Skocz do zawartości
IGNORED

Klub poznańskich melomanów


adams84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Cześć, skoro taki klub powstał z miłą chęcią przyłącze się do klubu. Aktualnie mieszkam w Komornikach, jednak dobre 8 lat mieszkałem w Poznaniu :)

 

Kurde, ja przyszły tydzień weekend pracuję. Dzisiaj siadam u siebie, bo wreszcie mam czas i sufit uzbrojony w ustrojstwa :)

 

sir.jax jest szansa, żebym wpadł do Ciebie zobaczyć jak wygląda adaptacja akustyczna? Powoli zabieram się za ten temat u siebie. Mogę zabrać np. Cayina cs55a- zobaczymy jak się ma do Twojej końcówki Atolla. Kiedyś miałem integre in 100 i bardzo miło ją wspominam.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir.jax jest szansa, żebym wpadł do Ciebie zobaczyć jak wygląda adaptacja akustyczna? Powoli zabieram się za ten temat u siebie. Mogę zabrać np. Cayina cs55a- zobaczymy jak się ma do Twojej końcówki Atolla. Kiedyś miałem integre in 100 i bardzo miło ją wspominam.

Coś wymyślimy, za dwa tyg. (od13go)będę chodził na rano do pracy i od 17go też będę miał wolne 4 dni, może wtedy co?

Chyba w tym czasie będę miał wypożyczony ProAc D2 , bo do tej pory gram na modowanych Eposach M15.2 i nie wiem, czy się nie przesiąść na monitory.

Sam jestem ciekawy lampy, bo kiedyś za mną chodził taki wzmacniacz.

 

P.S.

To nie jest akustyka oparta na pomiarach :)

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ponieważ jesteście z Poznania i okolic, być może zaglądaliście czasem do sklepu Laser 66 na ul. Głogowskiej. Jeśli tak, czy pamiętacie lub znacie ludzi tam pracujących w latach 90-tych, a konkretnie do roku 1995?

 

Wiszą Ci kasę? ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ponieważ jesteście z Poznania i okolic, być może zaglądaliście czasem do sklepu Laser 66 na ul. Głogowskiej. Jeśli tak, czy pamiętacie lub znacie ludzi tam pracujących w latach 90-tych, a konkretnie do roku 1995?

Lasera 66 już nie ma od ładnych kilku lat.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Laserze 66 nagrałem kiedyś na kasetkę płytę zespołu Yello "Flag", wtedy tylko tam była dostępna.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiszą mi kasy:) Wspominam często zmarłego w 1995 roku kolegę z Lasera 66, który ładnych parę lat był moim przewodnikiem w świecie audio.

W '95 kupiłem tam elacki 121. Był tam taki w potarganych włosach. Pamiętam jak wszedł chłopak i zapytał które kolumny mógłby mu polecić do amplitunera Technics, ten odpowiedział, że z tym technolem nic nie zagra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W '95 kupiłem tam elacki 121. Był tam taki w potarganych włosach. Pamiętam jak wszedł chłopak i zapytał które kolumny mógłby mu polecić do amplitunera Technics, ten odpowiedział, że z tym technolem nic nie zagra.

 

A nie mylisz tego ze sklepem Tanis, tym kolo Dworca Zachodniego, na wprost Lasera 66?

 

Czy pamiętasz niewysokiego faceta, lekko łysiejącego z zarostem? To był Witek, mój ówczesny guru od sprzętu audio:)

Nie pamiętam, nie byłem tam częstym gościem.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prawda, natomiast z mojej strony Laser kojarzę tylko z nagrywalnią, plus jakieś elektroniczne gadżety, czy coś w tym stylu :-)

 

Mówię cały czas o sklepie, który mieścił się na Głogowskiej, na wprost Dworca, w budynkach hal targowych.

Edytowane przez jarex

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prawda, natomiast z mojej strony Laser kojarzę tylko z nagrywalnią, plus jakieś elektroniczne gadżety, czy coś w tym stylu :-)

 

Mówię cały czas o sklepie, który mieścił się na Głogowskiej, na wprost Dworca, w budynkach hal targowych.

To nie ten laser :)

Kolega mówił o tym bliżej Hetmańskiej, tam były 3 pomieszczenia jedno na wprost wejścia z regałami na których królował Technics, Akai, Marantz etc. kominowe sprzęty, obok na lewo był już z nowymi klockami z niego wchodziło się do jednego odsłuchowego gdzie siedział "kulawy" to ten rozczochrany całkiem nieprzyjemny w rozmowie i tam były same kolumny dookoła pomieszczenia, a jeszcze jedno malutkie było z TV i kinem domowym wchodziło się do niego z tego wcześniejswego, gdzie stały nowe klocki.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie siedział "kulawy" to ten rozczochrany całkiem nieprzyjemny w rozmowie i tam były same kolumny dookoła pomieszczenia, a jeszcze jedno malutkie było z TV i kinem domowym wchodziło się do niego z tego wcześniejswego, gdzie stały nowe klocki.

 

No właśnie, ten przy Rynku Łazarskim miał sprzęt, i funkcjonował w trochę późniejszym okresie, siedział tam ten niewysoki pan, zawsze był naburmuszony, ale to podobno taka poza była :-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten laser :)

Kolega mówił o tym bliżej Hetmańskiej, tam były 3 pomieszczenia jedno na wprost wejścia z regałami na których królował Technics, Akai, Marantz etc. kominowe sprzęty, obok na lewo był już z nowymi klockami z niego wchodziło się do jednego odsłuchowego gdzie siedział "kulawy" to ten rozczochrany całkiem nieprzyjemny w rozmowie i tam były same kolumny dookoła pomieszczenia, a jeszcze jedno malutkie było z TV i kinem domowym wchodziło się do niego z tego wcześniejswego, gdzie stały nowe klocki.

Dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie siedział "kulawy" to ten rozczochrany całkiem nieprzyjemny w rozmowie

 

To był Jurek, właściciel lub współwłaściciel Lasera. Faktycznie zbyt rozmowny to nie był. W późniejszym okresie nawet nastąpił rozdział na dwa sklepy, były osobne wejścia. Ostatnia raz widziałem Jurka na pogrzebie Witka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Niee, D2ki jeszcze stoją i nie wiem, czy je wypuszczę, ale u mnie może lepsza akustyka jak w cornerze, więc adams84 może wlatać z monitorami :))))

 

Rozumiem, że mogę się wprosić?

Oczywiście, że możesz zwłaszcza z nowymi bańkami w Cayinie. :))

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.