Skocz do zawartości
IGNORED

Jakość obrazu i dźwięku


michalc

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałem recenzję odtwarzacza Blu-ray UH Oppo 203 i autor zachwyca się obrazem i dźwiękiem, jaki zapewnia to urządzenie. I tak się zastanawiam, jak to się ma do projektora i zestawu głośnikowego (soundbara). Zawsze myślałem, że to projektor (lub TV) decyduje o jakości obrazu. Nie bardzo wiem, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa odtwarzacz Blu-ray. Czy jak użyję budżetowego odtwarzacza, obraz z super projektora będzie średni? To samo z dźwiękiem. Myślałem, że to od zestawu głośnikowego (w połączeniu z amplitunerem) lub soundbara zależy jakość dźwięku.

 

Czy jakoś się wybiera, które urządzenie odpowiada za przetwarzanie obrazu/dźwięku, czy też jedno i drugie urządzenie ma wpływ na jakość obrazu/dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że to projektor (lub TV) decyduje o jakości obrazu.

I bardzo dobrze myślałeś...

 

Czy jak użyję budżetowego odtwarzacza, obraz z super projektora będzie średni?

Nie, nie będzie średni, patrz pierwszy cytat. Wyjątkiem może być kiepska jakość płyty BR - bywają takie, albo odtwarzacz br firmy krzak - ale w obu przypadkach to wyjątki od reguły.

 

Cała reszta - cóż witaj po drugiej stronie lustra, w świecie magii i audiovoodoo...

 

Pardon, żyjemy wszak w XXI wieku, magia jest pfuuj.....Czyli witamy w świecie marketingowców

 

:P

 

Nie daj się zwariować, normalność jest piękna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś wersja Oppo miała procesor obrazu Darbee na pokładzie, więc tam rzeczywiście może być różnica na plus. Oppo ma też bardzo dobre przetworniki dźwięku. Poza tym odtwarzacz jak odtwarzacz, aż tyle bym za niego nie dał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w sieci były testy skalowania rożnych ustanowień i kart graficznych, ktoś dla porównania wrzucił oppo... wypadło najgorszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby posiadający ogromną moc obliczeniową komputer z zawansowaną kartą graficzną nie poradził sobie z obróbķą prostego video lepiej niż jakiś blu ray ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz i dźwięk z pewnością zależy od jakości odtwarzacza również.

Bardziej od urządzenia wyświetlającego i odgrywajacego ale od źródła też.

Zapytaj kolegi Ziomal. Kupował ostatnio blu-ray i po kilku za 500funtow kupił takiego za tysiąc funtów, wcześniej takiego pożyczał i miał porównanie, niestety żaden za 500 nie dorownał temu za tysiąc i ja mu wierzę.

Ja miałem taki za 200 teraz mam taki za 500 i też jest różnica, (dobrze że nie widziałem jak gra ten za tysiąc funtów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby posiadający ogromną moc obliczeniową komputer z zawansowaną kartą graficzną nie poradził sobie z obróbķą prostego video lepiej niż jakiś blu ray ;>

potrzebuje mocy bo obliczenia wykonuje soft a nie dedykowany układ (jak w odtwarzaczach stacjonarnych). W przypadku gdy zrzucamy wszystko na grafikę to efekt jest różny zwłaszcza na starszych układach. Nowe niewiele się różnią a nawet budżetowe wersje bardzo ładnie skalują

 

Kilka lat temu testowałem tak chwalonego asusa bds 700 niby z Qdeo, panasa (nie pamiętam modelu był to lekko odchudzony brat flagowca kosztującego nie mało) z custom firmware i budżetowy 6 letni PC (~600 zł).

 

W kolorach i cieniach zdecydowanie wygrał PC, szumy i ostrość obrazu PC z Asusem wypadły porównywalnie. Testy był szybki więc nie wdawałem się w niuanse, Panas na stocku chodzi tragicznie, asus lepiej ale przy dużych plikach zamulał z czasem potrafił się wysypać. Ogólna ergonomia w odtwarzaczach mnie odrzucała, po za tym fajnie mieć zawsze dostępną bazę filmów z okładkami, opisami itd. więc PC.

