Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Red Dawna Nordosta?


panzeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od lat użytkuję w moim systemie audio parę interkonektów analogowych Nordost Red Dawn. Mimo obiegowych opinii o ostrości srebrnych kabli, nigdy nie doświadczyłem wyostrzenia. Być może ta cecha tego kabla była tonowana przez miedziane taśmy kabli głośnikowych.

Sytuacja zmieniła się w "małym" systemie, złożonym pod słuchawki. Tu Red Dawn dał w nieprzyjemny sposób znać o sobie – dźwięk stał się ostry, poszarpany, trochę za chudy. Do tego stopnia, że zastąpienie go moją starą samoróbką (jakiś kabel z miedzi beztlenowej + wtyki Nakamichi), zrobioną do tunera satelitarnego, znacznie poprawiło dźwięk. Stąd moje pytanie: co zamiast Red Dawna? Chodzi o interkonekty analogowe rca z dźwiękiem organicznym, spójnym, nasyconym, mięsistym, płynnym i mokrym, bez utraty detali, bez obcięcia wysokich, z dużą głębią (dźwięku i sceny) i ładną stereofonią. Coś amerykańskiego? Może wyższy Harmonix? Budżet to 3.000,- zł. Mile widziana używka, tak więc w kręgu zainteresowania są kable za ok. 5.000 zł/ nowy. Reszta systemu jest dźwiękowo neutralna.

Proszę o podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordost Heimdall nie jest jasny ale nie jest też odchudzony albo Soundstring - dopalona średnica, bas raczej miękki Ale nie do przesady i fajna przestrzeń ale reszta toru i kabli musi być odpowiednia, Harmonix po prostu Harmonix jak ktoś lubi takie bardziej analogowe zrownowazone klimaty. Mity też spełnia twoje wymagania. Wszystkich twoich wymagań to raczej nie spełnisz do konca. Ja nie znam takiego kabla więc osobiście poszedłem w kierunku dobór kabli do miejsca w systemie ale dac do AMP zawsze wracam do Heimdall jako najlepszego kompromisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za Harmonix może Cardas Golden Ref. _ trochę słabszy klasowo ale masywniejszy.

 

Podpytaj też o nowego VdH the first, nie udało mi się go posłuchać, trochę strzelam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat użytkuję w moim systemie audio parę interkonektów analogowych Nordost Red Dawn. Mimo obiegowych opinii o ostrości srebrnych kabli, nigdy nie doświadczyłem wyostrzenia. Być może ta cecha tego kabla była tonowana przez miedziane taśmy kabli głośnikowych.

Bez informacji jakie urządzenia mają łączyć, porady będą bez sensu, bo Twoja ocena tego kabla w dwóch systemach jest diametralnie różna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj Mit Magnum MA, duza przestrzen i sporo basu, ale dobrego no rewelacyjna czystosc dzwieku. Zdecydowanie lepszy od Cardas Golden Ref. Mialem wczesniej Nordosty, znam je bardzo dobrze. Wszystko zalezy od systemu, czasami idealnie sie wpasowuja a czasami nie. Jak kazdy inny kabel. Mysle, ze Magnum MA to moze byc to, byc moze tez charmonix ale to chyba nie ta polka. Za 3000 to juz mozna powybrzedzac:) Magnum MA nowy to chyba cos okolo 2500USD nowy chodzil. Mialem dwa sety tego kabla, nie mam teraz systemu ale gdybym kompletowal to kupilbym dokladnie to samo co mialem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli system jest neutralny i muzykalny , z cechami ktorych szukasz w kablu, to mozesz odsluchac u siebie srebrne Albedo monokrystaliczne.

 

To kable neutralne, przekazuja przestrzeń, glebie, barwe itd. Nie modyfikuja brzmienia systemu.

 

Amerykanskie produkowane w tej technologii beda duzo drozsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozycz Rca Wile . Nie oddasz go juz prawdopodobnie. I zaoszczedzisz sporo grosza.

