Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie kina domowego


orzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum,

chciałbym prosić o pomoc w podłączeniu kina domowego.

 

Podaje sprzęt jaki posiadam :

Pioneer XV-DV313

 

Telewizor :

Panasonic 42et60

 

Dekoder :

media box nc+

 

Konsola:

Playstation 3

 

Chciałbym podłączyć to w taki sposób, żeby dzwięk szedł przez głośniki z kina domowego podczas oglądania TV, grania na konsoli. Teraz mam podłączoną konsole i dekoder przez łącze hdmi z tv.

Niestety to kino domowe nie posiada złącza Hdmi i nie wiem jak podłączyć. Czy trzeba dokupić jakieś przejsciówki?

Czy jest również możliwość jeśli uda się podłaczyć żeby np. podczas oglądania filmu dźwięk szedł przez kino domowe a na przykład podczas oglądania wiadomości nie?

Czy można ustawić tak, że podczas włączania tv będzię się włączać kino domowe?

I ostatnie pytanie czy to kino jest warte wogóle podłączania czy to raczej już zabytek i nie ma sensu podłączać.

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Po pierwsze to niestety nie jest kino domowe, tylko DVD ze zintegrowanym wzmacniaczem.

 

z tego co widzialem to ma on dwa wejscia analogowe stereo (pytanie czy to ci wystarcza) i SPDIF (optyczne) IN, wiec TV jako kino 5.1 mozna by podlaczyc, PS3 moze po analogu STEREO i dekoder tez analog STEREO?

 

11279504-pioneer-xv-dv313-1.jpg

 

11279504-pioneer-xv-dv313-2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Po pierwsze to niestety nie jest kino domowe, tylko DVD ze zintegrowanym wzmacniaczem.

Jestem zupełnie zielony w tym temacie więc dla nie to było kino domowe. A jaka jest różnica tak pytam z ciekawości? Dostałem go za przysłowiowe piwko więc przytuliłem. Przeleżał ze 2 lata w szafce i wczoraj mnie wzieła chęć na podłączenie niestety nic z tego nie wyszło.

Nie wiem czy mam nawet całeokablowanie. Do głośników są wszystkie przewody ( 6 szt) , kabla do wejscia optycznego nie ma, jest kabel scart plus przejściówke do tv ( ale nie do hdmi tylko do innego wejscia nie pamietam nazwy) , i dwa kable z cinchami (każdy przewód 2 wejscia z jednej , jeden z drugiej- nie pasuje do tv)

z tego co widzialem to ma on dwa wejscia analogowe stereo (pytanie czy to ci wystarcza) i SPDIF (optyczne) IN

Wejscia są dokładnie takie jak pokazałeś na zdjęciach. Nie wiem kolego czy mi wystarcza bo się nie znam zupełnie. Zależy mi na tym że jak włącze telewizor i dekoder ( teraz połączony kablem hdmi z tv) to żeby film mi działał przez głośniki i jak włącze ps3 ( też hdmi z tv) to dżwięk żeby szedł też przez głośniki 5.1 a nie przez telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zakladajac ze to urzadzenie dziala (oczywiste ze trzeba podlaczac kolumienki tymi 6cioma kablami + prad) to masz do dyspozycji jedno zlacze cyfrowe.

Ja zrobil bym tak:

kupujesz (o ile nie masz) przewod OPTYCZNY SPDIF (dlugosc - to juz musisz zmierzyc sam)

koszt 10-30zl za 1,5m (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) tak powinien wygladac

podlaczasz wtedy swoj TV (mam nadzieje ze on ma wyjscie SPDIF optical) i juz masz cyfrowy dzwiek 5.1 z TV na wzmacniaczu.

Mozliwe ze to zalatwi wszytskie Twoje problemy, bo urzadzenia podlaczone przez HDMI do TV beda dostarczac dzwiek do TV i jedyne pytanie, to czy twoj TV przepusci ten sygnal na SPDIF. Jesli tak to "wszytsko na temat". Jesli nie (chociaz to czasem kwestia ustawien) to masz dwa wyjscia.

jedno to podlaczenie pozostalych 2ch urzadzen analogowo (stereo) o ile one na to pozwalaja.

