Skocz do zawartości
IGNORED

Klub poznańskich melomanów


adams84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
22 godziny temu, remiqa napisał:

Dzięki, jestem już umówiony z Maćkiem (kukawa) na jutro, zabiorę też swój wzmacniacz sprawdzimy czy je poprawnie wysteruje
Pozdro

Remiqa dzięki za mega pozytywne spotkanie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kukawa napisał:

Remiqa dzięki za mega pozytywne spotkanie.

 

pozdrawiam

Również dziękuję za zaproszenie i spotkanie, bo oprócz słuchania fajnie się gadało, na pewno musimy to jeszcze powtórzyć ale troszeczkę dłużej, może w weekend żeby czasu było więcej :) 

11 godzin temu, sir.jax napisał:

Hey.

No dobra, a coś więcej? 

:)

Witaj, to było mega owocne spotkanie i wczoraj przekonałem jak fajnie można słuchać muzyki, kolumny widziałem pierwszy raz na żywo i są przeogromne :) i wydawać by się mogło że dźwięk z nich potarga nam włosy :) ale to jak zagrały swobodnie, równym pasmem nic nie wychodzi przed szereg mega kulturalne granie, gdyby nie to że mam 15m2 to najzwyklej w świecie po prostu kupiłbym je dla siebie, testowaliśmy wzmacniacz którym posiadam i bez problemu kontrolował rewelatory 22, dac protagonist również nie odstawał jakościowo, więc myślę że połączenie jest bardzo dobre, prawdopodobnie będę szukał gdzieś wypożyczyć te kolumny do własnego pokoju i wtedy zweryfikuję czy będzie tak samo dobrze 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, remiqa napisał:

Witaj, to było mega owocne spotkanie i wczoraj przekonałem jak fajnie można słuchać muzyki, kolumny widziałem pierwszy raz na żywo i są przeogromne :) i wydawać by się mogło że dźwięk z nich potarga nam włosy :) ale to jak zagrały swobodnie, równym pasmem nic nie wychodzi przed szereg mega kulturalne granie, gdyby nie to że mam 15m2 to najzwyklej w świecie po prostu kupiłbym je dla siebie, testowaliśmy wzmacniacz którym posiadam i bez problemu kontrolował rewelatory 22, dac protagonist również nie odstawał jakościowo, więc myślę że połączenie jest bardzo dobre, prawdopodobnie będę szukał gdzieś wypożyczyć te kolumny do własnego pokoju i wtedy zweryfikuję czy będzie tak samo dobrze 

Pozdro 

Dla mnie Protagonist to był strzał w 10 :)  A, że jestem na etapie poszukiwania przetwornika to będę chciał go jeszcze wypożyczyć. Lar nie miał absolutnie problemu z wysterowaniem kolumn, ale tego bylem pewny :D

U mnie jesteś zawsze mile widziany, a tak jak pisałem na priv pewnie zapakuję kolumny do auta i wpadnę do Ciebie. 50 km to żadna odległość :)

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kukawa napisał:

U mnie jesteś zawsze mile widziany, a tak jak pisałem na priv pewnie zapakuję kolumny do auta i wpadnę do Ciebie. 50 km to żadna odległość :)

Panowie jeżeli można też chętnie wprosiłbym się na takie spotkanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kukawa napisał:

Chciałem nawet do Ciebie pisać wczoraj żebyś wpadł.  Jak masz ochotę to może dzisiaj ? ma przyjechać Jarrro o 18:00. 

 

Nie dam rady dziś :( Szkoda

2 godziny temu, Kukawa napisał:

 

A jak wypadły ia200 h vs cayin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dziś odbyło się bardzo przyjazne spotkanie. Razem z Kukawa i Remiq potestowaliśmy troszkę sprzętu. Głównymi bohaterami byli:

Abrahamsen V4.0 UP

ATC P1 oraz

Gato Audio Sia250.

Trzeba przyznać że kazdy znalazłby coś dla siebie. Od ciepełka przez neutralność połączoną z naturalności do turbo dynamiki i otwartości brzmienia. Dzięki chłopaki za miłe spotkanie.

