Skocz do zawartości
IGNORED

EXOGAL Comet Plus


dfx5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam DAC to w tej cenie jest nie do pobicia. Jetem tego tak pewny, że mogę się założyć o dobrą flaszkę, że w tej cenie nie znajdzie się (produkowanego seryjnie) jednoznacznie lepszego DACa.

W żadnym razie nie polemizuję z Tobą w tym względzie. Skoro tak wysoko go oceniłeś, to musi to być naprawdę dobre urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam średnicy, moje kolumny zapewniają jej odpowiednią jakość.

Natomiast skusiłbym się na urządzenie uszlachetniające i uaktywniające skraje pasma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jaka jest finalna ocena Cometa? Zapytanie do posiadaczy. Macie zasilacze impulsowe czy ten do upgradu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry DAC, dobra regulacja głośności, w moim sytemie grał nieco za chudo, zmieniłem na Lumina i jest ok. Wszystko zależy jaki masz tor, moim zdaniem na rynku wtornym Exogal to jedna z najlepszych pozycji w swojej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX, ale grałeś na LPSU Exogala czy może jego modyfikacji czy np na sbooster?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, absinth3 napisał:

THX, ale grałeś na LPSU Exogala czy może jego modyfikacji czy np na sbooster?

Grałem na standardowym Exogala, nic nie modyfikowałem. 

Exogala proponuje wykorzystać z jakimś dobrym transportem z tego co pamiętam gra lepiej niz przez USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam. Melduję się z Exogal Comet w wersji Plus oraz updgradowanym kablem połączeniowym między dac a zasilaczem. Początkowo miałem problem z połączeniem SPDiF z odtwarzaczem sieciowym (Node 2i) - brak dźwięku przy zastosowaniu przełączki BNC/RCA (mój odtwarzacz nie ma wyjścia BNC). Po kontakcie z producentem i zastosowaniu przełączki XLR/RCA w dac, wszystko jest ok. Wykorzystuję go jako czysty dac, tj nie korzystam z przedwzmacniacza w Comet, tylko w wzmacniaczu. Na razie wrażenia jak najbardziej pozytywne. Comet gra szczegółowo, kwieciście z odpowiednim dociążeniem. Jeżeli chodzi o resztę toru to wzmacniacz: Leema Tucana II, kolumny: Tannoy DC10T. W weekend będę go porównywał dokładaniej z dotychczasowym dac: Gustard a20h. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

O co chodzi z tym Exogalem, że ludzie go na potęgę sprzedają? Na hifi shark cała masa ofert w tym dwie z Polski, a to w miarę świeży sprzęt. Nie mówię, że to koniecznie zły sygnał, ale jakoś mnie to zastanawia tym bardziej, że mnie zainteresował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jakiś czas i bardzo sobie chwalę. Dobra regulacja głośności (można używać zamiast pre), muzykalny dac, nie jest przesadnie suchy i analityczny. Na minus słaby wyświetlacz. Kusi mnie spróbowanie R2R, ale na razie z tym walczę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prasę ma bardzo dobrą. W podobnej cenie jest Aqua la Voce S2 i Master 7 AudioGd. A z używek to już bardzo dużo. Przez tego wirusa to o posłuchaniu u siebie używki można pomarzyć, więc tylko nowe zostają jak ktoś ma parcie na zmianę. A ja mam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy nie macie problemu z wyszukaniem i pobraniem apki w Polsce Exogal Remote App? U mnie nie znajduje w appStore, a nawet jak znajdę na stronie to otrzymuję infiormację , że aplikacja nie jest dostępna w moim kraju lub regionie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ciszyn11 napisał:

U mnie na Androida pobrałem normalnie w sklepie Play

Dzięki - mi na iphone nie daje rady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 21.11.2020 o 14:32, migel napisał:

Czy ktoś  podmieniał zasilacza "Plus" na  liniowy z Exogal Comet.  Interesuje mnię opinia użytkownika.

Gram na podmienionym zasilaczu. Zasilam go teraz liniowym od Nostromo z porządnym kablem sieciowym z miedzi OCC i wszystko jest wyrażnie lepsze. "Plus" u mnie z tym kablem grał gorzej. Mam wrażenie, że impulsowy "Plus" nie reagował na wymianę kabla zasilającego tak jak z zasilacz liniowy.

Exogal gra u mnie z dCS Netwok Bridge'm połączony przez SPDIF bnc. Łącze USB gra gorzej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remiś to jeszcze nie to. To powinien być zasilacz klasy 2-3k liniowy. Słyszałem na Farad Super3 z gniazdem furutech i bezpiecznikiem SR Orange u kolegi @Mgrzybek i tego się nie da odsłyszeć. Okablowanie też raczej od 2k za używkę. Ja akurat mam Shunyatę Digital. Kolega buduje mi teraz liniowe na ultra kondensatorach, niedługo skończy i będę mógł powiedzieć czy lepszy czy nie. Nostromo to nadal póśrodek, ale lepszy niż firmowy Exogal, bo to zwyczajny zasilacz impulsowy z tanich komponentów.

