Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub KEF Vintage 1960-1990


binarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam, 

Chciałbym się przyłączyć do klubu, moje kolumny to kef reference 104/2.

Wymienione wszystkie kondensatory, ferrofluid w głośniku wysokotonowym a  także pianki w głośnikach  niskotonowych. Brzmienie głośników bardzo szczegółowe i ciepłe.

Dodam jeszcze ze waga wynosi ok 35kg jednej sztuki więc stara solidna konstrukcja.  

 

 

IMG_2194.jpg

IMG_2195.jpg

IMG_2193.jpg

IMG_2196.jpg

kef1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

A oto i moje 104aB :

spacer.png

skrzynie oklejone na nowo, do tego od podstaw zrobiłem maskownice

spacer.png

jako ich zwieńczenie doszły mi parę dni temu znaczki KEF'a

spacer.png 

Do tego wymiana obudów bezpieczników, bo było widać ślady zużycia na plastikach. To od strony wizualnej, ale żeby cieszyły oprócz oczu również uszy, wymieniłem wewnątrz:

- wszystkie przewody na 2mm w miedzi

spacer.png

- rezystory na nowe z tolerancją 1%

spacer.png

- kondensatory na muzyczne Solen z 2% tolerancją 

spacer.png

spacer.png

same głośniki po przeglądzie, a skrzynie całkowicie uszczelnione i wytłumione przed rezonansem.

 

Grają równie cudownie jak wyglądają.

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To nie moja zasługa tylko oklejacza. Jeszcze lepiej grają niż wyglądają. Solen robi robotę. Scena stała się szersza i dużo bardziej wyrazista. Przed recapem było wszystko bardziej rozmyte. Dół poprawił się trochę ale góra stała się jeszcze lepsza niż była. Dopiero teraz T27 pokazują co potrafią. Wrzucił bym linka ze szczegółami prac z audiokarmy ale nie wiem jak to z linkowaniem na inne serwisy. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy skąd jesteś. Ja dużo jeżdżę po Polsce zawsze mogę podjechać. A mam inne moje "perełki" które lubię słuchać i mogę na ten czas je podłączyć. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi szykuje się dłuższy pobyt służbowy w Gdyni więc za tydzień czy dwa mogę je wozić ze sobą.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zgłaszam się do klubu z KEF 103.2. Kolumny odrestaurowane wizualnie i zwrotnice odnowione fachowo przez poprzedniego właściciela z Niemiec. Świetnie grają - ciepło, ze sporym basem, ale też szczegółową średnicą i fajnymi wysokimi. Bardzo mi podeszły.

Mam je od dwóch tygodni. Ciekaw jestem, czy ktoś z Was ma też te kolumny, chętnie bym powymieniał doświadczenia ( jaki wzmacniacz, jakie podstawki, kable etc.)

Pozdrawiam Wszystkich w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 29.01.2020 o 10:36, Hanki napisał:

Zgłaszam się do klubu z KEF 103.2. Kolumny odrestaurowane wizualnie i zwrotnice odnowione fachowo przez poprzedniego właściciela z Niemiec. Świetnie grają - ciepło, ze sporym basem, ale też szczegółową średnicą i fajnymi wysokimi. Bardzo mi podeszły.

Mam je od dwóch tygodni. Ciekaw jestem, czy ktoś z Was ma też te kolumny, chętnie bym powymieniał doświadczenia ( jaki wzmacniacz, jakie podstawki, kable etc.)

Pozdrawiam Wszystkich w klubie.

Hanki, mam 103/3. Troszkę nowsze od 2.

No i od ostatniej mojej bytnosci tutaj doszedł mi jeszcze jeden model kefa. Już chyba szczyt. Reference 107. Są w stanie wizualnym super. Odrestaurowane ale w jakim stopniu nie wiem, bo poprzedni wlasciciel po prosu zlecił odrestaurowanie elektroniki i zawieszen w niskotonowych. Oczywiscie jest tez box z regulacją ilosci i konturu basu. Oczywiscie jest tez filtr dolnoprzepustowy z regulacją na 18,25,38 i chyba 50hz.

Wizualnie nie są restaurowane. Nie ma potrzeby. Są prawie jak nowe. Material maskownic został zmieniony.

