Skocz do zawartości
IGNORED

Co sądzicie o Spotify


krzychu9667

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo polecam Spotify. Słucham przez Cambridge Audio Stream Magic 6 ( sterowanie przez aplikację na IOS). Jest super. Jakość bardzo dobra. Wybór olbrzymi. Dla koneserów ważna wiadomość - jest tam obecna oferta wytwórni ACT , nie ma natomiast ECM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadzieję, że nie nic nie zepsują z tym serwisem i będzie rozwijał się w właściwym kierunku.

 

Będzie dopóki ludzie będą płacić abonament, a nie kupować z alle kody za zeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nic nie zepsują z tym serwisem i będzie rozwijał się w właściwym kierunku.

Będzie dopóki ludzie będą płacić abonament, a nie kupować z alle kody za zeta.

Prawda w końcu te 2 dyszki miesięcznie to śmieszna kwota biorąc pod uwagę muzyczną bibliotekę oraz wygodę odsłuchu.

Rozumiem, że w tym kraju ludzie więcej wydaja niż zarabiają, ale 2 czteropaki mniej i można cieszyć ucho na okrągło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. kwestia, na ile te kody są legalne?

Właśnie mnie też to zastanawia, bo gdyby źródło ich pochodzenia było nielegalne to serwis zapewne będzie starał się rozwiązać ten problem, a to wiążę się z wprowadzaniem zmian.. oby na lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się chciał reklamować na Spotify free, to pewnie by spokojnie zarobili więcej niż te 2 dyszki od łebka.

Nie wiem jak jest teraz ale jak przez chwilę na początku nie miałem abonamentu to głównie leciała autoreklama.

 

Ciekawe jak jest w innych krajach ale pewnie podobnie.

 

A samo Spotify.... rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dali Budgie, jakiś czas temu szukałem i nie było, nie wszystkie albumy ale te najlepsze jak najbardziej. Ucieszyłem się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość w premium - wystarczająca. Baza utworów - średnio. UX, UI - średnio(jestem człowieczkiem ze świata IT, a nie ogarniam do końca apki - szczególnie desktop). Wyszukiwarka i powiązania - dramat(brak wejścia w label. wykonawcy o takim samym psedo ciągle się mieszają, algorytm nie wyrabia - nie raz miałem tak że wysukiwanie nie daje wyników, a w powiązanych artystach wyskakuje to czego szukam). Jak korzystam z YT, Soudcloud, do odkrywania nowej muzyki, to jest to przyjemność - w spotify nie mam praktycznie takiej możliwości. Syndrom sztokholmski oczywiście już występuje, bo co miesiąc płacę i szybko zapominam - utworów do bazy dodaje coraz mniej, bo to co znam, lubię i znalazłem, już dodałem. Nowych rzeczy poprostu niema. Recepta jest: apka powinna działać z funkcjonalnościami yt+discogs - to jest serwis muzyczny do wuja pana, a youtube poza jakością odtwarzania zjada was dupą. Zespół mają, ale hehe hajs się już zgadza, to wywalone. Na plus: cena subskrybcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przy albumach nie ma faktycznej daty wydania albumu oraz info (krótki "rys historyczny" ;), chyba, że źle się poruszam po serwisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik bangsan dnia 26.01.2017 - 10:04 napisał

Nowych rzeczy poprostu niema

@jezz

Jak to nie ma ?

 

No właśnie.. jak przecież są..:)

 

Spotify i jego aplikacja oraz sterowanie jest super fajne .. :)

..muzyki od groma.. czasu braknie do wysłuchania..

..a że wszystkiego nie ma.. to oczywiste.. bo nie ma i nie będzie miał wszystkiego każdy inny tego typu serwis..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu serwisy sa dobre np. na imprezy albo sluchanie muzyki w tle. Mozsze sobie ustawic playliste I jechane. Z cd tego nie ma a przy imprezach czy wlasnie slchaniu w tle zmiana cd moze byc meczaca co 35minut. Zdecydowanym minusem natomiast jest sama zawartosc takich serwisow, brak nagran starych sprzed loudness war-to wrecz dyskfalifikuje taki serwis do odsluchow. Jak ktos slucha nowych nagran tylko to pewnie bedzie zadowolony I z samym serwisem bedzie mogl zyc. Jak ktos slucha starych kawalkow to nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci stare nagrania, jak są miliony nowych. Dla tych nowych (z całego świata) jest streaming, a te stare (zasadniczo Anglia + USA) to można nawet z kaset magnetofonowych posłuchać. Dobrze, że są wśród nas wizjonerzy, bo byśmy dalej co 20 minut podchodzili do gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A który ?

