Skocz do zawartości
IGNORED

Przechowywanie filmów - pomysły.


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem papier naklejkowy do drukarki i od spodu mam wydruk przyklejony z tytułami filmów na każdym dysku.Więc nie musze latać tylko sprawdzam po tytule jaki film mnie interesuje i na którym dysku jest więc to jest chyba cywilizowana metoda.Ja tez robię kopie 1:1 swoich oryginalnych płyt BR

w XXI wieku tak sie bawić ? szacunek ! Cywilizowana metoda to player z dostępem do wszystkiego co masz plus okładki, opisy i inne pierdoły. Bez biegania po dyski, siedzisz w fotelu trenując mięsień piwny.

 

BTW: robinie kopii 1:1 nie ma najmniejszego sensu, tracisz tylko miejsce

 

Niekoniecznie chxe ściągać filmy. Wolę oryginały.

znajoma kiedyś powiedziała "po co mi oryginał jak mam lepszą podróbkę".... ide na film ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meder mi pobiera okładki,opisy,oceny itp. o danym filmie przez wifi.Wiem że 1:1 nie ma sensu ale na nie których płytach nie da się wyciągnąć od razu samego pliki z filmem jest zaszyty(w kawałkach) a nie mam czasu go wyodrębniać programowo na PC. Na większości płyt jest od razu widoczny w katalogu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No ciekawe urządzenie. Ale to zmusza do ściągania filmów jednak. Aczkolwiek kilak bajek które moj młody może oglądać non stop miałbym pod ręką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu sprzedałem właśnie coś podobnego gościowi z Gdynii na OLX dla dziecka na bajki które miał na dysku.Był to player Sony SMP-U10 badziewie które nie czytał większości tego co miał w manualu ale on potrzebował do bajek w xvid i partycji FAT32 które dziecku odtwarzał to akurat potrafił sony oczywiście bez GMC i QPEL. Jak do mnie dzwonił był zadowolony do bajek sie sprawdzał dziecko miał z głowy jak dla mnie do filmów player był porażką jaka kupiłem w odtwarzaczach przez całe życie bo nie czytał wiekszosci co było w manualu mowa o materiale SD bo HD w ogóle nie czytał chociaż miał złacze hdmi i skalował do 1080p.A problemy miał z materiałem SD niby w manualu pisane było że miał czytać a w praktyce wychodziło inaczej

Meder co całkiem inna liga czyta wszystko z BR co mu zapodam

 

Jak dla mnie do filmów Sony player był porażką jaka kupiłem w tamtych czasach jak wyszedł w śród innych odtwarzaczach bo nie czytał wiekszosci co było w manualu mowa o materiale SD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kupuje sobie płyty blu-ray i jak film mi podpasi to oczywiście ląduje na półce... jak nie to allegro...

I przepraszam że się dziwię ...ale kto ogląda jeszcze DVD, przecież to męka dla oka...chyba że oglądamy na 32 calach z 5 metrów.... :)

 

Też, zbieram płyty CD, BR i mam sporo DVD.

A jeśli komuś to przeszkadza - to ja mu śliczny środkowy palec pokazuję.

 

Jedyne co mi może paść to elektrownia, a filmy mogę oglądać kiedy chcę i jak chcę, nie będąc skazany na łaskę właściciela serwera gdzieś na końcu świata...

 

I nie namawiajcie tak do cyfrowych edycji, bo jak świat będzie całkowicie cyfrowy to nagle zaczniecie płacić za każde odtworzenie - bo pazerność nie ma ograniczeń.

 

A co dvd - mam sporo płyt dvd z koncertami, filmami i jakoś nie chce mi się wrzucać paru tysięcy w br, zresztą zaraz idąc tą drogą musiałbym znowu, większą kasę wydać na wymianę przestarzałych już BR na 4k.....Poczekam z wymianą na 8, albo 16K ;-P

Owszem kilkanaście ukochanych krążków mam podwójnie - dvd i br. Acz wszystko co nowe kupuję na br.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mase DVD horrorów które nie zostały wydane na BD i też ich się nie pozbędę głownie ten gatunek oglądam.Powiem jak jest dobry skaler na BR do wydanie DVD nie wygląda źle .Mam kilka remasterów BD i tam widzę większe ziarno niż na wydaniach DVD tego samego filmu które posiadam .Więc wynika z tego ze wydanie wydaniu nie równe jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak jest dobry skaler na BR do wydanie DVD nie wygląda źle

 

Zalezy na ilu calach i z jakiej odległości, bo na tv do powiedzmy 75 " jakoś to "Zniese" ...hehe....ale na 100" i więcej to żaden skaler nie pomoże...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet z tymi 75'' ostro przestrzeliłeś, DVD to koszmar dla oczu nawet przy mniejszych przekątnych... tu nawet madVR nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet z tymi 75'' ostro przestrzeliłeś, DVD to koszmar dla oczu nawet przy mniejszych przekątnych... tu nawet madVR nie pomoże.

