Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy isotek


tomek40
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I oczywiscie pomijamy jakosc kabli do gniazdek i stanu calej instalacji w domu, kabel za 7 kola jest remedium na cale zlo, ludzie troche logiki.

 

No tutaj się nie zgodzę. Przetestowane w mieszkaniu gdzie w ścianach jeszcze amelinium biegnie i jedno zabezpieczenie na wszystko. Wymiana sieciówki słyszalna. Ale uwaga to nie jest tak że im drożej tym lepiej. Przykładowo wymieniona zwykła Supra na Sablon Audio The Robusto poprawa w każdym aspekcie. Wymiana tej samej Supry na Enerra sporo droższego od The Robusto nic się nie zmienia.

Takie same doświadczenia przy CD różnice na granicy percepcji dlatego napiszę że żadnych. Dla porządku dodam ze wzmacniacz to Leben 300xs, a CD Ayon CD2.

Takie samo doświadczenie wykonane w mieszkaniu z nową instalacją, linie odpowiednio rozdzielone między pomieszczenia ach i och. Różnice brzmieniu trochę mniejsze. I tak samo CD nieczułe na zmiany sieciówek. Wzmacniacz było słychać i znów sie okazało że Enerr nic nie zmienia. Ale w doszło jaszcze coś innego. Jak sprzęt był podłączony do tej niby super instalacji co jakiś czas było słychać jakiś wyłącznik i na pewno nie był on w tym mieszkaniu.

Jeszcze jedna uwaga: Moim zdaniem sieciówka 1,5m jest trochę dyskusyjna. Je preferuję 1,8-2m.

Reasumując czy sieciówki słychać? TAK! Z kilkoma zastrzeżeniami: Nie przy każdym sprzęcie. Inaczej przy różnych instalacjach domowych. Są urządzenia mniej lub bardziej czułe na zmianę kabla sieciowego. Jeśli ktoś nie słyszy to jego sprawa pozdrawiam :) Jednak nie mogę znieść jednej rzeczy po kiego h,,,a KTOŚ TAKI odzywa się w wątkach dotyczących kabli?! W swoim zacietrzewieniu udowadnia ciemnotę, frustrację i brak tolerancji jednym słowem polska myśl średniowieczna.

 

Kristoff83 witamy na forum! A może póki nie masz jeszcze listwy podepnij tę sieciówkę do urządzeń i napisz coś niecoś.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara czyni cuda a jeszcze jak sie ja polaczy z brakiem edukacji to efekt wpanialy. Nie mniej jednak, masz racje nie potrzebnie pisalem cokolwiek, przepraszam i pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum widze standardowo, pytanie jak gra kabel,który mam. A w odpowiedzi, że gra za drogo :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara czyni cuda a jeszcze jak sie ja polaczy z brakiem edukacji to efekt wpanialy. Nie mniej jednak, masz racje nie potrzebnie pisalem cokolwiek, przepraszam i pozdrawiam

 

Uwagami o braku edukacji kierowanymi do innych osób, na Twoim miejscu szafowałbym bardzo ostrożnie, albo wcale takich nie czynił.. Świadczy to raczej o Twoim niedouczeniu i braku zasad dobrego wychowania. Ja to nazywam Pisowko-Katolskim sposobem dyskusji. Wyzwać kogoś od niedouków jest najprościej nawet jak się nie wie z kim ma się do czynienia.

Sprawa druga: Czytać i jeszcze raz czytać! Najlepiej ze zrozumieniem, ale to potrafi niewielki odsetek Polaków.

Więcej nie będę Tobie tłumaczył. Przeczytaj mój wpis jeszcze raz, pomyśl, jeśli nie zrozumiałeś to przeczytaj jeszcze raz.

Ewentualnie jak odrobisz lekcje z zasad dobrego wychowania to możemy dyskutować. Jeśli masz zamiar być internetowym trolem zmień portal. Proponuję jakiś Pisowsko Katolicki.

