Skocz do zawartości
IGNORED

Klub poznańskich melomanów


adams84

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Seburaj napisał:

Witam wszystkich. Pozwólcie Panowie, że dołącze do Waszej załogi. Jestem z Poznania, dzieciństwo na winogradach, potem łazarz trochę rataje, a teraz znów łazarski fyrtel... 

Zupełnie podzielam tego "audio zajobka" co Wy i jestem pewien, że przyda mi się wymiana doświadczeń z Wami. Od podstawówki rajcował mnie fajny dźwięk i sprzęt i podobnie jak inni w moich rocznikach startowałem od ZRK, Diory, Mildtonów i Altusów. Potem oczywiście Technics... Później niestety dłuuuuga przerwa. Sporo lat grałem sobie amplitunerem av yamahy z tanimi Monitor Audio. Ale jakieś dwa lata temu zmieniłem je na Heco ms 800, potem kupiłem Nad'a po modzie Mudy44 i... wpadłem... Teraz gram na Micromega stage3, Roksan Caspian mk2 i Audio Physic Tempo5 i cały czs kombinuję co dalej...  Pozdrawiam i gratuluję Waszych systemów. 

Zapraszamy na wspólne spotkania. Można posłuchać dobrej muzyki na super sprzęcie i poznac ludzi z podobną pasją

5 minut temu, Kukawa napisał:

A następny tydzień jak Wam wypada ? Może uda się coś małego zorganizować ?

Ok namowiles mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kukawa napisał:

A następny tydzień jak Wam wypada ? Może uda się coś małego zorganizować ?

Ja będę miał popki, więc tylko ten tydzień mi pasuje.

Godzinę temu, adams84 napisał:

Mi pasuje. Jacek?

P. S.

I znów dźwiganie z 4 piętra. ?

Ja nic nie będę dźwigać, bo nie mogę za bardzo ???

Godzinę temu, Kukawa napisał:

W sobotę jestem w Poznaniu. Jacek co myślisz ?

W sobotę będę w pracy do 14, później zakupy, więc nie wiem o której będę wolny.

Ale coś dogadamy, chyba że niedziela. 

We wtorek muszę pożegnać Mohikana, tak będzie najlepiej dla niego, dla mnie i mojego portfela.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adams84 napisał:

Zapraszamy na wspólne spotkania. Można posłuchać dobrej muzyki na super sprzęcie i poznac ludzi z podobną pasją

Witam i dziękuję. O to właśnie chodzi ?

Remiqa napisał:

[Witaj, zawsze chciałem posłuchać Audio Physic , ale nikt ze znajomych ich nie posiadał, w jakim metrażu grasz , masz jakąś fotkę ?]

Audio Physic to specyficzne kolumny. Ludzie albo je uwielbiają albo nie cierpią. Ja lubię, ale staram się nie przywiązywać.  Mój pokój ma 22m i 3m wysokości. Jutro wstawię jakieś foto. Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejny upgrade systemu. DAC Teac UD-501 zastapilem Protagonist DaC. Trzeba przyznac że wniósł poprawę. Głównie w przestrzenności oraz mam wrażenie że poszczególne instrumenty instrumenty  z dalszym planów są bardziej czytelne. 

received_563392514292235.jpeg

received_2846439855464488.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem. To co miał mieć to ma. Najbardziej oczywiście interesowały mnie lampy. Są ampetex gold pins. Wszystko schludnie. Nic nie lata. Gra jak należy bez zbędnych szumów i trzasków. Już mi Remiq troszkę  opowiadał . Wychodzę z założenia że najważniejszy jest dźwięk. Teac miał super budowę i większą funkcjonalność ale dźwiękiem tak nie czarował.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny upgrade systemu. DAC Teac UD-501 zastapilem Protagonist DaC. Trzeba przyznac że wniósł poprawę. Głównie w przestrzenności oraz mam wrażenie że poszczególne instrumenty instrumenty  z dalszym planów są bardziej czytelne. 
received_563392514292235.thumb.jpeg.a3b69fb7f997917a2ea7c020e378dbb9.jpeg
received_2846439855464488.thumb.jpeg.85f1ed88cbb8f01d79b3b2dfb9aa77d4.jpeg
a jednak, gratuluję, kiedyś musimy je zestawić razem, jestem ciekawy ile wnoszą inne lampy, kondensatory.

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, remiqa napisał:
15 godzin temu, adams84 napisał:
 

emoji5.png a jednak, gratuluję, kiedyś musimy je zestawić razem, jestem ciekawy ile wnoszą inne lampy, kondensatory

Pewnie ale ostatnio straszna bieda z tymi spotkaniami. Też jestem ciekaw. O ile  lampy jestem w stanie zrozumieć, poj. Kondensatorów pewnie też ma jakiś wpływ na dźwięk, tak już te janzen itd, super przewody, gniazda jakoś mniej ale mogę się mylić. Osoby które poznałem a zawodowo zajmują się konstruowaniem kolumn i elektroniki same nazywają te wszystkie dodatki jako "biżuteria" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

received_543206319716099.jpeg

Dziś zrobiłem bezpośrednie porównanie dacow teac ud-501 i protagonist w wersji MK1 z lampami Amperex Golden Pins. Ogólnie zwycięsko z tego starcia wyszedł protagonist. Można bez kozery napisać że zdejmuje on mgiełkę z kolumn. Muzyka jest wyraźniejsza. Wybrzmienia dłuższe, a poszczególne plany zwłaszcza ten z tyłu lepiej słyszalne. Góra również jest wyraźniejsza tak i ogólnie żywsza. Natomiast jeśli chodzi o budowanie przestrzeni oba dac spisują się wyśmienicie budując scenęna boki oraz w głąb z bardzo precyzyjnym pozycjonowaniem instrumentów. Kolumny potrafią dosłownie zniknąć. Protagonist delikatnie bardziej podaję na twarz pierwszy plan. Generalnie dzisiaj po kilkunastu dniach testowania protagonist muszę przyznać że jestem z niego bardzo zadowolony ponieważ wzniósł on znaczny progres do mojego systemu, stosunkowo niedużym nakładem finansowy.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adams84 napisał:

jestem z niego bardzo zadowolony ponieważ wzniósł on znaczny progres do mojego systemu, stosunkowo niedużym nakładem finansowy.

no z tym nieduzym nakladem to juz troche poleciales hehe 5-10 tysi only ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mikelas76 napisał:

no z tym nieduzym nakladem to juz troche poleciales hehe 5-10 tysi only ?

Do byłego dac tj.teac ud501 dołożyłem 500zl

Mikelas76 pisałem że jest to wersja MK1 czyt.rynek wtorny

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie ma nigdzie cen poprzednich modeli. Remiq ma zdaje sie protagonista, gra to fajnie ale nie wiem ktory to model. 

Mnie tak zastanawia czy nowy teac nt 505 nie zagralby lepiej. 

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Aj, a juz myslalem ze zdaze sie z Remikiem wkrecic na odsluch. 
Za tydzien zaczne sluchac w koncu blazerbirda
To była szybka akcja , wczoraj telefon i dziś do południa spotkanie, wygrzewaj blazebird i będziemy się ustawiać na odsłuch
Pozdro

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.