Skocz do zawartości
IGNORED

Little DOT mk II ustawianie, regulacje


nadzorca2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...ostatnio kupiłem tani używany wzmacniacz lampowy Little DOT mk II, który okazał się bardzo udanym zakupem. Oryginalnie wyposażony był w chińskie lampy, średnio radzące sobie z lokalizacją źródeł dźwięku dlatego bardzo szybko wymieniłem je w bardzo dobre lampy rosyjskie z Novosybirska. Wzmacniacz jest o tyle uniwersalny, że oprócz stosowania różnych lamp poprzez przełączanie zworek mają jeszcze regulacją wzmocnienia i możliwość dopasowania do słuchawek o odpowiedniej skuteczności. Występują dwa switche, których kombinacja pozwala dopasować wzmocnienie do odpowiedniej impedancji słuchawek. Należy pamiętać, że w oryginalnej instrukcji jest błędny opis ustawienia Gain i skuteczności. Ustawienia są następujące:

 

1.Ustawienia switcha 1=off, 2=off, Gain=10, słuchawki z impedancją od 400-600 ohm o niskiej skuteczności

2. Ustawienia switcha 1=on, 2=off, Gain=5, słuchawki z impedancją od 220-400 ohm o niskiej skuteczności

3. Ustawienia switcha 1=off, 2=on, Gain=4, słuchawki z impedancją od 150-220 ohm o dużej skuteczności

4. Ustawienia switcha 1=on, 2=on, Gain=3, słuchawki z impedancją od 32-150 ohm o dużej skuteczności

 

Z doświadczenia najlepsze ustawienie dla Sennheiser HD600/250ohm jest Gain=4 lub 5, przy czym na pozycji 5 jest duże wzmocnienie i jest mało komfortowa regulacja od zera ale dźwięk jest bardziej dynamiczny z większą sceną i "kopem". W przypadku Beyerdynamic DT880/250ohm Edition Gain=5 a w przypadku słuchawek Beyerdynamic T90/250ohm co jest dziwne ale Gain=3, ponieważ pomimo średniej impedancji mają dużą skuteczność i dźwięk jest spokojniejszy z delikatniejszą górą i ładną przestrzenią. Jeżeli jednak ustawimy T90 zgodnie z instrukcją czyli Gain=4 to będziemy mieli nieco więcej basu ale bardzo szklistą górę na niektórych nagraniach męczącą, przy tym ustawieniu mamy bardzo dużą szczegółowość i niesamowitą przestrzeń ale niektórych może drażnić dość ostra góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę opisu T90, DT880 i HD600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem kiedyś ten wzmacniacz.

Tylko gdzie jest ta regulacja? Pod obudową?

Pozdr

 

muddy13 jakie masz słuchawki i z jaką impedancją?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Od kilku miesięcy pojawia się co jakiś czas na aukcjach wzmacniacz lampowy Miniwatt. Pokusiłem się o jego zakup i stwierdzam, że konstrukcja jest ciekawa, wykonanie na dobrym poziomie. Wzmacniacz posiada regulację wysokich i niskich tonów z możliwością podłączenia oprócz słuchawek małych kolumn o dużej skuteczności najlepiej z głośnikami szerokopasmowymi bo do takich jest zaprojektowana regulacja.W regulatorze jest jeden punkt przegięcia krzywej regulacji dla około f=800 Hz, dalej przy regulacji charakterystyka podnosi się od f=800 Hz w kierunku wysokich i w kierunku niskich. Powoduje to, że na słuchawkach mamy zbyt dużo wysokich wraz z wyższymi średnimi dlatego dźwięk dla mnie jest za ostry. Dodatkowo zastosowanie transformatora zasilającego typu EI w dużej bliskości lamp powoduje brumienie na słuchawkach. W celu pozbycia się brumienia w porozumieniu z właścicielem projektu wymieniłem trafo na toroidalne i brumienie praktycznie zanikło. Wymieniłem kondensatory w regulatorze barwy na wysokich na 68pF i 680pF. Kondensatory są wyliczone dla dwóch punktów przegięcia charakterystyki fn=800 Hz i fw=2000 Hz co powoduje, że wysokie są bardziej naturalne, średnica jest przyjemniejsza a bas jest miękki i głęboki. Porównywałem ten regulator z regulatorem w Revox B-250 i po tej modyfikacji wypada lepiej. Podobno pojawiły się nowe Miniwatty typu hybryda na mosfetach i innych lampach ale już tym razem z transformatorem zasilającym toroidalnym bez brumienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam...ostatnio kupiłem tani używany wzmacniacz lampowy Little DOT mk II, który okazał się bardzo udanym zakupem. Oryginalnie wyposażony był w chińskie lampy, średnio radzące sobie z lokalizacją źródeł dźwięku dlatego bardzo szybko wymieniłem je w bardzo dobre lampy rosyjskie z Novosybirska. Wzmacniacz jest o tyle uniwersalny, że oprócz stosowania różnych lamp poprzez przełączanie zworek mają jeszcze regulacją wzmocnienia i możliwość dopasowania do słuchawek o odpowiedniej skuteczności. Występują dwa switche, których kombinacja pozwala dopasować wzmocnienie do odpowiedniej impedancji słuchawek. Należy pamiętać, że w oryginalnej instrukcji jest błędny opis ustawienia Gain i skuteczności. Ustawienia są następujące:

 

1.Ustawienia switcha 1=off, 2=off, Gain=10, słuchawki z impedancją od 400-600 ohm o niskiej skuteczności

2. Ustawienia switcha 1=on, 2=off, Gain=5, słuchawki z impedancją od 220-400 ohm o niskiej skuteczności

3. Ustawienia switcha 1=off, 2=on, Gain=4, słuchawki z impedancją od 150-220 ohm o dużej skuteczności

4. Ustawienia switcha 1=on, 2=on, Gain=3, słuchawki z impedancją od 32-150 ohm o dużej skuteczności

 

Z doświadczenia najlepsze ustawienie dla Sennheiser HD600/250ohm jest Gain=4 lub 5, przy czym na pozycji 5 jest duże wzmocnienie i jest mało komfortowa regulacja od zera ale dźwięk jest bardziej dynamiczny z większą sceną i "kopem". W przypadku Beyerdynamic DT880/250ohm Edition Gain=5 a w przypadku słuchawek Beyerdynamic T90/250ohm co jest dziwne ale Gain=3, ponieważ pomimo średniej impedancji mają dużą skuteczność i dźwięk jest spokojniejszy z delikatniejszą górą i ładną przestrzenią. Jeżeli jednak ustawimy T90 zgodnie z instrukcją czyli Gain=4 to będziemy mieli nieco więcej basu ale bardzo szklistą górę na niektórych nagraniach męczącą, przy tym ustawieniu mamy bardzo dużą szczegółowość i niesamowitą przestrzeń ale niektórych może drażnić dość ostra góra.

 

mam grado sr325e z LD I ...wiec wg Tego co napisales switch 1 i 2 na on tak? sa tam też zworki je zosatwić w spokoju? czy za co one odpowiadają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam grado sr325e z LD I ...wiec wg Tego co napisales switch 1 i 2 na on tak? sa tam też zworki je zosatwić w spokoju? czy za co one odpowiadają?

Witam...

Przepraszam, że tak późno, zworki są odpowiedzialne za dopasowanie lamp bo możesz stosować różne lampy zalecane przez producenta wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.