Z pozdrowieniami,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zacytowales moj post i naublizales mi wiec nie wytykaj mi braku kultury, na poczatku wyrazilem

swoja opinie w sposob bardzo delikatny zgodnie z zasadzmi forum. Swoje kompleksy lecz gdzie indziej, przeprosilem za wypowiedz w tym watku wiec nie zachowuj sie jak zwolennik ojca tadeusza widzacy pracownika tvn'u. Po raz ostatni napisze iz nie bede prowadzil jalowej dyskusji i wdawal sie w potyczki slowne, popelnilem blad wypowiadajac sie w tym temacie i juz za niego przeprosilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich na forum i dziekuje koledze za dodanie dla mnie tego postu poniewaz na jego podstawie oraz niektorych wypowiedzi postanowilem sam dolaczyc do grona ludzi/ fanow AUDIO...

 

Witamy więc szanownego Kolegę :)

I proszę się nie przejmować zanadto wypowiedziami co poniektórych Forumowiczów. Sam ostatnio spotkałem się tutaj z kimś, kto miał >1000 wpisów na forum, zaś okazało się, że w życiu nie słyszał porządnego wzmacniacza i całą swą wiedzę czerpał jedynie z tych forumowych utarczek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy więc szanownego Kolegę :)

I proszę się nie przejmować zanadto wypowiedziami co poniektórych Forumowiczów. Sam ostatnio spotkałem się tutaj z kimś, kto miał >1000 wpisów na forum, zaś okazało się, że w życiu nie słyszał porządnego wzmacniacza i całą swą wiedzę czerpał jedynie z tych forumowych utarczek...

Szanowny kolego. Trafiłem na ten post przez przypadek. Od razu skojarzyło mi się, że chodzi prawdopodobnie o mnie. Dajesz się zwodzić, to raz. Dwa, nigdy nikomu nie doradzałem nic odnośnie wzmacniacza. Trzy, ilość postów, nie oznacza doświadczenia, ani wiedzy na temat audio. Cztery, ani razu nikt nie wytknął mi, coś w stylu, w d... byłeś, g... widziałeś, w przeciwieństwie do innych forumowiczów, z rzekomo ogromną wiedzą i kilkoma tysiącami postów, którzy takie teksty otrzymywali. Pięć, nie raz udzielałem rad odnośnie konfiguracji głównie z dziedziny PC Audio (bo tym się najbardziej interesuję), w postach na forum, jak i na priv, z podziękowaniem za pomoc.

 

Sprzeczki, jakie tu prowadziłem (bez ubliżania sobie, w przeciwieństwie do wielu innych), były jedynie na temat kabli głośnikowych, ponieważ wg. mnie to tylko przewodnik pądu elektrycznego, a nie grający element zestawu stereo, po których odpuściłem, i przyznałem, że jeśli nie zmieniam kabli, to nie mam prawa tego oceniać.

 

Podsumowując. Czytając posty, zwracaj uwagę na treść zawartą między wierszami. Jeśli ktoś napisze, że jest kompletnym laikiem, to być może pisze tak, bo nie chce się wymądrzać, jeśli nie jest czegoś pewien, lub jest pewien, ale nie chce traktować siebie jako wyroczni, no i ten ktoś może często wrzucać komentarze z przymrużeniem oka, żeby dyskusja była prowadzona bardziej na luzie, co często przyczynia się do rozładowania napiętej atmosfery, i skakania sobie do oczu.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co za brednie !!!

Ten sam świat nauki i fizyki nie potrafi wytłumaczyć jak działa silnik elektromagnetyczny EM drive, a działa wbrew prawom Newtona. Fizycy nie potrafią tego fenomenu wytłumaczyć, a jednak ...

Chyba, że nijaki iro III zna odpowiedź na powyższe zagadnienie, tylko jego świat nauki i fizyki nie pozwala mu na ujawnienie faktów.

