Skocz do zawartości
IGNORED

Tidal master-quality


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, MariuszZ. napisał:

Na komputerowej aplikacji Tidala podczas odtwarzania wyświetlany jest tryb MQA więc do daca leci zdekodowany sygnał cyfrowy o takiej głębi bitowej i takiej częstotliwości próbkowania na jaką pozwala ta aplikacja. W komputerze nie ma dedykowanego procesora audio do dekodowania więc są jakieś ograniczenia ale wydaje mi się, że skoro jest etykieta MQA to można mówić o jakości MQA pomijając pełne znaczenie tego słowa ? 

Chyba nie do końca, dac jest tu bardziej rendererem. Apka tłumaczy mu sygnał czy kod MQA na jego język, ale dac bez MQA nie gra MQA. Wiem, bo miałem Black Dragona :).

https://support.tidal.com/hc/pl/articles/115003671329-Co-to-jest-MQA-

MQA will play back on any device to deliver higher than CD-quality. When paired with an MQA decoder, the MQA file reveals the original master recording.

MQA Core Decoder

This unfolds the MQA file once to deliver even higher than CD-quality. It is included in some products with digital outputs such as Pioneer and Onkyo players, as well as streaming services and desktop and mobile apps such as TIDAL and Xiami Music. Media players like Audirvana and Roon have also implemented the core decoder.

The first unfold recovers all the direct music-related information. Output is 88.2kHz or 96kHz.

MQA Renderer

These products feature an MQA renderer which, when paired with a core decoder, can complete the final unfold. Renderers can be great portable products such as USB DACs and headphones. For example the AudioQuest DragonFly, or a range of iFi products, can connect to an MQA Core signal and complete the unfolding of the MQA file.

An MQA Renderer will include ‘stream lock’ but is not able to decode an MQA stream or authenticate it.

Aby było pełne mqa wszystkie unfoldy muszą się odbyć hmmm..."natywnie", to musi być mqa dac.

obraz.png.f78889920f67b4dbea08bc98f4cbe940.pngobraz.png.a574bc56122a0632e1f4839b345c487e.png

MQA Full Decoder

Products with a full MQA Decoder unfold the file to deliver the highest possible sound quality. At this level of playback you are hearing what the artists created in the studio – with precise file and platform-specific DAC compensation and management. Partners include Bluesound, Brinkmann, dCS, Meridian, Mytek, NAD, LUMIN, Onkyo, Pioneer, TEAC and Technics.

Smartphones from brands including LG and Essential can also deliver a fully decoded MQA experience.

4 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Ja będę jednak testował transport CD (Jays CDT MK2), chociaż pierwotnie nie planowałem grania z fizycznych nośników.

Staram się przed tym obronić choć kusi, po prostu odkupienie 1000 płyt finansowo wydaje się nierozsądne. Za 1/4 równowartości tylu płyt mogę już mieć Lumina czy Auralica...choć gdybym miał wolne 40 koła, dla samej wygody i wzyzwolenia się z tych niuansów plikogrania wróciłbym do płyt. Podkreślam - chodzi o kwestie użytkowe, nie jestem fanem teorii wywyższających nośniki. Uważam wręcz, że pliki mają większy potencjał, pewnie jeszcze niewykorzystany. Nośnik to tylko nośnik, na dziś cd jest "łatwiejszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Pawlo. Jaki masz obecnie odtwarzacz i dac?

Jestem w czarnej d....e. Miałem długo Audiobye Black Dragon, potem spórobowałem jak to jest ze "streamerem" - miałem Atolla. Kolejne przerzucanie klocków raczej pogłębiło frustrację i wziąłem time-out, na przeczekanie. Od lat jestem fanem Audirvany (teraz 3.5.1) z penka. Nie mam już Tidala, z penka jest chyba ciut lepiej niż z hdd. Kupiłem za 6 stów Arcama rdaca, sprawdzonego kumpla z początku drogi i jest nieźle (mam do niego słabość).

Wychowałem się na prostocie cd i nie urkywam, trochę mnie wkurzają pewne aspekty plików (nie brzmieniowe). Po przeczytaniu setek artykułów, recenzji, opinii, wielu rozmowach rozważam 3 opcje, dalej lapek z A+ z kilkoma dodatkami albo Sotm sms-200 neo z DAC. Proste - powrót do Black Dragona / Chord / M2tech, to chyba czołówka. Trzecia opcja to Lumin D2, muszę wszystko wypożyczyć i przetestować.