Ten, ktorego nie ma :) Ale punktow ostrzezen wciaz zero...mmm...czyli nie, ze niezgodnie z regulaminem napisalem tylko po prostu prawda w oczy kole jak to nie raz juz bywalo ;) Komus sie pewnie przykro zrobilo. Nareczka milego dnia. Ja wlacze sobie cos z YT :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma ?

No właśnie.. jak przecież są..:)

 

Spotify i jego aplikacja oraz sterowanie jest super fajne .. :)

..muzyki od groma.. czasu braknie do wysłuchania..

..a że wszystkiego nie ma.. to oczywiste.. bo nie ma i nie będzie miał wszystkiego każdy inny tego typu serwis..

 

Źle się wyraziłem. Oczywiście dodają nowe płyty, ale nic ciekawego dla mnie. W 2016 z nowych wydań które się ukazały, znalazłem na spotify może 1-2%. Wcześniej było znacznie lepiej, stąd również moje narzekania na to że osiedli na laurach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do wytwórni, których wydawnictw nie znalazłeś w Spotify, to się dowiesz jaki jest powód takiego stanu rzeczy.

 

Kierowanie jakichkolwiek uwag o braki do Spotify - zainteresowanego jak największą bazą utworów, jest nie na miejscu.

 

Przecież to nie Spotify prosi, tylko ktoś do Spotify się zgłasza (na przyjętych zasadach) - żeby jasno podsumować sytuację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dodają nowe płyty, ale nic ciekawego dla mnie.

 

może nietuzinkowy gust, zapodaj parę swoich brakujących typów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie ma tam 90% płytoteki typowego melomana, który ma kolekcje winyli i cd. Zaraz sie tu wszyscy oburza, ze wszystko jest, sratatata.... Wiec jak ktoś lubi nowe remastery czy tez słucha wyłącznie nowości z Sony, emi itd...to spotify polecam gorąco. Jak ktoś woli inne wydania to pozostaje CD czy winyl. Największymi zaletami takich serwisów jest to, ze są tanie (duży dostęp do muzyki) i nie trzeba zmieniać płyt co kilkadziesiąt minut, albo i cześciej. To wystarczy naogol do sukcesu, bo ludzie szukają oszczędności i są z natury leniwi. Problem w tym, ze nikt sie do tego nie lubi przyznawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wystarczy naogol do sukcesu, bo ludzie szukają oszczędności i są z natury leniwi.

 

To jest niesprawiedliwa ocena. Jak się obserwuje rozwój branży nagraniowo-muzycznej, to można łatwo dojść do wniosku co stanowi cel postępu. Jest to: a) wydłużanie czasu dostępnego dla nagrań, b) miniaturyzacja pozwalająca słuchać tych nagrań w różnych warunkach i okolicznościach.

 

Krótki czas rejestracji miał winyl (25 min na stronę), dłuższy kaseta (45 min. na stronę), jeszcze dłuższy cd (74 minuty). Streaming daje NIEOGRANICZONY czas.

Wielkość sprzętu: gramofon (wiadomo plus stacjonarny), szpulowiec (jak wcześniej), malejące rozmiary hi-fi i ostatnio streaming w jakości cd a nawet LEPSZEJ.

 

To nie słuchacze pop czy rock są odpowiedzialnymi za zmianę dystrybucji muzyki, lecz to zwykłe i konsekwentne zdobycze techniki.

Spotify jest czymś naturalnym. A te kolekcje u melomanów były kupowane dawno temu. Dziś wielu z tych płyt JUŻ SIĘ NIE KUPI.

Braki w sklepach z nośnikami są (lub zaraz będą) większe niż braki w zasobach serwisów streamingowych.

