Skocz do zawartości
IGNORED

Multimedialny zestaw do cichego słuchania muzyki


Jacek_61828

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję multimedialnego zestawu do mieszkania.

 

Założenia:

  • Pomieszczenie około 20 m2.
  • Słucham głównie spokojnej muzyki jazz, smothjazz, gitara akustyczna, ładne wokale.
  • Erick Clapton, Diana Krall, Norah Jones, Katie Melua, Dire Straits
  • Słucham cicho muzyki.
  • 95 % to Spotify w wersji premium z chromecast audio.
  • fajnie jak będą dostępne radia internetowe
  • jakaś app na Androida nie zawadzi
  • dobra sterofonia i średnica (wokale)

Teraz mam:

W pracy słucham na Nad 320 bee i Aegis Evo One i w zasadzie ten dźwięk mi odpowiada.

 

O co mi chodzi:

Obecnie szukam czegoś do domu aby ładnie cicho grało. Jestem raczej melomanem niż audiofilem i fanem nowych technologii. W salonie Q21.pl polecono mi zestaw CA Minx XI z kolumnami Zensor 3 lub Monitor Audio Bronze 2. Propozycja fajna i poważnie ją rozważam ze względu na niewielkie wymiary i multimedialność. Minusem jest ewentualna trudna odsprzedaż Minx XI, gdyby mi się ten zestaw znudził i pewne ograniczenie w postaci takiej że Cambridge audio Minx XI nie czyta plików powyżej 24bit/96kHz. (Proszę o podpowiedź czy to jest w ogóle istotne przy takiej konfiguracji i odsłuchu plików muzycznych).

Proszę o poradę co można zamiennie kupić w nowym sprzęcie (około 4 tysiące zł) oraz ewentualnie używany zestaw z kolumnami podstawkowymi w budżecie około 3 tysiące zł. Zastanawiam się również nad alternatywą w postaci np. Nad-a 316 Bee + ChromecastAudio+Zensor3 lub Monitor Audio Bronze2. Nie odpowiadają mi tylko wymiary Nada i brak multimedialności. Poza tym mam wątpliwości czy słuchając cicho muzyki (przeważnie jest to tak zwane tło dla książek) warto w moim przypadku rozbudowywać (czytaj iść w koszty) system muzyczny.

 

Proszę o rady dotyczące całego zestawu z kolumnami tak abym miał wiedzę co dobrze się zgra z proponowanymi przez Was kolumnami.

 

Pozdrawiam Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zestaw oparty na Cambridge Audio to naprawdę bardzo ciekawa opcja, nie martw się o odsprzedaż, urządzenia CA znajdują szybko kupców i mniej tracą niż bardziej popularne marki japońskie. Zresztą zawsze sprzęt u nas zakupiony w dobrym stanie możesz rozliczyć, mamy dział Outlet, gdzie sprzedajemy używane urządzenia naszych Klientów.

Natomiast jeśli nie Cambridge Audio, spójrz proszę na bardzo ciekawy zestaw Pioneer XC-HM86D (http://q21.pl/pioneer-xc-hm86d.html), który jest urządzeniem all-in-one, posiada pełną funkcjonalność sieciową włacznie z natywną obsługą Spotify Connect, jest także Google Chromecast. Urządzenie jest zaprojektowane do współpracy z kolumnami podstawkowymi i mniejszymi konstrukcjami podłogowymi, tak więc można optymalnie dobrać kolumny pod Twoje preferencje.

Można oczywiście zastosować klasyczny wzmacniacz np. NAD C316 BEE, chociaż osobiście polecam trochę dołożyć do modelu C326 BEE, jest znacznie lepszy. Brzmieniowo będzie to rozwiązanie bardzo dobre, natomiast ograniczone funkcjonalnie. Google Chromecast wprowadzamy albo kablem HDMI (takiego wejścia wzmacniacz nie ma), albo jeśli posiadasz Chromecast Audio kablem mini-jack - to wiąże się także z kompromisami.

