Skocz do zawartości
IGNORED

Lista streamerów obsługujących Tidal


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Nie, pisałem o X50.

 

ok.

 

X50 wyraźnie reaguje na zmianę kabla USB do DAC. Jest to trochę "kłopotliwe" znowu kasa :)

jednak to potem procentuje. Kupiłem Cardas Clear High Speed USB, z tym fajnie zagrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam w specyfikacji, że ma wyjście USB Audio, czyli można go podpiąć do DACa w trybie USB-DAC? Np. do takiego Oppo Sonica Dac.

 

A jak ma się sprawa z gapless, czyli problemem większości strumieniowców?

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się temu bliżej przyjrzeć.

 

A jest może jakaś apka na Androida?

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się temu bliżej przyjrzeć.

 

A jest może jakaś apka na Androida?

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

Jest apka i na androida i na iOS.

 

Dziś testowałem razem z Mircyskiem tego x50 i pozamiatał w roli transportu plików Oppo 105.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem razem z Mircyskiem tego x50 i pozamiatał w roli transportu plików Oppo 105.

Ja nadal rozważam X40 ... skoro X50 radzi sobie jako transport ... to może i X40 poradzi sobie jako transport+DAC? ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal rozważam X40 ... skoro X50 radzi sobie jako transport ... to może i X40 poradzi sobie jako transport+DAC? ...

 

To całkiem inne urządzenia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem inne urządzenia.

Nie wiem czy wiesz ... ale nie pomogłeś ;)

Ja tutaj szukam rozsądnego cenowo rozwiązania ... a Ty mi burzysz wizję i plany ... to jak z tym X40 ... da radę? ... nie da rady? ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ... ale nie pomogłeś ;)

Ja tutaj szukam rozsądnego cenowo rozwiązania ... a Ty mi burzysz wizję i plany ... to jak z tym X40 ... da radę? ... nie da rady? ...

 

No raczej będziesz musiał sam posłuchać. X50 to dedykowany transport z dedykowanym wyjściem USB do DACa. X40 to dwa w jednym a te z reguły wypadają gorzej.

Poczytaj o obu tych urządzeniach to sam się przekonasz czym się różnią.

Cena za x50 nie jest aż taką przepaścią pomiędzy x40.

Chyba, że nie masz DACa. To cena wtedy za zestaw znacznie wzrasta.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk skrobie i przeszkadza w doznaniach audiofila.

Az dziwie sie, ze nie zjawil sie tu zaden "audiofilski purysta" i nie postawil takiego zarzutu wobec wymienionych urzadzen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk skrobie i przeszkadza w doznaniach audiofila.

Az dziwie sie, ze nie zjawil sie tu zaden "audiofilski purysta" i nie postawil takiego zarzutu wobec wymienionych urzadzen.

Przecież ludzie pisali gdzieś prędzej że najlepiej gra po lanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za x50 nie jest aż taką przepaścią pomiędzy x40.

Chyba, że nie masz DACa. To cena wtedy za zestaw znacznie wzrasta.

Jakbyś zgadł ;)

Nie mam DACa, a dokupienie do X50 przyzwoitego DACa podwaja mi budżet który chcę przeznaczyć na X40.

Dodatkowo mało widzę X30, X40 na rynku wtórnym ... czy dlatego że mało ich się sprzedaje? ... czy dlatego że jednak dają radę i spełniają oczekiwania kupujących?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zgadł ;)

Nie mam DACa, a dokupienie do X50 przyzwoitego DACa podwaja mi budżet który chcę przeznaczyć na X40.

Dodatkowo mało widzę X30, X40 na rynku wtórnym ... czy dlatego że mało ich się sprzedaje? ... czy dlatego że jednak dają radę i spełniają oczekiwania kupujących?

I tu właśnie jest ból. Jakbym już miał DACa to inaczej. A ja najpierw muszę DACa kupić, by móc używać coś takiego jak X50. U mnie to może nie podwojenie wydatków, bo ja mam chrapkę na Oppo Sonica Dac, który stoi "tylko" 4,5kzł w porównaniu do X50.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

moim zdaniem jeśli coś jest do wszystkiego to jest do d..

 

jeśli producent klepie np. DAC , kładzie nacisk na odebraniu sygnału cyfrowego i wysłaniu go po analogu, nic poza tym.

Streamer podobnie ,odebranie sygnału z HDD, LAN, wysłanie go do DAC, więc jeśli producent klepnie do jednego klocka wszystko, jest już jakieś cięcie kosztów produkcji itp. , stara się jakoś wszytko pogodzić, kosztem dźwięku.

Potem powstają klocki typu: X50, Auralic Aries Femto, składaki PC (wszystko bez DAC)

 

Wszystko sprowadza się do kosztów :(

 

To się tyczy nie tylko audio, kupisz fajną kamerkę z funkcją aparatu, będziesz miał super, ale kupisz dobry aparat i już robione zdjęcie będzie lepsze od zdjęcia z kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli coś jest do wszystkiego to jest do d...

 

Poniekąd podzielam tą opinię. Chociaż może nie zawsze się sprawdza.

