Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz pod Cantony Ergo 695 DC - ciężki orzech do zryzienia


MaciejGilotyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich czytających ten temat.

Mam ciężki orzech do zgryzienia albowiem kupiłem kolumny

Cantona Ergo 695 DC i nie wiem czymje napędzić.

Do kolulmn nabyłem wzmacniacz Expousure 3010S2.

W pomieszczeniu odsłuchowym gdzie testowany był wzmacniacz na moich kolumnach

wszystko brzmiało tak jak powinno. Jednak po przewiezieniu zestawu do mojego mieszkania

okazało się ,że bas i dynamika dźwięku jest pojęciem obcym dla tego wzmacniacza.

Musiała zmylić mnie akustyka pomieszczenia odsłuchowego i fakt, iż słuchałem dość głośno muzyki w sklepie.

Słucham przeważnie muzyki rockowej i metalowej gdzie dynamika i bas jest kluczowym elementem składającym się na

finalne zadowolenie z brzmienia. Wzmacniacz Expousure posiada piękne brzmienie , scenę , stereofonię jednak moje Cantony

nie chcą wydać z siebie basu poprzez niego. Jest to dla mnie sytuacja nie do przyjęcia gdyż muzyka ,której słucham przeważnie

brzmi kiepsko, jałowo, bez dynamiki. Wymyśliłem ,że rozwiąże problem dokupując końcówkę mocy a Expousure wykorzystam jako pre amp ze względu na jego brzmienie. Problem w tym ,że nie wiem jaka końcówka by dobrze rozchulała moje Cantony.

Mam na oku:

1) Harman/Hardon HK870

2) Rotel RB 980 BX

3) Sanui b3000

 

i inne które znajdują się aktualnie na allegro w okolicach 1000 zł

 

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł , którą końcówę powinienem kupić aby moje Cantony zaczęły nareszczcie grać tak jak należy ?

Za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Maciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To solidne ciężkie i wynagajace kolumny. Ten exposure nie może ich pociągnąć.

Zastanawiam się tylko czy nie lepiej zrobisz sprzedając go i kupując jakąś wyższa integre.

Tu polecał bym denona 1500 r, harmana hk680, czy faworyta nad seri 37.

Jeśli zostaniesz przy końcówce, to jak kolega wyżej polecał bym NADa.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Tych NADów , które wymieniliście nie ma aktualnie na allgegro. Są tylko nowsze serii C....

Wciąż nie wiem jak ogarnąć tę sytuację. Wspomnieliście o sprzedaży Expousure ale będę na tym nieźle stratny

finansowo a wzmacniacz jest przecież nowy. Poza tym stereofonia, góra i środek są śliczne w nim problem jak ogarnąć

ten bas.. żeby w ogóle się odezwał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jak ogarnąć

ten bas.. żeby w ogóle się odezwał...

No bo one mają bas, a nie podbite popukiwanie w pudło jak w niższym segmencie cenowym. Jak bas ma być to jest, a jak ma nie być, to nie ma. Jest całkiem sporo kolumn na rynku które grają basem zawsze, choć na nagraniu go akurat nie ma :) To się podoba w pierwszej więc się sprzedaje. I wielu ludzi się przyzwyczaiło do takiego podkolorowania dźwięku.

IHMO Posłuchaj dłużej, trochę się przyzwyczaisz, posłuchaj później jeszcze raz innych zestawów głośnikowych i zobaczysz o co mi chodzi. I później dopiero posłuchaj różnych wzmacniaczy.

Możesz jeszcze popróbować pojeździć kolumnami po pokoju, metr w tę, metr w tamtą, bo czasem się człowiek wstrzeli tak w rezonans, że w miejscu odsłuchowym basu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem sporo kolumn na rynku które grają basem zawsze, choć na nagraniu go akurat nie ma :) To się podoba w pierwszej więc się sprzedaje. I wielu ludzi się przyzwyczaiło do takiego podkolorowania dźwięku.

Tu masz zdecydowaną rację.

To że te 140W nie wyczarterowują kolumny jest nieco dziwne.

Może faktycznie

pokombinuj najpierw z akustyka

Możesz rozrysować jak stoją kolumny u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo one mają bas, a nie podbite popukiwanie w pudło jak w niższym segmencie cenowym. Jak bas ma być to jest, a jak ma nie być, to nie ma. Jest całkiem sporo kolumn na rynku które grają basem zawsze, choć na nagraniu go akurat nie ma :) To się podoba w pierwszej więc się sprzedaje. I wielu ludzi się przyzwyczaiło do takiego podkolorowania dźwięku.

Ja mam Cantony Ergo 690DC i jest dokładnie jak napisał micwoj - jak nagranie ma bas to bas jest, jak nagranie nie ma basu to Cantony też go nie zagrają. Choć prawda jest taka, że potrzebują dość mocnego pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym to gra u Ciebie?

