Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha WXC-50


daniel-de
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jaki masz punkt odniesienia jesli chodzi o Tidala.

Ale faktycznie nie ma rewelacji, obsluga spotify znacznie lepsza.

Wydaje mi sie, ze wielu zmian nie bylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystanie z Tidala w aplikacji uległo poprawie czy nadal delikatnie mówiąc "kicha" ?

Tidal jest nadal przez aplikację MusicCast więc rewolucji nie ma. Były aktualizacje, lata to szybciej ale nadal mocniejsza jest obsługa Spotify

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki drobny problem, w aplikacji do musiccasta dubluja mi sie utwory. Na dysku sa pojedynczo, a w apliakcji w czesci katalogow wszystkie utwory sa podwojnie. Nie wiem skad to sie bierze. Moze ktos spotkal sie z podobnym problemem??

 

Rozwiązałeś ten problem? Mam to samo na RN803D...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów a ja mam taki trochę inny problem mianowicie moja wxa-50 raz odtwarza pliki PCM a raz nie i muszę odtwarzać na fobarze i wysyłać po wi-fi do Yamahy macie takie problemy z plikami PCM 44.1kHz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

globalnego rozwiazania nie znalazlem. Gdzies w pamieci urzadzania sie to dubluje.

Moje rozwiazanie problemu to zmiana lokalizacji katalogow. Zrobilem male porzadki, utworzylem na dysku katalogi dla gatunkow muzyki.

Po przeniesieniu do tych katalogow problem sie rozwiazal. Tzn music cast jakby od nowa zaczytal katalogi.

Nie wiem czy to przejrzyscie opisalem.W kazdym razie musi sie zmienic sciezka dostepu do katalogu w ktorym masz zdublowane pliki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha wxc 50 bardzo fajny sprzęt, jeśli nie używasz TIDAL! Obsługa tego serwisu to niestety masakra! Przyznam, że dawno żadne urządzenie mnie tak nie wkurzało. Po roku czekania na aktualizację, która rozwiąże w/w problem stwierdzam, że jeszcze raz nie kupiłbym tego urządzenia :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

globalnego rozwiazania nie znalazlem. Gdzies w pamieci urzadzania sie to dubluje.

Moje rozwiazanie problemu to zmiana lokalizacji katalogow. Zrobilem male porzadki, utworzylem na dysku katalogi dla gatunkow muzyki.

Po przeniesieniu do tych katalogow problem sie rozwiazal. Tzn music cast jakby od nowa zaczytal katalogi.

Nie wiem czy to przejrzyscie opisalem.W kazdym razie musi sie zmienic sciezka dostepu do katalogu w ktorym masz zdublowane pliki.

Pozdrawiam

Spoko metodą prób i błędów udało mi się problem rozwiązać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, wiecie może jak zmienić dane do logowania w aplikacji MusicCast w wxc-50? Na innych urządzeniach wszystko śmiga, ale mam problem z aplikacją w telefonie (android). Cały czas widzi stare dane do logowania. Szukałem opcji resetowania i nic, aplikację odinstalowałem, usunąłem wszystkie pliki powiązane i ponowna instalacja... Pokusiłem sie nawet by zainstalować na nowo system w moim galaxy s 7 i nadal nic..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiecie może jak zmienić dane do logowania w aplikacji MusicCast w wxc-50? Na innych urządzeniach wszystko śmiga, ale mam problem z aplikacją w telefonie (android). Cały czas widzi stare dane do logowania. Szukałem opcji resetowania i nic, aplikację odinstalowałem, usunąłem wszystkie pliki powiązane i ponowna instalacja... Pokusiłem sie nawet by zainstalować na nowo system w moim galaxy s 7 i nadal nic..

 

Nie do końca chyba rozumiem o co chodzi ale w aplikacji jest funkcja : "Wyczyść dane aplikacji"

Można też udostępnić indywidualne ustawienia z jednego urządzenia na drugie.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie telefonicznej z Salon TopHiFi - Poznań (Posnania), problem został rozwiązany. Dziękuję za fachowa pomoc :-) Pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym do Tidal. U mnie ewidentnie coś nie ''zagrało" w aplikacji musiccast, ale po resecie wszystko jest ok. Na innych urządzeniach nie maiłem problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TOP Hi-Fi Posnania,

 

Mam takie pytanie, czy przez połączenia remote da sie tak zrobic, ze mając wzmacniacz np. AS2100 i do tego WXC50, wszystko bedzie sterowane z aplikacji i działać jak jedno urzadzenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam as1100 i wxc50, ale chyba nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. Głośnością można sterować z aplikacji telefonu i pilotem od wxc-50, które jest podłączone jako preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TOP Hi-Fi Posnania,

 

Mam takie pytanie, czy przez połączenia remote da sie tak zrobic, ze mając wzmacniacz np. AS2100 i do tego WXC50, wszystko bedzie sterowane z aplikacji i działać jak jedno urzadzenie?