 

Zastosowanie programowego dekodera dawało jeszcze lepszy (znacznie ostrzejszy) obraz (nie madVR) ale sprzęt przy 10 GB filmie miał problemy z płynnością. Dla porównania jeszcze starsza karta graficzna generowała obraz najgorszy w stawce, duże szumy, mocny kontrast, problemy z odwzorowaniem kolorów etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kolegi Ziomal. Kupował ostatnio blu-ray i po kilku za 500funtow kupił takiego za tysiąc funtów, wcześniej takiego pożyczał i miał porównanie, niestety żaden za 500 nie dorownał temu za tysiąc i ja mu wierzę.

A jakby kupił taki za 2 tysiące to w ogóle obraz byłby w 3D :P Może i różnice w obrazie jakieś są, ale nie przesadzałbym z tymi fantazjami.

Jeśli jest jakaś poprawa to żeby ją dostrzec trzeba analizować obraz na poziomie pikseli i to pod dużym powiększeniem. Kolega musiałby mieć w oczach skaner, żeby wyłapywać takie detale.

 

Zastosowanie programowego dekodera dawało jeszcze lepszy (znacznie ostrzejszy) obraz

Jaki to programowy dekoder? Sporo ich używałem, ale nie pamiętam żeby jakiś wyostrzał obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać jak nie wyda się więcej kasy na lepsze DVD czy B.R to nie ma szansy na dobry obraz przy uwzględnieniu rozmiarów dzisiejszych TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień do oglądania używam powerdvd 16 i jest tam opcja thruetheater hd do wyostrzania.. Myślę że nie działa gorzej niż dabree a działa bardzo dobrze .. Oczywiście suwak dajemy na max 10-20 procent bo dalej jest kiszka. W mojej opini żaden madvr,Lanczosy itd nie są lepsze od powerdvd.. Trial jest 30dni, więc można testować za darmo.. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy muszą być w srt.. Jeśli są w txt to przerabiasz w subtitle edit..sekunda roboty..

 

Żadnych problemów nie zauważyłem.. Korzystam od 15stki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ustawień nie mam(co masz na myśli?).. Karta 980ti, tv skalibrowany profesjonalnie,rgb limited .. Film dobrej jakości i wszystko.. Oczywiście bitrate ma być od 25 wzwyż a nie 5 z jakiegoś słabego mkv lub z płyty bluray bo mam odtwarzacz w komputerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie używałem PowerDVD, więc nie chciałem zabierać głosu, ale też wydawało mi się że madVR jest nie do pobicia jeśli chodzi o jakość obrazu. Wystarczy zobaczyć ile madVR ma ustawień do samej poprawy ostrości - 5 czy 6 różnych filtrów, które można ustawiać w różnych kombinacjach, do tego podzielone na przed i po skalowaniu klatki. W Powerze mamy do tego jeden suwak... jak dla mnie trochę słabo biorąc pod uwagę, że to program za który trzeba płacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paprykarz18: powiedz jeszcze jakich ustawień madVR użyłeś do testu bo to ma znaczenie. Używam madVR od 7 lat i nigdy nic nie dawało lepszego obrazu a teraz tym bardziej gdy pojawił się nowy algorytm NGU. Filmy 1080p po upscalowaniu do 4K z użyciem tego algorytmu wyglądają po prostu świetnie. Autor madVR zawsze powtarzal że ten renderer jest nastawiony na maksymalną jakość, nie na wydajność i dlatego potrzebna jest dobra karta graficzna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power stał sie bardziej centrum multimedialnym niż zaawansowanym odtwarzaczem DVD/BR. Ja używałem go od wersji 5 i kiedyś był bardziej rozwijany jako player(dodawanie nowych funkcji polepszacze obrazu,dźwięku itp. niż teraz zauważyłem to od wersji 11 akurat ta wersja strasznie była ślamazarna bo przy starcie włączała się jakaś biblioteka czy wypożyczalnia która klasyfikowała filmy najlepiej oceniane do oglądania w 15 to gówno na szczęście zlikwidowali

ja używam filtra BOB wbudowanego w nim do usuwania przelotu moim zdaniem ten jest najlepszy resztę suwaków zostawiam domyślnie,Kolor też mam na oryginalny ustawiony w nim też porównuje to MCP daje lepszy obraz wyraźniejszy jak dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej widoczne i spektakularne efekty są przy upscalowaniu plików źródłowych o niższej rozdzielczości niż wyświetlacz 1080p->2160p lub np 720p->1080p ale nawet oglądając 1080p na takim wsywietlaczu można zdziałać dużo upscalem

chromyi ulepszeniami obrazu tam dostępnymi, a najbardziej widać to na dużych przekątnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR występuje tylko w BD UHD, no i na netflixie lub Amazonie. Musisz mieć TV z HDR lub projektor ale takie obecnie dużo kosztują. HDR to metadane dołączone do filmu które aktywują tryb HDR na Twoim wyświetlaczu obsługującym ten tryb.