Bardzo mnie zaciekawiło, że gra lepiej przez SPDIF, ale mam podejrzenia co do interfejsu USB. Akurat u mnie grało to wybitnie jak miałem AudioPC na liniowym, kartę pinkFaun na liniowym spięte z Exogalem właśnie po USB (Matrix Audio, ale testowałem też WW Platinum). Jestem szalenie ciekawy jak to wszsytko by grało gdybym skonwertował sygnał np. takim Matrix Audio SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zasilacz liniowy ma na wyjściu DC 12V i 1,5 A. Ale może być w zakresie od 12-20V jak na zdjęciu.

Ciszyn11 próbuj bo warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Remiś napisał:

Mój zasilacz liniowy ma na wyjściu DC 12V i 1,5 A. Ale może być w zakresie od 12-20V jak na zdjęciu.

Ciszyn11 próbuj bo warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki. Zastanawiam się nad zasilaczem od Muzga. Do streamera mam zasilanie z Lucarto. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na Farad Super3 z bezpiecznikiem Orange, gniazdem Furutecha i kablem DC też od Farada srebrnym że złączami Oyaide. Zmiana więcej niż znacząca w każdym aspekcie w porównaniu do zasilacza firmowego. Nie wiem natomiast jakby to się miało w porównaniu do tańszych zasilaczy liniowych. Osobiście uważam, że lepiej polować na zasilacz typu Farad z rynku wtórnego niż kupić coś nie bardzo wyszukanego od naszych producentów w cenie kilkuset złotych. Ewentualnie zlecić komuś wykonanie na lepszych elementach. 

Co do parametrów do Exogala to zamawiając Farada zamawiałem konkretnie pod Exogala i napewno jest 15 V i chyba 1,5 albo 2 A. Na stronie Farada jest gdzieś dostępna specyfikacja do kilkudziesięciu DAC-ów w tym Exogala. Te parametry są dosyć ważne. Choć jest tolerancja 12-20 V to w specyfikacji jest 15 i najlepiej gdyby tak było. Każda różnica +- 1 V podobno wpływa na dźwięk. Sam nie sprawdziłem ale w wielu testach różnych DAC-ów się z tym spotkałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mgrzybek napisał:

Gram na Farad Super3 z bezpiecznikiem Orange, gniazdem Furutecha i kablem DC też od Farada srebrnym że złączami Oyaide. Zmiana więcej niż znacząca w każdym aspekcie w porównaniu do zasilacza firmowego. Nie wiem natomiast jakby to się miało w porównaniu do tańszych zasilaczy liniowych. Osobiście uważam, że lepiej polować na zasilacz typu Farad z rynku wtórnego niż kupić coś nie bardzo wyszukanego od naszych producentów w cenie kilkuset złotych. Ewentualnie zlecić komuś wykonanie na lepszych elementach. 

Co do parametrów do Exogala to zamawiając Farada zamawiałem konkretnie pod Exogala i napewno jest 15 V i chyba 1,5 albo 2 A. Na stronie Farada jest gdzieś dostępna specyfikacja do kilkudziesięciu DAC-ów w tym Exogala. Te parametry są dosyć ważne. Choć jest tolerancja 12-20 V to w specyfikacji jest 15 i najlepiej gdyby tak było. Każda różnica +- 1 V podobno wpływa na dźwięk. Sam nie sprawdziłem ale w wielu testach różnych DAC-ów się z tym spotkałem. 

Dzięki za opinię. Widzę, że nie idziesz na kompromisy. 

Pytanko, czy działa Wam w ogóle ta śmieszna aplikacja do sterowania? U mnie od jakiegoś czasu brak współpracy. Napisałem do Exogala, ale bez odzewu, słyszałem że ostatnio mają problemy z powodu braku dostępności podzespołów z Chin.  Trochę się boję co będzie, jak padnie mi pilot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją pobierałem parę razy na androida ale jakoś nigdy nie chciała działać. Tam z tyłu jest chyba wejście na antenę bluetooth i ona jest w zestawie z Exogalem ale jej wkręcenie nic nie pomogło. Ale nie rozpracowywałem tego za bardzo bo korzystam z pilota. 

W telefonie mam sparowanego przez bluetooth  Cometa ale apka go nie wykrywa. Może komuś działa i wie jak rozwiązać problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Gdyby ktoś chciał dokupić do swojego Exogal Comet  wzmacniacz Exogal ION to mamy sprzęt po demo w cenie 8990 zł ( cena detaliczna to 15910 zł).