Takich niezaprzeczalnych faktow ktorych naukowcy nie potrafia wytlumaczyc jest wiele i wystarczy tylko jedna dziedzina bu pokazac ,ze nauka nawet dzis to nie temat skonczony i kompletny a prawa w fizyce nie wszystko pozwalaja wyjasnic.Wystarczy zaglebic sie w astrofizyke i znajdziemy szybko przynajmniej kilka przykladow na to ze z obecna wiedzą i prawami nadal jestesmy w czarnej dupie. Malo tego,wystarczy cofnac sie pamięcią wstecz kilka dziesiecioleci i latwo mozna sie przekonac jak wiele w tej materii odkryto do dzis ,jak wiele zagadnien trzeba bylo rozwazyc od nowa,zrewidowac czy wytlumaczyc. Nie postawilismy w nauce ,w prawach fizyki kropki koncowej i jeszcze dlugo nie postawimy. Moze nie postawimy jej nigdy a najwieksze naukowe autorytety ciagle to potwierdzają swoimi odkryciami na ktore pozwala wlasnie umysl otwarty a nie taki ,ktory z gory zaklada ,ze wszystko jest juz zname ,odkryte i wytlumaczone. Kabelki sieciowe maja rownie duzy wplyw na brzmieniowa kondycje systemu jak reszta okablowania bez wzgledu na to czy sie komus to podoba czy nie. To fakt a nie fantazje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ze nauka nawet dzis to nie temat skonczony i kompletny a prawa w fizyce nie wszystko pozwalaja wyjasnic.W

 

Słyszenie kabli sieciowych to nie jest problem dla fizyki, tylko raczej dla psychologii.

 

A może i psychiatrii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszenie kabli sieciowych to nie jest problem dla fizyki, tylko raczej dla psychologii.

Podobnie jak to, że wszystkie CD playery i wzmacniacze grają tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszenie kabli sieciowych to nie jest problem dla fizyki, tylko raczej dla psychologii.

 

A może i psychiatrii.

 

I Vice Versa - tylko dodam laryngologa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak to, że wszystkie CD playery i wzmacniacze grają tak samo.

 

To Ty napisałeś. Ja nigdy czegoś takiego nie twierdziłem.

 

I Vice Versa - tylko dodam laryngologa.

 

Wbrew pozorom w moim wpisie nie ma niczego złośliwego. A w Twoim już jest.

 

Słyszenie nie jest przedmiotem badań fizyki. Proces słyszenia jest skomplikowanym zagadnieniem i to co w nim najistotniejsze, to przetwarzanie informacji dostarczonej przez ucho. To nie jest domena fizyki, tylko psychologii.

 

Niestety fakt ten jest przeważnie ignorowany, co powoduje częste nieporozumienia. Przeważnie dotyczą one identyfikacji przyczyn słyszlanych zmian wprowadzanych przez różne elementy systemu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszyscy wiedzieli, o czym wcześniej napisałem, i skąd kolega >Łukasz_62438 wyciągnął swój wniosek, i go tutaj przytoczył.

 

-"Witamy więc szanownego Kolegę :)

I proszę się nie przejmować zanadto wypowiedziami co poniektórych Forumowiczów. Sam ostatnio spotkałem się tutaj z kimś, kto miał >1000 wpisów na forum, zaś okazało się, że w życiu nie słyszał porządnego wzmacniacza i całą swą wiedzę czerpał jedynie z tych forumowych utarczek..."

 

To z tego tematu, który rzekomo uzasadnia jego poradę.

 

To z kolei z innego tematu, z którego, kolego chyba wyciągnął wnioski.

 

Napisałem ja:

"Ja prosiaka słyszałem tylko w rzeźni. Nieciekawie brzmi :) A tak poważnie to nigdy nie słyszałem wzmacniacza lampowego." Mowa jest o wzmacniaczu słuchawkowym Musical Fidelity Xcan v2, gdyby ktoś nie kojarzył. Po tym następują kolejne żartobliwe posty.

 

Teraz kolega >Łukasz:

 

"Jak to? 1206 postów napisałeś, a nigdy nie słyszałeś wzmacniacza lampowego?? Wybacz, ale trudno w to uwierzyć."

 

Ja odpowiadam.

 

"A no widzisz. 1200 kłamstw, i dopiero Ty się zorientowałeś :) Tak poważnie, to od 15 lat jestem skazany na areszt domowy, a teoretyczną wiedzę którą do tej pory posiadłem to internet, i dyskusje z kolegami z tego forum.

