Skocz do zawartości
IGNORED

,,Pilot" uniwersalny


dyzman69

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad zakupem dobrego sterownika uniwersalnego tak by wszystkie urzadzenia w systemie miec ,,pod ręką" w jednym . Może macie jakies doswiadczenie,cos doradzicie ,cos odradzicie ? Szukam czegos w rejonie kilkuset zl. Powiedzmy 300-500. Taki ktory obsluzy 3-4 urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza danych nie musi byc ogromna byleby uczyl sie kodow z innych pilotow.

Harmony Logitecha potrafi wszystko. Możesz nawet ustawiać czas, jaki ta wiązka podczerwieni, czy coś tam wysyła sygnał. Kiedyś jednym dotknięciem na przycisk głośności, gała od wzmacniacza robiła półobrót :-) Chwila ustawień za pomocą aplikacji MyHarmony w komputerze, i skok potencjometru jest króciutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podpowiem ekonomiczne rozwiązanie.

http://allegro.pl/pilot-uniwersalny-silvercrest-sfb-10-1-a1-i6697177410.html

Mam taki. Baza normalna z cyferkami, ale można go uczyć innych pilotów. Solidnie zbudowany, podświetlenie. Do tej pory udało mi się go nauczyć każdego pilota jaki mam w domu :) Bodaj 3 urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech robił chyba najlepsze, uniwersalne piloty. Robił ponieważ zrezygnował z ich produkcji.

Obecnie można jeszcze kupić resztki w sklepach, jak ktoś potrzebuje uniwersalnego pilota polecam.

a mam konkretnie tego:

http://www.x-kom.pl/p/73607-pilot-logitech-harmony-remote-one.html#reviews

 

Nie wyobrażam sobie już powrotu do zwykłego pilota.

 

Baza danych nie musi byc ogromna byleby uczyl sie kodow z innych pilotow.

Nie masz racji, mój pilot obsługuje obecnie 6 urządzeń, zaprogramowanie ręczne stu czy więcej funkcji byłoby strasznie mozolne.

 

Najlepszą rzeczą w tych pilotach są makra, tzn programujesz co chcesz robić, a pilot uruchamia to jednym przyciskiem.

Załóżmy, że oglądasz TV, a chcesz posłuchać muzyki. Programujesz sobie wszystkie funkcję po jeden przycisk i nazywasz np. MUZYKA. Wciskasz, a pilot sam wyłączy TV, wyłączy np. tuner kablówki, właczy wzmacniacz stereo, włączy odtwarzacz CD itd. W druga stronę tak samo, jeden przycisk i oglądasz TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym modelem jest Harmony 555. Wyposażony w przycisk picture i sound, po wciśnięciu którego (będąc w jakiejś aktywności np. słuchaj muzyki) pilot miał inną dowolną definicje przycisków. Nie trzeba klikać w devices i szukać zdefiniowanego urządzenia. Często z tego korzystam. Niestety przestał je robić w późniejszych urządzeniach.

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Philips robił ładny model pilota.

http://www.philips.pl/c-p/SRT9320_10/prestigo-uniwersalny-pilot

 

Chyba już go nie produkuje, bo widziałem w sklepach tylko jakieś proste modele.

Poza tym z tego co czytałem nie był tak dopracowany jak Logitech np. brak możliwości zmiany długości nadawanego sygnału - bardzo ważna opcja.

Ktoś pisał, że były problemy z obsługą starszego sprzętu powyżej 10 lat, które nie mają przycisku standby.

 

Przy pilotach uniwersalnych pojawiają się różne problemy, których nie ma przy pilotach dedykowanych. Logitech ma możliwości ustawień, dzięki którym udaje się je rozwiązać np. możliwość zmiany długości nadawanego sygnału, odstępy pomiędzy poszczególnymi sygnałami itp.

Nie wiem jak ma to rozwiązane Philips, jeśli jednak chcesz kupić lepszego pilota to ja bym szedł w Logitecha, ma po prostu dobrze rozpracowane różne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzieki za podpowiedzi. Widac ,ze najbardziej sensownym bedzie Logitech. Zresztą widac ze na tym pulapie cen wyboru wielkiego nie ma.

 

Jeszcze jednak ważna rzecz, zanim kupisz sprawdź ile urządzeń dany pilot może na raz obsłużyć. Logitech w pewnym momencie zaczął wprowadzać ograniczenia w tańszych modelach. Chyba po to żeby kupować te droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódmy rok używam Logitech Harmony 515 i daje radę. Teraz obsługuje 3 urządzenia, ale obsługiwał wcześniej 4. Ogromna baza urządzeń, aktualizowana. Kosztował niecałe 200 zł.

 

A mozesz sprawdzic czy w tej bazie znajduje sie mark Primare?

Bede bardzo wdzieczny.

 

Baza danych nie musi byc ogromna byleby uczyl sie kodow z innych pilotow.

 

Ale co wtedy, kiedy oryginalny pilot jest uszkodzony. Ja mam taka sytuacje.

I jest ciezko z pilotem, ktory bedzie dzialal z Primare.

Moze cos doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza na pewno jest jedna, piloty różnią się funkcjonalnością, ale mają podobną filozofię działania. Czego mi w nim brakuje, możliwości regulacji precyzji przyciszania i pogłaśniania. Mam teraz wzmacniacz z tradycyjnym potencjometrem i.......trzeba podejść osobiście, bo precyzja jest zbyt mała. W opisywanych przez kolegów wyższych modelach ta funkcja jest. No ale cena, w 2010 zapłaciłem za niego 156 zł i nie zamierzam zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mi w nim brakuje, możliwości regulacji precyzji przyciszania i pogłaśniania. Mam teraz wzmacniacz z tradycyjnym potencjometrem i.......trzeba podejść osobiście, bo precyzja jest zbyt mała. W opisywanych przez kolegów wyższych modelach ta funkcja jest. No ale cena, w 2010 zapłaciłem za niego 156 zł i nie zamierzam zmieniać.

