Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner ONKYO vs DENON


lukciopriest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Moi drodzy, jestem nowym użytkownikiem forum, oraz nowym zainteresowanym jesli chodzi o sprzęt audio, więc na wstepie proszę Was o wyrozumiałosć :-)

Piszę poniewaz borykam się juz kilka tygodni z myslami na temat co lepsze, Onkyo, czy Denon, a konkretniej chodzi o modele:

ONKYO TX NR656 vs DENON AVR X2300W.

Nie ukrywam, że za kilka tygodni będę dokonywał zakupu jednego bądź drugiego amplitunera, tylko nie wiem jaka jest różnica po między nimi, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć konkretnego poruwnania w dźwieku, a sprzedawcy z sklepów audio chwala i jeden i drugi model nie umiejąc zaargumentować konkretnie najlepszego wyboru. Jestem skłonny wybrać Onkyo, ponieważ wizualnie podoba mi się bardziej ten model, a nizeli Denon. Amplituner miałby głównie słuzyc do odsłuchu muzyki z komputera, głównie brzmienia rockowe, ale również gdyby dobrze brzmiała jakaś łupanka, techniawka, to też bym sie nie pogniewał + oczywiscie dobry film jest jak najbardziej wskazany. Całosć prawdopodobnie grać będzie na JBL ES 90 + SUB JBL ES 250PW, lub WHARFEDALE Diamond 250 + SUB Diamond 10.MX-SUB.

Czy jestescie moi drodzy wstanie polecic NAJLEPSZY wybór ?

Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuje Wam z góry za zaangażowanie w wyjaśnieniu moich rozterk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki - Denon AVR-X2300W (http://q21.pl/denon-avr-x2300w.html) i Onkyo TX-NR656 (http://q21.pl/onkyo-tx-nr656.html) to bezpośredni konkurenci. Mają podobne wyposażenie, natomiast różnią się brzmieniem. Różnice te będą słyszalne przede wszystkim przy odsłuchu muzyki. Denon jest bardziej ciepły, gesty w stosunku do Onkyo, które oferuje dźwięk szybki, bardzo dynamiczny, analityczny. Wybór jednak konkretnego modelu zależy od Twoich preferencji oraz dobranego zestawu kolumn.

Wharfedale moim zdaniem nie będzie najlepszą opcją, nie wykorzystasz potencjału zestawu. JBL sprawdzi się idealnie w kinie domowym oraz mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych. To zestaw, który wyraźnie ekspońuje skrajne pasma. Bezpośrednią konkurencją JBL będzie jeden z zestawów Klipsch (http://q21.pl/category/kolumny-kino-domowe?filter=1). To także efektowne, mocne, dynamiczne granie.

Jeśli natomiast szukasz trochę łagodniejszy dźwięk, na pewni warto rozważyć Dali Zensor 7 Set (http://q21.pl/dali-zensor-7-1-vokal.html) oraz świetne brytyjskie Tannoy Mercury 7.4 Set (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-4-7-1-7c.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wielokanałowy amplituner z głównym przeznaczeniem do słuchania muzyki...

Może jednak rozejrzyj się za wzmacniaczem stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wybór amplitunera pozostawiłbym kwestii odsłuchu, podpisuję się w tej kwestii pod słowami Q21. Technicznie, Onkyo ma delikatnie większy pobór mocy, do mnie ten parametr często przemawia.

 

Jeśli chodzi o kolumny, w temacie rocka i ewentualnie jak to określiłeś "łupanki" Wharfedale moim zdaniem kompletnie odpada. JBL jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 bardzo dobrze wypowiedział się w temacie, zarówno różnic ampli jak i kolumny. Proponuję posłuchać wszystkich zestawów proponowanych bo każdy z nich jest fajny i solidny, reszta zależy od Twojego ucha, co bardziej przypadnie Ci do gustu. Co do kolumn bardziej naturalny dźwięk w muzyce będą miały Tannoy i Dali, natomiast jbl i klipsch to bardziej efektowe granie idealne do kina.

Możesz jeszcze spróbować pójść w używki, tylko wiąże się to już z niełatwymi poszukiwaniami co by nie kupić szmelcu, ale satysfakcja i sprzęt wyższej klasy gwarantowana. Mi zajęło to prawie rok z wymianami w międzyczasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , również uważam że kupno amplitunera kina domowego do muzyki mija się z celem.Co innego do filmów.

Lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz ewentualnie amplituner stereo z funkcjami sieciowymi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zacznę od tego jak piszą koledzy. Jeśli chcesz słuchać muzyki idz w zestaw stereo.

System kinowy zapewni Ci świetne wrażenia przy filmach jednak w tej kwocie muzyka będzie raczej w tle.

 

Co do samych różnic między amplitunerami. Denon jest łagodniejszy, milszy w odbiorze, ma kalibracje Audysseya. Onkyo jest mocniejsze, gra żywiej, bardziej do przodu i jest zdecydowanie prostsze w obsłudze.

Co do kolumn to odradzam te paczki. W kinie gra to dość mułowato, ciężko bez emocji. Stereo będzie podobnej barwy tylko z brakiem odpowiedniej stereofonii.

 

Zapraszam Cie do nas na odsłuch i porównanie kilku systemów kina i stereo abyś sam mógł zdecydować który system jest dla Ciebie lepszy. Jednak dla obydwu wariantów kino i stereo może być lepiej niż zaproponowałeś.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, dziękuję za zaangażowanie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie do Was, mianowicie:

Czy jest możliwosć podłączenia wzmacniacza stereo do amplitunera ? Np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

LUB:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku trzeba by to zrobić przez dzielnik napięcia. Gdyż amplituner nie posiada klasycznego wyjścia pre out. Druga sprawa to przepinanie frontów na złączach bananowych aby oddzielnie słuchac muzyki. Rozumiem że po to ci jest to potrzebne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Moi drodzy, krótko:

Prawdopodobnie bedą JBL STUDIO 290 + SUB JBL STUDIO 260P.

Co do Amplitunera, to zdecydowanie ONKYO, ale mam dwa modele na oku: tx nr 656 i tx nr 646. 656 słyszałem, gra jak na moje "warunki" fenomenalnie, dużo "ostrzej i wyraziściej" jak Denon. Ale 646 nie miałem okazji słyszeć, a podobno ma wzmacniacz w technologi WRAT która to z kolei jest bardzo liczacą się "opcja" w tego typu urządzeniach, wiekszy pobór prądu, co również jest cechą "pozytywną".

Czy ktoś moze sie wypowiedzieć w tm temacie ?

Pozdrawiam oraz dziękuje z góry za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś tych JBL? Jesteś z nich zadowolony?

Posłuchaj Heco Music Style 900 to zapomnij o nich :)

WRAT to wzmacniacze szerokopasmowe umożliwiają lepszą kontrolę podpinając kolumny 4 omowe. Wzmacniacze to po prostu wytrzymują.

656 mimo że nie w tej technologi nigdy mi się nie zgasił podłączając wymagające kolumny.

Jesli różnica jest znaczna bierz 646 jesli symboliczna to weź nowszy 656.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuzszej przerwie... wybór padł na Onkyo TX NR656, obecnie gra pod JBL ES90 ( pożyczone ), w Wtorek wybieram się po zestaw kolumn, juz na 100% ( tak, wiem, ze pisalem iz wybór padl na JBL Studio 290, ale mam mętlik w głowie :-) ) ... Bardzo zaciekiwiły mnie KLIPSCH R28F - starsza seria, ale podobno w muzyce sprawdzajaca się fantastycznie, do tego 98db sprawności przy 91db JBLa, robi wrazenie, tyle ze to na "papierze", a czy ktoś jest wstanie z Was opisać, jak wyglada to w praktyce ?

Chodzi mi o jakosć dzwieku, głośnosć przy nizszych wartosciach potencjometra, czy faktycznie przekłada się to na generowanie większgo hałasu przy nizszych wartosciach głośnosci amplitunera ? Co z basem, sopranem, z średnicą ( JBL posiada sredniotonowy głośnik - trójdrozna skrzynia, KLIPSCH jest dwódrożna konstrukcja ). Czy ktoś z Was jest wstanie łopatologicznie wytłumaczyc mi, czy faktycznie zakup dwódrożnych KLISCHów będzie dużo llepszym wyborem od trójdrożnych JBLów, biorąc oczywiscie pod uwage te tematy, które to zostały opisane prze ze mnie wcześniej ?

Prosze Was moje mądre głowy o pomoc w powyzszym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz Onkyo 656 to on nie ma "pre out" i w przyszłości nie podłączyć wzmacniacza, to samo tyczy się Denona 2300w/2100w. Moim zdaniem jak Denon to od modelu 3200w w górę. Onkyo w KD super ponoć z Klipsch gra, spójrz na serie RP280F tak jak S4Home pisał Heco MS900 jakość do ceny. Z Denonem fajnie też grają Monitor Audio, sam mam serie Silver i jestem bardzo zadowolony.

