Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw stereo (gramofon+kolumny+wzmacniacz)


raptusx

Rekomendowane odpowiedzi

Salut koledzy,

 

Kuzyn chciałby złożyc prosty zestaw stereo:

 

Jako piec:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(akurat kuzyn chce, żeby to było w miarę uniwersalne - LAN, USB, żeby była możliwość grania z plików etc).

 

do tego Gramofon - mysłałem o Lenco L75 ? (może jest coś nowszego godnego polecenia?)

 

Głośniki:

 

Magnat Quantum 753

Magnat Quantum 803

 

- pytam się was o zdanie, bo zupełnie wypadłem z śledzenia nowosci. Pomożecie ? :-)

 

budżet na wszystko - 2,5 do 3k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model quantum 803 to nie nowość :)

Jak znajdziesz go w dobrym stanie to są to bardzo dobre kolumny. Warte.

Co do gramofonu niestety tego modelu nie znam.

W cenie 1000 zł warto iść w tą yamahe, wbrew pozorom to dość poszukiwany model. Zakończyła się już jego produkcja a nowe albo droższe albo słabsze jakościowo.

 

W przypadku pytań służę pomocą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Aby zaproponować konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne są zazwyczaj odsłuchiwane, jakie preferujesz brzmienie. Rozumiem, że w zestawie musi znaleźć się amplituner sieciowy, gramofon i zestaw kolumn, na całość budżet do 3kzł.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Sprzęt docelowo jest dla mojego kuzyna. Nastawiamy się na sprzęt używany - muzyka rożna, rock, jazz, blues. Kuzyn oraz jego żona nie są audiofilami, po prostu mają trochę płyt gramofonowych i chcieliby mieć na czym słuchać.

 

Budżet tak jak wyżej 2.5 -3k

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gramofonami jest pewien problem. Kupisz używkę może być wszystko do wymiany.

Wkładka raczej na pewno.

Więc akurat gramofon polował bym nowy.

Pioneer, Audio technica czy Marantz mają tanie modele a stosunkowo nie złe.

Mam także dobre doświadczenie z modelami Lenco L90, L3807.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe gramofony warte rozważenia to AudioTechnica AT-LP120 http://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/audiotechnica-at-lp120usbhc.html

Troszkę przekraczająca budżet rewelacyjna AT-LP5 http://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/audio-technica-at-lp5-czarny.html

albo TEAC TN-300 o świetnym brzmieniu i niebanalnym wyglądzie http://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/gramofon-teac-tn-300.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Top Hi-Fi świetny dobór gramofonów z wmontowanym PRE do amplitunera który również posiada przedwzmacniacz gramofonowy ( Yamaha R-N500). Wszystkie posiadają USB , zawsze marzyłem by mój ulubiony LP " The numbrer of the beast" - Iron Maiden przegrać na komputer i wieczorkiem słuchać w mp3.Musi być rewelacja. Jak Audio-Technica zacznie dokładać do gramofonów Ethernet i wejście na lampkę nocną to proszę o kontakt , kupie sobie taki.

A tak poważnie mogę polecić starsze modele gramofonów:

Dual CS 2235 Q - ok. 500,-

Telefunken S500/S600 - ok.800,-

Technics SL-BD22 - ok. 400,-

Koszt nowej wkładki o ile ta w gramofonie będzie zużyta ok.200,-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Top Hi-Fi świetny dobór gramofonów z wmontowanym PRE do amplitunera który również posiada przedwzmacniacz gramofonowy ( Yamaha R-N500). Wszystkie posiadają USB , zawsze marzyłem by mój ulubiony LP " The numbrer of the beast" - Iron Maiden przegrać na komputer i wieczorkiem słuchać w mp3.Musi być rewelacja. Jak Audio-Technica zacznie dokładać do gramofonów Ethernet i wejście na lampkę nocną to proszę o kontakt , kupie sobie taki.

Oczywiście odezwiemy się do Pana jak pojawi się w ofercie coś z lampką nocną.

Jeśli natomiast autor wątku rozpatruje gramofony nowe to w przedziale cenowym o którym mowa są to konstrukcje warte zainteresowania.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pamięć w sprawie gramofonu z lampką. Jeżeli chodzi o nowe gramofony ok. każdy ma wolny wybór, tylko dlaczego podając te modele nie można uczciwie powiedzieć autorowi wątku, że przedwzmacniacze będą zdublowane więc zapłaci za coś czego nie będzie używał a USB jest bez sensu bo nie po to kupuje się gramofon, i nie tanie przecież LP żeby je słuchać zgrane w mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pamięć w sprawie gramofonu z lampką. Jeżeli chodzi o nowe gramofony ok. każdy ma wolny wybór, tylko dlaczego podając te modele nie można uczciwie powiedzieć autorowi wątku, że przedwzmacniacze będą zdublowane więc zapłaci za coś czego nie będzie używał a USB jest bez sensu bo nie po to kupuje się gramofon, i nie tanie przecież LP żeby je słuchać zgrane w mp3.

Panie Tomku w tym temacie mnóstwo zależy od producentów, a oni przyjęli zasadę by do budżetowych wzmacniaczy instalować preampy, co w praktyce się sprawdza bo bardzo dużo osób nie ma wzmacniaczy/amplitunerów z wejściem phono. Temat USB jest tematem dyskusyjnym ;)

Mimo tych dodatkowych funkcjonalności wymienione produkty oferują naprawdę dobre brzmienie.

Pozdrawiam

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowanie preampów powróciło wraz modą na płyty LP i jest to jedyne uzasadnienie ( można na czymś zarobić).Gdyby nie kwestia potencjalnego zysku na sprzedaży gramofonów, w czasach gdzie firmy redukują na potęgę ilość wejść i wyjść (choćby PRE OUT) wejścia PHONO byśmy nie zobaczyli.Ok. dobrze że jest , ale pozostaje jeszcze kwestia jego jakości.Pisze Pan o konstrukcjach budżetowych ja z doświadczenia mogę powiedzieć że przedwzmacniacze gramofonowe montowane w droższych konstrukcjach ( Yamaha RX-A3030) to żenada i chwyt marketingowy. Pewnie usłyszę że to KD i czego się czepiam, ale w każdym opisie w/w sprzętu podkreślane jest wejście PHONO jak by to był epokowy wynalazek. Gdy z ciekawości przełączyłem gramofon z Yamahy C-70 na wejście PHONO RX-A3030 to myślałem że wkładkę w gramofonie szlak trafił.Zrobiło się cicho i płasko. Zdaje sobie sprawę ,że żyjemy w czasach bylejakości ale nie koniecznie trzeba się na to zgadzać. Jak słyszę w salonach audio słowa " dobra jakość", " stosunek jakości do ceny" to mnie trzęsie bo wiem że za dużo mniejsze pieniądze mogę mieć sprzęt z czasów w którym nie robiło się go na zasadzie " byle grał do końca gwarancji",i jak najwięcej mieściło się w kontenerze, a jakość dźwięku miała znaczenie ,zamiast tego ile ma wejść USB , HDMI itp. Może gdyby klienci zaczęli kupować starsze ,sprawdzone modele, to producenci by się wreszcie ocknęli. Piszę tutaj o produktach dla tzw. klasy średniej nie zaś o MBL, Tenor czy McIntosh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam poniosło mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.