Te kolumny grają muzykę. Niestety nie wykozystuję ich potencjału. Powierzchnia jest odpowiednia jakies 60-65m ale fatalna akustycznie. Co ciekawe, te kolumny nie potrafią dudnić. Kolega gra takimi na 18m2 i nie dudnią mu. Ja to potwierdzam. Wstawiłem je na probę do 14m i efekt był jak w komorze cisnieniowej... ale nie dudniły.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedną basową nogą wciąż w klubie KEF Vintage bo moje 5702 mają obok góry oraz średnich Celestiona i woofera Philips Alnico również KEF'a BD139 

  spacer.png

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się niestety pożegnać z moimi KEF-ami 103.2 . Są w pięknym stanie i pięknie grają. Ale lubią prąd ? i to bardzo , moim zdaniem. Ja zdecydowałem się pozostać przy wzmacniaczu lampowym SET o małej mocy, więc KEF-y szukają nowego domu. Razem z końcówką mocy, która je napędzała dotychczas.

Ale spodobała mi się szkoła grania KEF - jakie modele kolumn KEF  będą na tyle wysokoskuteczne, by napedzać je wzmakiem 2x10W?

Edytowane przez Hanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz 103.2System Type: Two-way, bookshelf/stand-mount
Enclosure type: Closed box
Size: 50.6 x 26.5 x 24.9cm (20 x 10.5 x 9.8 inches)
Weight: 8.6kg (19 lb)
Nominal Impedance: 8 ohms
Rated maximum power: 150W programme
Frequency response: 60-20,000Hz +/-2dB at 2m on design axis (-10dB at 37Hz and 30kHz)
Sensitivity: 86dB at 1m for a pink noise input of 1W (anechoic conditions)
Maximum output: 106dB on programme peaks under typical listening conditions
Finishes:  Walnut, teak, rosewood and black ash veneers
Grille: Black cloth
System: SP1121
Drive units: B200 bass unit (SP1075), T33 tweeter (SP1074)
Crossover: SP1143 and SP1144 (SP2011 from 1983 onwards)

 

A tutaj starsze 104aB

Specification: Model 104aB
System type: Two-way, stand-mount
Enclosure type: Passive radiator
Size: 630 x 330 x 260 mm (24.8 x 13 x 10.23 inches)
Weight: 16.3kg (36 lb)
Input Impedance: 8 ohms
Rated maximum power: 100W programme
Amplifier Requirements: 15-100 watts per channel into 8 ohms
System resonance: 35Hz, mechanical reflex
Frequency range: 30-30,000Hz
Frequency response: 50-20,000Hz +/-2dB
Sensitivity: 12.5 watts for 96dB at 1m and 400Hz in anechoic conditions
Crossover Frequency: 3000Hz
Finishes:  Walnut, Teak
Grille: black microcellular foam
System: SP1038
Drive units: B200 bass unit (SP1039), BD139 passive radiator (SP1042), T27 tweeter (SP1032)
Crossover: SP1065

 

Miałem 104aB ( zdjęcia parę postów wyżej ) i 103.2 też słyszałem. Zupełnie mi nie podeszły 103 bo basu było zbyt mało a lubię słyszeć perkusję i sekcję gitary basowej. 104aB grały głośno więc i czułość powinna być wyższa. Według ich danych jest 96dB tylko nie wiem jak się ma to przy 12.5 watach do skali przy jednym

 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie miałem odczucia i jak każdy odsłuch jest subiektywnie odbierany. Z drugiej strony to, że to najbardziej basowe kolumny w Twojej kolekcji nie znaczy że bas jest mocny i wyrazisty. 

Dwa dni temu słuchałem na lampie Tannoy Precision 6.4, piękna scena, środek i góra wyrazista ale basu brak. Nie lubię jak dudni i dominuje, ale lubię gdy jest tam i gdzie potrzeba, i kiedy potrzeba. Bas lubię nie tylko słuchać ale i czuć w powietrzu w podłodze, czuć że dopełnia resztę. Ąni 103 ani 104 mi tego nie dały choć 104 dawało więcej.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało wtrącę, że 103/3 mają odpowiednią ilość basu do powiezchni 20m2. Żałuję tylko, ze nie mam boxa, bo taki byl robiony do 103/3.