WXC 050 posiada wejście Remote IN tzn. możesz podpiąć do niego np. nadajnik na podczerwień aby pilot działał nawet jeśli urządzenie jest gdzieś ukryte.

Jeśli dobrze rozumiem chciałbyś sterować aplikacją całym sprzętem co nie jest możliwe. Po pierwsze WXC 050 powinno mieć wyjście Remote OUT ,żeby je podpiąć do REMOTE IN np.YAMAHA A-S2100.

Można by spróbować w drugą stronę tzn. połączyć AS2100 z WXC050 i sterować pilotem z AS2100 ale jak się domyślasz pozwoli to najwyżej na sterowanie głośnością i włączaniem, ewentualnie wyborem źródła (przyznaje ,że nie testowaliśmy takiego połączenia ale spróbuję)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem z ciekawości REMOTE OUT z Yamahy A-S2100 do REMOTE IN w WXC-50 i niestety żadnej kontroli nad urządzeniem z pilota nie ma.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

Jestem w trakcie poszukiwania transportu plików po optyku do daca marantza sa15s2 LE. Myślę nad Yamahą wxc-50 lub np-s303 lub jakimś innym urządzeniu do 1500, max 2000zł. Jak ww. yamahy sprawdzają się w takiej roli? Czy jako sam transport da radę uzyskać dźwięk mniej więcej na poziomie cd (gram głównie z Tidal hifi, trochę ze swoich plików). Może lepiej zainwestować w bluesounda node 2 lub ariesa mini? A może jest jeszcze coś innego w tej cenie wartego zainteresowania? Malina raczej odpada, zbyt kapryśne urządzenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Malina raczej odpada, zbyt kapryśne urządzenie.

 

Co jest kapryśnego w malinie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahę miałem i niestety nie polecam, z kilku względów - niestabilny soft, brak trybu gapless. Mój egzemplarz miał także wymieniany moduł wireless.

 

Pomyśl o Auralic Mini, jezeli chcesz go używać jedynie jako transport. Ma dwie zalety - bardzo fajną aplikacje na iOS oraz możliwość wbudowania dysku 2.5”. Dźwiękowo jest Ok - z zasilaczem Tomanka i dobrym kablem sieciowym będzie jeszcze lepiej, ale to już są ekstra koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad Yamahą wxc-50 lub np-s303 lub jakimś innym urządzeniu do 1500, max 2000zł.

Malina raczej odpada, zbyt kapryśne urządzenie.

Powtórzę za koleżanką Rucia1 , co jest wg. Ciebie nie tak z Maliną ?

Miałem jednocześnie , WXC-50 , JAG Electronics BAS v2 , oraz Malinę , została Malina z Digi One 1,2 , funkcjonalność oraz dźwięk zdecydowanie najlepsza , wg. mnie oczywiście :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu pożyczoną malinę 3b+. Chciałem zobaczyć w ogóle co z czym się je i na początku puścić sygnał wyjściem słuchawkowym maliny (oczywiście bez oceny jakości dźwięku). Jeśli by się sprawdziło to dokupiłbym hifiberry digi + pro. Chodziło o sprawdzenie samego interface. Zainstalowałem Volumio na malinie i podłączyłem ją wg tutoriala do routera przewodem. Do tej pory wszystko super. Jednak czytałem w wątku na audiostereo, że można również sterować volumio telefonem za pomocą bubbleupnp (będę korzystać głównie z Tidal). Po włączeniu bubble na androidzie wykryło mi render "volumio". Jednak wybranie go skutkowało zawieszeniem aplikacji lub szarym tłem i nieodtwarzaniem muzyki. Poza tym po skonfigurowaniu połączenia WIFi na volumio (przez przeglądarkę), zapisaniu ich i odłączeniu kabla od routera malina już nie byla widoczna dla żadnego urządzenia... Ponadto nawet nie wiem jak to wyłączyć - po wyłączeniu z poziomu przeglądarki volumio dioda na malinie przestawała migać, po czym po kilku minutach wyłączałem napięcie i trzeba było ponownie stawiać system...

W ciągu 2 godzin doprowadziło mnie to do szału...

Byłem do tego bardzo pozytywnie nastawiony, jednak nie wiem czemu u mnie nie działa... przeczytałem już chyba z 60 stron wątku tu na forum i nadal nie wiem czemu to nie działa i jak można bezpiecznie wyłączyć malinę...

