Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub KEF Vintage 1960-1990


binarek

Rekomendowane odpowiedzi

Na tapecie jest już klub KEF, ale przeglądając go zauważyłem, że zwolennicy tych starszych, lub dużo starszych konstrukcji nie mają siły przebicia. Nawet mnie to nie dziwi, bo starsze konstrukcje są zupełnie inne od tych nowych zarówno charakterem jak i konstrukcją.

 

Jeśli się uda, to zapraszam tutaj wszystkich użytkowników starych KEFów. Podejrzewam, że w tym wątku nie ominie nas temat renowacji zwrotnic jak i samych skrzynek, które moim zdaniem są tego warte.

 

Sam obecnie używam kolumn KEF Chorale z 1972 roku. Konstrukcja zamknięta na B200 i T27 w połączeniu ze wzmacniaczem TEAC A-H500i. Gra to zadziwiająco dobrze jak na tak skromy, budżetowy zestaw. Zwrotnice jeszcze KEFów jeszcze nie ruszane, ale to pewnie kwestia czasu.

 

Zapraszam :)

Edytowane przez binarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na takich samych paczkach. Kondensatory wymieniłem, stare wyjątkowo zamulały dźwięk, żadnego blasku - błotniste granie. Nie trzymały parametrów żaden nie miał 5 lub 16uF o ile pamiętam, rozjazd był w każdą stronę od 1 do 2 uF. Skrzynki wyczyściłem i pociągnełem olejowoskiem osmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na takich samych paczkach. Kondensatory wymieniłem, stare wyjątkowo zamulały dźwięk, żadnego blasku - błotniste granie. Nie trzymały parametrów żaden nie miał 5 lub 16uF o ile pamiętam, rozjazd był w każdą stronę od 1 do 2 uF. Skrzynki wyczyściłem i pociągnełem olejowoskiem osmo.

...witam ,,na jakie kondy wymieniles te stare? Nie utraciles barwy??pzdr

Ja mam IMF Compakt Monitor 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skrzynki mają sporo rys na fornirze, przed olejowaniem przecierałeś je może jakimś drobnym papierem ściernym? Albo orientujecie się może czy taki zabieg szlifowania tego forniru to dobry pomysł?

 

Kef C95 wyglądają zacnie, jak u nich z basem? Widzę, że przenoszą od 50Hz ale po masywności budowy podejrzewam że basu pewnie nie brakuje. Z podłogówek polowałem ostatnio na dużo starsze Calindy, ale jedne były w opłakanym stanie, zaś drugie ładne poszły za bardzo ładną sumkę. Może nowy właściciel Calind znajdzie to forum i się pochwali nabytkiem.

Edytowane przez binarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 uf kupilem i taka wartosc mial. Stare kondensatory jak pamietam mialy rozrzut od 4,5 do 6 uf, wszystkie byly opisanane jako 5 uf. Skrzynki przejechalem szlifierka tasmowa na wolnych obrotach. Papier 120 nastepnie 180. Moje kolumny mialy obudowy zszurane, miejscowe rysy taki ze nie moglem na nie patrzec. Na szczescie lakier ladnie zszedl a fornir byl caly. Wieczrem wrzuce jakas fotke po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef C95 wyglądają zacnie, jak u nich z basem? Widzę, że przenoszą od 50Hz ale po masywności budowy podejrzewam że basu pewnie nie brakuje.

Nie zauważam braków w basie słuchając muzyki to fakt, pokój około 20m2. W Waszych kolumnach też użyto w wysokotonówkach ferrofluidu? W moich tak bardzo zgęstniał że w zasadzie przestały być słyszalne, teraz jest bez bo w sumie, nie bardzo chyba jest gdzie kupić.

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Reference 103/3

 

Oto one.

Wyglądają jak nowe, wyczytałem że jedna waży 17kg. Ja jestem zachwycony Choralami, ale to musi dopiero grać, gratuluję wspaniałych i unikalnych kolumn :)

I do tego wewnątrz skrzyni jest 20cm woofer, KEF to była klasa!

Masz może do nich Kef Kube?

Edytowane przez binarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Jak widzisz standy też nie są oryginalne. Generalnie całe są ofornirowane na nowo. Moje pierwsze kolumny wysokiej klasy.

 

Teraz już mam kupę wszelakiego sprzętu. Kilka par kolumn, wzmacniaczy 5 mnustwo źrudeł. Kefy teraz co prawda nie grają bo do naima powędrowały Vandersteeny ale jakoś ciężko mi się z nimi rozstać.