 

Ja jestem ciekawy tego Oppo, o którym wspomniałem. Głównie to DAC ale z opcją streamera z obsługą m. in. Tidala, tak więc pewien kompromis jest. Jak sobie z tym będzie radził, czy opcja streamera nie będzie za bardzo po macoszemu potraktowana. Jak sprawa z gapless... Ponoć sobie z tym radzi w trybie Push (o co w tym chodzi?). Ale ograniczenia posiada. W pełni DACa, tj. FLAC 192+ oraz DSD64+, wykorzystać będzie można tylko jako USB-DAC, cyfrowe wejścia po optyku i coaxialu mają chyba ograniczenia w przesyłaniu bardziej rozdzielczego sygnału niż 192kHz. To samo ograniczenie przy odtwarzaniu z podpiętego dysku plików większych niż 24/192 i DSD64. Aczkolwiek ja nie posiadam plików większych niż FLAC 24/192 i DSD64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Ja jestem ciekawy tego Oppo, o którym wspomniałem. Głównie to DAC ale z opcją streamera z obsługą m. in. Tidala

 

fajny kombajn, jeśli stosowany do video, to jest chyba najlepsza opcja na rynku (choć nawet OPPO 105 ma swoje wady) , co do muzyki nie koniecznie.

połączenie go z DAC diy, niestety poległ co do X50 połączony do tego samego DAC, tym samym kablem coaxial.

mowa o walorach sonicznych

 

Brak w oppo wyjścia usb audio, degraduje go do słuchania DSD , poprzez DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Mi chodziło raczej o Oppo Sonica Dac, który wchodzi na nasz rynek

 

nie wypowiem się, nie słuchałem

 

tylko kiedyś załóżmy kupisz DAC , i klops. Z tego co wiem OPPO sonica nie ma wyjścia na zew. DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, tylko analogowe RCA i XLR. Ale to właśnie Oppo ma służyć za DAC.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli coś jest do wszystkiego to jest do d..

 

jeśli producent klepie np. DAC , kładzie nacisk na odebraniu sygnału cyfrowego i wysłaniu go po analogu, nic poza tym.

Streamer podobnie ,odebranie sygnału z HDD, LAN, wysłanie go do DAC, więc jeśli producent klepnie do jednego klocka wszystko, jest już jakieś cięcie kosztów produkcji itp. , stara się jakoś wszytko pogodzić, kosztem dźwięku.

Potem powstają klocki typu: X50, Auralic Aries Femto, składaki PC (wszystko bez DAC)

 

Wszystko sprowadza się do kosztów :(

 

To się tyczy nie tylko audio, kupisz fajną kamerkę z funkcją aparatu, będziesz miał super, ale kupisz dobry aparat i już robione zdjęcie będzie lepsze od zdjęcia z kamery.

 

Trochę słaby przykład. Tzn że do kręcenia filmów lepiej kamerkę, a do zdjęć lepiej aparat?

To zaskoczę Cię, ale obecne cyfrówki typu Canon 5d robią super foty i kręcą filmy lepiej niż nie jedna kamera 2x droższa.

Jak widać łamie to zasadę że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Trochę słaby przykład. Tzn że do kręcenia filmów lepiej kamerkę, a do zdjęć lepiej aparat?

To zaskoczę Cię, ale obecne cyfrówki typu Canon 5d robią super foty i kręcą filmy lepiej niż nie jedna kamera 2x droższa.

 

Miałem na myśli trochę przyziemne ceny , Twój Canon 5d ,jak widzę w google nie kosztował mało :)

Nie dziwię się się że masz takie zdanie. Moja kamerka 2,5tys, ma się nijak do zakupionego aparatu Canon też za 2,5tyś, do tego obiektyw 1tyś.

 

Ogólnie jak widać, wszystko na tym świecie sprowadza się do mamony, i tzw hasło - gówno dosz ,gówno mosz :)

 

W audio, jest b.podobnie, i nikt mi nie powie że jakiś kombajn video+muzyka, za np.4 tyś , zabije np. dobre źródło+dobry DAC , chyba że mamy do wydania jakieś 30tyś , wtedy już można myśleć z Lumin A1+Lumin L1.

 

Więc idąc dalej, w moim w/w poście, miałem na myśli sprzęty moim zdaniem za "rozsądne" pieniądze, cały czas piszemy tutaj o klockach do kilku, a nie kilkadziesiąt tyśków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Pioneera N-70 czy posiada aplikację Tidal. W necie nie mogę znaleźć, ale w niektórych "sieciówkach" Pioneer ma, więc i może tu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Pioneera N-70 czy posiada aplikację Tidal. W necie nie mogę znaleźć, ale w niektórych "sieciówkach" Pioneer ma, więc i może tu?

Sprawdź jeszcze czy na Tidal ma opcję grania "gap less". Np. Oppo 105 podobno nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy na Tidal ma opcję grania "gap less". Np. Oppo 105 podobno nie ma.

No chętnie bym sprawdził ale go nie mam , zastanawiam się nad zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chętnie bym sprawdził ale go nie mam , zastanawiam się nad zakupem.

To dosyć ważny parametr bo te przerwy na płytach które ich nie zawierają są mocno irytujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.