 

Przemyśl temat, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na prezentacje, odsłuchy poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż monitorki Usher S-520, które idealnie wpisują się w Twój gust muzyczny i pomimo, że metraż jest ponad ich możliwości to do cichego odsłuchu są wyborne.

Postarasz się o odpowiednią elektronikę dla nich i będziesz cieszył ucho nieprzerwanie.

W razie szczegółów pisz na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Q21 - dziękuję za nowe propozycje czy Pioneer XC-HM86D zgra się z tymi kolumnami które mi proponowaliście. Mogę jeszcze poprosić o informację

  • który zestaw jest lepszy pod względem jakości muzyki CA czy Pioneer
  • który zestaw ma bogatsze wyposażenie (bluetooth, spotify lepsza aplikacja itp.)

kocurro - skąd jesteś i czy te kolumny nie wymagają porządnego wmacniacza?

 

Biniu777 - czy to co napisałeś ma znaczenie dla plików np. mp3 320 kB, flac itp. (nie znam tematu dlatego próbuje zebrać info )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..skąd jesteś i czy te kolumny nie wymagają porządnego wmacniacza?

Jestem z okolic Bydgoszczy i te kolumienki nie są dużym obciążeniem dla wzmacniacza, ale powszechne opinie głoszą, że im lepsza elektronika towarzysząca to tym lepiej grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bezpośrednim porównaniu CA Minx i Pioneer XC-HM86D pewne drobne różnice będą słyszalne. Pioneer zagra trochę bardziej jasnym, szczegółowym, analitycznym dźwiękiem, w porównaniu z CA może wydawać się bardziej suchy. CA na pewno lepiej wypełni środek pasma i dociąży brzmienie. Są to jednak niezbyt duże różnice, natomiast obiektywnie drobny plusik dla CA. Natomiast wyposażenie urządzenia Pioneer jest nieporównywalnie lepsze.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji taki budżet raczej kierował bym swoją uwagę na amplituner większy w sensie wielkości i kolumny.

Myślę tu o połączeniu onkyo 8150 z elac FS 77 , debut f5.

Jeśli chciałbyś coś kompaktowych rozmiarów to całkiem przyzwoity jest ten Cambridge z tym że faktycznie później go nie odsprzedaż. Podobny będzie marantz mcr511.

Do tego kolumny, zensor 3, debut b6, czy wspomniane bronze 2.

 

Zapraszam na odsluch i porównanie poszczególnych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Rzadko się udzielam, ale postanowilem napisać. Jeśli zależy ci na porządnym dźwięku, to te pioneery zabawkowe sobie daruj. Wzmacniacz w klasie D, gra to słabiutko, pudełkowato, kompletnie bez wyrazu, jak i cała reszta all in one w klasie D. Wzmacniacze klasy D poniżej 5k PLN nie grają. Pioneery są tego przykładem. A30 gra lepiej niż A50. Tego CA słuchałem z podpiętymi do niego Dynaudio X14 i wierz mi, kawał dobrego dźwięku. Ma normalny wzmacniacz, pożądne zasilanie i możesz w przyszłości podłaczyć do niego normlne kolumny, a nie jakieś pierdziawki. Druga rzecz to te rozbudowane możliwości podłączania różnych źródeł (pioneer), marketingowy bełkot i nic więcej. 24/192, DSD 11,2 i co jeszcze. Pytanie skąd ci wszyscy ludzie biorą taką muzykę. Już widzę kogoś kto kupuje sprzęt za 2,5k PLN a potem płyty z 20-30$ sztuka. Poza tym, tych "gęstych" formatów na pewno nie usłyszysz na takim sprzęcie. Oczywiście kogoś może jarać, że na wyświetlaczu zaświeci się DSD 11,2 :), ale to już inna bajka, do innego klubu. To jest forum od muzyki...chyba. Minusem tego Minxa może być to, że nie ma CD, ale zawsze można sobie płytkę zripować na dysk, pena czy coś podobnego.