Drugie, to dokupienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) SPDIF, do ktorego podlaczasz 3 urzadzenia przez SPDF do tego urzadzenia a je do DVD i to tym urzadzeniem wybierasz zrodlo dzwieku (koszt pewnie okolo 80zl - strzelam)

 

Twoj TV? (jesli tak to masz wyjscie z boku oznaczone DIGITAL AUDIO (i strzalka na zewnatrz)

2831616700_1380299809.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj TV? (jesli tak to masz wyjscie z boku oznaczone DIGITAL AUDIO (i strzalka na zewnatrz)

Witaj to kup kabel SPDIF I podłacz do TV tam jest takie gniazdo tylko pisze out I do kombajnu jako in i masz 5.1 dzwiek z TV.

Tak to mój Tv, więc jest wejscie SPDIF optical ( jeśli się nie mylę to w tv jak się zaglądnie to świeci się tam czerwone swiatełko.

taki kabel to ten sam tylko że dłuzszy, bo mi 1m nie starczy :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

A można ustawić tak że jak będę włączał tv to będzie się włączać automatycznie głośniki ?

Wielkie dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, taki kabel moze byc

 

Tak to mój Tv, więc jest wejscie SPDIF optical

 

to jest wYjscie (czyli to czego potrzebujemy)

wEjscie masz w DVD - i tak trzeba to wlasnie podlaczyc TV do DVD.

DVD ustawic na wejscie LINE IN (digital/optical) i powinien byc juz dwiek z TV

a za posrednictwem HDMI (poptrzez TV) takze i z innych urzadzen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zamówiony jak dojdzie będę podłączał, dam znać jak poszło.

Jeszcze pytanie o ten zestaw co mam to zupełna padaka czy warto podłączyć?

W niedalekiej przyszłości planowałem zakup soundbaru takiego do około 1500 zł ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Po przeczytaniu paru artykułów na necie i na forum coraz bardziej skłaniam się do jakiegoś kina domowego.

Raczej nie zestawu tylko oddzielnie amplituner, głośniki.

Dobry to pomysł?

Dodam że jeszcze mam rozprowadzone kable głośnikowe w czterech kątach pokoju więc można by coś podziałać.

Będę w domu to zrobię zdjęcia tych kabli czy są dobre położone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez orzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru artykułów na necie i na forum coraz bardziej skłaniam się do jakiegoś kina domowego.

Raczej nie zestawu tylko oddzielnie amplituner, głośniki.

Dobry to pomysł?

Na pewno lepszy od soundbaru, jednak musisz się liczyć z większym wydatkiem. (Chyba, że bierzesz pod uwagę używki.)

 

Dodam że jeszcze mam rozprowadzone kable głośnikowe w czterech kątach pokoju więc można by coś podziałać.

Mam nadzieję, że w kątach nie staną kolumny, bo to nie jest dobry pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tak, taki kabel moze byc

 

 

 

to jest wYjscie (czyli to czego potrzebujemy)

wEjscie masz w DVD - i tak trzeba to wlasnie podlaczyc TV do DVD.

DVD ustawic na wejscie LINE IN (digital/optical) i powinien byc juz dwiek z TV

a za posrednictwem HDMI (poptrzez TV) takze i z innych urzadzen

W jaki sposób to ustawić? Bo podłączyłem kablem optycznym ale niestety nie mogę nigdzie tego znaleźć żeby dźwięk szedł przez głośniki z kina.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w menu, czy wyjście digital z tv masz aktywne, bo w niektórych urządzeniach jest wyłączalne. Sprawdź też, czy jest aktywne wejście digital in w dvd (kinie), jak miałem Panasa, był wybór: digital/analog/auto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie urządzeń jest tylko mozliwe gdy sprzęty połączone są kablem hdmi z CEC.

