Skocz do zawartości
IGNORED

B&W CM8 s2 + co ?


miikke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jako ze dopiero dołączyłem chciałem się przywitać na forum.

Swoją przygodę z audio dopiero zaczynam, żaden ze mnie audiofil, raczej bliżej mi do noob’a który akurat zapragnął mieć przyjemne brzmienie i czerpać amatorską radość z dobrze dobranego zestawu. Moje obecne doświadczenia ograniczają się do wbudowanych głośników z TV więc już od pierwszych odsłuchów każde głośniki były dla mnie rewelacyjne. Dobrze że na pierwszy odsłuch nie pojechałem sam bo już pierwsza propozycja zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie że prawie przeciągałem kartą przez czytnik. Na początku założyłem sobie budzet około 6-7tys. i w tym przedziale się obracałem. Nie patrzyłem na wyższy sprzęt bo nie sadziłem że jest mi potrzebny do szczęścia a i tak ciężko mi było przekonać żonę iż właśnie sprzętu audio teraz potrzebujemy bardziej niż kolejnych torebek i par butów. W jednym z salonów natrafiłem na głośniki B&W CM8 s2. Mocno przekraczają założony budżet (w zasadzie to zabierają 95%). Nie chcę nawet wspominać co powiedziała żona jak się podzieliłem że myślę o takim sprzęcie ;) Jedno muszę powiedzieć, w co nie wierzyłem, usłyszałem diametralną różnicę w stosunku do innych głośników jakich słuchałem. Jakość i barwa idealnie trafiła w moje gusta. Aż strach odsłuchiwać wyższe modele :) Nie bardzo się znam i inaczej nie opiszę moich doświadczeń; nie wiem czy było dużo góry, czy za mało dołów, mi się podobało i chyba o to chodzi w sprzęcie. Skoro już wybrałem te głośniki mam do was parę pytań:

- czemu panuje taka zła opinia serii cm? czy to z moich słuchem jest coś nie tak ?

- czym napędzić takie kolumny?

- czy NAD 338 będzie wystarczający czy to jednak za mała moc? (nie ukrywam że tutaj bym szukał oszczędności)

- jak zagra z NAD 368? szczerze mówiąc, ze względu na lenistwo i typowo amatorskie podejście, podoba mi się że ten wzmacniacz wszystko ma: bluetooth, phono out, moduły do wifi, DAC itp. wiem ze można kupić starsze modele, ale przy 356 gdy dokupi się preamp do gramofonu, DAC to już płacę wiecej

- czy ktoś już działał z tym amp? skoro inni producenci ich odtwarzacze sieciowe pakują do osobnych klocków, to czy ten od NADa ma też dobrą jakoś skoro jest upchany do tak małych rozmiarów? Czy ktoś się już bawił tymi funkcjami

- czy jakość/cena przy module wifi (około 6000zł) jest konkurencyjna do podobnych rozwiązań konkurencji?

- jakieś inne propozycje wzmacniaczy do B&W CM8 s2?

Pokój odsłuchowy to 32m2 (aneks+pokoj), kolumny około 45-50cm od ściany; muzyka: rock; pop-rock; blues, jazz

dziękuje bardzo za rzeczowe odpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jesli wybrałeś kolumny B&W CM8, koniecznie musisz dobrać możliwie najlepszy klasowo i optymalnie dobrany wzmacniacz. W innym przypadku ostateczny efekt brzmieniowy będzie kiepski. Na pewno żaden ze wspomnianych przez Ciebie wzmacniaczy nie będzie dobrym rozwiązaniem. Szczególnie z najnowszym C368 (http://q21.pl/nad-c368.html) dźwięk będzie jasny, ostry, kiepsko wypełniony szczególnie w środku pasma.

Do CM8 proponowałbym wzmacniacz wydajny, o dobrze kontrolowanym basie i gęstej średnicy. Na pewno swietnie sprawdzi się hybryda Vincent SV-227 (http://q21.pl/vincent-sv-227.html), gwarantująca świetną dynamikę, potężną dawkę mocy i plastyczność. Warto także rozważyć wyższe modele francuskich wzmacniaczy Advance Acoustic - idealny będzie model X-i125 (http://q21.pl/advance-acoustic-x-i125.html). Jesli lubisz bardziej lekkie, swobodne i bardzo dynamiczne granie, spójrz na integrę Atoll IN100SE (http://q21.pl/atoll-in100se.html) lub mocniejsza i lepsza IN200SE (http://q21.pl/atoll-in200se.html).