 

Zawsze trochę się podśmiewałem z ludzi z klubu dobrych miniwież, że tam ciągle Denon M39/40, ale jak posłuchałem, i kupiłem teściom na wieś, to doceniłem. Wszystkie te pioneery, onkyo...zabaweczki.

 

Oczywiście odsłuch przede wszystkim. Nie ma co się śpiszyć, bo potem będziesz żałował. Warto może posłuchać czegoś spoza głównego, marketowego nurtu.

 

Owocnego polowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum od muzyki...chyba

Niestety już dawno nie. To forum o sprzęcie. Jego wymianie, kłótniach który lepszy a który to totalny badziew.

Jest tu dział muzyka tam można znaleźć informację o muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home - dzięki za pomoc trochę za daleko do Was poszukam coś lokalnie.

 

Bromba - święta racja co napisałeś z tym wydziwianiem z formatami. CD już nie używam ale opcja ewentualnego dokupienia kiedyś odtwarzacza jest kusząca. Co do mojego zestawu to teraz w domu mam Denona AVR 1705 i zestaw 5,1 JBL 138. No cóż dzwięk raczej średni ale w tamtym okresie najważniejsze było kino domowe. Pomysł nie wypalił a niedosyt stereo pozostał. Obecnie tylko streaming Spotify ( poprzez ChromecastAudio) i Netflix. Nie chcę przesadzić ze sprzętem z górnej półki bo źródło jak widać średniej jakości. Ponadto też nie jestem audiofilem i słucham cicho muzyki.

Chyba skuszę się na tego CA w Q21 polecali go bardzo ale jestem trochę niedowiarkiem i muszę sam trochę popolować jak prawdziwy facet. Czy może wiesz jak wygląda w CA obsługa radia internetowego . Doczytałem że np. Pioneer XC-HM86D ma tylko TuneIn i nie wiem czy tam czasami nie trzeba opłacać abonamentu. Wolałbym aby w aplikacji CA były radia które mogę sobie wybrać. Celuje w małe zestawy bo nie mam gdzie postawić dużego zestawu chociaż może to kiedyś się zmieni. Bawiłeś się może App (Android) dla tego zestawu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - nie bawiłem sie radiem ani apkami na telefony, odpalałem muzę z nasa i pendriva. W obu przypadkach żadnych problemów. Aha jeśli chodzi o nasa to faktycznie używałem jakieś aplikacji na ipadzie, ale pobieżnie, to nie moje klimaty więc Ci nie powiem. Chociaż ogólnie przyjemnie działała. Jeśli chodzi o radio internetowe to najlepiej dopytać na jakichś forach cambridge audio, ale myślę, że powinieneś uzyskać to czego oczekujesz plus dodatkowo fajny dźwięk i możliwość podłączenia przyzwoitych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - taka dodatkowa rzecz. Swego czasu chciałem takie all in one kupić teściom i przy tej okazji słuchałem większość wynalazków pioneera, także mini dzielone, oraz najnowszy wynalazek all in one NC-50DAB, czyli pełnowymiarowy streamer z cd i wzmacniaczem. Niestety grało to bardzo słabo, płasko, pudełkowato. Tak samo mini onkyo i nowe małe yamahy w klasie D, również grały słabo. Skończyło się jak wspomniałem wcześniej, na denonie M40DAB.

Tak na marginesie ten CA minx xi dźwiękowo rozwalał wszystko co powyżej.

Ale tak jak wspomniałem wcześnij, powinieneś go posłuchać, a nie zaufać mi, czy komuś innemu. Może ja słyszę inaczej :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku pomyśl nad systemem Grand PianoCraft MCR-N870D, który pozwala nie tylko na obsługę Spotify, radia internetowego czy plików z serwerów NAS bądź tabletu czy telefonu. Oprócz tego komunikacja przez Bluetooth, Airplay, wifi i obsługa radia DAB+

Wzmacniacz AU-670 wchodzący w skład tego zestawu posiada wbudowany 32-bitowy przetwornik C/A USB, dzięki któremu AU-670 precyzyjnie konwertuje sygnały ze źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości, zapewniając najwyższą jakość brzmienia. Układ obsługuje natywny format DSD 5,6 MHz (DSD128) i nagrania w rozdzielczości 384 kHz/32 bity. Zastosowanie asynchronicznego transferu sygnału zapewnia czystość i optymalną jakość odtwarzanego dźwięku.

http://www.tophifi.pl/systemy-mini-82/systemy-mini/yamaha-pianocraft-mcr-n870d.html

Systemu można posłuchać w jednym z czternastu naszych salonów w Polsce.