Moim zdaniem rozglądając się za używanym amp av to Onkyo RZ800/900 lub wyżej, Denon od serii 3xxx jak i Marantz 5010 w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Onkyo 636 które nie ma klasycznego pre out ale w terminale głośnikowe mam wpiety adapter hi low do poziomu rca i fronty na stałe podłączone że wzmacniaczem stereo.

Muzyka leci z osobnego systemu z dac a video z AV przez wspomniany adapter i w wzmacniaczu kable rca są wpiety z adaptera bezpośrednio do końcówki mocy

Gra to bardzo dobrze i jest to najtańsze z możliwych rozwiązań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R28f to nie jest starsza seria. Starsza to synergy.

A jak dźwięk jbl będzie ci bliższy to na pewno będziesz wolał heco 900. Wiem bo klienci u nas tak wybierają. :)

 

Więc zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożność kolumny, czy też bardziej zwrotnicy, nie ma przełożenia na konkretny charakter brzmienia, ani na jakość dźwięku. Są dobre i złe kolumny 2 ( cześciej 2,5) drożne jak i 3 drożne itd itd tu nie ma jednoznacznych wskazań.

Uważałbym z Klipschem do Onkyo z jblem też, ale każdy ma inne upodobania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że drożność nie ma tu nić do rzeczy. Szkoda że Cie nie było w innym wątku kiedy sam prowadziłem bój z innym użytkownikiem który twierdził że jednak 3 drożne są zawsze lepsze.

A co jest z Onkyo z Klipschem? Wiadomo to nie lampa do której Klipsch został stworzony jednak gra to dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzien dobry stoje przed wyborem amplitunera kina domowego i potrzebuje rady.Kolumny jakie poczatkowo chcialem zakupic to dali zensor 7 jednak w salonie ktorym kupowalem ich nie mieli.Wyszedlem z zestawem 5.1 indiana line tesi fajna cena ex demo.Teraz mysle nad amplitunerem spodobał mi sie denon x2300 i teraz nowy x2400.Bralem tez pod uwage marantza sr5010 i sr5011 i ten jest jeszcze w sprzedaży.I pytanie czy warto doplacac do sr5011 czy ten denon wystarczy? Pokoj nie duzy 20m2.Rozumiem tez ze amplitunery te posiadaja jakis eq bo lubie ustawic sobie dzwiek pod siebie,nie slucham w pure audio itp.Denon tez bardziej mi sie podoba ale jak dźwiekowo to wypada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I co zakupiłeś ? bo mam podobny dylemat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Wątpię żeby się odezwał. Był tu raz, zadał pytanie i poszedł.

A może chcesz sam sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem i posłuchałem na przemian Denona i Onkyo i zdecydowałem sie na Onkyo. Denon, jak to określiła moja małżonka grał "pościelowo", delikatnie. Jej sie bardziej podobało. Onkyo bardziej dynamicznie, żywo, energicznie. A chyba o to chodzi w amplitunerze, który ma docelowo odtwarzać ścieżkę dźwiękowa filmu. Co do jakości 676, to faktycznie nie ma porównania do 876 z przed 10 lat. To nawet taki laik jak ja słyszy, podobnie porównując dźwięk tej samej płyty, z tego samego odtwarzacza puszczony na amplituner i na wzmacniacz stereo. O ile w 876 różnica była dla mnie niewielka, o tyle w 676 bardzo duża. Radia można posłuchać bez dwóch zdań, ale płyty CD to jednak lepiej przez wzmacniacz. No i przydałoby się 20W więcej. Tyle na szybko. Reszta w fazie eksperymentów i kombinacji, zwłaszcza, że nie mam możliwości ustawienia gratów zgodnie z zasadami. Brak pustej ściany i robi się problem.

 

zadał pytanie i poszedł.

skoro mu nikt nie udzielił żadnej odpowiedzi przez ponad kwartał, to się mu nie dziwię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na testy brał też Marantz i Yamaha w podobnych cenach (do 3000zł)

Jeśli chodzi o Denon to od serii 3xxx bym się skupił, seria 1xxx jak i 2xxx są słabe jednym słowem mówiąc. Natomiast od serii 4xxx to już wygląd za Demonem przemawia....bynajmniej dla mnie. Ja lubię markę Denon, zresztą sam jestem szczęśliwym posiadaczem avr-x4400h (silver) którego polecam.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem i posłuchałem na przemian Denona i Onkyo i zdecydowałem sie na Onkyo. Denon, jak to określiła moja małżonka grał "pościelowo", delikatnie. Jej sie bardziej podobało. Onkyo bardziej dynamicznie, żywo, energicznie.

