Skocz do zawartości
IGNORED

Klub poznańskich melomanów


adams84

Rekomendowane odpowiedzi

I jak Tidal gra przez tego Dragona?
Z tidala robię na przetworzenie w DAC do DSD brzmi wtedy bardziej analogowo.
Generalnie to mam sporo muzyki w plikach DSD i to te traktuje jako źródło podstawowe

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcinus napisał:

Trochę szkoda. Ja słucham Tidala z Audirvana

 

6 godzin temu, artiz_ napisał:

Również gram z audiorivana tylko przez DAC dragon Black , planuje zakup jednak dobrego transportu CEC ,mam sporo wartościowych albumów które niestety nie sposób znaleźć w plikach czy na tidalu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Testowaliście może Audirvana przeciwko np. Volumio czy moode 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowaliście może Audirvana przeciwko np. Volumio czy moode 
Nie testowałem ,jednak dla mnie osobiście liczą się 2 programy do odtwarzania muzyki na komputerze, audiorivana i roon jednak ten drugi jest sporo droższy , potrafi jednak wycisnąć z komputera muzykę w najlepszy możliwy sposób , jest wersja demo obu programów ,można samemu przetestować

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, artiz_ napisał:

Nie testowałem ,jednak dla mnie osobiście liczą się 2 programy do odtwarzania muzyki na komputerze, audiorivana i roon jednak ten drugi jest sporo droższy , potrafi jednak wycisnąć z komputera muzykę w najlepszy możliwy sposób , jest wersja demo obu programów ,można samemu przetestować

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, kiedyś trzeba będzie spróbować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
23 godziny temu, artiz_ napisał:

Z tidala robię na przetworzenie w DAC do DSD brzmi wtedy bardziej analogowo.
Generalnie to mam sporo muzyki w plikach DSD i to te traktuje jako źródło podstawowe

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Widzę , że nie tylko ja jestem zwolennikiem DSD ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Marcinus napisał:

A co tutaj taka cisza?

Chyba dlatego, ze jest tyle przeroznych tematow, iz nie wiadomo w ktorym pisac w interesujacych nas sprawach. Moze podam swoj przyklad. W ostatnim czasie nabylem monitory Tannoya Eaton, pozniej Devon, nastepnie zdecydowalem sie na budowe innych obudow dla glosnikow z Eatonow - czyli dla HPD 295 - i jednoczesnie zaczalem projekt odgrod. Gdzie wiec o tym mialem pisac ? Pisalem wiec w klubach: Tannoya, dobrych monitorow, a np. nie pisalem w DIY, aby sie juz nie powtarzac, gdzie z racji realizowanych projektow ten dzial idealnie by pasowal rowniez. Oczywiscie nie musimy pisac gdziekolwiek, ale po to jest forum aby wymieniac sie roznymi doswiadczeniami, dyskutowac w tematach dotyczacych audio, jak rowniez sobie w tym hobby pomagac.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy
2 minuty temu, adams84 napisał:

Panowie jutro organizuję małe spotkanie audiofilów może ma ktoś ochotę wpaść? W ramach wejściówki trzeba przenieść ze sobą jakiś klocuszek

 

received_863119297871223.jpeg

received_417594242871184.jpeg

Fajne półki.  ? 

Chętnie bym skorzystał z zaproszenia, ale myślę, że z Covidem nie zapraszasz... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 22:01, Marcinus napisał:

W ostatnim czasie ponownie zafascynowałem się czarną płytą.

W związku z tym mam pytanie, czy są w Poznaniu jacyś miłośnicy winylu?

Śmiem twierdzić, że nie jestem sam ?

Witam Poznaniaków.

Tomasz

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dzisiejszy odsluch. Dzięki Panowie za spotkanie i tak szeroki wachlarz sprzętu do porównań. Myślę że przy takiej ilości sprzętu potrzebujemy zdecydowanie dłuższego czasu dla przeprowadzenia rzetelnej oceny każdego z klocków. Pozdrawiam

received_322775976167250.jpeg

received_174852068016351.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lok napisał:

A jakie pre gra z tym Nordem i jak się spisuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pre lampowe WBA Flamebird. A spisuje się znakomicie. Jest barwa, jest nasycenie jest świetna przestrzeń i jest doskonała kontrola. Klasa D i lampy w pre to naprawdę doskonałe połączenie. Przynajmniej na kolumnach od Yb Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adams84 napisał:

Dzisiejszy odsluch. Dzięki Panowie za spotkanie i tak szeroki wachlarz sprzętu do porównań. Myślę że przy takiej ilości sprzętu potrzebujemy zdecydowanie dłuższego czasu dla przeprowadzenia rzetelnej oceny każdego z klocków. Pozdrawiamreceived_174852068016351.jpeg

Taka ilość sprzętu to do rzetelnej oceny tydzień nie starcza.

Podziwiam i gratuluję jednocześnie. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre lampowe WBA Flamebird. A spisuje się znakomicie. Jest barwa, jest nasycenie jest świetna przestrzeń i jest doskonała kontrola. Klasa D i lampy w pre to naprawdę doskonałe połączenie. Przynajmniej na kolumnach od Yb Audio.

