Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycjoner - co zmienia w brzmieniu?


Markus77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Rozumiem że chodzi o tą listę DB4 http://www.audiomax24.pl/nasza-oferta/25-kable/487-db4-ver-iv-se

 

Ja natomiast mam zamówiony kondycjoner BADA LB5600 cena 1000zl. Zobaczymy czy cos się polepszy. Do tego kabel furutech-a. Bedzie służył do zasilania Roksana K2, rDaca, Sony Cdp-x707es i Gramofon-u Pro-Ject. Jak dojdzie to coś skrobne choć pisać nie umiem recenzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o tą listę DB4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja natomiast mam zamówiony kondycjoner BADA LB5600 cena 1000zl. Zobaczymy czy cos się polepszy. Do tego kabel furutech-a. Bedzie służył do zasilania Roksana K2, rDaca, Sony Cdp-x707es i Gramofon-u Pro-Ject. Jak dojdzie to coś skrobne choć pisać nie umiem recenzji

To nie listwa. To kondycjoner nie listwa i do tego świetnie dzialajacy. We wtorek mam dostac wyzszy model w wersji prototypowej jeszcze choc juz praktycznie w wersji produkcyjnej. Jak juz bede mial to wklepie pare fotek. Jedyne co odróżniać go bedzie od wersji juz finalnej to gniazda sieciowe,tu jeszcze beda podobne jak w DB 4 ,standardowe ale solidne . W Db5 beda juz zlote Furutechy w standardzie. Druga rzecz rozniaca ten egzemplarz prototypowy od seryjnej to rodzaj mocowania frontu. W wersji finalnej beda ozdobne sruby z nierdzewki. Sprzet trafi do mnie praktycznie nie wygrzany wiec przez kilka tyg przynajmniej bede go docieral

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozycz sobie najpierw tego typu urzadzenie,dobre urzadzenie i wyprobuj a potem sie ,,zastanawiaj"

Wybacz, ale na Twoje słowa wystarczy mi przytoczenie tego niżej:

Bezdyskusyjna racja!!!

 

... pod warunkiem, że pod pojęciem "zasilanie" rozumiemy to, co znajduje się po stronie uzwojeń wtórych transformatora/transformatorów w ZASILACZU danego urządzenia domowego audio.

Wszystko czego urządzenie domowego audio potrzebuje "wcześniej" - to napięcie 230V (+/- 10%) o częstotliwości 50 Hz.

Dyzman, dodam coś jeszcze - to, że nie rozumiesz (fizyki, elektroniki, elektrotechniki), nie oznacza, że inni również, dodatkowo jeszcze będą łykać bajeczki...kit i za to płacić. Testując "coś" po stronie pierwotnej, chyba zaprzeczyłbym temu, co mi przekazano...na odpowiednich zajęciach, bo wszak rozmawiacie tutaj o wpływie na brzmienie...po stronie pierwotnej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kończyć elektroniki żeby takie podstawowe rzeczy wiedzieć że kondycjoner jest po stronie pierwotnej. Wiedza nie ma żadnego znaczenia, nie zmieni faktu że nawet takie rzeczy mają wpływ na jakość systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kończyć elektroniki żeby takie podstawowe rzeczy wiedzieć że kondycjoner jest po stronie pierwotnej. Wiedza nie ma żadnego znaczenia, nie zmieni faktu że nawet takie rzeczy mają wpływ na jakość systemu.

Jasne...wiedza nie jest potrzebna...wystarczy wiara i portfel.

 

PS - po stronie wtórnej są stabilizatory, filtry...więc "ten, tego"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne...wiedza nie jest potrzebna...wystarczy wiara i portfel.

 

PS - po stronie wtórnej są stabilizatory, filtry...więc "ten, tego"...

 

Mnie tam wiedza teoretyczna odnośnie elektroniki nie dała za dużo. Takie stabilizatory sa przeróżne i trzeba bardzo dużo praktyki i eksperymentów by wybrać najlepsze pod katem wpływu na dźwięk w różnych obwodach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najpierw wzmacniacz wyglądający wewnątrz jak prototyp a teraz kondycjoner jakiś prototyp. Człowieku, Ty spalisz chałupę kiedyś :

Ty sam jestes prototyp. Db4 jest na rynku od okolo roku. Db5 , aktualnie przyszly flagowy model tak mozna nazwac bo jest w fazie testow i juz jutro jeden z nich bede mogl u siebie przeprowadzic. Pierwsze urzadzenia firmy DB powstaly prawie 20 lat temu i pracuja do dnia dzisiejszego bez jednej chocby awarii. Producent moglby wiec wlasciwie udzielac gwarancji jak Bryston ,na 20 lat :-)

Tak wiec bez obaw. Spij spokojnie troliku i nie podniecaj sie tak bo to niezdrowe.

 

 

Wybacz, ale na Twoje słowa wystarczy mi przytoczenie tego niżej:

 

Dyzman, dodam coś jeszcze - to, że nie rozumiesz (fizyki, elektroniki, elektrotechniki), nie oznacza, że inni również, dodatkowo jeszcze będą łykać bajeczki...kit i za to płacić. Testując "coś" po stronie pierwotnej, chyba zaprzeczyłbym temu, co mi przekazano...na odpowiednich zajęciach, bo wszak rozmawiacie tutaj o wpływie na brzmienie...po stronie pierwotnej!

Naprawdę szkoda mojego czasu na Ciebie. Po raz kolejny dowodzisz ze jestes w czarnej d.... i niech tak zostanie.

 

Db4 w mojej ocenie( wykonalem bezposrednie testy porownawcze) to jeden z najlepszych kondycjonerow na rynku do okolo 10 tys zl.

Producent celowo nie podnosil kosztow jakas wyrafinowaną obudową po to by zaoferowac urzadzenie dostepne dla wiekszosci zainteresowanych. Mimo to urzadzenie choc z wygladu proste ,to solidne ,porządnie wykonane. Db5 ma byc wyzszym modelem z wyzsza ceną ale tez bardziej wyrafinowane na zewnatrz i zmodyfikowane wew. co ma przyniesc wymierne rezultaty w postaci jeszcze lepszego dzialania na podłączone urzadzenie i ich lepsze brzmienie. Db4 zawiesza wysoko poprzeczke i jak dotąd nie mialem u siebie lepszej maszyny tego typu.

Nawet pracujac z bardzo wydajnym mocowo wzmacniaczem jakim jest Jazz Wile ,Db4 wywiazuje sie ze swojej roli znakomicie. Nawet pod wzgledem swobody i dynamiki przy najglosniejszych odsluchach nie stanowi jakiegos ograniczenia . Rozmach i swobodam dynamiczna ,szybkosc zapieraja dech a to przy polaczeniach z wydajnymi wzmacniaczami duzych mocy czesto w przypadku kondycjonerow ,stanowi piętę achilesową . Moje spostrzeżenia potwierdzaja kolejni uzytkownicy. Db4 to wrecz okazja na rynku bo konkurencji nalezy szukac na duzo wyzszym przedziale cenowym. Warto przynajmniej go przetestowac tym bardziej ,ze producent umozliwia to wypozyczajac urzadzenie na oktes 2-3 tyg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.