 

Jesteś pewny, że nie ma u Ciebie regulacji długości wysyłanego sygnał ?

Ja też miałem taki problem, ale z telewizorem. Ta funkcja jest w oprogramowaniu trochę schowana i trochę czasu minęło zanim znalazłem.

 

Wchodzimy w opcję "Rozwiązywanie problemów", następnie wybieramy o jakie urządzenie chodzi, później jaki problem, aż dojdziemy do takiej funkcji jak na obrazku.

Ja obniżyłem wartość z 3 na 2 i pomogło.

post-2118-0-12648200-1486024760_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz ktora przeszkadza mi w pilotach logitecha i innych firm jemu podobnych to fakt nagromadzenia wielkiej ilosci przyciskow. Oczywiście najlepszym wyjsciem byloby kupienie pilota z dotykowym ekranem ale w zalozonym budżecie to niemozliwe. Znalazlem jednak pilota marki Schneider ,ktory do zludzenia przypomina mi sterownik jednego z wysokiej klasy urzadzen. Nie pamietam co to bylo,chyba Gryphon. Jest wrecz identyczny ,przynajmniej z wyglądu. Tylko 15 duzych wygodnych ,sensownie rozmieszczonych przyciskow. Napisalem do sprzedawcow prosbe o wiecej informacji i czy jest dostepny. Jak dotąd cisza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to chyba zrobiłeś mi wielki prezent z tą pomocą. Jak dotrę do "czasu" sprawdzę. Coś słabo pogrzebałem w menu. No to ten pilot ma nieograniczone możliwości:) Teraz będę leniuchował na kanapie:)

 

Dlatego ja poszedłem właśnie w Logitecha, bo oni na przestrzeni wielu lat rozpracowali wiele problemów. Łatwo powiedzieć pilot uniwersalny, ale wszystko tkwi w szczegółach.

 

Jedyna rzecz ktora przeszkadza mi w pilotach logitecha i innych firm jemu podobnych to fakt nagromadzenia wielkiej ilosci przyciskow. Oczywiście najlepszym wyjsciem byloby kupienie pilota z dotykowym ekranem ale w zalozonym budżecie to niemozliwe. Znalazlem jednak pilota marki Schneider ,ktory do zludzenia przypomina mi sterownik jednego z wysokiej klasy urzadzen. Nie pamietam co to bylo,chyba Gryphon. Jest wrecz identyczny ,przynajmniej z wyglądu. Tylko 15 duzych wygodnych ,sensownie rozmieszczonych przyciskow.

Przyciski w Logitechach są naprawdę dobrze przemyślane. Jak zaprogramujesz wiele bardzo różnych urządzeń to zobaczysz jak są one przydatne.

Ja obsługuję nim:

- TV

- Tuner kablówki

- Odtwarzacz multimedialny

- Procesor kina domowego

- BluRay

- DAC

 

Każde z tych urządzeń jest całkowicie inne i mają swoje specyficzne funkcje, które są często używane, tych przycisków musi trochę być, chyba, że chcesz co rusz sięgać po oryginalnego pilota.

Np. na pilocie Philipsa, do którego linka wcześniej podałem brakowało mi klawiszy numerycznych. Masz np. CD i chcesz 9 utwór, to naciskasz 9 i leci, a nie klikasz 9 razy.

Do tego wyświetlacz, na którym programuje się dodatkowe funkcje. W każdej chwili można przełączyć na konkretne urządzenie i mieć dokładniejsze sterowanie.

Długo można pisać.

 

Moja rada Dyzman to nie szukaj takich wynalazków bo wydasz sporo i będziesz żałował.

Ekran dotykowy jest upierdliwy na dłuższą metę, bo lepiej nacisnąć konkretny przycisk, niż przebijać się przez menu na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszę, że w moim pilocie działa funkcja precyzyjnego pogłaśniania. Jest idealnie. Na usprawiedliwienie napiszę, że ta niedogodność trwała półtora roku, bo wcześniej wszystkie wzmacniacze miały głośność realizowaną w domenie cyfrowej więc było OK. Jak się przesiadłem na obecny z potencjometrem to już nie grzebałem w menu pilota:). Jeszcze raz dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszę, że w moim pilocie działa funkcja precyzyjnego pogłaśniania. Jest idealnie. Na usprawiedliwienie napiszę, że ta niedogodność trwała półtora roku, bo wcześniej wszystkie wzmacniacze miały głośność realizowaną w domenie cyfrowej więc było OK. Jak się przesiadłem na obecny z potencjometrem to już nie grzebałem w menu pilota:). Jeszcze raz dzięki za wskazówki.

Cisze się, że przypadkiem komuś pomogłem ;)

 

To są takie niuanse, które świadczą o tym, że ten sprzęt jednak jest przemyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

mam harmony model 300 jest solidny, ale choc urzadzenia sa prawie wszystkie to trzeba recznie dorzucac co chcemy obslugiwac z standardu nie ma prawie nic

zaraz pokombinuje z tym czasem, bo ampli denona wogole nieche mi dzialac

 

NIE MOGE ZNALEZC OPCJI ZMIANY SZYBKOSCI, ktos pomoze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.