Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze stereo


jabba1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

zabieram się powoli do zakupu pierwszego stereo ale zdecydowanie potrzebuję pomocy :) Słucham głównie rocka/hard rocka/metalu więc potrzebuję czegoś dynamicznego. Poczatkowo myslalem o starym sprzęcie, typu NAD 3020 (o nim już wyczytałem, że jest dobry do muzyki akustycznej więc dla mnie się raczej nie nada). Interesowałby mnie zakup wzmacniacza, CD i kolumn (raczej większych, stojących). Kolumny mogą być droższe z myślą o zakupie lepszego sprzętu z czasem, kiedy będe w stanie lepiej określić swoje potrzeby. Mój budżet to około 6000zł w przeliczeniu.

Dodam, że mieszkam w Kanadzie także w grę wchodzi import, chyba, że do głowy przychodzi Wam coś dobrego co było wypuszczane na rynek Ameryki Północnej?

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, lepiej poszukać na miejscu.

Transformator stosuje się w ostateczności i to lepiej nie zasilać nim wzmacniaczy, jak już, to urządzenia o mniejszym poborze mocy.

Na rynku amerykańskim kolumny podłogowe to podstawa, stanowią większą część ogółu sprzedaży, jak w Europie, więc i łatwiej o takie z drugiej ręki (a można kupić zadbane, dobrej jakości i w atrakcyjnej cenie). Co Ci mogę doradzić? Przeznaczone pieniądze wydaj rozsądnie, kupując sprzęt z głową, nie pchaj się w rejony egzotyczne, raczej duże, czy znane firmy, bo można się zamotać. Pamiętaj, że brzmienie systemu zależy przede wszyskim od kolumn i akustyki pomieszczenia, a elektronika ma mniej w tej kwestii do powiedzenoa. Nie daj się wpuścić w maliny, kable nie grają, jak chcieliby niektórzy- owszem, mają być solidne i dobrej jakości, ale ich wpływu raczej nie usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie masz bardzo dobre ceny starego porządnego sprzętu poszedł bym na twoim miejscu w tą stronę np,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Także mimo że z branży :) polecam szukać sprzętu na rynku lokalnym. Budżet jest e porządku, jestes w stanie znaleźć coś dobrego. Myślę że nad 3020 nie jest optymalnym wyborem w tej cenie. Dobry wzmak ale można lepiej.

Pytanie czy lubisz amerykańskie brzmienie czy jednak do europejskiego ci bliżej?

Amerykanie lubią mocniej, kosztem stereofoni. Duże powierzchnie mocne wzmacniacze taki rynek.

Jeśli szukasz nowych to masz swobodny rynek między Polk audio, klipsch, paradigm. Jbl nie specjalnie polecam.

Na pewno masz możliwość odsłuchu u siebie wyżej wymienionego sprzętu. A do tego polecał bym lampę na el34. Macie tam cayiny? Jak nie to jakieś lokalne lampki.

 

Możesz podsylac linki jak znajdziesz coś ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego dlaczego piszesz o jakimś tam wzmacniaczu że jest do jakiegoś gatunku muzycznego, skąd biorą się takie pomysły w głowach ludzi że jakieś urządzenie (wzm, kolumny, cd itp) jest dedykowane do jakiegoś gatunku muzycznego. To błędne rozumowanie. Zamykasz sobie drogę sam i sam wplątujesz się w sieć z której pozornie chcesz się uwolnić. Wzmacniacz NAD 3020 gra wszystko, problem leży w tym czy to się komuś podoba czy nie. Podejdź do zagadnienia empirycznie i zacznij słuchać sprzętu a nie "porad".

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sięz przedmówcą zgadzam.

To czy dany sprzęt spisuje się dobrze w danym gatunku zależy tylko od słuchacza i jego indywidualnych oczekiwań.

Jest jednak wiele utartych szlaków, że produkt X spisuje się dobrze np w rocku. Z tym nie ma co walczyć.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Powracam do tematu po dłuższej przerwie ;) Troszkę poczytałem i myślę, że jeśli chodzi o wzmacniacz to zdecyduję się na Yaqin MC-13S - ma bardzo dobre recenzje no i to lampowiec więc z czasem byłaby możliwość łatwej modyfikacji.

Co do kolumn to tu gdzie mieszkam rynek wtórny praktycznie nie istnieje :( Znalazłem dystrybutora Monitor Audio - czy coś takiego by dobrze zagrało z tym wzmacniaczem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem jeszcze co z CD - jakiś Marantz?

 

Dzięki wszystkim za pomoc! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cervin to świetna dynamika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu po dłuższej przerwie ;) Troszkę poczytałem

Od lutego to już chyba przeczytałeś cały audio-internet. :P

Tak do lampki Bronzy to dobry pomysł. Zapytaj na miejscu czy nie mają jeszcze wyprzedażowych Silver 6. albo lepszej ceny na Bronze 6.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.