Spotify zrównało szanse w dostępie do muzyki biednych i bogatych. Niektórzy pamiętają czasy, gdy na płyty mogli tylko popatrzeć (na analogi na giełdach lub na cd w Pewexie). Zarobki w Polsce wciąż są za niskie, żeby można było po sklepie z płytami chodzić sobie z koszykiem. Tak sobie wejść do FNAC-a i powybierać co się chce. A po Spotify można sobie klikać do woli i 90% zasobów takiego FNAC-a (odpowiednik naszego EMPiK-u) jest do posłuchania. Genialne czasy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dzięki takim serwisom jak Spotify muzyka stała się bardziej egalitarna, ale ja do swojego konta zapomniałem hasła :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze wszyscy używają spotify albo podobnych portali. Ja tez, ale wole kupować stare płyty na ebay (blue note, prestige, mfsl, dcc, stare rca itd...) niż zachwycać sie spieprzonym materiałem na spotify :) wygoda i cena...póki co nic więcej za tym portalem nie przemawia. Jak ktoś chce sie delektować, ze dzięki takiemu spotify stał sie "rowniejszy" to mi to nie przeszkadza, ale wole uzupełniać swą kolekcje o unikatowe płyty, niż spocząć na laurach i cieszyć sie tym co zapewnia nam internet :) Na rozpoczęcie zbierania płyt nigdy nie jest za późno a źródeł by kupować te dobre jest mnóstwo.

 

PS zgadzam sie, ze niektóre nowe realizacje/albumy lepiej brzmią z pliku/streamingu niż np. CD.

 

Miłego gawędzenia wszystkim. I tak, warto mieć spotify, bo to jak biblioteka muzyki w domu za śmieszne pieniądze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będziesz z tymi płytami cd, jak dziś co niektórzy ze zbiorem kaset czy DVD. Moda na kasety lub DVD nie wróci jak ta odnośnie winyli.

Płyta cd jest w 100% zastępowalna przez plik w streamingu (tam i tu cyfra). Nie chodzi tu o rozważanie, jak długo płyta cd będzie na rynku, tylko o uświadomienie sobie podobieństwa w zapisie. Nie przesuwająca się taśma, nie wydłubany w czymś rowek dla igły, ale odczyt zer i jedynek. I teraz bez części mechanicznych, które zawsze stanowiły problem tak jakościowy jak i związany z trwałością. Spotify jest liderem właśnie dzięki nieco ograniczonej jakości, bo dzięki temu ruchowi (taki przyjęli model biznesowy) byli w stanie upowszechnić nowy sposób korzystania z muzyki. Muzyka to dział rozrywki (dokładniej: przemysłu rozrywkowego) i nie ma sensu dopisywać do tego jakichś wielce szlachetnych intencji czy uniesień przy konsumowaniu treści. Muzyka punk i poważna są na tym samym stopniu potrzeb. A jakby ktoś pytał, to polskich katalogowych płyt "disco polo" nie ma w tym serwisie. Dla wielu to pewnie dobra wiadomość, więc...

 

Podsumowując jeszcze raz: VIVA SPOTIFY :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka to dział rozrywki (dokładniej: przemysłu rozrywkowego) i nie ma sensu dopisywać do tego jakichś wielce szlachetnych intencji czy uniesień przy konsumowaniu treści. Muzyka punk i poważna są na tym samym stopniu potrzeb.

 

Uffff..no to całe szczęście, że nie mam audiofilskiego systemu za 500 000 PLN, bo ja przeżyłem mnóstwo uniesień podczas słuchania muzyki na moim g...ucio wartym zestawie za 5 000 PLN...

 

Muzyka punk jest "działem przemysłu rozrywkowego" dla kogoś, kto "Never Mind the Bollock" używa do testowania wzmacniaczy. Dla Brylewskiego i Budzyńskiego oraz bywalców ich koncertów to zdecydowanie nie jest "dział przemysłu rozrywkowego" a muzyka punk czy też hip-hop zaspokaja zupełnie inne potrzeby i pełni inną rolę, niż muzyka poważna.

 

W ogóle dziwię się, że przeczytałem na forum muzycznym coś takiego. Równie dobrze mógłbym napisać na forum pasjonatów filmu, że film to tylko jeden z działów przemysłu rozrywkowego i tym samym wrzucić do jednego worka "Batman kontra Superman" i filmy Spike'a Lee, Oliviera Stone i Leni Riefenstahl tylko dlatego, że wszystkie wyszły na DVD...

 

Czasami naprawdę zastanawiam się, czy audiofilom muzyka potrzebna jest do czegoś więcej, niż do testowania nowych kabli....;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jezz, wiem, że Malcolm Mclaren i w ogóle tak się teraz o nich mówi, ale... "Ich koncerty, które wielokrotnie stwarzały trudności organizatorom i władzom publicznym, często kończyły się zamieszkami", więc był to świetnie wykreowany produkt, który wzbudzał w słuchaczach pewne uniesienia ;-) W żadnym razie nie był to produkt audiofilski ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.