Test w Higfidelity: https://highfidelity.pl/@main-2960&lang=

Opis w naszym sklepie: https://sklep.htaudio.pl/exogal-ion-powerdac-405.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 29.03.2019 o 14:46, ciszyn11 napisał:

Witam. Melduję się z Exogal Comet w wersji Plus oraz updgradowanym kablem połączeniowym między dac a zasilaczem. Początkowo miałem problem z połączeniem SPDiF z odtwarzaczem sieciowym (Node 2i) - brak dźwięku przy zastosowaniu przełączki BNC/RCA (mój odtwarzacz nie ma wyjścia BNC). Po kontakcie z producentem i zastosowaniu przełączki XLR/RCA w dac, wszystko jest ok. Wykorzystuję go jako czysty dac, tj nie korzystam z przedwzmacniacza w Comet, tylko w wzmacniaczu. Na razie wrażenia jak najbardziej pozytywne. Comet gra szczegółowo, kwieciście z odpowiednim dociążeniem. Jeżeli chodzi o resztę toru to wzmacniacz: Leema Tucana II, kolumny: Tannoy DC10T. W weekend będę go porównywał dokładaniej z dotychczasowym dac: Gustard a20h. 

To Node 2i podłączyłeś do wejścia AES/EBU przejściówką z wyjścia coax z Node 2i? Czyli BNC nie działało? A, które wejście oceniasz najlepiej w Comet ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, carlos med napisał:

To Node 2i podłączyłeś do wejścia AES/EBU przejściówką z wyjścia coax z Node 2i? Czyli BNC nie działało? A, które wejście oceniasz najlepiej w Comet ?

Tak, dokładnie. Po coax była cisza (brak dźwięku), Node nie miał wyjścia BNC i USB. Kontaktowałem się w tej sprawie z konstruktorem Cometa. Stwierdził, że wyjścia RCA w niektórych urządzeniach są źle skonstruowane i zalecił mi zastosowanie  w tym przypadku przejściówki AES/EBU. Z obecnym streamerem gram już bezpośrednio bo BNC. Podobno Comet najlepiej gra po USB, ale nie miałem okazji porównać, bo mój obecny streamer jest zoptymalizowany pod wyjścia BNC/RCA (nakładka). Node był duużo słabszy, ale był na stockowym zasilaczu. Podobno z liniowym gra lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Tak, dokładnie. Po coax była cisza (brak dźwięku), Node nie miał wyjścia BNC i USB. Kontaktowałem się w tej sprawie z konstruktorem Cometa. Stwierdził, że wyjścia RCA w niektórych urządzeniach są źle skonstruowane i zalecił mi zastosowanie  w tym przypadku przejściówki AES/EBU. Z obecnym streamerem gram już bezpośrednio bo BNC. Podobno Comet najlepiej gra po USB, ale nie miałem okazji porównać, bo mój obecny streamer jest zoptymalizowany pod wyjścia BNC/RCA (nakładka). Node był duużo słabszy, ale był na stockowym zasilaczu. Podobno z liniowym gra lepiej. 

Po mału przekonuję się do Cometa. Po USB rzeczywiście gra bardzo dobrze.  Brzmienie po USB prosto z NUC Roon niczym nie ustępuje temu po coax streamera. Przy długich porównaniach są niewielkie różnice,  ale raczej jest inaczej trochę niż lepiej/gorzej. Comet gra dość plastycznym, analogowym dźwiękiem,  a po USB trochę go rozjaśnia i to fajnie współgra. Z CD też jest bardzo dobrze. W recenzjach dobrze pisaali wlasnie o brzmieniu CD z Cometem.  Zasilanie liniowe dużo wniosło dobrego. Udało mi się apke uruchomić na starym smartfonie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, carlos med napisał:

Brzmienie po USB prosto z NUC Roon niczym nie ustępuje temu po coax streamera.

A masz już izolację galwaniczną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piopio napisał:

A masz już izolację galwaniczną ?

Nie. W wielu miejscach , również na zagranicznych forach piszą, że często uzyskiwano poprawę brzmienia po zastosowaniu izolacji galwanicznej Toppinga lub IFI, ale dotyczyło to głównie sytuacji kiedy wyjściowo w dźwięku były słyszalne zakłócenia. Najczęściej chyba dotyczyło to sytuacji kiedy źródłem był PC niekoniecznie przygotowany pod audio. Poza tym nie wiem, czy moj DAC nie ma juz izolacji na USB - napiszę maila do producenta - to nic nie kosztuje (chociaż firma juz nie ostnieje). Oczywiście najlepiej kupić,  sprawdzić u siebie , jak nic nie da, odesłać i  zwrócić.  

10 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Tak, dokładnie. Po coax była cisza (brak dźwięku), Node nie miał wyjścia BNC i USB. Kontaktowałem się w tej sprawie z konstruktorem Cometa. Stwierdził, że wyjścia RCA w niektórych urządzeniach są źle skonstruowane i zalecił mi zastosowanie  w tym przypadku przejściówki AES/EBU. Z obecnym streamerem gram już bezpośrednio bo BNC. Podobno Comet najlepiej gra po USB, ale nie miałem okazji porównać, bo mój obecny streamer jest zoptymalizowany pod wyjścia BNC/RCA (nakładka). Node był duużo słabszy, ale był na stockowym zasilaczu. Podobno z liniowym gra lepiej. 

Robiłeś może aktualizację softu ?. Pytanie czy to cokolwiek daje. No i ten kabel potrzebny do tego, różnie piszą o używaniu taniego zamiennika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.