Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw 5.1 + Amplituner do 10 000 zł


BloodaciD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

 

Upatrzyłem sobie zestaw kolumn Jbl Studio 2 Pack 280 5.1, fajne głośniki w rozsądnej cenie, dobre opinie, jednak mam problem ze znalezieniem do niego amplitunera. Z tego co się dowiedziałem najlepszy byłby HK, ale aktualny model który jest produkowany wydaje się być za słaby pod ten zestaw. Generalnie mam przygotowany budżet ok 10k, w ostateczności mogę dojść do 15k, ale to już naprawdę maks wszystkiego.

 

Zestaw potrzebny w 60% do muzyki post rock, rock, new metak, metal core, hip hop, w 30% do filmów, w pozostałych radio oraz konsola.

 

Możecie zaproponować amplituner pod ten wzmacniacz ewentualnie inny zestaw kolumn razem z współgrającym z nim amplitunerem?

Dzień dobry.

jeśli lubisz brzmienie dynamiczne, otwarte, koncertowe z wyeksponowanymi skrajami pasma, wybór kolumn Jbl Studio jest jak najbardziej odpowiedni. Aby jednak kolumny pokazały pełną jakość i dynamikę, niezbędny jest dobry, mocny amplituner. W Twojej sytuacji brałbym pod uwagę dwie marki - Denon oraz Onkyo. W przypadku Denon spójrz proszę na model AVR-X4300H (http://q21.pl/denon-avr-x4300h.html), natomiast przy Onkyo model TX-RZ1100 (http://q21.pl/onkyo-tx-rz1100.html). Denon oferuje trochę cieplejsze, bardziej gęste granie. Onkyo jest szybkie, dokładne, bardzo dynamiczne, kinowe.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Za ampli proponowałbym bym Anthem albo Onkyo. W stereo najlepiej sobie radzą. Chodź tego rz1100 nie słyszałem, ale niższy model rz900 ładnie sobie radzi, a Anthem po prostu słynie z bardzo dobrego wyważenia kino/stereo.

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

  • Moderatorzy

Lepiej wzmacniacz stereo jeśli 60% muzyka. Za taki budżet to już naprawde coś fajnego wybierzesz.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Przychylam się do wypowiedzi Rucia 1. Sam dałem się nabrać na opinie w tak zwanej fachowej prasie i zakupiłem KD Yamaha RX-A 3030 ponieważ przeczytałem , iż Yamaha zrobiła ampli tak do kina jak i muzyki i jeszcze dostała cała masę prestiżowych nagród. Prawda jest taka ,że jeżeli chodzi o kino jest naprawdę dobrze natomiast w stereo kładzie ją na łopatki każdy wzmacniacz stereo. Dopóki się nie porówna dźwięku wydaje się że jest OK. Ta sytuacja nie dotyczy tylko Yamahy tak po prostu maja wszystkie KD i sporo opinii znajdziesz na forach. Obecnie zbudowałem oddzielny system do muzyki. Nie polecam dołożenia do Ampli KD samej końcówki mocy na fronty. Testowałem to podłączenie z kilkoma końcówkami : NAD 2100, BC Acoustique 502, Rotelem i nie jest to rozwiązanie. Przy zakupie Amplitunera KD zwróć uwagę by miał wyjścia PRE OUT ( w dzisiejszych czasach nie jest to oczywiste). PRE OUTY W KD nie są najwyższych lotów, ale na to nie da się nic poradzić. Optymalnie ( w moim subiektywnym mniemaniu ) to podłączenie KD pod integrę lub wzmacniacz dzielony. Osobiście polecam starsze wysokie modele wzmacniaczy stereo

które w większości biją na głowę współczesne.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

  • Moderatorzy

Dokładnie tomek4446 miałam drogi ampli CA wydawało mi sie, że jet super również w stereo, dopóki nie usłyszałam u kolegi Denona 720AE. Kurcze zwykły tani wzmacniać w porównaniu do mojego ampli tak gra. Sprzedałam wszystko i kupiłam wzmacniacz i kolumny. Teraz jest super :).

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Witaj,

 

Nie łącz JBL z Harmanem, Dzwiek jest wolny bardzo gęsty brakuje mu jasnych przekazów.

Moim zdaniem podobne kolumny w klasie jednak kapke lepiej wykonane i brzmiące to Heco Music Style 900 set. Wówczas możesz dobrać do nich amplituner RZ810 czy nawet RZ1100 i cieszyć się zarówno dobrą jakością w stereo jak i kinie.