 

Grają piękną średnicą, wysokie to kopułka jedwabna czyli bardzo przyjemne dla ucha. Przestrzegam przed stawianiem ich na dywanie bo br dmucha w dół i można się zdziwić jak dywan potrafi stłumić niskie tony ;). Postawiłem je kiedyś w pokoju gdzie mam grubą wykładzinę i bas zniknoł...

Budują bardzo szeroką i głęboką scenę z dobrym wzmacniaczem.

 

Są potężne. Wymagają mocnego wzmacniacza ale jak się rozkręcą to sejsmografy w Chinach szaleją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Licytujecie? Ciekaw jestem czy ktoś z forum zna tę serię i porównywał do współczesnych modeli. Aukcja nie moja i kompletnie nie mam z nią nic wspólnego.

http://allegro.pl/kef-c55-cenione-poszukiwane-okazja-od-zeta-i6716378971.html#thumb/5

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Licytujecie? Ciekaw jestem czy ktoś z forum zna tę serię i porównywał do współczesnych modeli. Aukcja nie moja i kompletnie nie mam z nią nic wspólnego.

http://allegro.pl/kef-c55-cenione-poszukiwane-okazja-od-zeta-i6716378971.html#thumb/5

 

Witam wszystkich. To mój pierwszy wpis na forum, choć przeglądam czasami od kilku lat. Kupiłem te kefy. Kolega miał i zrobiły na mnie wrażenie. Teraz jestem ich posiadaczem. Był drobny problem z wysokotonowym głośnikiem, ale sprzedający go rozwiązał. Słucham ich od kilku dni i mam mieszane uczucia. W zależności czego słucham (jakiej płyty) raz jest genialnie a raz odczuwam pewien niedosyt. Mają sporo basu, równie dużo wysokich,ale nie uciążliwych dla uszu. Średnica wydaje się być ok, wokale są bardzo wyraźne, ale to właśnie ten zakres wywołuje u mnie pewien niedosyt. Aktualnie grają w pokoju ok. 10-11 m.kw. i być może jest to zbyt małe pomieszczenie dla nich. Do tej pory muzyki słuchałem ( już widzę Wasze uśmiechy) na kolumnach Technics sb-m300. Może muszę się jeszcze osłuchać z kef c55, ale wydaje mi się, że nie wyrzucą z pokoju technicsów. Chociaż oby dwie pary kolumn grają "zacnie". Po prostu, które są lepsze to najzwyczajniej kwestia gustu słuchającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica wydaje się być ok, wokale są bardzo wyraźne, ale to właśnie ten zakres wywołuje u mnie pewien niedosyt

Napisz coś więcej, co wywołuje niedosyt, czegoś brakuje czy jest za dużo, czy jeszcze coś innego?

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są pozistałe części toru bo Twój opis niewiele mówi?

No cóż. Amplituner Marantz 1550, odtwarzacz onkyo DX 706( czyli 6850). Muszę jeszcze podłączyć do Sony STR V4L i do Yamahy CR 820. Spróbuję też z Sony TA 3650. Więc jak widzisz same "vintage". Aktualnie jednak chciałbym Onkyo A 8850.

 

Napisz coś więcej, co wywołuje niedosyt, czegoś brakuje czy jest za dużo, czy jeszcze coś innego?

Nie znam się na "audiofilskich" określeniach, mogę tylko napisać, że średnie brzmią trochę jak z telewizora, tzn niby dużo, ale dość "płytko". Technicsy sb m 300 mają pod tym względem lepszą średnicę, ale wyższą. Mam na myśli, że całe pasmo tonów średnich jest trochę zbyt wysokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był drobny problem z wysokotonowym głośnikiem, ale sprzedający go rozwiązał.

Co to był za problem? Tak się zastanawiam skąd problem ze średnimi tonami, u siebie nic takiego nie obserwuję a bardzo podobne mam kolumny.

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to był za problem? Tak się zastanawiam skąd problem ze średnimi tonami, u siebie nic takiego nie obserwuję a bardzo podobne mam kolumny.

Tweeter nie działał w jednym głośniku. Jest to konstrukcja koncentryczna, do której jest przykręcona zwrotnica. Ustaliłem ze sprzedającym, że naprawię to u specjalisty zaproponowanego przez niego, na jego koszt. W ciągu tygodnia głośnik wrócił sprawny. Muszę zadzwonić jeszcze do człowieka, który naprawiał i zapytać, czy była to usterka głośnika czy zwrotnicy. Tak z czystej ciekawości.