Jeśli ktoś poda linka lub po krótce opisze jak to wszystko skonfigurować, aby działało, będę bardzo wdzięczny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mam w domu pożyczoną malinę 3b+. Chciałem zobaczyć w ogóle co z czym się je i na początku puścić sygnał wyjściem słuchawkowym maliny (oczywiście bez oceny jakości dźwięku). Jeśli by się sprawdziło to dokupiłbym hifiberry digi + pro. Chodziło o sprawdzenie samego interface. Zainstalowałem Volumio na malinie i podłączyłem ją wg tutoriala do routera przewodem. Do tej pory wszystko super. Jednak czytałem w wątku na audiostereo, że można również sterować volumio telefonem za pomocą bubbleupnp (będę korzystać głównie z Tidal). Po włączeniu bubble na androidzie wykryło mi render "volumio". Jednak wybranie go skutkowało zawieszeniem aplikacji lub szarym tłem i nieodtwarzaniem muzyki. Poza tym po skonfigurowaniu połączenia WIFi na volumio (przez przeglądarkę), zapisaniu ich i odłączeniu kabla od routera malina już nie byla widoczna dla żadnego urządzenia... Ponadto nawet nie wiem jak to wyłączyć - po wyłączeniu z poziomu przeglądarki volumio dioda na malinie przestawała migać, po czym po kilku minutach wyłączałem napięcie i trzeba było ponownie stawiać system...

W ciągu 2 godzin doprowadziło mnie to do szału...

Byłem do tego bardzo pozytywnie nastawiony, jednak nie wiem czemu u mnie nie działa... przeczytałem już chyba z 60 stron wątku tu na forum i nadal nie wiem czemu to nie działa i jak można bezpiecznie wyłączyć malinę...

Jeśli ktoś poda linka lub po krótce opisze jak to wszystko skonfigurować, aby działało, będę bardzo wdzięczny ;)

 

1. Aby był tidal w volumio to musisz doinstalować na malinie bubbleupnp lub wgrać najnowszą wersję myvolumio (płatne 2,99 eur ) z natywną aplikacją do tidala.

2. Zamiast volumio możesz zainstalować moodeaudio tam jest zintegrowany tidal i wtedy działa Ci obsługa z telefonu przez bubble lub linnkazoo

3. Widoczność wifi ? Podejrzewam, że niewpisywałeś w przeglądarce IP maliny lub router zmienił Ci IP maliny, najlepiej ustawić stały adres

4. Ja maliny nie wyłączam, jest cały czas gotowa do działania :)

 

Jak masz jakieś pytania pisz na priv, chętnie pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1, 2. Moodeaudio już się sciąga. Swoją drogą jak doinstalować bubbleupnp do volumio?

ad. 3. Gdzie wpisać/ustalić stały adres?

ad. 4. Niestety potrzebuje wyłączyć malinę, na przykład po konfiguracji, żeby od routera przenieść ją w docelowe miejsce... Na prawdę nie ma na to sposobu? Poza tym będę musiał i tak zrobić jakieś zasilanie z podtrzymaniem, ponieważ u mnie czasem są przerwy w dostawie prądu i nie chciałbym za każdym razem instalować na nowo systemu (choć to nie jest problem, bo jestem elektronikiem).

Wiem, że jest jakiś wiersz poleceń, ale chyba nie da się z nim połączyć z telefonu i dać tą komendę "sudo shutdown". Widziałem na innym forum ktoś zaprogramował jeden pin GPIO, którym mógł bezpiecznie wyłączać malinę, ale nie wiem jak wejść w ten wiersz poleceń (próbowałem Putty, ale wywalało jakiś błąd).

 

Cały czas mam nadzieję, że uda mi się to sensownie uruchomić i wypróbować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam nadzieję, że uda mi się to sensownie uruchomić i wypróbować...

Powalcz , wiem , że początki nie są łatwe ale warto.

Ja też korzystałem z porad koleżanki Rucia 1 i dzięki Niej wszystko śmiga, a mam dwie Maliny , jedna z Volumio druga z OSMC.

A co do wyłączania to nabyłem takie ustrojstwo :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wyłączam Volumio komendą " wyłącz" w aplikacji Volumio na telefonie a następnie przyciskiem na kablu zasilającym USB wyłączam z prądu. Ponowne włączenie przycisku powoduje załączenie systemu Volumio , identycznie działa na OSMC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i zainteresowanie. Jutro będę działać ;) Tak dla pewności - wystarczy, że na sformatowaną kartę wgram moode tak? Czy jeszcze muszę wgrywać raspbiana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 2 godzin doprowadziło mnie to do szału...

Moode sprawuje się lepiej.

 

ad. 3. Gdzie wpisać/ustalić stały adres?

Może to zależy od konfiguracji DHCP/DNS w routerze, ale ja widzę RPI po prostu pod adresem http:\\moodeaudio czy http:\\volumio.

 

ad. 4. Niestety potrzebuje wyłączyć malinę, na przykład po konfiguracji, żeby od routera przenieść ją w docelowe miejsce...

Wyłączenie z przeglądarki www nie powinno powodować uszkodzenia systemu. Coś musiałeś namieszać.

W sumie problemem nie jest wyłączanie, ale ponowne włączanie bez odłączania zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem odtwarzacz pod adresem volumio.local, ale po odłączeniu i ponownym podłączeniu już go nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po odłączeniu i ponownym podłączeniu już go nie było.

U mnie po ponownym włączeniu maliny do prądu zanim pojawi się " volumio" w Spotify , lub odpali volumio w ogóle ,mija jakieś półtorej - dwie minuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.