Zapraszamy serdecznie.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP Hi-Fi Posnania - rzeczywiście ta Yamaha może być dobrym wyborem. Dziękuję za poradę. Pogadałem trochę z Waszymi sklepami i wnioski nie są dla mnie niestety dobre. Ale od początku

W domu obecnie gram na Denonie AVR1705 i JBL138 z subwooferem i chromecastAudio. Padło pytanie czy wymieniając na to co powyżej uzyskam znaczący przyrost jakości. Niestety nie jest to oczywiste. Padła całkiem rozsądna propozycja zakupu Nada 356 bee i kolumn B&W 685 s2 i zamknięciu tematu na długo (no może poza jakimś streamerem kiedyś). Co Wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można też spróbować takiego systemu oczywiście kosztem funkcjonalności. Jbl i subwoofer to naprawdę sporo basu i granie trochę skrajami pasm. System na Bowersach i Nad to będzie dźwięk bardziej melodyjny mniej osadzony na basie. Zapraszamy na odsłuch to najlepszy sposób na wybranie sprzętu.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bólem tego systemu jest cena w stosunku do posiadanych monitorów. W tej cenie możesz oczekiwać lepszego dźwięku.

Jak masz możliwość to odsłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bólem tego systemu jest cena w stosunku do posiadanych monitorów. W tej cenie możesz oczekiwać lepszego dźwięku.

Jak masz możliwość to odsłuchaj.

 

O jakim systemie mówisz bo trochę się pogubiłem.

 

A tak przy okazji czy wzmacniacz Cambridge Audio 740a jest godny polecenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4000 zł:

każdy wzmacniacza nowy za 1500 zł zagra lepiej. Czy sty wzmacniacz.

Do tego monitory za 1000-1500 zł.

W najgorszym wypadku masz 3000 zł więc zostaje 1000 na streamer odtwarzacz CD, czy DAC.

okazji czy wzmacniacz Cambridge Audio 740a jest godny polecenia?

Zależy od kolumn. Cambridge dobiera się pod konkretne kolumny. Gęstsze, te bardziej basowe, ciepłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysl ale fachowcy musza go ocenic: Yamaha A-S301 + Tablet Win10 + Yamaha YBA11 (czyli odbiornik bluetooth) + monitorki jakies.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysl ale fachowcy musza go ocenic: Yamaha A-S301 + Tablet Win10 + Yamaha YBA11 (czyli odbiornik bluetooth) + monitorki jakies.

 

Lepiej dołożyć do Yamaha RN-402D z wbudowanym Bluetooth ale też MusicCast czyli bezstratnym przesyłaniem sygnału przez Wi Fi.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bt nie przesyła bez stratnego sygnału.

O! Nie wiedziałem. A z jaką jakością przesyła bluetooth?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc dokładnie nie wiem. Nie interesowałem się. Protokół aptx moze więcej, ale nie jest to jakość CD. Z tego co kojaze. Jak nie znajdziesz informacji to poszukam też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szykac raczej nie bede bo to tylk bo tak z ciekawosci napisalem co mi do lba przyszlo. Ale jak ktos wie to chetne przeczytam i poszerze wiedze.

 

Osobisce kozystam z BT w kuchni ale tu mi wystarczy, ze gra :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Udało się cos wybrać? Zawsze można coś dobrać ? zapraszamy na nasze strony.

-----------------------------
logo.png

25 lat doświadczenia
15 salonów na terenie Polski oraz sklep internetowy
Profesjonalni doradcy
Sale odsłuchowe w każdym salonie

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.