Oczywiście mam także na myśli cały set 5.1

Alternatywą jest set oparty o kolumny Elac F6. To brzmienie podobne, Nadal gęste z dobrą podstawą basową jednak lepszą średnicą.

 

Jeśli interesował by Cie raczej jaśniejszy przekaz. Bardziej twardy, bezpośredni to kolumny Monitor Audio Bronze 6 set. oparty o na prawdę udany sub i tylne z gamy FX lub Magnat z linii 75 myślętu bardziej o kolumnach 757 i 753 na tył.

 

Chyba że chcesz pozostać tylko przy stereo to system może być na prawdę górnych lotów. Jednak tą decyzję pozostawiam Tobie

 

Zapraszam Cie na odsłuch wyżej wymienionych systemów oraz paru innych do porównania.

Jeśli masz jakieś pytania służę pomocą.

Dzięki serdeczne za odpowiedzi, wiem już mniej więcej na co się nakierować, poczytam jeszcze o tych kolumnach i amplitunerach, jak już upatrzę konkretne modele, będe pytać dalej

Poczytaj, ale i tak odsluch cię czeka. Bo to co my piszemy, recenzenci nie koniecznie musi się podobać tobie.

 

Pozdrawiam

 

Zgadzam się,że nie ma innego kryterium doboru sprzętu jak odsłuch i to we własnym domu.Odsłuchy w salonach audio nieraz przekłamują rzeczywistość i miałem okazję się wielokrotnie o tym przekonać. Rozumiem tok postępowania osób z "branży" iż promują sprzęt nowy i to akurat zawsze najbardziej odpowiedni jest ten który akurat przypadkiem mają.Cóż takie są prawa rynku .Ale buntuje się nad wmawianiem że z KD uzyska się ..... i tu najczęściej padają określenia "cieszyć się zarówno dobrą jakością w stereo jak i kinie". Kluczowym słowem jest " d o b r ą ". Wydając jakiekolwiek pieniądze a w przedziale 10-15 tys. szczególnie i słuchając 60% muzyki nie oczekujemy dobrego brzmienia lecz najlepszego jakie możemy uzyskać za tą kwotę.

I tu wracamy do odsłuchu, proponuje w salonie audio posłuchać w/w "RZ810 czy nawet RZ1100" w trybie Pure Dairect w stereo podłączając CD, lub gramofon ( wzmacniacze gramofonowe w KD to porażka) a potem poprosić o podpięcie do wybranych kolumn np. starego wzmacniacza stereo NAD 3100 , lub HK 6500 ( ceny wzmacniaczy ok.600 zł, wymieniam te modele ponieważ takie podłączałem).

Robiłem już taki eksperyment i zapewniam że KD nie wypada dobrze i cieszyć się nie ma z czego.

Reasumując jeżeli ktoś decyduje się na KD to uzyska w zależności od modelu lepszą lub gorszą jakość dźwięku podczas oglądania filmów i tyle a do odtwarzania muzyki w stereo służy zupełnie inny sprzęt.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Kupowanie amplitunera KD za 10tyś zł to szaleństwo i wywalenie pieniędzy w błoto. Dźwięk będzie na poziomie 1000zł. Proponuję kupic stary używany amplituner KD za 1000zł (w zupełności wystarczy) 8000zł wydać na wzmacniacz i kolumny za 6000zł. Będą to najrozsądniej wydane pieniądze i wyjdzie 15000. Jeśli masz choc odrobine słuchu i tak po miesiącu wywalisz ten śmieszny amplituner do piwnicy i będziesz sluchał w stereo ze wzmacniacza bo to będzie przepaść i to wcale nie dlatego że kupiłes używany amplituner za 1000zł.