ResizerImage1277X848.jpg

ResizerImage1522X1011.jpg

ResizerImage2013X1337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji mojego pomieszczenia opiszę tylko subiektywne odczucia dotyczące samego dźwięku. Nie opiszę jak wzmacniacze budowały holografie ponieważ u mnie tylko siedząc centralnie na środku można oceniać scenę a to miejsce udostepnilem gosciom. Zacznę od połączenia pre Classe z atc. To co możemy przeczytać w internecie tj. Neutralność to faktycznie świetny opis p1. Jego brzmienie bardzo mocno determinuje dźwięk pre. Dynamicznie, równe granie. Ani ciepło ani sterylnie. Sporo szczegółów. Faktycznie najlepszym określeniem atc to drut wzmacniający. 

W dalszej kolejności na tapet został wzięty gato. Tutaj dźwięk stał się bardziej otwarty, bardziej zadziorny. Najbardziej efektowny. Nie oznacza to d klasowej klinicznosci. Sia250 gra ciepło ale to takie d klasowe ciepło. Dużo konturów. Generalnie dźwięk najbardziej rzucony na twarz. Góra z gato i atc podobne. Ilość detali także podobna.

Na koniec połączyliśmy do Classe abrahamsen. Tutaj roznica większa niż między atc a gato. V4.0 to także dynamiczne granie ale ze zdecydowanym ciepłem Ala lampa. Nieco ciemniej, mniej góry dzięki czemu wrażenie mniejsze ilości detali ale zarazem najbardziej relaksacyjne,  muzykalnie bas lekko luźniejszy niż daje gato i atc ale zarazem najlepszy moim zdaniem. Taki najprawdziwszy, fizjologiczny. 

Na zakończenie jeszcze małe sprostowanie. Kolumny YB Audio Zephir z berylem na górze, revelator 22 na bazie oraz satori środek. Yb stroją swoje kolumny bardzo równo więc świetnie nadają się do oceny wzmocnienia. Min impedancji 6ohm skuteczność 87db czyt. kolumny latwe w napędzeniu.

Gato praktycznie nowy ok 50 godz grania czy dźwięk się jeszcze zmieni nie wiem ale Atc nówka wyjęta z pudełka więc potencjał jeszcze jest.

Jeszcze 2 tygodnie temu  psioczylem na Abrahamsena. Nie wiem czy to możliwe ale chyba się wygrzal bo gra bardziej otwarcie. Jedno dzięki wczorajszemu odsluchowi zrozumiałem. Zdecydowanie wolę lampowe relaksacyjne granie. Kierunek dalszego rozwoju Wbamp .Dzięki chłopaki. I proszę o wasze wrażenia z sesji odsłuchowe.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to opisales, ze swojej strony mogę dodać iż pozytywnie zaskoczenie że strony gato, człowiek czyta w sieci różne opinie a odsłuchy weryfikuje wszystko, Abrahamsen jak dla mnie ciut za bardzo poluzowane dolne pasmo, być może dlatego że na codzień gram na kolumnach w obudowie zamkniętej ? atc p1się wygrzeje, dojedzie przedwzmacniacz na lampach spodkamy się jeszcze raz posłuchać 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, remiqa napisał:

atc p1się wygrzeje, dojedzie przedwzmacniacz na lampach spodkamy się jeszcze raz posłuchać 

Trzymam kciuki, żeby dojechał szybko (zapowiada się bardzo ciekawe połączenie WBA + ATC). Daj sygnał- wsiadamy w autko i jedziemy do Ciebie ? Spotkanie jak zawsze w miłej atmosferze, przy świetnej muzyce.

pzdr 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie poznańskich audiofili. Jak zwykle było bardzo przyjemnie. W przyjaznej atmosferze posluchalismy dobrej muzyki na świetnym sprzęcie i trzeba przyznać że każda konfiguracja pomimo wyraźnych różnic podawała dźwięk najwyższej próby. Kolumny Atc są świetne i doskonale wpasowały się w pomieszczenie Remiqa. Dzięki chłopaki jeszcze raz za spotkanie. 

received_2722608654513578.jpeg

received_177649260287568.jpeg

received_2544483192456143.jpeg

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he w takiej atmosferze jak na naszych spotkaniach, to można godzinami gadać o naszej pasji, jeśli chodzi o porównanie pre wba, to ma za sobą ok 100 godz. grania więc jeszcze trochę musi pograć, Michał, jeszcze trochę je pogrzeje i ustalimy jakiś sensowny termin, wpadniesz i sam ocenisz, taka ciekawostka, dziś zmieniłem xlr na rca i różnica kolosalne na korzyść rca, wiadomo jest ciszej, ale po wyrównanie głośności jest "łagodniej", "spokojniej" xlr w mojej opinii wprowadzają taką trochę "nerwowość" w dźwięku, musimy to zweryfikować na następnym spotkaniu
Pozdro


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, remiqa napisał:

Nie tyle kable, a wyjście symetryczne z pre xlr vs rca emoji6.png

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
 

Remiqa pokaż kabelki ? xlr białe pytony. 

