Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast CDP? I żeby zgrało płyty


wasylak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co zamiast odtwarzacza CD? Wiem, że są takie urządzenia ze slotem na CD które zgrywają muzę na dysk. Nie chce mi się już bawić w te krążki, i tak jest cyfrowo...

Idealnie byłoby móc podłączyć do wzmaka poprzez RCA coś zamiast CDP. Poradźcie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem kiedyś,bardzo dobre urządzenie. Ale nie za ta cenę którą wystawił sprzedający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co zamiast odtwarzacza CD?

"Ręcznie"

1. Dobry program zapewniający porządne zgrywanie płyt do postaci plików na dysk.

Osobiście używam pod macOS XLD - jest bardzo dobrze.

2. Każdy dobry streamer audio z obsługą dysków NAS lub z portem USB + dysk (najlepiej niskonapięciowy/SSD).

"Automatycznie"

Kup CoctailAudio lub coś porządniejszego (odpowiednio kosztuje) i z automatu skopiuje Ci wszystko na własny dysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tutaj żadnych opinii o Cocktail Audio, a z opisów na necie nie wnioskuję wiele dobrego o jakości muzyki serwowanej przez te urządzenia.

Olive obiło mi się o uszy. Barthezz - to ile wg Ciebie ten akurat egzemplarz "powinien" kosztować?

BTW, chciałbym zastąpić wciąż dobrze grającego CDP NAD 540, tzn. żeby jakościowo było odpowiednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup CoctailAudio lub coś porządniejszego (odpowiednio kosztuje) i z automatu skopiuje Ci wszystko na własny dysk.

Testowałeś może x40 lub x50? Jak je oceniasz? Jakie możesz wskazać sprawdzone urządzenia, które mają funkcję automatycznego ripowania i są zdecydowanie porządniejsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś może x40 lub x50? Jak je oceniasz? Jakie możesz wskazać sprawdzone urządzenia, które mają funkcję automatycznego ripowania i są zdecydowanie porządniejsze?

W materii x40 - miałem stycznośc przez kilkadziesiąt minut. Funkcjonalnie całkiem sprawnie to wygląda. Niestety samo wykonanie nie wpisuję się w moje oczekiwania, przypomina mi to taki komputerek zamieniony na server audio. Niestety nie pod moje oczekiwania w temacie wyglądu (kwestia gustu).

Ale przyznam, że zdecydowanie cena, wykonanie i funkcjonalność są warte ceny. Brzmieniowo ciężko postawić jakieś "przeciw" bo było to podłączone pod mój osobisty DAC (ARCAM D33) więc to on narzucał brzmienie w torze.

Lepsze? Ostatnio miałem styczność z nowym Technicsem. Cena poraża, wykonanie na bardzo porządnym poziomie (premium) jednak ascetyzm przesadny i nie do końca jak dla mnie akceptowalna forma (streamer we wzmacniaczu, server z napędem jako osobne urządzenie - osobiście sekcję streamer/DAC przeniósłbym do servera).

Alternatywa? Polecam z doświadczenia BlueSound Vault 1TB. Świetne maleństwo, doskonale opakowane/wykonane i co najważniejsze - apka naprawdę godna urządzenia XXI wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z użytkownikiem Olive Opus 4 i twierdzi, że bez dodatkowego DAC dźwięk jest dość cienki jakościowo, no i jak coś się popsuje to amen - w Polsce się tego nie naprawi.

Ten Bluesound gra jakoś przyzwoicie? Da się go po prostu podłączyć do wzmaka zamiast CDP i tyle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tutaj żadnych opinii o Cocktail Audio, a z opisów na necie nie wnioskuję wiele dobrego o jakości muzyki serwowanej przez te urządzenia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to tak na szybko, z tego Forum, chyba, że już czytałeś.

 

Dźwięk? u mnie z dodatkowym dac-em (był HD25, jest Brooklyn Dac) jest naprawdę dobrze, cdp używam już teraz mocno sporadycznie.

 

Serwis i opieka "po gwarancyjna", przeczytaj moje doświadczenia. Ja jestem mocno zadowolony z obecnego Dystrybutora / Serwisu. Klient nie jest pozostawiony sam sobie.

Aktualizacje softu i bazy wychodzą wciąż na X30, mimo, że są już nowsze modele.

 

X30 vs. X40 - jeśli ktoś ma 30, podobno nie ma sensu wymieniać na 40-kę.

X50 - to już podobno "lepiej". Na ile? nie wiem, jak będzie nadmiar gotówki, to może X50 do salonu, a X30 do sypialni ;)

 

Apka na telefonie działa stabilniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś zdanie nt preampa gramofonowego wbudowanego w Cocktail Audio X40?

 

Alternatywa? Polecam z doświadczenia BlueSound Vault 1TB. Świetne maleństwo, doskonale opakowane/wykonane i co najważniejsze - apka naprawdę godna urządzenia XXI wieku.

Z wyglądu to już bym od Vault wolał jednak X40, mimo że 3 razy droższy. Czy sprawdzałeś może jak grają DAC'i tych urządzeń? Podobny poziom czy jednak jest sens dopłacić do X40?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z użytkownikiem Olive Opus 4 i twierdzi, że bez dodatkowego DAC dźwięk jest dość cienki jakościowo, no i jak coś się popsuje to amen - w Polsce się tego nie naprawi.

Ten Bluesound gra jakoś przyzwoicie? Da się go po prostu podłączyć do wzmaka zamiast CDP i tyle?

 

Tylko postarają się zweryfikować informację(przeczytałem to w jakiejś recenzji), że metadane zgranych plików w tym urządzeniu są potem nieedytowalne. Ze zgrywaniem płyt z automatu jest tak, że na jednej płycie jako artysta będzie David Bowie a na innej Bowie, David - jedna płyta Nirvany będzie jako rock, druga jako grunge albo pop/rock itd. Na klasyce robi się już kompletna masakra. Bo jako artyści czasem występują kompozytorzy a czasem wykonawcy. Być może ta firma ma to jakoś obcykane - ale na cuda bym nie liczył. Automatyczne pobieranie metadanych jest niezbędne(nazwy ścieżek itd.) ale zawsze dobrze mieć możliwość edycji (no i własną koncepcję jak to wszystko posegregować)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadajcie z tymi chłopami na temat Cocktail Audio ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.