 

A to eurozłącze ma możliwość podłączenia z wejsciem component (RGB - czerwony, zielony, niebieski + audio L i R (biały i czerwony)

 

W menu TV spróbuj ustawić poziom użytkownika na Expert. Może wtedy pokaże się więcej możliwości W ustawieniach zaawansowanych w miejscu wybór SPDIF ustaw na Auto. Wtedy dzwięk powinien wychodzić optykiem na kino. Gdy zakupisz jakiś nowszy klocek (kino z odtwarzaczem blu-ray czyli kombajn jak ten co masz lub jeśli soundbar ) to łącz wejście/wyjście HDMI z ARC. Wtedy wszystko załatwi własnie to jedno połączenie hdmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już zakup w najbliższy planach. Nie wiem poszukam w menu tv ale nie wiem czy tam jest poziom expert.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pisal wczesniej ze w wyjsciu SPDIF w TV widac swiatlo, wiec wydaje mi sie ze problem lezy w DVD, a wlasciwie w przestawieniu zrodla dzwieku (gdzies musi byc ustawienie OPTICAL IN / LINE 2 / DIGITAL czy cos takiego). Najpierw wlacz TV i poprzestwiaj ustawienia w DVD, potem pusc jakis film przez HDMI lub z USB i sprawdz ponownie - najpierw trzeba byc pewnym chociaz jednej rzeczy, a najlepiej jakby glosniki zagraly chociaz raz, wtedy mozna tesowac dalej (kiedy dzwiek jest a kiedo go nie ma i dlaczego).

Jesli masz jakies inne PEWNE urzadzenie z optycznym wyjsciem, to podlacz je i sprawdz czy wydobywa sie dzwiek z glosnikow podlaczonych do DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

 

A można ustawić tak że jak będę włączał tv to będzie się włączać automatycznie głośniki ?

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie trochę z innej beczki czy Matanz nr1501 podpiąć pod tv samym kablem HDMI czy tez poprzez kabel HDMI i TosLink ?

Tylko toslink.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadałem pytanie,konkretnie to chciałem podłączyć Polsat,Ps3,Ps4 pro mniej więcej jak na rysunku (znalazłem w internecie) i to wszystko poprzez kable HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli z Tv puscic dodatkowy kabel TosLink do Amplitunera ?

Marantz nr1501

post-65851-0-95982600-1488297603_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Carlosuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplif do TV po Hdmi ARC a reszta też po hadmi do amplifa. Chociaż nie wiem po co podłączać dekoder cp do amplifa i tak tam nie ma co oglądać w 5.1 ja mam podłączony tylko pod TV.Optyk jest zbędny już jak spinasz wszystko poprzez hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co?

Jeśli dekoder konsole przechodzą przez ampli to masz już dźwięk. Jeśli korzystasz z dodatkowego usb w telewizorze jako odtwarzacza filmów lub telewizji naziemnej cyfrowej to sprawdź czy arc u ciebie działa. Jak nie to optyk. Jeśli tego nie stosuje dz to wogole cię to nie interesuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko dodam ze konsole uhd hdr jak i czytniki blue ray uhd hdr najlepiej podlaczac bezposrednio do tv na osobne hdmi niz ampli, czesto gesto przy wlaczonym w tv hderze na hdmi nie chodzi glos a czasem i obraz z tunerow kablowki co robi sie troche upierdliwe jak trzeba wylaczac hdr w tv i go resetowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dałeś mi trochę do myślenia z tym HDR,posiadam Ps4 pro i telewizor Samsung który obsługuje 4k i tutaj narodziło się pytanie:

Marantz obsługuje Full hd 1080p i teraz żeby nie stracić na jakości obrazu z Ps4 lepsza opcja będzie puścić kabelek HDMI bezpośrednio z Ps4 do TV a dźwięk kablem optycznym ?

Czy standardowo podłączyć poprzez HDMI konsola-kino-tv ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlosuk jesli marantz nie smiga w uhd to ni huhu nie przepusci sygnalu, ale optyka nie musisz uzywac, wystarczy ps4 podpiac bezposrednio do tv a tv miec dalej spiete z marantzem po hdmi gdzie bedzie szedl tylko dzwiek z tv po arc

s4home niestety spece z samsung Polska, ba nawet ci skosni dalej walkuja moj problem od grudnia i jeszcze nie rozwiazali problemu czemu po hdmi konsola i tv nie wspolgraja, netflix jak i krotkie filmy po usb smigaja w uhd hdr az milo, boje sie ze odpuszcza problem bo moj tv serii js nie byl sprzedawany w 2015 jako hdr, poprostu dostal go po aktualizacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.