Skocz do zawartości
IGNORED

Jak głośno "suszą" nasze projektory... ;)


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... dane producenta to zawsze mniejsza lub większa ściema.... niech każdy z nas pobierze aplikację na telefon ( wszyscy tą samą) i opublikujemy wyniki naszych pomiarów...

...jeden pomiar dokonamy w miejscu z którego oglądamy , a drugi 1m od projektora.... z każdego miejsca dokonujemy dwóch pomiarów w trybie "low" i "high" lampy... jednostką są decybele...

...zaproponujcie dobrą apkę na smartfona....

 

Chyba ,że macie inne propozycje co do pomiarów....

 

Oczywiście wpis musi zawierać markę i model projka i ilość nalatanych godzin...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrajcie filmik ze standardową szklanką

- łyżeczką stukając w nią 20 cm od proja

- i będzie łatwiej odnieść się do dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Każdy telefon ma przecież inny mikrofon (czułość, wewnętrzne wzmocnienie etc.) - to nie jest dobra metoda porównawcza.

 

...ucho każdego osobnika Homo Sapiens także jest inne pod względem czułości .... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Optoma jak się odpala w 3D to zaczyna wyć jak stary pecet na duronie. MASAKRA Najcichszy jaki słyszałem (albo nie słyszałem :) ) to chyba JVC x500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony usuwają szumy i zakłócenia, poprawiając jakość dźwięku.

 

Takie wyniki są w sieci. Na przykład Francuzi z lesnumeriques.com w swoich testach podają wyniki pomiarów hałasu zmierzonego z 1 m. Takie dane zamieściłem w swojej tabeli porównawczej, w temacie "Teoretyczne porównanie projektorów za 3-12 tys. zł". Twój Sony ma 29 dB w trybie eco.

Sprawdzę osobiście na moim telefonie...czy naprawdę jest tak głośny i generuje 29db...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas fajna inicjatywa ale chyba technicznie nie możliwa do zrealizowania - trzeba by się umówić że do pomiarów używamy tylko jednego konkretnego typu urządzenia (telefonu) - inaczej będą przekłamania. Może troszkę off ale jeśli chodzi o hałas proja podczas seansu naprawdę polecam rozwiązanie które zastosowałem u siebie. U mnie jest to 0 (zero) db :) - projektor jest w drugim pomieszczeniu obok za ścianą tak jak w prawdziwym kinie. Jeśli tylko warunki pozwalają POLECAM!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to 0 (zero) db :) - projektor jest w drugim pomieszczeniu obok za ścianą tak jak w prawdziwym kinie. Jeśli tylko warunki pozwalają POLECAM!!!

...już o tym myślałem , żeby proja przenieść za ścianę ( u mnie kuchnia), ale nie z powodu jego decybeli ( bo jest słyszalny na poziomie oddechu) tylko z nudów ;) ,myślałem nad ekranem 120" , a właśnie ta ściana z kuchnią ogranicza mi długość rzutu i u mnie maks teraz mogę osiągnąć 112"... ale Moja jak usłyszała ,że w kuchni będzie projektor , to już wybieraliśmy się do Papugi ...hehe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.