U mnie (na razie) na Blaupunkt MA-5850. Wcześniej na Denonie PMA 520A dość szybko słychać było przesterowanie i dźwięk zmieniał się wraz z głośnością i tylko na niskich poziomach było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. W międzyczasie testowałem kolumny na różnych wzmacniaczach m.in Rotelach, Accuphase, JVC itd

i na każdym z nich w mniejszym lub większym stopniu słyszalny był bas i dynamika. Pokój mam w kształcie prostokąta a kolumny są ustawione

po dłuższych rogach lecz ich ustawienie nie ma aż tak istotnego wpływu. Na Exposure gdzie bym ich nie ustawił basu nie było a reszta wzmacniaczy

grała basem bez problemu w innych miejscach. Byłem dzisiaj w sklepie gdzie kupiłem wzmacniacz opisałem sytuację i właściciel jest w stanie wymienić

mi go na inny model. Jak widać połączenie moich kolumn + Exposure + muzyka metalowa to fatalne połączenie..

Zatem mam pytanie drodzy forumowicze jaki wzmacniacz jest w stanie pociągnąć te kolumny ,żeby dynamika i bas była zadowalająca ?

Mowa jest o kwocie około 5 tyś bo za tyle mniej wiecej kupiłem Exposure.

Właściciel może ściągnąć np. Marantza PM8005 , Cambridge Audio CXA80

ale też inne tylko co było by w stanie opanować te kolumny z klasą ?

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Exposure to zacne urządzenia. Podobno wymagają kilkudziesięcio godzinnego wygrzania i bas się pojawia. Niedawno słuchałem najtańszego modelu Exp.1010 z Monitor Audio Silver 8. Brzmiało pięknie. Bas był znakomity. Może daj trochę czasu swojemu wzmakowi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciejGilotyna - jakiego modelu Accuphase słuchałeś?

 

nie pamiętam modelu. To była taka wielka, ważąca chyba z 20 kg integra koloru srebrego z wielkim złotym pokrętłem volume na środku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam modelu. To była taka wielka, ważąca chyba z 20 kg integra koloru srebrego z wielkim złotym pokrętłem volume na środku

 

akurat wszystkie sa wielkie i ciezkie :) w przypadku tej marki mozna to pominac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem w zasadzie został rozwiązany. Dokupiłem tą końcówkę mocy Rotela RB 980 BX i podłączyłem do sekcji basowej kolumn a Exposure gra górą. Kolumny ożyły. Bas szarpie nimi aż miło. Jest dynamika i moc czyli to na czym mi głównie zależało a jednocześnie jest jakość wyższych rejestrów dzięki Exposure.Być może dźwięk stał to się trochę niejednorodny gdyż w jednych kolumnach mam teraz 2 wzmacniacze z zupełnie innych epok ale pomimo tego teraz chcę słuchać swojego zestawu a nie irytować się jak poprzednio. Wniosek taki : jeżeli ktoś słuch muzyki wymagającej ogromnej ilości dynamiki i basu a do tego ma ciężkie, wymagające kolumny zakup Exposure 2010s2 to najgorsze co może zrobić.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artin, to zdecydowanie za słaby klocek do tych kolumn. Mowie o 520tce.

Marantza na pewno nie.

Cxa80 prędzej. Bardziej roksan k2 lub k3, Yamaha as1100, czy lampkę fezz albo cayin.

 

Edit: nie zwróciłem uwagi że już po :) miłego słuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wiem, że 520 to zdecydowanie za słaby wzmacniacz - przekonałem się na własne uszy :)

Ale to było tak, że Cantony trochę mi się trafiły i jakiś czas musiały pograć na Denonie, dopóki nie zastąpił go Blaupunkt, ale to też tymczasowe rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dobrać do nich fajny wzmacniacz. To kolumny które na prawdę potrafią ładnie zagrać. Ale trzeba je napędzić czymś konkretnym

To było tak, że kupiłem Denona PMA 520a, zastępując Pioneera A-103 i doznałem olśnienia jaka może być różnica po zmianie wzmacniacza. Potem dokupiłem Kef-y Q50, zastępując stare Diory - znów opad szczęki. Po jakimś czasie w dobrej cenie nabyłem drogą kupna te Cantony i okazało się że Denon za lichutki, więc na szybko kupiłem Blaupunkta :) i jest lepiej, ale wiem że powinno być dużo lepiej.

Już byłem na etapie poszukiwań wzmacniacza godnego Cantonów, ale na razie ostudziłem się i czekam, aż uzbieram większą kasę.

Tak na marginesie, to połączenie Denona i Kef-ów jest całkiem całkiem - zostawiłem sobie ten zestaw na siłce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.