 

I nie sugeruj sie ceną. Bez uprzedzen chociaz go wypozycz i posluchaj wygrzanego egzemplarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Sprobuj Mit Magnum MA, duza przestrzen i sporo basu, ale dobrego no rewelacyjna czystosc dzwieku. Zdecydowanie lepszy od Cardas Golden Ref. Mialem wczesniej Nordosty, znam je bardzo dobrze. Wszystko zalezy od systemu, czasami idealnie sie wpasowuja a czasami nie. Jak kazdy inny kabel. Mysle, ze Magnum MA to moze byc to, byc moze tez charmonix ale to chyba nie ta polka. Za 3000 to juz mozna powybrzedzac:) Magnum MA nowy to chyba cos okolo 2500USD nowy chodzil. Mialem dwa sety tego kabla, nie mam teraz systemu ale gdybym kompletowal to kupilbym dokladnie to samo co mialem:)

Cześć Wojtku !

Ja swojego Magnuma MA sprzedałem niedawno za 3500 zł , bardzo dobry kabel .

Gra dokładnie tak jak opisałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla złagodzenia wyostrzeń VDH First Ultimate MK2.

Bardziej rozdzielczy i neutralny Stereovox Vespa lub HDSE.

Obydwa w budżecie do 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat uzywalem Transparenta za blisko 3 tys ,potem Albedo Versusa. Wile spowodowal ,ze Versus znalazl nowego wlasciciela . To swietne przewody ale Wile sa zwyczajnie lepsze. Nie namawiam do kupna. Wypozycz i posluchaj wygrzanego egzemplarza. Tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Harmonix HS-101 Improved S.

 

Jestem za HS-101 Improved S to solidny wybór. Jednak, jeśli jest to kabel pod "mały system" / "pod słuchawki", rzuć uchem na Harmonix'a ci 230 mk2. Różnica w brzmieniu, moim zdaniem nie jest fundamentalna, za to różnica w cenie bardzo poważna. Warto dać szansę "mniejszemu" bratu - w kategorii cena/jakość naprawdę trudny do pobicia (zwłaszcza, jeśli szuka się analogowego, zrównoważonego brzmienia, bez utraty detali).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wpisy. Wszystkie propozycje będą rozważone. Oczywiście wątek jest nadal aktualny, proszę o dalsze typy.

P.S. Czy ktoś słuchał Harmonixa HS 101 GP, albo Cardasa Clear Reflection? Wprawdzie w sieci są ich recenzje, ale nie ma to jak opinia sprawdzonego audiofila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za wpisy. Wszystkie propozycje będą rozważone. Oczywiście wątek jest nadal aktualny, proszę o dalsze typy.

P.S. Czy ktoś słuchał Harmonixa HS 101 GP, albo Cardasa Clear Reflection? Wprawdzie w sieci są ich recenzje, ale nie ma to jak opinia sprawdzonego audiofila.

Nie wiem, czy łapię się na "sprawdzonego audiofila", ale mam 2 Harmonixy GP. Nie oddam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Cardasa, mam dobre doświadczenia z tą marką :) Możesz też zamówić customa na przewodach Duelunda. To powinno trafić w twoje gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtku !

Ja swojego Magnuma MA sprzedałem niedawno za 3500 zł , bardzo dobry kabel .

Gra dokładnie tak jak opisałeś .

 

Czesc,

czym go zastapiles?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozycz Rca Wile . Nie oddasz go juz prawdopodobnie. I zaoszczedzisz sporo grosza.

 

I nie sugeruj sie ceną. Bez uprzedzen chociaz go wypozycz i posluchaj wygrzanego egzemplarza.