 

PS

Wszystkim wam za to dziękuje, a spieranie się z Wami to czyta przyjemność :-)"

 

Jak widzisz kolego Łukasz. Masz rację, żeby nie brać za pewnik, porad osób, którzy posiadają tysiące postów, ale też nie brać wszystkiego na poważnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sylwon38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty napisałeś. Ja nigdy czegoś takiego nie twierdziłem.

Ale takie opinie też krążą, jest taki blog. Ale co mi tam, kto chce ten znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom w moim wpisie nie ma niczego złośliwego. A w Twoim już jest.

 

Słyszenie nie jest przedmiotem badań fizyki. Proces słyszenia jest skomplikowanym zagadnieniem i to co w nim najistotniejsze, to przetwarzanie informacji dostarczonej przez ucho. To nie jest domena fizyki, tylko psychologii.

 

Wg mojej opinii nadajemy na tym samym poziomie złośliwości. Różnica polega tylko na tym, że Ty pierwszy zacząłeś.

Dobrze, że zwróciłeś uwagę, że po drodze mamy narząd słuchu jakim jest ucho. Laryngologia to nie psychologia a tym bardziej psychiatria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej opinii nadajemy na tym samym poziomie złośliwości. Różnica polega tylko na tym, że Ty pierwszy zacząłeś.

Dobrze, że zwróciłeś uwagę, że po drodze mamy narząd słuchu jakim jest ucho. Laryngologia to nie psychologia a tym bardziej psychiatria.

 

Laryngolog nie odpowie Ci na pytanie dlaczego słyszysz zmianę w brzmieniu po wymianie elementu, który nie powoduje zmian w sygnale. Psycholog zrobi to z pewnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laryngolog nie odpowie Ci na pytanie dlaczego słyszysz zmianę w brzmieniu po wymianie elementu, który nie powoduje zmian w sygnale. Psycholog zrobi to z pewnością.

 

Za to laryngolog może pomoże na Twoje problemy ze słuchem?

Jeśli tak się nie stanie, odpuść i znajdź sobie inne zabawki lub innego laryngologa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to laryngolog może pomoże na Twoje problemy ze słuchem?

Jeśli tak się nie stanie, odpuść i znajdź sobie inne zabawki lub innego laryngologa.

 

A co do rzeczy ma tu moja osoba i mój słuch?

 

Gdyby ktoś zrobil taką próbę - powiedział Ci, że wymienił sieciówkę na jakiś konkretny typ, ale system grałby dalej na poprzedniej to wiesz co by się stało?

Opisywałbyś audiofilską poezją zmiany jakie słyszysz. I takie właśnie próby robiłem wielokrotnie. Każdy dawał się podpuścić ;) Oczywiście jeśli wierzył w kable.

 

I co tu do rzeczy ma laryngolog albo mój słuch? Nic. Natomiast psycholog tak. Myślę, że wytłumaczyłby Ci na czym to wszystko polega.

 

Może ktoś zrobi Ci taki kawał kiedyś, kiedy się nie będziesz tego spodziewał. Chciałbym wtedy obejrzeć Twoją minę. To wszystko jest bardzo proste. I nie wymaga ani fizyka, ani laryngologa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś zrobil taką próbę - powiedział Ci, że wymienił sieciówkę na jakiś konkretny typ, ale system grałby dalej na poprzedniej to wiesz co by się stało?

Opisywałbyś audiofilską poezją zmiany jakie słyszysz. I takie właśnie próby robiłem wielokrotnie. Każdy dawał się podpuścić ;) Oczywiście jeśli wierzył w kable.

 

to nie są subtelności...

spisałeś się na tym forum więc podam Ci przepis dość prosty na usłyszenie drastycznej różnicy:

1) posłuchaj na zwykłym kablu wpiętym w we wzmacniacz - basu w utworze Dead Can Dance z płyty Anastasis - utwór Amnesia

2) następnie wymień kabel na powiedzmy Wireworld Stratus za 300 zł kupisz używkę - znowu posłuchaj basu

Oniemiejesz z wrażenia.