Niestety popełniłem to szaleństwo ( Yamaha RX-A3030) i chciałbym przestrzec przed podobnymi błędami. Wyjątek stanowi tak jak pisze Darek 67 oddzielny system do muzyki + KD ( z PRE OUT ) i to w tej kolejności.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Dobrze że ktoś ostudził tutaj zapęd, aczkolwiek zawsze lubię poczekać. Na odsłuch na pewno się wybiorę, w ciemno nie kupie, ale już jestem troszeczkę naprowadzony. Powiedzcie mi, jak to wszystko spiąć ze sobą do 5.1? Znalazłem wzmacniacz Onkyo A-9070, rozumiem że pod niego wpinam w stereo kolumny z frontu, teraz do tego dokupuje ampli Onkyo TX-L50 i tam wpinam pozostałe głośniki, do tego dorzucam odtwarzacz BR, dobrze to rozumiem (zielony w temacie jestem, znalazłem rysunek pomocniczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , co prawda jest to stereo, ale idąc metodą dedukcji ;) zapytam o zdanie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale buntuje się nad wmawianiem że z KD uzyska się ..... i tu najczęściej padają określenia "cieszyć się zarówno dobrą jakością w stereo jak i kinie". Kluczowym słowem jest " d o b r ą "

To zależy co masz na myśli jako dobrą. Jest wiele, na prawdę wiele osób które nie słucha muzyki tak jak większość z forumowiczów sobie to wyobraża. Nie siadają w fotelu z lampką wina i nie odpalają ulubionej piosenki.

Muzyka coraz częściej gra w tle, jest dodatkiem. Klienci chcą być wygodni, zmieniać utwory na tabletach smartfonach, mieć szybki wybór i wygodę. I nie jest to związane z tym że nie słyszą że wzmacniacz gra lepiej. Tylko realnie jest im to nie potrzebne.

Powiedzcie mi, jak to wszystko spiąć ze sobą do 5.1? Znalazłem wzmacniacz Onkyo A-9070, rozumiem że pod niego wpinam w stereo kolumny z frontu, teraz do tego dokupuje ampli Onkyo TX-L50 i tam wpinam pozostałe głośniki, do tego dorzucam odtwarzacz BR,

 

Początek ok, ale końcówka nie.

Nie możesz mieć amplitunera TX-L50 do takiego systemu. To słabszy model. Gdzie będziesz wyraźnie słyszał ubytki w dynamice na centralu i surroundach.

Najlepszym wyborem jest rozpięcie obu systemów. Przepinanie kabli na bananach. Wtedy masz wzmacniacz z parafii która zna się na wzmacniaczach a ampli z tych co robią to dobrze.

Już tak z czystej wygody jeśli nie chcesz nic przepinać to podłączenie wzmacniacza pod pre ale no nie do 50tki.

Zacznij od kolumn a poźniej dobierzemy do tego elektronikę.

 

Pozostaje do dyspozycji.

S4Home, z pewnością masz rację wydanie 10-15 tys. by posłuchać średniej jakości muzyki w tle ( 60% muzyka) ma głębokie uzasadnienie. Ja nie znam niestety tak wielu ekscentryków. Znam za to, bo jestem jednych z nich wiele osób zrobionych w przysłowiowego " konia" bo zawierzyli recenzjom w prasie gdzie nagrody są rozdawane hurtowo oraz opiniom o " dobrej jakości zarówno KD jak i stereo" i nikt mi nie uświadomił że mój amplituner KD w stereo będzie grał gorzej niż najtańszy wzmacniacz. Nie neguję zakupu KD ,przydają się funkcje radia internetowego ( mp3 właśnie do słuchania w "tle" ) , dostępu do Spotify ( by odsłuchać nowe wydania przed zakupem CD lub LP), podłączenia dekodera TV ( HDMI ) czy wreszcie obejrzenia filmu lub koncertu w DTS. Ale by cieszyć się m u z y k ą potrzebny jest sprzęt do tego dedykowany i KD się po prostu nie nadaje.

Nie trzeba mieć oddzielnych systemów , wystarczy że amplituner KD będzie miał wyjście PRE OUT na fronty ( niestety firmy oszczędzają i takie wyjścia mają wyższe a co za tym idzie droższe modele ale nie koniecznie za 6 tys.).

Niestety wymienione Onkyo TX-L50 takich nie posiada można się zastanowić nad Yamahą , koszt coś koło 3 tys.

BloodaciD podaję mój sposób podłączenia :

Amp KD ( podłączony dekoder TV, BR, odtwarzacz multimedialny) , głośniki : centralny , surround.

Kablem RCA z wyjścia PRE OUT FRONT amplitunera KD do wejścia LINE (tuner) wzmacniacza zintegrowanego ( stereo) .

Do wzmacniacza stereo głośniki FRONT oraz pozostałe źródła CD, gramofon ( wzmacniacz powinien mieć wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy)

I już nie trzeba przepinać kabli głośnikowych a mamy dwa oddzielne systemy. Słuchając muzyki nie włączamy KD.