 

Za spotkanie dzięki, jak zwykle duży plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zapisał do klubu, od niedawna mieszkam w Poznaniu, jednak jeśli przyjmiemy definicję, że audiofil to człowiek ciągle poszukujący idealnego brzmienia, to mnie ta definicja nie obejmuje. Cieszę się tym, co mam i nic nie zmieniam.

Pozdrawiam serdecznie poznańskich audiofili

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pozwólcie Panowie, że dołącze do Waszej załogi. Jestem z Poznania, dzieciństwo na winogradach, potem łazarz trochę rataje, a teraz znów łazarski fyrtel... 

Zupełnie podzielam tego "audio zajobka" co Wy i jestem pewien, że przyda mi się wymiana doświadczeń z Wami. Od podstawówki rajcował mnie fajny dźwięk i sprzęt i podobnie jak inni w moich rocznikach startowałem od ZRK, Diory, Mildtonów i Altusów. Potem oczywiście Technics... Później niestety dłuuuuga przerwa. Sporo lat grałem sobie amplitunerem av yamahy z tanimi Monitor Audio. Ale jakieś dwa lata temu zmieniłem je na Heco ms 800, potem kupiłem Nad'a po modzie Mudy44 i... wpadłem... Teraz gram na Micromega stage3, Roksan Caspian mk2 i Audio Physic Tempo5 i cały czs kombinuję co dalej...  Pozdrawiam i gratuluję Waszych systemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pozwólcie Panowie, że dołącze do Waszej załogi. Jestem z Poznania, dzieciństwo na winogradach, potem łazarz trochę rataje, a teraz znów łazarski fyrtel... 
Zupełnie podzielam tego "audio zajobka" co Wy i jestem pewien, że przyda mi się wymiana doświadczeń z Wami. Od podstawówki rajcował mnie fajny dźwięk i sprzęt i podobnie jak inni w moich rocznikach startowałem od ZRK, Diory, Mildtonów i Altusów. Potem oczywiście Technics... Później niestety dłuuuuga przerwa. Sporo lat grałem sobie amplitunerem av yamahy z tanimi Monitor Audio. Ale jakieś dwa lata temu zmieniłem je na Heco ms 800, potem kupiłem Nad'a po modzie Mudy44 i... wpadłem... Teraz gram na Micromega stage3, Roksan Caspian mk2 i Audio Physic Tempo5 i cały czs kombinuję co dalej...  Pozdrawiam i gratuluję Waszych systemów. 
Witaj, zawsze chciałem posłuchać Audio Physic , ale nikt ze znajomych ich nie posiadał, w jakim metrażu grasz , masz jakąś fotkę ?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 20:05, jarrro napisał:

Ja bym chętnie zapisał do klubu, od niedawna mieszkam w Poznaniu, jednak jeśli przyjmiemy definicję, że audiofil to człowiek ciągle poszukujący idealnego brzmienia, to mnie ta definicja nie obejmuje. Cieszę się tym, co mam i nic nie zmieniam.

Pozdrawiam serdecznie poznańskich audiofili


 

Jazrrro w tej zabawie chodzi tylko o spędzenie czasu z ludźmi mającymi ta sama pasje i lubiących posłuchać dobrej często nowej muzyki. Sprzęt to tylko pretekst do spotkań?

Spójrz na mój post że spotkania z Audiolab 8000a i altus. Było super.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w samotności od środy czochram Hegla Mohikana, może jeszcze jutro, ale musze oddać czem prędzej, bo się niebezpiecznie dobrze robi i mogę go już nie wypuścić ???

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, sir.jax napisał:

A ja w samotności od środy czochram Hegla Mohikana, może jeszcze jutro, ale musze oddać czem prędzej, bo się niebezpiecznie dobrze robi i mogę go już nie wypuścić ???

Dobrze, że Hegla a nie bobra ?

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobra nie mam niestety, partnerka też ???

2 minuty temu, adams84 napisał:

Jacek jeżeli jutro z rana wolne zapraszam. Posłuchamy ocenimy.

Z rana to będę w pracy do 14 po bardzo długiej przerwie, będzie ciężko ?

Popołudnia w tym tygodniu powinienem mieć wolne ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.