Skocz do zawartości
IGNORED

Modernizacja Altus p-100


boniek69

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się z posiadaczami G-8010 jak niewielkim nakładem go podrasować. Nowego nic nie wymyśliłem bo uwagi przewijały się w wątkach. Od niedawna przeżywam swój powrót do winyli. Gramofon zdjąłem z szafy, odkurzyłem, kupiłem nowy pasek,wkładkę AT95e,wagę, poziomicę. Wtyk DIN zastąpiłem cinchem, wyczyściłem i przesmarowałem ośkę i panewkę, poustawiałem wkładkę na szablonie i zacząłem delektować się płytami. Ale gramofon od czasu do czasu potrafił się zatrzymać, jak przekręciłem gałkę głośności na godz.12 to słychać było przydźwięk. Myślę trzeba zrobić ekran na trafo i już się rozglądałem za blachą i zastanawiałem się jak tą blachę upchnąć wokół trafa w tak małej przestrzeni? Olśniło mnie! przecież pół świata producentów zamiast walczyć z ekranami po prostu zasilacz daje na zewnątrz. Tak też i ja zrobiłem.Zamiast oryginalnego prostownika jedno połówkowego i stabilizatora na diodzie zenera zrobiłem zasilacz z mostkiem, lm78 i filtrami. Przy okazji rozdzieliłem masy elektroniki i wkładki (wkładka, ramię i gniazdo talerza zostały na wspólnej masie) odłączyłem układ tranzystorów tłumiących sygnał jak talerz się nie kręci, wymieniłem wszystkie elektrolity, dałem nowe przewody interkonekty. Poskładałem do kupy i w domu odsłuch. Najpierw bez płyty, potencjometr na godz 12 -cisza, na maksa coś tam cichutko słychać szumy, włączam silnik żadnych zmian. No to kręcimy dalej bez płyty obroty stabilne( wcześniej włączałem gramofon 10min wcześniej bo miał za wolne i trzeba było podregulowywać), nie staje silnik. Alleluja! Nic się nie sprzęga, nie brumi a tego się bałem czytając o rozdzielaniu masy. Dodam że nie mam dodatkowego przewodu uziemiającego od gramofonu do wzmacniacza. Pomijając obroty i losowe wyłączanie się bo to były usterki to polecam zewnętrzny zasilacz i odłączenie tranzystorów tłumiących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę sprawdzić dokładnie na obrotach czy sub-talerz nie ma bicia (odchyłki na obwodzie). Gdyby coś takiego było to sprawę załatwi dobra tokarka. Tokarz musi być uświadomiony że metalowy trzpień to bieżnik łożyska ślizgowego. Krzywe sub-talerze, talerze i gumowe maty to była codzienność PRL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ja swojego uziemiłem, strasznie się elektryzował i płyty też. Co ciekawe samo podłączenie do wzmacniacza nic nie dawało (nie wiem czemu), dopiero podłączenie przez przedwzmacniacz (mam cambridge CP1) załatwiło problem. Wkładkę zamontowałem Grado Green. No i jakoś to już gra. Jeszcze tylko wymiana kondziorków i montaż gniazd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gramofonu, gniazda nie są dobrym pomysłem. Dla tak małego sygnału, każde złącze po drodze jest problemem- lepiej wlutować porządny kabelek na stałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.