 

Tylko pamiętaj - całość - po wizycie u laryngologa i czyszczeniu uszu :-)

 

Bez żartów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie założyłem ten wątek z zamiarem otrzymania konstruktywnych wypowiedzi TYLKO tych którzy słyszeli ten kabel lub którzy sa w jego posiadaniu. Dlatego proszę WSZYSTKICH innych o zaprzestania pisania w tym wątku. Pusta pisanina nic nie wnosi a poziom merytoryczny całego forum spada ma gębę. Dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogli słyszeć coś czego usłyszeć się nie da?

 

A jeśli o poziom chodzi, to jak sądzisz - czy taki np. wątek przyczynia się do wzrostu tego poziomu:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kilkadziesiąt stron o niczym, bo przecież nie można potraktować tego poważnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych 'złotych' kabli zasilających potrzebne jest jeszcze 'złote' gniazdko ścienne..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

..tak tak jedno gniazdko do sieci 230V za pieńcet zł..

 

..inaczej nie wykorzysta się w pełni mocy kabla.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt placebo, nerwica natręctw, łatwowierność w marketingowe sztuczki, mogą zmanipulować każdy mózg. Ja sam jestem tego przykładem. Kiedy od nowości miałem założone maskownice na kolumny, i nie widziałem, że siedzą tam 6" głośniki, które żartobliwie nazywam nakrętkami od słoików, nie miałem większego problemu z basem, ale kiedy widzę te głośniki, brakuje mi basu, bo mam nabite we łbie, że takie małe wooferki nie mają prawa nisko schodzić. To jest mój problem, choć wiele osób przekonuje, że dwie szóstki w zupełności wystarczają, żeby w większości muzyki rozrywkowej radziły sobie z basem. Tylko ja potrafię się przyznać do swojej obsesji na tym punkcie, bo zdaję sobie sprawę, że mózg to potężne narzędzie manipulacyjne, co skutecznie wykorzystują producenci voodoo gadżetów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainteresowanych watkiem IsoTek evo3 Syncro...

 

Jesli macie z tym przewodem doswiadczenia prosze pisac...

 

Moja listwa jest w budowie... Bedzie nie filtrowana a komponenty do jej budowy sa nastepujace:

FURUTECH ORAZ OYAIDE

FP-1363-D ® x2

FI-UK NCF x1

FI-52 NCF x1

FI-33 NCF x1

FT-SDS NCF x6

OYAIDE SOLID CORE CABLE EE/F-S2 V2 x 3meters

 

OBUDOWA BEDZIE LAKIEROWANA DEBOWA Z PODSTAWA GRANITOWA WEWNATRZ

WYLOZONA EKRANEM... No i oczywiscie caly gosc programu tego watka czyli IsoTek evo3 SYNCRO...

 

Bede pisal o ofektach mojego wlasnego projektu...

 

Ps

Panowie/koledzy...

Piszmy o audio i naszej wspolnej pasji a polityke, religie oraz parkingowe porachunki zostawmy innym...

 

Pozdrawiam wszystkich

 

 

Efekt placebo, nerwica natręctw, łatwowierność w marketingowe sztuczki, mogą zmanipulować każdy mózg. Ja sam jestem tego przykładem. Kiedy od nowości miałem założone maskownice na kolumny, i nie widziałem, że siedzą tam 6" głośniki, które żartobliwie nazywam nakrętkami od słoików, nie miałem większego problemu z basem, ale kiedy widzę te głośniki, brakuje mi basu, bo mam nabite we łbie, że takie małe wooferki nie mają prawa nisko schodzić. To jest mój problem, choć wiele osób przekonuje, że dwie szóstki w zupełności wystarczają, żeby w większości muzyki rozrywkowej radziły sobie z basem. Tylko ja potrafię się przyznać do swojej obsesji na tym punkcie, bo zdaję sobie sprawę, że mózg to potężne narzędzie manipulacyjne, co skutecznie wykorzystują producenci voodoo gadżetów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak odnosnie kolumn a na dodatek monitorow ktore potrafia zagrac naprawde niskoooo...