I w tym dopiero miejscu zgodzę się , że trzeba zacząć od wyboru kolumn ale kolumn pod wzmacniacz stereo w zakładanym budżecie bo reszta głośników ( w kinie centralny jest najważniejszy) sobie poradzi.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Mp3 czy tez yt w tych 60% grac nie bedzie, jak by tak mialo wygladac moje sluchanie to zdecydowanie wystarczyl by mi sam telewizor ;) glosniki wybrane, wzmacniacz onkyo, a ze lubie wszystkobz jednej parafi mieć, to w takim razie co doradzicie w onkyo jaki ampli? Chyba ze cos innego zaproponujecie (starajmy sie trzymać budżetu do 10k, ponad moge dołożyć ale w naprawde ostateczności). Druga sprawa rozumiem że przez preouty nie bedzie problemu sluchac muzy przez br? Zakladam ze wybieram odpowiednia opcje w ampli by dzwiek szedl tylko na dwie koncowki a nie na wszystkie

  • Moderatorzy

Marantz NR1506 + Marantz PM8005 lub Denon AVRX2300W + Denon PMA-1520 AE

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

  • Moderatorzy

Czy ten amplituner jest konieczny ? Wzmacniacz który sobie upatrzyłeś Onkyo A-9070 ma wbudowany dac, ma 2 wejścia koaksjalne i jedno optyczne, wiec spokojnie podepniesz do niego konsole, br, tuner satelitarny. Do tego wzmacniacza można dokupić odtwarzacz strumieniowy np Onkyo T-4070 z funkcjami sieciowymi i masz super zestaw. Jak stwierdzisz, że jednak koniecznie system wielokanałowy chcesz to dokupisz amplituner z pre out i wepniesz w posiadany wzmacniacz.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Tomek4446 jeśli zdajesz sobie sprawę co do różnic jesteś tego świadomy i twoja decyzja jest poparta myśleniem to zgadzam się z tobą. Piszę po prostu jak większość z nowych użytkowników obecnie patrzy na sprzęt.

 

Bloodaci musiał byś iść w model onkyo 810. Niestety ostatnio model 710 został objęty z tej funkcjonalności.

 

X2300 także nie ma pre out więc to nie trafiona propozycja. Zato marantz jak najbardziej tak. Zarówno modele slim czy też większy odpowiednik sr5011.

 

Na jakich kolumnach stanęło?

Sluchales ich z 9070?

 

W razie pytań lub zniżek zapraszam

  • Moderatorzy

X2300 także nie ma pre out więc to nie trafiona propozycja.

Faktycznie masz racje, to pre out na subwoofer.

Dla mnie cały czas pozostaje otwarte pytanie czy ten ampli jest konieczny ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Nie miałem okazji słuchać Onkyo A-9070 z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2 Pack 280 więc się nie wypowiadam. "Najtańszy" amplituner KD Onkyo który posiada wyjścia PRE OUT jaki udało mi się znaleźć to TX-RZ800. Suma cen tych dwóch klocków + kolumny niestety przekracza zakładany budżet. Tak, jak nie jestem zwolennikiem kupowania nowych wzmacniaczy stereo, tak w przypadku amplitunera KD ( o ile już musi być) proponuje jednak nowy. Jest tam taka masa ( wg. mnie zbędnej - 90% poprawiaczy dźwięku w Yamasze mam wyłączone ) elektroniki która ma prawo wysiąść więc gwarancja jest niezbędna.

Najprościej jest poprosić w salonie audio o podłączenie ampli KD ( tryb pure direct) do wybranych kolumn a następnie posłuchania muzyki z A-9070 da to jakiś obraz.

Blue Ray można podłączyć do KD przez HDMI i mamy obraz i dźwięk DTS, Dolby itp. podczas oglądania filmów.

Do słuchania muzyki kablem RCA lub coaxial do wzmacniacza stereo .

Podczas kalibracji KD gałka głośności wzmacniacza stereo na godz 12.

Słuchając płyt CD z BR nie trzeba włączać KD trzeba jednak pamiętać o wcześniejszym ściszeniu głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Najprościej jest poprosić w salonie audio o podłączenie ampli KD ( tryb pure direct) do wybranych kolumn a następnie posłuchania muzyki z A-9070 da to jakiś obraz.