Bas ma wplyw na wysokie i srednie czestotliwości. To nie jest takie proste, ze są wysokie, srednie, niskie. Są jeszcze barwy, głębokość sceny, dynamika, faktury. Na to wplyw ma bas.

A kto przeprowadzał Ci renowację 103/2? To ma znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że dół ma wpływ na resztę. Po 104 aB wróciłem do Beovox M70 gdzie basu było duuuużo, przytłaczał całą resztę a tym bardziej gdy poznało się jak śpiewał KEF poprzez T27. Ale znalazłem w końcu to czego szukałem. Wiesz, można grać dołem nie zabijając góry, nie chodzi o przesunięcie ale o rozciągnięcie zakresu. Z pełną odpowiedzialnością powiem że Celestiony HF2000 góra pobiły KEFy T27 a dół starego 10" woofera alnico wspomagany biernym KEFem pokazał mocny bas bez słyszalnych zniekształceń. Do tego bas który współgra z górą i średnimi nie tłumiąc i nie zabijając ich. 

Renowację moich głośników przeprowadzam zawsze sam, skrzynie, drewno, maskownice, wypełnienie, przetworniki, zwrotnice, kable. Wszystko zawsze udokumentowane z dokładnym opisem i fotostory na Audiokarmie. 103.2 nie były moje ale znam ich stan.

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Juz się balem, ze oddałeś jakiemuś rzeźnikowi.

Ale wierzę. Wcale nie uwazam, ze kefy są najlepsze na swiecie. I wierzę, ze celestiony dobrze zagrały. Wszystko zalezy od sprzętu, pomieszczenia, preferencji i kilku innych rzeczy. 

Natomiast mam klopot z tannoyami. Jeszcze nigdy nie slyszałem dobrego systemu z tymi kolumnami. Niski zares był zawsze bezbarwny i monotonny. Faktury niby były ale zawsze byly chude. I od razu zastrzegam, ze nie jestem fanem dmuchanego basu. Wiem ilu wyznawcow ma Tannoy i napewno są to ciekawe kolumny i myslę, ze mam pecha. Nawet na ostatnim AS 3 razy odwiedzilem Tannoya liczac, ze coś uslyszę. I nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Tannoy'e 6.4 nie podeszły wcale przez dół właśnie. Ale jeżeli w parametrach zakres dołu podaje się przy -10dB i do tego z 3 głośników 2 są bierne i jeden aktywny na oko 6 cali to... fizyki nie oszukasz. Dla przykładu kupiłem w UK kolumny na przetwornikach Goodmans'a stara brytyjska szkoła. małe a maja 12 calowy woofer, z obudową ściętą po bokach żeby się do skrzyni zmieściły i wierz mi, grają naturalnie nisko od najniższego poziomu głośności i maja piękną średnicę, góra słabsza od KEF'a ale całość po pierwszym włączeniu przyprawiła o ciary, co więcej, czym głośniej tym było ciekawiej. Nie ma się co kierować tłumem i wyznawcami. Trzeba słuchać i albo podążać za tłumem bo sie to czuje, albo iść własną drogą i nie raz ludzi z tłumu wyciągać. Parę osób kupiło ode mnie głośniki na słuch bo po nazwie "koledzy audiofile" odradzali. 

Wprawdzie to nie KEF ale ABR KEF'a posiada więc opowiem jak trafiłem na moje obecne głośniki. Rozmawiałem dużo na Audiokarmie ze sprzedawcą sprzętu muzycznego, prowadził salon w USA w latach 70 tych. I tak w luźnej rozmowie parę razy padło jak wygrywał zakłady w ślepych testach pokonując klipsch cornwall i cornerhorn, jak yamahy NS 1000 i 690 nie były nawet w tej samej lidze, jak drżeli handlowcy Snell'a , EPI, czy ADS/Braun przywożąc nowy sprzęt do odsłuchu. Jak sprzedawał dowolny wzmacniacz który puszczał na te kolumny. Szukałem długo, pojawiały się na hifisharku może 4 pary przez ostatnie lata ale udało się i... mam swoje niebo i długo nie znajdę lepszego a domu pod hipotekę zastawiać na nowy sprzęt nie zamierzam.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 22:35, eMCZe napisał:

Mi Tannoy'e 6.4 nie podeszły wcale przez dół właśnie. Ale jeżeli w parametrach zakres dołu podaje się przy -10dB i do tego z 3 głośników 2 są bierne i jeden aktywny na oko 6 cali to... fizyki nie oszukasz. Dla przykładu kupiłem w UK kolumny na przetwornikach Goodmans'a stara brytyjska szkoła. małe a maja 12 calowy woofer, z obudową ściętą po bokach żeby się do skrzyni zmieściły i wierz mi, grają naturalnie nisko od najniższego poziomu głośności i maja piękną średnicę, góra słabsza od KEF'a ale całość po pierwszym włączeniu przyprawiła o ciary, co więcej, czym głośniej tym było ciekawiej. Nie ma się co kierować tłumem i wyznawcami. Trzeba słuchać i albo podążać za tłumem bo sie to czuje, albo iść własną drogą i nie raz ludzi z tłumu wyciągać. Parę osób kupiło ode mnie głośniki na słuch bo po nazwie "koledzy audiofile" odradzali. 

Wprawdzie to nie KEF ale ABR KEF'a posiada więc opowiem jak trafiłem na moje obecne głośniki. Rozmawiałem dużo na Audiokarmie ze sprzedawcą sprzętu muzycznego, prowadził salon w USA w latach 70 tych. I tak w luźnej rozmowie parę razy padło jak wygrywał zakłady w ślepych testach pokonując klipsch cornwall i cornerhorn, jak yamahy NS 1000 i 690 nie były nawet w tej samej lidze, jak drżeli handlowcy Snell'a , EPI, czy ADS/Braun przywożąc nowy sprzęt do odsłuchu. Jak sprzedawał dowolny wzmacniacz który puszczał na te kolumny. Szukałem długo, pojawiały się na hifisharku może 4 pary przez ostatnie lata ale udało się i... mam swoje niebo i długo nie znajdę lepszego a domu pod hipotekę zastawiać na nowy sprzęt nie zamierzam.

Takich legend slyszałem już wiele ;). Ale i tak jestem o jakich kolumnach piszesz. A propos ciekawosci wczoraj wyprułem zwrotnice ze swoich 103/3. Byly podczas renowacji sprawdzone ale no przecież ja ich nie widziałem ;). Swoją drogą bardzo żetelnie zbudowane kolumny. Rozkłada się je sprawnie i bez ryzyka, ze coś naderwiesz czy uszkodzisz. Zwrotnica rozbudowana, formatu kartki A4.

20200518_172940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ogólnie o Tweeterach z epoki jest trochę. 

https://us.kef.com/explore-kef/about-kef/kef-bbc-and-ls35a

T27 1032 z przewodami na zewnątrz nie miały ferro.

A tu moje ulubione KEF Museum

https://us.kef.com/explore-kef/kef-museum

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Tak, znam muzeum.

Szkoda, że nie porobiłem zdjęć srodka 103. Sama kolumna waży 17kg, a przypominam, że to monitor podstawkowy. Zwrotnica z 1,5kg waży.

Nie graly ze 3 lata? Z jakimiś krotkimi epizodami. Wczoraj je rozruszałem w systemie głownym i powiem wam, że w porownaniu do wspołczesnych niezlych kolumn nie ma wstydu ?

107  nie będę rozbierał, bo do tego trzeba już 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podstawkowe ważą po 25 kg ? kiedyś zabiją kota jak wskakując na nie je przewróci a podstawka to jedna centralna noga... zresztą zdjęcie parę postów wyżej. O kolumnach nie ma co pisać bo to nie ten dział. Co do legend... te zaintrygowały bo ie były opowiadane ani przez właściciela ani przez kogoś kto chciał na nich zarobić. Padały w różnych rozmowach gdy padło słowo o tym modelu. Reszta poszła na priv.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam KEF Carlton III, były mocno porysowane po bokach, ale głośniki i front w idealnym stanie, więc się skusiłem na zakup. 
Zdarłem stara okleinę i po przeszlifowaniu nakleiłem nową. W środku nie grzebałem, bo grają bardzo dynamicznie, bez żadnego zamulenia i chyba nie trzeba grzebać przy zwrotnicy.

Najbliżej im do Celstionów Dittonów 15, które miałem okazje porównywać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.