To co robi w tej kwestii madVR wygląda bardzo dobrze ale jednak prawdziwy HDR jest o wiele lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś mi przy okazji wytłumaczy, jak działa HDR, bo słabo to rozumiem.

 

HDR musi mieć film? Czyli muszę mieć płytę blue-ray, na której będzie napisane HDR, ponieważ HDR jest jakoś specjalnie zapisany i zakodowany w cyfrowym zapisie obrazu?

Teraz przykładowo wkładam płytę do tradycyjnego odtwarzacza BD tę płytę. Mój projektor musi być za 40 tys. zł żebym zobaczył u siebie w domu to HDR? Do tego muszę mieć jakiś kabel HDMI 2.ileź żeby HDR mógł zostać przesłany do mojego drogiego projektora? Dobrze rozumiem?

 

A dzięki MadVR klikam opcję convert HDR to SDR i to całe magiczne HDR zmienia mi obraz, który normalną drogą leci do zwykłego, budżetowego projektora BenQ i HDR uzyskuję nie musząc kupować nowego projektora?

 

Swoją drogą, jak wiele jest filmów z HDR? Pewnie tylko Avatary, Władca pierścieni i tego typu superprodukcje z ostatnich kilku lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie u was sa ustawienia w madVR dla najlepszego obrazu bo trochę się bawiłem dziś ustawieniami i u mnie daje najlepszy efekt takie ustawienia :

 

Chroma:NNEDI3 64 neurons

image downscaling :Cubic150

image upscaling:Jinc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość obszerny opis madvr :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik fajny tylko w zakładce image upscling na dole "algorytm to use after doubling upscalingu " zamiast lanczos3AR najlepszy efekt daje Jinc AR reszta jest ok ustawień z poradnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawienia na na cpu i5 4690K i radku MSI Gaming 3G 280X ustawienia brałem z 3 poradników wszystkie mają takie same ustawienia tylko wyczytałem że jak pisałem wyżej Jinc AR daje najlepsze ustawienia i tak obejrzałem film DVD na Lanczos AR i Jinc AR i faktycznie ten drugi daje lepszy efekt.

na CPU mam małe obciążenie na karcie skok najwyższy w pomiarach 24%(taktowanie skacze do 1020 więc karta ma duży zapas a ma jeszcze fabryczne OC) użycie karty wentyle kręcą się na 32% ogólnie nic nie zamula mi PC bo chodzi i przeglądarka z wywalonymi kartami i parę innych programów. Powera już nie używam bo MadVR ma zauważalnie lepszy obraz czy to na materiale DVD czy BR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na materiale gorszej jakości zdecydowana przewaga madvr względem power dvd16 bez dwóch zdań , ale np remuxy mkv w ślepym teście nie wiem czy bym trafił który to który .. Fajną opcją jest ustawienie gammy w madvr jeśli ktoś ma skalibrowany tv, chyba to jedyny program który daje taką możliwość.

 

Aha spinacz włącz super sampling na 200% i daj znać użycie GPU?:)u mnie leci na 95 procent i klatkuje również.. Oczywiście ngu very high itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na DVD filmie klatkuje jak to mam wł i na VH . Ciekawe jak na 8 rdzeniowych cpu ta funkcja chodzi może kto ma takiego proca i sprawdzi?

Chodź to dziwne proc nie obciążany w 100% a klatkuje może ta funkcja jest nie dopracowana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madVR bazuje na karcie graficznej, nie na CPU, wszystko w porządku, supersampling jest po prostu taki wymagający,8 rdzeniowy CPU nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klatkuje to wina karty graficznej, nie CPU. Przy dobrej konfiguracji CPU jest obciążony w granicach 6-8% (czasem więcej w zależności jaki to CPU), za to karta graf. ma co robić.

 

Co do ustawień to nie ma jednych idealnych, bo każdy ma inne wymagania. Mnie np. Jinc tak średnio odpowiada, bo mam wrażenie że za dużo dodaje od siebie, a Lanczos znów jest bardzo ostry, ale dodaje zbyt dużo zniekształceń (ringing). Polecam wypróbować Spline - nie ma wad tych dwóch poprzednich, a ostrość jest całkiem dobra. Natomiast do chromy używam super-xbr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 28

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.