I na takie posty moje trafisz co drugi krok :)

koro mu nikt nie udzielił żadnej odpowiedzi przez ponad kwartał, to się mu nie dziwię.

Bo pytanie było jedno z 1000 takich samych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem i posłuchałem na przemian Denona i Onkyo i zdecydowałem sie na Onkyo. Denon, jak to określiła moja małżonka grał "pościelowo", delikatnie. Jej sie bardziej podobało. Onkyo bardziej dynamicznie, żywo, energicznie.

Amplitunery KD to skomplikowane urządzenia, wymagające konfiguracji. Wykonałeś pełną kalibrację? Sprawdziłeś proponowane charakterystyki brzmienia? Spróbowałeś Dynamic EQ Denona?

IMHO Denon jest o klasę lepszy pod względem systemów korekty akustyki, Onkyo tnie koszty przy tej funkcjonalności.

 

przydałoby się 20W więcej

Ucho nie reaguje liniowo. +20W dla wzmacniacza 2W, to by było odczuwane jak jakieś 2 razy głośniej. +20W dla wzmacniacza 100W, to jest trudno słyszalna różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

popej, nie miałem takiej możliwości, żeby wziąć sobie do domu na dzień, czy dwa jeden amp, potem drugi i zdecydować, który wezmę ostatecznie. Owszem S4Home taka opcję oferują, ale kupno jednego, potem odesłanie, kupno drugiego, odesłanie itd. to trochę jest lipa. najlepiej mieć dwa od razu i porównać jeden po drugim, kiedy ucho jeszcze pamięta brzmienie poprzedniego.

Odsłuch był w sklepie. Sprzedawca poświęcił mi sporo czasu, opisał obydwa modele, również chwalił rozwiązanie Audyssey, ale też i nie odżegnywał mnie od Onkyo. Inna sprawa, że konsultowałem się również poza forum. wieloma branżystami. Owszem, zauważali, ze system Audyssey jest lepszy od AccuEQ, który Onkyo, ale poniekąd dopiero w wersji MultEQ XT32, dopiero można się tym pobawić konkretnie, czyli seria 3400 i wyżej. Szczerze mówiąc, nie chciałem wydać kwoty w tym przedziale cenowym. Natomiast wręcz polecano do posiadanego zestawu głośników Onkyo. Zaufałem specjalistom.

Na pewno poprzedni model, który posiadałem, brzmiał lepiej, bardziej "konkretnie", nie wiem jakiego słowa powinienem użyć, ale i ten mi odpowiada. Obejrzałem kilka filmów z fajną ścieżką dźwiękowa i jestem zadowolony. Zresztą, nie mam wyjścia.

 

Weź pod uwagę onkyo tx8270

i niby w jakim celu do KD amplituner stereo ?

 

Szkoda, że Wasze podpowiedzi nie padły w okresie miedzy 19 styczniem a 1-szym lutym. Po zakupie, to trochę jak musztarda po obiedzie. Być może przekonalibyście mnie do zwiększenia budżetu na demona 3400 ? Teraz już jest po zawodach.

Co do tych 20-stu Watt, to już jest OK. Po prostu amp w ustawieniach fabrycznych grał zdecydowanie ciszej od poprzednika i brakowało mi troszeczkę. No, ale odkryłem, że w opcji jest +12 dB na każdy kanał, czego nie wykorzystywałem w poprzednim modelu,aa o czym zapomniałem. Pisząc poprzedni post, pisałem na gorąco. Teraz podniosłem sobie na +6dB i jest OK. Nie muszę ustawiać na skali głośności na 70, tylko wystarcza mi 50-52.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja juz dłuższy czas użytkuje onkyo 676 i jestem zadowolony.Fajnie gra w pure audio i ci co pisza ze nie da sie sluchac takich ampli to przesadzaja.Pierwsza rzecz dobre nagrania!!!!

Nagralem 2 filmiki zwyklym tanim telefonem wiec nagrania nie oddaja w pelni dzwieku.

 

 

 

Z tesi 560 mk2 fajnie te onkyo sie zgrywa.Mam zla akustyke gole sciany i okna ale te kolumny sobie fajnie radza w trudnych pomieszczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.