Skocz do zawartości
IGNORED

Klub poznańskich melomanów


adams84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Seburaj napisał:

Witam wszystkich. Pozwólcie Panowie, że dołącze do Waszej załogi. Jestem z Poznania, dzieciństwo na winogradach, potem łazarz trochę rataje, a teraz znów łazarski fyrtel... 

Zupełnie podzielam tego "audio zajobka" co Wy i jestem pewien, że przyda mi się wymiana doświadczeń z Wami. Od podstawówki rajcował mnie fajny dźwięk i sprzęt i podobnie jak inni w moich rocznikach startowałem od ZRK, Diory, Mildtonów i Altusów. Potem oczywiście Technics... Później niestety dłuuuuga przerwa. Sporo lat grałem sobie amplitunerem av yamahy z tanimi Monitor Audio. Ale jakieś dwa lata temu zmieniłem je na Heco ms 800, potem kupiłem Nad'a po modzie Mudy44 i... wpadłem... Teraz gram na Micromega stage3, Roksan Caspian mk2 i Audio Physic Tempo5 i cały czs kombinuję co dalej...  Pozdrawiam i gratuluję Waszych systemów. 

Zapraszamy na wspólne spotkania. Można posłuchać dobrej muzyki na super sprzęcie i poznac ludzi z podobną pasją

5 minut temu, Kukawa napisał:

A następny tydzień jak Wam wypada ? Może uda się coś małego zorganizować ?

Ok namowiles mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kukawa napisał:

A następny tydzień jak Wam wypada ? Może uda się coś małego zorganizować ?

Ja będę miał popki, więc tylko ten tydzień mi pasuje.

Godzinę temu, adams84 napisał:

Mi pasuje. Jacek?

P. S.

I znów dźwiganie z 4 piętra. ?

Ja nic nie będę dźwigać, bo nie mogę za bardzo ???

Godzinę temu, Kukawa napisał:

W sobotę jestem w Poznaniu. Jacek co myślisz ?

W sobotę będę w pracy do 14, później zakupy, więc nie wiem o której będę wolny.

Ale coś dogadamy, chyba że niedziela. 

We wtorek muszę pożegnać Mohikana, tak będzie najlepiej dla niego, dla mnie i mojego portfela.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adams84 napisał:

Zapraszamy na wspólne spotkania. Można posłuchać dobrej muzyki na super sprzęcie i poznac ludzi z podobną pasją

Witam i dziękuję. O to właśnie chodzi ?

Remiqa napisał:

[Witaj, zawsze chciałem posłuchać Audio Physic , ale nikt ze znajomych ich nie posiadał, w jakim metrażu grasz , masz jakąś fotkę ?]

Audio Physic to specyficzne kolumny. Ludzie albo je uwielbiają albo nie cierpią. Ja lubię, ale staram się nie przywiązywać.  Mój pokój ma 22m i 3m wysokości. Jutro wstawię jakieś foto. Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Patrzyłem. To co miał mieć to ma. Najbardziej oczywiście interesowały mnie lampy. Są ampetex gold pins. Wszystko schludnie. Nic nie lata. Gra jak należy bez zbędnych szumów i trzasków. Już mi Remiq troszkę  opowiadał . Wychodzę z założenia że najważniejszy jest dźwięk. Teac miał super budowę i większą funkcjonalność ale dźwiękiem tak nie czarował.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolejny upgrade systemu. DAC Teac UD-501 zastapilem Protagonist DaC. Trzeba przyznac że wniósł poprawę. Głównie w przestrzenności oraz mam wrażenie że poszczególne instrumenty instrumenty  z dalszym planów są bardziej czytelne. 
received_563392514292235.thumb.jpeg.a3b69fb7f997917a2ea7c020e378dbb9.jpeg
received_2846439855464488.thumb.jpeg.85f1ed88cbb8f01d79b3b2dfb9aa77d4.jpeg
a jednak, gratuluję, kiedyś musimy je zestawić razem, jestem ciekawy ile wnoszą inne lampy, kondensatory.

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, remiqa napisał:
15 godzin temu, adams84 napisał:
 

emoji5.png a jednak, gratuluję, kiedyś musimy je zestawić razem, jestem ciekawy ile wnoszą inne lampy, kondensatory

Pewnie ale ostatnio straszna bieda z tymi spotkaniami. Też jestem ciekaw. O ile  lampy jestem w stanie zrozumieć, poj. Kondensatorów pewnie też ma jakiś wpływ na dźwięk, tak już te janzen itd, super przewody, gniazda jakoś mniej ale mogę się mylić. Osoby które poznałem a zawodowo zajmują się konstruowaniem kolumn i elektroniki same nazywają te wszystkie dodatki jako "biżuteria" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

received_543206319716099.jpeg

Dziś zrobiłem bezpośrednie porównanie dacow teac ud-501 i protagonist w wersji MK1 z lampami Amperex Golden Pins. Ogólnie zwycięsko z tego starcia wyszedł protagonist. Można bez kozery napisać że zdejmuje on mgiełkę z kolumn. Muzyka jest wyraźniejsza. Wybrzmienia dłuższe, a poszczególne plany zwłaszcza ten z tyłu lepiej słyszalne. Góra również jest wyraźniejsza tak i ogólnie żywsza. Natomiast jeśli chodzi o budowanie przestrzeni oba dac spisują się wyśmienicie budując scenęna boki oraz w głąb z bardzo precyzyjnym pozycjonowaniem instrumentów. Kolumny potrafią dosłownie zniknąć. Protagonist delikatnie bardziej podaję na twarz pierwszy plan. Generalnie dzisiaj po kilkunastu dniach testowania protagonist muszę przyznać że jestem z niego bardzo zadowolony ponieważ wzniósł on znaczny progres do mojego systemu, stosunkowo niedużym nakładem finansowy.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Mikelas76 napisał:

no z tym nieduzym nakladem to juz troche poleciales hehe 5-10 tysi only ?

Do byłego dac tj.teac ud501 dołożyłem 500zl

Mikelas76 pisałem że jest to wersja MK1 czyt.rynek wtorny

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Aj, a juz myslalem ze zdaze sie z Remikiem wkrecic na odsluch. 
Za tydzien zaczne sluchac w koncu blazerbirda
To była szybka akcja , wczoraj telefon i dziś do południa spotkanie, wygrzewaj blazebird i będziemy się ustawiać na odsłuch
Pozdro

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.