 

Dzięki dyzman za przypomnienie o Wile. Jestem już po wstępnych ustaleniach z p. Witkowskim. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;

Pominięcie tych przewodow w poszukiwaniu interkonektu do 10-12 tys zl to błąd w sztuce. Zwłaszcza gdy ktos szuka zrównoważonego,pelnego brzmienia. Pozwalają systemowi zagrac tak jak potrafi najlepiej. Nic nie dodadzą,niczego nie ujmą wiec nie nadaja sie do korekcji ewentualnych niedociagniec brzmieniowych czy błędów popelnionych w konfiguracji i doborze urzadzen. Jesli ,ktos chcialby posluchac dobrze skonfigurowanego sustemu okablowanego w calosci przewodami Wile,zapraszam do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wpisy. Wszystkie propozycje będą rozważone. Oczywiście wątek jest nadal aktualny, proszę o dalsze typy.

P.S. Czy ktoś słuchał Harmonixa HS 101 GP, albo Cardasa Clear Reflection? Wprawdzie w sieci są ich recenzje, ale nie ma to jak opinia sprawdzonego audiofila.

Tak - ja ostatnio w swoim systemie zamieniłem Cardasami Clear Reflection moje wiele lat używane Synergistic Research Apex. W moim systemie rewelacja. barwa, dociążenie, przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z interkonektami Purist Audio Design? Głośnikowe są rewelacyjne, Interkonekty podobno też ale osobiście nie miałem jeszcze okazji posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo i Argentum top bardzo dobre kable, ale raczejnie dadzą takiego dźwięku, jaki szukasz.

Może więc z używanych Kubala-Sosna, PAD, Kondo. A może starsza wysoka Tara Labs? Może Fadel Art Reference - nibr srebro, ale takie miedziane w brzmieniu.

Inne propozycje padły już wyżej

Pozdrawiam Stempur

 

A i jest jeszcze taniutki Mogami N III z rynku pro. Znakomity kabel za śmieszna pieniądze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sprzedawany był pod różnymi nazwami handlowymi, ale na stronie Mogami masz oryginał.

Bardzo ciekawe kable.

Pozdrawiam Maciej Stempurski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

A wtyczki już założyłeś?

A przy IC muszą być wtyczki ?

 

Albedo i Argentum top bardzo dobre kable, ale raczejnie dadzą takiego dźwięku, jaki szukasz.

Może więc z używanych Kubala-Sosna, PAD, Kondo. A może starsza wysoka Tara Labs? Może Fadel Art Reference - nibr srebro, ale takie miedziane w brzmieniu.

Inne propozycje padły już wyżej

Pozdrawiam Stempur

 

A i jest jeszcze taniutki Mogami N III z rynku pro. Znakomity kabel za śmieszna pieniądze.

 

http://wstereo.pl/test-kabli-mogami-studyjna-jakosc-w-sluzbie-hi-fi/

http://mogami.pl/index.php/high-end/neglexiii

 

Sprzedawany był pod różnymi nazwami handlowymi, ale na stronie Mogami masz oryginał.

Bardzo ciekawe kable.

Pozdrawiam Maciej Stempurski

Przecież jak komuś gra ostro to oczywistym jest , że trzeba się okablować srebrem ..pojawi się barwa . Rady jak ...szkoda gadać .

MIT, PAD , Kubala , Cardas , Harmonix to dobre propozycje grają muzykalnie sprawdzą się znacznie lepiej .

Albedo , Aregentum itp ..będzie zupełna krew z uszu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIT, PAD , Kubala , Cardas , Harmonix to dobre propozycje grają muzykalnie sprawdzą się znacznie lepiej .

Albedo , Aregentum itp ..będzie zupełna krew z uszu .

Nie generalizujesz za bardzo, drogi Kolego..... i jeszcze ta wizja krwi - co za czasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Nie generalizujesz za bardzo, drogi Kolego..... i jeszcze ta wizja krwi - co za czasy...

Oczywiście , że generalizuję ;)

Niemniej jeżeli kolega oczekuje ocieplenia dźwięku w stosunku do Nordosta to doradzanie mu Albedo czy Aregentum jest conajmniej dziwne .

Srebrne kable mają tendencję do wyszczuplenia i wyostrzania dźwięku . Miałem kiedyś Aregentum , ale łączyłem je z ciepło grającym Amplifonem WT40 .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.