Najlepszym jak dla mnie przykladem poniewaz sluchalem tych kolumn moze 5-6 razy i efekt za kazdym razem piorunujacy...!!!

Mowa o kolumnach Raidho D1.1

Prawda l! Monitor Bardzo drogi ale warty tej kasy, na pokazach niemal kazdy ze mna wlacznie chodzil po pokoju odsluchowym i staral sie znalezc duzy a na dodatek bardzo szybki i mega dokladny subwoofer...!

Para tych malutkich monitorow w pelnym wymiarze naglasniala pokoj niemal 40 metrowy...

Wiec odpowiednia technologia ( niestety bardzo droga potrafi ZAGRAC I TO TAK ZE CZLOWIEK NIE DOWIERZA...!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tutaj się nie zgodzę. Przetestowane w mieszkaniu gdzie w ścianach jeszcze amelinium biegnie i jedno zabezpieczenie na wszystko. Wymiana sieciówki słyszalna. Ale uwaga to nie jest tak że im drożej tym lepiej. Przykładowo wymieniona zwykła Supra na Sablon Audio The Robusto poprawa w każdym aspekcie. Wymiana tej samej Supry na Enerra sporo droższego od The Robusto nic się nie zmienia.

Takie same doświadczenia przy CD różnice na granicy percepcji dlatego napiszę że żadnych. Dla porządku dodam ze wzmacniacz to Leben 300xs, a CD Ayon CD2.

Takie samo doświadczenie wykonane w mieszkaniu z nową instalacją, linie odpowiednio rozdzielone między pomieszczenia ach i och. Różnice brzmieniu trochę mniejsze. I tak samo CD nieczułe na zmiany sieciówek. Wzmacniacz było słychać i znów sie okazało że Enerr nic nie zmienia. Ale w doszło jaszcze coś innego. Jak sprzęt był podłączony do tej niby super instalacji co jakiś czas było słychać jakiś wyłącznik i na pewno nie był on w tym mieszkaniu.

Jeszcze jedna uwaga: Moim zdaniem sieciówka 1,5m jest trochę dyskusyjna. Je preferuję 1,8-2m.

Reasumując czy sieciówki słychać? TAK! Z kilkoma zastrzeżeniami: Nie przy każdym sprzęcie. Inaczej przy różnych instalacjach domowych. Są urządzenia mniej lub bardziej czułe na zmianę kabla sieciowego. Jeśli ktoś nie słyszy to jego sprawa pozdrawiam :) Jednak nie mogę znieść jednej rzeczy po kiego h,,,a KTOŚ TAKI odzywa się w wątkach dotyczących kabli?! W swoim zacietrzewieniu udowadnia ciemnotę, frustrację i brak tolerancji jednym słowem polska myśl średniowieczna.

 

Kristoff83 witamy na forum! A może póki nie masz jeszcze listwy podepnij tę sieciówkę do urządzeń i napisz coś niecoś.

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

No taki moalem zamiar tylko ze moj Syncro ma 20A wtyk wiec nie moglem wpiac go do zadnego swojego urzadzenia niestety...

W takim ukladzie czeka na to do czego go kupilem a mianowicie jako baza doprowadzajaca prad do listwy...

A listwa jak juz wyzej podalem bedzie wygladala tak:

FP-1363-D ® x2

FI-UK NCF x1

FI-52 NCF x1

FI-33 NCF x1

FT-SDS NCF x6

OYAIDE SOLID CORE CABLE EE/F-S2 V2 x 3meters

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec odpowiednia technologia ( niestety bardzo droga potrafi ZAGRAC I TO TAK ZE CZLOWIEK NIE DOWIERZA...!!!

Mnie na tym pokazie nie było, więc zaprzeczać nie byłoby w dobrym tonie, i niskim tonie :-) Monitorki faktycznie nieźle się cenią. Dla mnie, i jak sądzę dla prawie każdego melomana marzy się jakiś HI-end, szkoda tylko, że ceny są NIE na każdą kieszeń. No, ale to już nie tylko samo audio, to sztuka, i hobby dla bardziej zamożnych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.