Zakładam że te 75" oglądamy z bardzoooooo daleka ;)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka możliwość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

maszynka zgrywa nam płyty DVD/BD do plików ISO prosto na NAS. Potem z poziomu odtwarzacza przeglądamy po prostu płyty i odtwarzamy to, na co aktualnie mamy ochotę.

Problemem jest chyba tylko ilość potrzebnego miejsca - jeżeli jedna płyta to 50GB, to dysk terabajtowy starczy na 18 filmów (dyski terabajtowe mają zwykle 931GB). Żeby to miało sens to tak z 8TB by się przydało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem? Jest wyraźnie napisane: The MP Plus packs an additional secret weapon - archive your music and movies directly to your NAS storage device with the built-in Blu-ray disc drive. Więc fetek nie wiem skąd masz takie informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie których płytach nie da się wyciągnąć od razu samego pliki z filmem jest zaszyty(w kawałkach) a nie mam czasu go wyodrębniać programowo na PC

 

witaj - do tego jest prosty program TSmuxer. wszystko trwa tyle co przegranie filmu (czyli niestety przy filmie 20-30GB trzeba liczyć - kilka minut). w TSmuxerze umieszczasz playliste która jest odpowiedzialna za film i wybierasz format docelowy, plik TS, M2TS, ISO lub katalog z płyty ISO. Niestety czasem jak filmy są zabezpieczone, to najpierw trzeba użyć anyDVD i dopiero potem TSmuxera (podwójne kopiowanie). Oszczędność miejsca jest czasem dość znaczna.

 

Zalezy na ilu calach i z jakiej odległości, bo na tv do powiedzmy 75 " jakoś to "Zniese" ...hehe....ale na 100" i więcej to żaden skaler nie pomoże...

 

co do tej wypowiedzi to powiem ze ja bylem bardzo zaskoczony jakością jaka oferuje DVD.

Kupiłem nie tak dawno temu płytę Beyonce i tam była płyta DVD z teledyskami.

Umieściłem ja w moim OPPO i odpaliłem na 110 calach - bylem pozytywnie zaskoczony.

Az musiałem wyjąc płytę i wsadzić do kompa żeby upewnić się ze to DVD a nie BD.

 

a co do samej polki to tez miałem kiedyś taki plan... i powiem tak... kolekcja się z czasem rozrasta a ściany nie... jak już trzeba było kłaść płyty jedna na druga i robić rzad pierwszy i drugi to sobie odpuściłem. Temat dysków na USB (2.0, 3,5", 2TB) (i 3.0, 2,5", 2TB) przerabiałem - mam ich krocie. Teram mam NAS (duza pojemność) i jestem zadowolony. Teraz na prawdę wszystko jest na KLIK i to w kilku pokojach na raz.

Oczywiście WiFi nie wchodzi w grę - tylko kabel, ale opłaca się.

 

...a co do zachwalanego Mede8er to ja znalazłem w nim kilka wad, zalety ma także, nie powiem, ale niestety nie jest on jak dla mnie odtwarzaczem idealnym, oppo niestety tez nie (ideału wciąż poszukuję).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teram mam NAS (duza pojemność) i jestem zadowolony. Teraz na prawdę wszystko jest na KLIK i to w kilku pokojach na raz.

Oczywiście WiFi nie wchodzi w grę - tylko kabel, ale opłaca się.

kiedyś się podpisywało kasety, potem płyty, teraz dyski.. zabijasz ducha tradycji.. a tak na poważnie to jedyne słuszne rozwiązanie. Inwestycja w kabel nie jest droga, gniazdka ma praktycznie każda seria i kosztuje tyle co prądowe, kabel też nie powala choć czasem warto dołożyć do dobrego miedziaka, switch 20 portowy można kupić poniżej 400 zł na normalny dom wystarczy w 100%.

 

...a co do zachwalanego Mede8er to ja znalazłem w nim kilka wad, zalety ma także, nie powiem, ale niestety nie jest on jak dla mnie odtwarzaczem idealnym, oppo niestety tez nie (ideału wciąż poszukuję).

a czego Ci brakuje / co przeszkadza w oppo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego Ci brakuje / co przeszkadza w oppo ?