Co do średnich tonów, to takie są moje wrażenia odsłuchowe. Tak jak pisałem, wokale są dobre, ale całe pasmo jest jakieś takie jednolite, mało zróżnicowane, nie wiem jak to określić. Mogę tylko powiedzieć, że jakby połączyć "soczystą" lecz trochę zbyt wysoką średnicę z technicsów sb m300, ze średnicą z kefów, to byłoby to coś, czego bym oczekiwał. Choć zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie wydać na takie kolumny nieco więcej kasy. Oczywiście pozostaje kwestia muzyki jakiej słuchamy. I np do rapu, jakiegoś disco czyli każdej muzyki, w której najistotniejsze są zakresy wysokie i niskie, kefy są rewelacyjne. Ja słucham np Stinga, Alicji Keys, Toni Braxton, Santany, Sade i tam jest sporo gitary klasycznej, fortepianu i ogólnie "normalnych" instrumentów. Nie, żebym miał jakiś absolutny słuch, ale bardzo lubię ich dźwięk (tych instrumentów) i jeśli brzmi to inaczej niż w moim przekonaniu powinno, to troszkę mnie to drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słucham Stinga, Sade, Pink Floyd i kurcze, gitary naprawdę mi się podobają z Kef'ów, chyba że mam mało wybredny słuch :) Może ktoś w nich grzebał i mu nie wyszło. Nie wiem czy dobrze rozumiem, braki są w wysokiej średnicy? Jeżeli tak, to jest jeszcze taka możliwość że zgęstniał ferrofluid w szczelinie wysokotonowca, ale to trzeba rozebrać głośnik aby stwierdzić. Tak miałem w swoich c95.

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słucham Stinga, Sade, Pink Floyd i kurcze, gitary naprawdę mi się podobają z Kef'ów, chyba że mam mało wybredny słuch :) Może ktoś w nich grzebał i mu nie wyszło. Nie wiem czy dobrze rozumiem, braki są w wysokiej średnicy? Jeżeli tak, to jest jeszcze taka możliwość że zgęstniał ferrofluid w szczelinie wysokotonowca, ale to trzeba rozebrać głośnik aby stwierdzić. Tak miałem w swoich c95.

W/g mne braki są w nższej średncy, w wybrzmieniu., Np szarpnięce struny.

 

Też słucham Stinga, Sade, Pink Floyd i kurcze, gitary naprawdę mi się podobają z Kef'ów, chyba że mam mało wybredny słuch :) Może ktoś w nich grzebał i mu nie wyszło. Nie wiem czy dobrze rozumiem, braki są w wysokiej średnicy? Jeżeli tak, to jest jeszcze taka możliwość że zgęstniał ferrofluid w szczelinie wysokotonowca, ale to trzeba rozebrać głośnik aby stwierdzić. Tak miałem w swoich c95.

A jaki masz wzmacniacz do tego i cd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manieq, nie jestem fanem sony ale masz fajny wzmacniacz :). U mnie w głównym systemie gra TA-N7. Pewnie wiesz co to.

Dac masz dual mono TDA1541? Niezły przetwornik. Z dobrym zasilaniem może on dobrze zagrać.

 

Z tym modelem kef msg Ci nie pomogę bo go nie znam. Ale w moich 103/3 głównym atutem jest właśnie średnica. I jeszcze jedno. Jeśli wymieniany był wysokotonowiec to powinien być wymieniony w obydwu kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit, gdzie tam mojemu 770 do Twojej 7ki. Dac nie jest dual mono ale, I/V discrete zasilane Salasem i bez kondensatora na wyjściu, gra to jak dla mnie dość już dobrze, choć jeszcze zasilanie kości TDA trzeba zrobić lepsze, puki co jest na LM3xx. Wracając do tematu, moje kolumny również cechuje dobrej jakości średnica i tak się zastanawiam co jest nie tak z kolumnami msg.

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Podpiąłem kefy do Yamaha cr 820 i zaczęły grać. Teraz słyszę to, co chciałem. Średnica jakby ożyła. To wszystko było trochę dziwne, bo cd, które używam (onkyo dx 6850) wg mnie ma bardzo zrównoważony dźwięk ze świetną średnicą. Pozostaje tylko nabyć wzmacniacz od zestawu (a 8850) z nadzieją, że nie będzie to porażka, tylko poprawa. Dzięki za zainteresowanie moim problemikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.