Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon za ok 1200 zł?


rael

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić gramofon, który przez złącze aux chce podłaczać do miniwieży Yamaha Pianocramf 840. Czy móglbym poprosić o opinie forumowiczów? Znalazłem np. taki model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Z tego co wyczytałem kwestia rodzaju napędu jest istotna, a ten model ma napęd bezpośredni.

 

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najtańszych gramofonach istotniejszą kwestią jest ramię i wkładka. Tu są już dość dobre, jak na początek zabawy z naleśnikiem, więc nie ma przeciwwskazań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Gramofon Audio-Technica AT-LP120USBHC (http://q21.pl/audio-technica-at-lp120usbhc.html) to bardzo dobra konstrukcja z napędem bezpośrednim. Jako pierwsze urządzenie to dobry wybór.

Ewentualnie jako alternatywa rozważ klasyczny, brytyjski gramofon Rega Planar 1 (http://q21.pl/rega-planar-1.html).

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, mamy bardzo szeroki asortyment gramofonów i akcesoriów. W przypadku pytań, wątpliwości oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie. nie przypominam sobie żeby piono 840 miało pre wbudowane, audiotechnica chyba również nie ma. dodatkowo, licz się z tym, że za każdym razem po zakończonej stronie winyla musisz podejść i zdjąć igłę z płyty. na pierwszy gramofon poczytaj o Denon DP-300F w tej samej cenie. gramofon z wbudowanym pre które możesz wyłączyć. dodatkowo na pasek którego wymiana to koszt 39zł. plus tego denona to automatyka, wciskasz start i jedzie na koniec płyty ramię wraca na miejsce. przydatne i praktyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty "chybasz", a ja wiem:-)

Piano Craft - nie ma pre. AT - nie najwyższych lotów, ale MA.

Sam zresztą na takim zestawie grałem kilka lat temu w sypialni. I było całkiem nieźle (z 440).

 

AT 120 na początek jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić gramofon, który przez złącze aux chce podłaczać do miniwieży Yamaha Pianocramf 840. Czy móglbym poprosić o opinie forumowiczów? Znalazłem np. taki model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Z tego co wyczytałem kwestia rodzaju napędu jest istotna, a ten model ma napęd bezpośredni.

 

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Polecałbym Rege.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem, że z tanich gramofonów podoba mi się wyższy model Kruger&Matz. Niestety, muszę to zweryfikować, bo miałem właśnie okazję obejrzeć go na żywo. Pomimo zachęcających właściwości na papierze, jakość wykonania dyskwalifikuje ten gramofon. O ile talerz i obudowa są w miarę ok, to ramię jest po prostu tragicznie wykonane. Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo, licz się z tym, że za każdym razem po zakończonej stronie winyla musisz podejść i zdjąć igłę z płyty.

 

To raczej dodatkowy "smaczek" a nie minus :). No i poza tym jedna rzecz mniej do ew. psucia się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual SC 2235Q ( włączasz start i zapominasz) + NAD PP-3 całość 1000,-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moźe taki? Co prawda nie słucham czarnych płyt a na gramofonach się nie znam ale firma specjalizuje się w tym segmencie a jako użytkownik wzmacniacza jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rael tak, jak najbardziej, jednak na pierwszy gramofon będę uparcie polecał automat:-)

 

Ale dlaczego :) Tak przy okazji to za dzieciaka miałem gramofon unitry gdzie też trzeba było ręcznie ramie ustawic :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.