 

moje oppo ma stary soft - to które czyta ISO z zewnętrznych dysków, wiec dość stary.

Nie jest to soft stworzony do DLNA. Odtwarzacz jest wtedy bardzo kapryśny co do formatów.

pozostaje mi tylko TS i M2TS i kodek video H.264. (Odpadają wszelkiego rodzaju MKV M4V itd... oczywiście działają, ale są nie-użytkowe). Najprawdopodobniej nowy soft załatwił by sprawę, ale nie chce tego robić.

Oczywiście na wszystko są sposoby. Napisałem sobie program w Excelu (VBA) który automatycznie konwertuje każde MKV do TS podczas kopiowania na NAS i po sprawie. Jedynie filmy w 3D trzeba oglądać z podłączonego dysku (ISO).

 

Mede8er - tutaj denerwuje mnie opcja Zoom która zoomouje także napisy w filmie jeśli są graficzne (co totalnie dyskwalifikuje ta opcje podczas ich używania ze względu na to iż napisy przy zoomie (moim ulubionym) 120% wychodzą poza ekran (nie ma ich) (napisy tekstowe działają ok, ale nie zawsze chce mi się je dorabiać)

 

Jeszcze jedna wada Mede8er to brak możliwości odtwarzania plików M2TS zawierających filmy 3D. Oppo puszcza film w 2D a Mede8er wcale.

Oczywiście Mede8er czyta ISO po sieci (bo nie używa DLNA) ale jednak oppo nie ma sobie równych w jakości obrazu, dlatego używam formatów które działają poprawnie właśnie na nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

openelec.tv problem formatów / kontenerów nie istnieje, radzi sobie nawet z lekko uszkodzonymi plikami, nie wiem jak z zoomem bo nigdy nie korzystałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze specyfikacji powinien czytać filmy 3D ja nie sprawdzałem u siebie ja korzystam z oprogramowania 4.0.2 bo oryginalne miałem w wersji 3.0 jest też nowe 2016 ale beta tego nie testowałem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Obsługa wideo 3D :

 

SBS (Side by side), TaB (Top & Bottom)

Frame Sequential, Frame Packing

BD3D-ISO, BD3D z katalogu BDMV

MKV MVC

TS MVC (nagrania z kamer 3D) - wybranych producentów

 

Opcja uprzestrzennienia materiałów 2D

Maksymalna rozdzielczość podwójnej klatki dla SBS i TaB: 1920x1080

Poprawna obsługa napisów czytanych z plików zewnętrznych dla plików SBS i TaB

Obsługa napisów czytanych z plików zewnętrznych dla BD ISO (wyświetlanie w 3D)

Obsługa plików w MVC z kamer wideo jest częściowa, dla niektórych kamer, może zależeć od wersji firmware. Potwierdzona obsługa plików 3D M2TS z kamer Sony (np. HDR-TD10)

Obsługa zdjęć 3D w formacie MPO (3D JPG)

 

mam Życie Pi i World War Z w 3D z ciekawości zrobię ISO i puszcze czy wyswietli w 2D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzona obsługa plików 3D M2TS z kamer Sony (np. HDR-TD10)

to ciekawe... jak umieszczę strumienie bd-3d w m2ts (poprawnie, tak jak w iso) to pokazuje się komunikat ze format niewłaściwy i nie puszcza nic.

Ciekawe jak wygląda plik m2ts z kamer sony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej wypowiedzi to powiem ze ja bylem bardzo zaskoczony jakością jaka oferuje DVD.

Kupiłem nie tak dawno temu płytę Beyonce i tam była płyta DVD z teledyskami.

Umieściłem ja w moim OPPO i odpaliłem na 110 calach - bylem pozytywnie zaskoczony.

Az musiałem wyjąc płytę i wsadzić do kompa żeby upewnić się ze to DVD a nie BD.

Też tak miałem przy paru dvd, no więcej niż przy paru. Ale i w drugą stronę, mam dvd które na 42 calach LG wywołują ból zęba - jakość prawie że vhs. Zresztą na taki syf można trafić i na płytach br.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem przy paru dvd, no więcej niż przy paru. Ale i w drugą stronę, mam dvd które na 42 calach LG wywołują ból zęba - jakość prawie że vhs. Zresztą na taki syf można trafić i na płytach br.

mam 2 taki filmy.. w TV jak leciały to było ok..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shrek777

@fetek

 

sam nośnik/format nie jest gwarancja.

Czasem jakość DVD potrafi milo zaskoczyć a na BD rozczarować (wyjątek potwierdza regułę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.