa protokołu chromocast w swoich strumieniowcach, ale tu znowu problem, ten sam co z chromocast audio strumieniowanie może odbywać się tylko z aplikacji na komputerze (PC) a ona funkcji chromocast nie obsługuje, pozostaje tablet lub tidal przez przeglądarkę chrome, ale też sygnał tylko w jakości HIFI a nie MQA.

 

Wygląda tylko że użytkownicy Mac-ów mają łatwiej ale nie sprawdzałem, bo nie mam tej firmy urządzeń (może coś sobie kupię to przetestuję - ale ze względów społecznych nie chce wspierać tej firmy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względów społecznych nie chce wspierać tej firmy

 

SZANUJĘ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wygląda na to że taki blusound note 2 + dac rozwiązuje problem. Tylko że 2200 zł vs 170zł za Gogle Chromecast Audio lub 430 za mailinę digi+ to spora różnica (prawie starczy na przyzwoitego DAC-a). Poza tym,chcąc posłuchać swoich plików DSD i tak trzeba podłączać laptopa przez USB do DAC (chyba nie ma streamerów DSD). Więc powoli zaczyna mi się klarować sytuacja. Jeszcze jedno pytanie: streaming po malinie odbywa się do 24/192, czy oba wyjścia (coaxial i optyczne) obsługują te parametry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wygląda na to że taki blusound note 2 + dac rozwiązuje problem. Tylko że 2200 zł vs 170zł za Gogle Chromecast Audio lub 430 za mailinę digi+ to spora różnica (prawie starczy na przyzwoitego DAC-a). Poza tym,chcąc posłuchać swoich plików DSD i tak trzeba podłączać laptopa przez USB do DAC (chyba nie ma streamerów DSD). Więc powoli zaczyna mi się klarować sytuacja. Jeszcze jedno pytanie: streaming po malinie odbywa się do 24/192, czy oba wyjścia (coaxial i optyczne) obsługują te parametry?

Tak, digital złącza mają przepustowość 24/192 w malinie, ale dsd trzeba wysyłać po USB, ponieważ większość dac-ów pełne wsparcie dsd ma po usb a w trybie DoP mogą niektóre przyjmować sygnał po coax. I dlatego tak naprawdę nie ma idealnego rozwiązania. Ja zakładam mieć postawioną malinę do coax i sparky USBridge do usb. Zastanawiam się jeszcze nad roon-em ale to dopiero zrobię w następnym roku. Jest wersja nakładki maliny, która puszcza wszystkie pliki (do 384kHz) i DSD (do 256) po hdmi ale nie testowałem jej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jest jeszcze taka tania po I2S do dsd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, jeszcze sparkyUSB? Za dużo tego wszystkiego:) A tak naprawdę to fajna zabawa, te wszystkie maliny, sparki, zasilacze wsadzić w jakąś fajną obudowę ze światełkami....Tylko na razie nie mam na to czasu, może na emeryturze. W każdym razie, dzięi za wiedzę - dokonam świadomego wyboru. BTW: Czy do maliny można podłączyć dysk twardy przenośny bezpośrednio po usb, czy tylko NAS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba użytkowa przewaga maliny nad Google Chromecast Audio. Dzięki.

Ta, jak i jakość brzmienia z Hifiberry digi + pro lub DigiOne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chyba zdecyduję się na tego Bluesound Node 2. To chyba najlepsze/tajtańsze źródło do Tidala Masters, pełna funkcjonalność ze wszystkimi systemami operacyjnymi (których używam), Tidal Masters MQA, gapeless. Jak będzie kiepsko z RCA to po coaxialu do Ampli, mój Anthem gra nieźle, choć jak kiedyś wspominałm dobre płyty z odtwarzacza grają po analogu grają ciut lepiej niż po HDMI, z kolei SACD MCh i tak puszczam po HDMI, w moim systemie nagrania wielokanałowe brzmią lepiej, zwłaszcza klasyka (w poprzednim było odwrotnie-tylko stereo direct). A jak zgromadzę dużo plików HD to wtedy kiedyś w lepszych czasach dokupię dobrego DAC-a do USB, na razie mam Douk Audio, który dekoduje wszystko. Co o tym myślisz? Ja głównie gram z Tidal, w końcu płacę 4 dychy. Chyba ten Bluesound będzie ok? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie tak zrobić, zawsze w przyszłości szybciej sprzedasz coś firmowego niż jakieś mikrokomputerki :) Wg mnie ważniejsze jest słuchanie muzyki, na drugim miejscu stawiam słuchanie sprzętu :)

 

Tylko pamiętaj Bluesound Node 2 ma tylko wyjście optyczne i tak trzeba go podłączyć do AMP. lub Dac-a. Ale Twój Amplituner zapewne takie wejścia ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie tak zrobić, zawsze w przyszłości szybciej sprzedasz coś firmowego niż jakieś mikrokomputerki :) Wg mnie ważniejsze jest słuchanie muzyki, na drugim miejscu stawiam słuchanie sprzętu :)

 

Tylko pamiętaj Bluesound Node 2 ma tylko wyjście optyczne i tak trzeba go podłączyć do AMP. lub Dac-a. Ale Twój Amplituner zapewne takie wejścia ma.

 

Tak, zwróciłem na to uwagę. Dzięki. Jeżeli na Audio Show coś mi nie wpadnie ciekawego w oko, kupuję. Dam znać jakie będą Wrażenia.pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

cześć,

mam Blusound Node2 (kupiłem zaraz po AVS). Ma wyjście elektryczne też, ale po kilku próbach słucham po analogu. Nie obsługuje DSD. Tidal Master śmiga. Obsługa rewelacja zarówno na androidzie, IOS, windows. Z jakości dźwięku jestem bardzo zadowolony (pewnie dopóki nie porównam z dobrym daciem:) ). Dzięki za kolejną dobrą radę. Przepraszam, że tak późno się odzywam, ale teraz to tylko słucham i wyszukuję muzykę, no i roboty mam strasznie dużo.

jeszcze raz dzięki

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.