Gratuluje zakupu. Ja mam icepower 1200. Fajne granie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś odbyło się kolejne spotkanie grupy poznańskich melomanów. Na tapet poszły dwa sprzęty. Końcówka mocy ATC P1 oraz nord nc500se MK2. Reszta sprzętu towarzyszącego to DAC Protagonist, pre WBA Flamebird oraz kolumny ATC SCM40. Trzeba przyznać że Duet ATC tj końcówka i kolumny to swietne połączenie. Granie tego zestawu daje odpowiednie dociążenie całości. Bas jest szybki, średnica nasycona. Góra nie pozostawia również nic do życzenia. Przesiadka na Norda i dźwięk zmienia swój punkt ciężkości. Całość przesuwa się w górę. Jak określił to kolega remiq "dźwięk staje się iście wyczynowy". Góra i średnica  podawana jest ultra precyzyjnie natomiast bas i dolny środek da delikatniejsze.  Przy utworze "Martwe morze" z płyty Męskie Granie dźwięk staje się naprawdę spektakularny. Stopa perkusji schodzi bardzo nisko z doskonałą kontrola basu. Instrumenty na scenie są doskonałe poukładane zarówno w szerz jak i w glab przy tym ilość szczegółów jest ogromna. Myślę że w kwestii sceny i detalicznosci Nord góruje nad ATC i wszystko było by pieknie bdyby nie...... gorzej zrealizowane nagrania . W tym przypadku Nord niestety brzmi gorzej. Góra nadal zostaje detaliczniejsza a scena bardziej precyzyjna lecz zaczyna nam brakować basu i dolnej średnicy. Brzmienie staje się poprostu chude. Wtedy zaczynamy rozumieć jak świetny duet stanowi końcówka ATC P1 i kolumny scm40. Określił bym to połączenie jako bardziej muzykalne i całościowo jednak lepsze.  Myślę że kolumny zamknięte to jednak nie najlepsze połączenie z ultra szybkim Nord nc500. W tym porównaniu wskazanym jako zwycięzcę ATC P1. Ma moze pewne niedociągnięcia lub może lepiej pasujące słowo to " w kwestiach przestrzennych i rozdzielczości można lepiej" ale całościowo tworzy jednak przyjemniej grający spektakl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
12 minut temu, adams84 napisał:

wszystko było by pieknie bdyby nie...... gorzej zrealizowane nagrania

To już taka domena "szczegółowych" sprzętów, że niestety ukazują wszelkie niedoskonałości nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marcinus napisał:
Godzinę temu, adams84 napisał:

wszystko było by pieknie bdyby nie...... gorzej zrealizowane nagrania

To już taka domena "szczegółowych" sprzętów, że niestety ukazują wszelkie niedoskonałości nagrania.

Albo niedoskonałości akustyki 😁

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcinus napisał:

To już taka domena "szczegółowych" sprzętów, że niestety ukazują wszelkie niedoskonałości nagrania.

Raczej winę widziałbym w braku synergii między zamkniętą konstrukcja ATC a szybkim i precyzyjnym hypex. U mnie z alu revelator 22 i BR z przodu brzmienie nie jest chude. Wręcz odwrotnie. Jest mocno nasycona średnica (wręcz lampowa) i bardzo fozjologiczny bas. Z całą pewnością nie można w tym dźwięku odnaleźć grama odchudzenia. 

15 godzin temu, sir.jax napisał:

Albo niedoskonałości akustyki 😁

Jest też i taka szansa ale myślę że Remiq całkiem fajnie ogarnął ten temat i skłaniałbym się w kierunku braku synergii miedzy ATC a nc500. 

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2021 o 21:59, adams84 napisał:

W tym porównaniu wskazanym jako zwycięzcę ATC P1

Bo ATC P1 to fajny sprzet. 

Dzieki Remikowi mialem okazje porownac to ze swoim Rotelem. Atc jest precyzyjniejsze i nie przeciaga niskich. Rotel troszke tak robi.

Pozdrawiam kolegow Bartka i Remika. 

W dniu 18.11.2021 o 23:14, sir.jax napisał:

Albo niedoskonałości akustyki

Bylem w swietnie zrobionym pokoju audio i nawet tam slychac kiepskie nagrania, jest troche lepiej niz w normalnym pokoju. 

 

W dniu 18.11.2021 o 22:14, Marcinus napisał:

To już taka domena "szczegółowych" sprzętów, że niestety ukazują wszelkie niedoskonałości nagrania

zgadzam sie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.03.2021 o 22:01, Marcinus napisał:

W ostatnim czasie ponownie zafascynowałem się czarną płytą.

W związku z tym mam pytanie, czy są w Poznaniu jacyś miłośnicy winylu?

Oj mnie fascynuje nieustannie 😉

Przy okazji witam z okolic Swarzędza 😉

Edytowane przez mister22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.