Skocz do zawartości
IGNORED

Chromecast 2-obraz i dźwięk


pedros300

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Chromecasta 2 i używam go w tej chwili z telewizorem(youtube i Netflix).Planuję zakup projektora i tu pytanie, jak podłączyć Chromecasta,aby uzyskać obraz i dźwięk w kinie 2.1.

Posiadam odtwarzacz Mede8er med600x3d i z niego puszczać będę obraz przez hdmi do proja,dźwięk z odtwarzacza przez wyjście cyfrowe do DACa i z niego analogowo do wzmacniacza NAD 356bee.

Czy jest w tym zestawienu gdzieś miejsce na Chromecast 2? Czy nadaje on się tylko do telewizora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy podłączyć pod projektor, ale dźwięk będziemy mieli tylko z wbudowanego głośnika proja,jeśli takowy posiada.

Jeśli projektor miałby wyjście audio, to temat załatwiony(ale Sony hw45 do którego się mierzę,chyba nie ma).

A może namiar na jakiś inny niedrogi dobry odtwarzacz do filmów(tylko plików, nie płyt)z Youtubem i Netflixem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Aplikacja na androida jest trochę "upośledzona", podobnie jak same odtwarzacze. Testów odtwarzaczy nie brakuje, niestety 90% skupia się na gadżetach a sam fakt że coś działa już stanowi sukces. Dla mnie chodzą tragicznie wolno..

 

 

Netflixa możesz odtworzyć na PC i udostępnić go za pomocą DLNA / airplay ale z dźwiękiem 5.1 potrafi to tylko jedna płatna aplikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem Chromecasta - najlepiej jednego z nich, ale.... Chciałbym jednocześnie móc odtważać video z sieci - Netflix, Youtube, filmy z domowego NASa Synology tak aby uzyskać dźwięk najwyższej jakości włącznie do 5.1. Chcialbym również słuchać muzy, zwłaszcza w lepszej jakości - TIDALa, czy FLACów ze swojego NASa...

I aby to wszystko połączyć wychodzi mi, że powinienem zakupić Chromecasta 2 i podłączyć go po HDMI do wejścia Amplitunera (mam ONKYO TX-SR604E) - wówczas materiały video wypuszczałbym po wyjściu HDMI do TV a dźwięk zostawałby "wyłuskany" na kolumny....

 

Powiedzcie mi, czy faktycznie taki Chromecast 2 daje wyłuskać po HDMI "prawdziwe" audio 2.0, 2.1, czy 5.1 z materiałów filmowych a ze ścieżek audio np z TIDALa, czy FLACów faktyczy bezstratny dźwięk jak z Chromecasta AUDIO ??? Mam nadzieję, że Chromecast 2 obsługuje wszystkie te same apki audio dając to audio cyfrowo na HDMI (np TIDAL, SPOTIFY...) co Chromecast Audio daje cyfrowo na wyjście optyczne...

 

Doszukałem się np na forach, że Chromecast 2 podaje z Netflixa dźwięk DD+ a nie DD i jeżeli "odbiornik" (czy to TV, czy ampli) tego nie obsługuje, to realnie otrzymujemy dźwięk 2.0, czy 2.1...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.