Ja słucham też dużo ostrej muzy i wyrafinowane analogowe brzmienie subiektywnie nie jest dla mnie, to właśnie w Kornie czy Rammsteinie czułem małe braki w Black Dragonie. Najbliżej mi do m2tech (dobry preamp, wejścia coax, xlr out, dobre wspomnienia z niższego modelu, mqa od biedy w takim przypadku). Chord w tych aspektach nie powala..., ale zdecyduje ucho

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To udanych poszukiwań. Z Twojego opisu to Chord powinien być w sam raz, ale jak Ci nie spasował, to nie wiem co doradzić. Może Mytek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, ciszyn11 napisał:

To udanych poszukiwań. Z Twojego opisu to Chord powinien być w sam raz, ale jak Ci nie spasował, to nie wiem co doradzić. Może Mytek?

Nie nie, Black Dragon nie do końca w ostrym rocku, Chord, nowy M2tech i Lumin przede mną. W sumie to czy chcę mieć przyblokowany komp czy komórkę może mieć znaczenie, trochę nie przepadam za tą drugą opcją. Dzięki, pewnie po świętach ruszę, Tobie też powodzenia z wyborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pawło napisał:

Aby było pełne mqa wszystkie unfoldy muszą się odbyć hmmm..."natywnie", to musi być mqa dac

W rzeczy samej tak jest ale czy "rozpakowanie" częściowe np. gdzie zamiast "słów bitowych" 192kHz/24bit dostajemy takie 96kHz/24bit nie czyni pliku lepszej jakości od zwykłego flac 44,1kHZ/16bit? To jak taki plik lepszej jakości zakwalifikować? Pseudo MQA? Super Flac? ? Lepszą jakość już w takim pliku muzycznym słychać (takie mam wrażenie słuchając z Tidala tych samych utworów w dwóch wydaniach) porównując do standardowego flac. Zastanawiałem się nad budżetowym rozwiązaniem Pro-Ject Pre Box S2 Digital bo MQA kusiło ale zawirowania dostawców spowodowały, że wylądował u mnie Sabaj D5 bez MQA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, MariuszZ. napisał:

W rzeczy samej tak jest ale czy "rozpakowanie" częściowe np. gdzie zamiast "słów bitowych" 192kHz/24bit dostajemy takie 96kHz/24bit nie czyni pliku lepszej jakości od zwykłego flac 44,1kHZ/16bit? To jak taki plik lepszej jakości zakwalifikować? Pseudo MQA? Super Flac? ? Lepszą jakość już w takim pliku muzycznym słychać (takie mam wrażenie słuchając z Tidala tych samych utworów w dwóch wydaniach) porównując do standardowego flac. Zastanawiałem się nad budżetowym rozwiązaniem Pro-Ject Pre Box S2 Digital bo MQA kusiło ale zawirowania dostawców spowodowały, że wylądował u mnie Sabaj D5 bez MQA. 

Absolutnie jest lepiej - tak, coś pomiędzy :). Ja akurat tym się nie kieruję, raz że mam prawie wszystko we FLAC, dwa - płyt w MQA nie jest tak dużo. Ale jeśli, nie wiem no, między M2tech Young i Chord Qutest będzie blisko remisu, takie detale mogą zdecydować. Wydaje mi się jednak, że ważniejsze jest jak brzmi 95% albumów na rynku, nie 5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pawło napisał:

 

Spróbuję ściągnąć inne sterowniki, kiedyś miałem taki problem w trybie exclusive, na forach było o tym głośno. Cośtam w Windowsie się zmieniło. Audiobyte przygotował nowe sterowniki i przestało mnie wywalać, ale straciłem z pół roku.

ale jakie sterowniki? do czego? nie bardzo wiem o co chodzi?  

Sterowniki mam zainstalowane do daca Younga. Mam też zainstalowany Jplay i sterowniki Asio: Jplay. Ale Jplaya wyłączam jak chcę puścić  z Tidala. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, Pieniu75 napisał:

ale jakie sterowniki? do czego? nie bardzo wiem o co chodzi?  

Sterowniki mam zainstalowane do daca Younga. Mam też zainstalowany Jplay i sterowniki Asio: Jplay. Ale Jplaya wyłączam jak chcę puścić  z Tidala. 

Pewnie że masz, też miałem. Jakiś czas temu po aktualizacji systemu wywalało mnie tak samo, wiele osób. Poszukaj na forach, szczególnie angielskojęzycznych. W exclusive mode wywalało po chwili grania z blue screenem. Może M2TECH ma jakąś nowszą wersję sterownika albo to jakiś świeży bug po aktualizacji, z którą ten sterownik sobie nie radzi. U mnie dopiero ściągnięcie nowego ze strony Audiobyte pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.