Powyższe wzmacniacze dobrze sprawdzą się w połączeniu z B&W. Natomiast moim zdaniem w założonym budżecie możesz zakupić lepiej brzmiący system. Spójrz np. na polską kolumnę Audio Academy Hyperion IV (http://q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html), brytyjska konstrukcją Tannoy Revolution XT 8F (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-8f.html), najnowsze, niezwykle muzykalne i dynamiczne Audiovector QR3 (http://q21.pl/audiovector-qr3.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audiostereo oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza kilkoma wyżej wymienionymi w naszym salonue będziesz miał możliwość odsłuchu jeszcze wielu innych, równie ciekawych konfiguracji w komfortowych warunkach.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych B&W z NAD 375 i niestety czegoś mi brakowało. Tym czymś okazała się głębia i bas. Posłuchaj NAD 375 z Tannoy revolution xt 8F. Ja byłem bardzo zadowolony a odsłuchów miałem 3 tego właśnie zestawu (w sumie ok 6-7 godzin :D). Wokale i wysokie tony są lekko schowane (a może należałoby to nazwać nie podbite), za to cała reszta uwydatniona.

Według mojego gustu z B&W cm8 powinieneś posłuchać tego Vincenta SV-227, który trochę gasi górę ale za to uwydatnia i kontroluje bas. Sam jestem ciekaw jakby to brzmiało ;) opisz jeśli uda Ci się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i rady. Wciąż szukam idealnego połączenia.

Niestety zaproponowane wzmacniacze w chwili obecnej są poza moim zasięgiem a szukam sprzętu nowego. Myślałem jeszcze o połączeniu CM8 z cambridge audio cxa80. Co myślicie o ty pomyśle?

We wtorek bedę jeszcze słuchał KEF R500 bo nie miałem okazji. Też raczej z nadem 368 lub wspomianym ca80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Kolumny B&W CM8s2, do bardzo dobry wybór, pod warunkiem, że dowartościujesz je bardzo dobrą elektroniką. Pod taki głośnik nie sugeruję dobierać budżetowej elektroniki. W jednym z Warszawskich salonów, słuchałem je z Gryphonem Atillą i dopiero tu, opadła mi szczęka, co te kolumny potrafią!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i rady. Wciąż szukam idealnego połączenia.

Niestety zaproponowane wzmacniacze w chwili obecnej są poza moim zasięgiem a szukam sprzętu nowego. Myślałem jeszcze o połączeniu CM8 z cambridge audio cxa80. Co myślicie o ty pomyśle?

We wtorek bedę jeszcze słuchał KEF R500 bo nie miałem okazji. Też raczej z nadem 368 lub wspomianym ca80

Dlaczego uparłeś sie na nowy sprzęt?Można mieć używany w lepszej klasie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny posiadające 13 cm membrany basowe....

Przejdę dalej.

Seria CM udana ale zwódźcie uwagę na zmianę ceny 8 a wyższych modeli.

W sali odsłuchowej może to grać ale głębokiego basu nie da się z nich osiągnąć.

Zwłaszcza do 32 m pomieszczenia.

 

Posłuchaj Heco Celan GT 702, Studio 16 HZ Minas Anor, Monitor Audio Silver 10, czy dużo tańsze Klipsch RP280.

Co do Nada to ten model to udany produkt. JEdnak wzmacniacz wybrał bym po wyborze kolumn.

Jeśli te 8ki Ci odpowiadają to ok. Ale 368 + CM8 w takim pomieszczeniu da średni efekt.

 

Odwiedź inne sklepy niż jednego producenta abyś miał jakieś porównanie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym przypadku tak jest. Dlatego z reguły to polecamy. Dany sprzęt jedynie wstępnie można sprawdzić w salce odsłuchowej, no chyba że jest bardzo blisko do naszych domowych warunków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.