Nie do końca. Bo amplituner kina domowego może lepiej zagrać w stereo nie koniecznie w trybie Pure audio. On dlatego ma taką mase ustawień aby każdy wybrał zmodyfikował dźwięk pod siebie.

Pure audio to gaszenie obwodów. Dźwięk powiedzmy bardziej czysty, ale czy pożądany....

On dlatego ma taką mase ustawień aby każdy wybrał zmodyfikował dźwięk pod siebie.

Pure audio to gaszenie obwodów. Dźwięk powiedzmy bardziej czysty, ale czy pożądany....

 

Niech kolega nie opowiada bajek. Obaj wiemy po co są te wszystkie ustawienia. Słabiutki zasilacz , kiepskie podzespoły, i kiepskie granie na direct więc trzeba "nawalić" sztucznych podbić i podbarwień aby naiwny słuchacz złapał się na te bajery. A to że po takim liftingu dźwięk ma niewiele wspólnego z rzeczywistością to juz inna sprawa. Dlatego pierwsze amplitunery KD grały najlepiej bo miały prostą konstrukcję potężne zasilacze i minimum bajerów.

Miałem Sony STR-DB930 QS , KD zbudowane na bazie wzmacniaczy stereo , sprzęt nie do zdarcia, do dzisiaj gra u kolegi.

I jak sobie przypominam dało się słuchać na nim muzyki choć nie miał 1/10 tych bajerów co moja Yamaha RX-A3030.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Ale teraz nie ma takich amplitunerów.

Rozumiem że należysz do grona osób które absolutnie są anty wszelkich polepszaczom.

Pamiętajmy jednak o jednym. To amplituner kina domowego. jego podstawową funkcją jest rozdzielenie sygnału na kilka kolumn. Funkcja stereo to dodatek. Jeden producent ma to drugi też zrobił tyle. Nie widzę nic złego w upgradowaniu zatem dźwięku stereo za pomocą różnych dodatków.

Owszem starsze modele amplitunerów grały lepiej z muzyce jednak w kinie obawiam się żę nowe grają lepiej. Jednak sygnał HD wiele zmienił w tej kwestii.

Kino domowe już z założenia to fikcja. Choćby miało nie wiem ile systemów polepszania/ zmiany dźwięku ten sprzęt w normalnym pomieszczeniu użytkowym, domu lub mieszkania ( najczęściej salon) będzie generował sztuczny , nie mający nic wspólnego z rzeczywistością ,jak już ktoś przede mną napisał dźwięk. Kino jest ok. gdy mamy oddzielny , odpowiednio wytłumiony pokój i nagłośnienie zbliżone do kinowego gdzie głośniki są wbudowane w ścianę, mamy projektor i ekran. Nie ogranicza nas poziom głośności bo nie mamy sąsiadów za ścianą. Kino domowe w wydaniu najczęściej spotykanym czyli w salonie to porażka. Po tym jak minie pierwsza fascynacja zaczyna nas męczyć ,że mamy coś " pseudo".za co zapłaciliśmy nie małe pieniądze. W stereo tego nie ma. Jasne, że nie dorównamy pod względem dźwięku koncertowi rockowemu lub filharmonii ale to już tak nie razi. Nie dalej jak tydzień temu kolega pousuwał ostatnie kable z podłogi po kinie domowym bo jak stwierdził ma dosyć " padziewia". Lepiej naprawdę usiąść z lampką wina i delektować się muzyką odkrywając coraz to nowe dźwięki niż zastanawiać się czy się subwoofer nie wyrywa klepek z parkietu.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Tu się z Tobą nie zgodzę w kwestii kina.

Byłem w paru salonach nazwijmy to do użytku codziennego, upgradować sprzęt. Kilka systemów także montowaliśmy od podstaw. I jeśli jest to zrobione z głową to dzwięk jest lepszy od tego w kinie.

Weź pod uwagę że w kinie dzwięk nie jest kalibrowany. No bo i dla jakiej pozycji. Odpowiednia moc do każdej z kolumn i przez głośne granie jest wyraźnie (czasem zbyt) i dynamicznie.

Kino w domu możę grać nie tylko ostro ale także dynamicznie bez uwydatniania tonów.

Oczywiście nie montowanie na pałe i byle gdzie bo można się przejechać.

Osobiscie do kina nie chodzę, wszystko oglądam w domu. I raczej szybko tego nie zmienię.

 

Pozdrawiam

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.