Skocz do zawartości
IGNORED

Wadliwe Harmany


Hemisys

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jeden ze sprzedawców w sklepie aduiofislkim poinformował mnie, że w jego kręgach ostatnio zdarzyły się aż 3 uszkodzone Harmany (z drugiej ręki te wiekowe, wieloletnie) Przy czym jeden miał tak paskudną usterkę, że na początku grał ok ale z czasem tracił na mocy. Ciekawe czy chciał mnie naciągnąć na nowy sprzęt??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naciągnąć na nowy sprzęt?" Co to w ogóle za określenie? Więcej szacunku dla innych i ich pracy.

 

A poszedłeś tam bo bułki czy po gwoździe?

Czego oczekujesz od sprzedawcy w sklepie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdomówności i nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz? Jestem amatorem, podzieliłem się tym co mnie spotkało, tego środowiska nie znam jeszcze więc się pytam. O ile z forum mam bardzo dobre doświadczenie, wiele uprzejmości i dobrych rad o tyle w sklepach audiofilskich byłem zaledwie dosłownie 4 razy. Na razie jeszcze nie mam po co tam chodzić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naciągnąć na nowy sprzęt?" Co to w ogóle za określenie? Więcej szacunku dla innych i ich pracy.

 

A poszedłeś tam bo bułki czy po gwoździe?

Czego oczekujesz od sprzedawcy w sklepie?

Skąd ten atak histerii ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę jak umiem: sprzedawca w sklepie stara się wykonywać swoją pracę, czyli sprzedawać produkty które ma w ofercie. Wyrażenie "naciągać kogoś" ma jednoznaczny wydźwięk i oznacza m.in oszukać, wyciągnąć pieniądze, itd. Chłopak po prostu wykonuje swoją pracę. To tyle w dużym skrócie o szacunku dla innych i ich pracy.

Sam tytuł wątku "wadliwe Harmany" - co prawda w treści dodano, że chodzi o wiekowe klamoty, z bliżej nieokreślonych kręgów, a dokładnie 3 szt. Litości. Ktoś przeczyta, zapamięta - Harmany są wadliwe.

Nie było moją intencją nikogo atakować. Staram się zwracać uwagę na ciężar rzuconych/napisanych słów i opinii. Jeżeli zbyt histerycznie to przepraszam.

Łatwo jest anonimowo coś napisać, czy tak samo zrobiłbyś w realu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmany sa wadliwe, niestety.

W amplitunerach AVR bolaczkami byla/jest niska jakosc wykonania, tanie chinskie komponenty, bezolowiowe luty i slabe PCB ale nie psuja sie tak czesto jak NADy (modele z serii T7xx czesciej mozna spotkac zepsute niz grajace).

Mialem tutaj na stole tez HK970 - plastik fantastik na chinskich komponentach, lipa. Najgorszy jest ten potencjometr glosnosci wraz z tandetnym pokretlem.

 

Wzmacniacze HK - z lat 90: made in china/taiwan/korea, znowu slabe PCB, masa zimnych lutów, szczegolnie dookola driverów. Te stare z lat 80 maja juz duzo wyschnietych kondów i przelaczniki, przekazniki itp. zaczynaja niedomagac ale sa ogolnie duzo solidniejsze. Jak ktos chce prawdziwego Harmana to tylko Citation-y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hk3480 i po 6 latach zgasło podswietlanie galki głośności. W hk950 wymieniam laser co 2,5 roku. Dvd27 gra bez zarzutu. Sprzęt używany okolo 30-40 godzin w tygodniu. Uwazam ze bardzo dobry i wytrzymaly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugi harman jest zepsuty już w pudelku, to największe dziadostwo jakie bylo na rynku w ostatnich latach. Szczęśliwie koncern ten powoli znika, kupił ich chyba Samsung, czyli z deszczu pod rynne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hk950 wymieniam laser co 2,5 roku

 

A dlaczego, jeśli można zapytać?? Ja mam CA 640C z roku 2001, używam jako napęd dla płyt CD, i w życiu nie zaglądałem do lasera... a chyba to jest podobna półka jakościowa wraz z HK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca w sklepie stara się wykonywać swoją pracę, czyli sprzedawać produkty które ma w ofercie. Wyrażenie "naciągać kogoś" ma jednoznaczny wydźwięk i oznacza m.in oszukać, wyciągnąć pieniądze, itd. Chłopak po prostu wykonuje swoją pracę. To tyle w dużym skrócie o szacunku dla innych i ich pracy.

 

Kolego, sprzedawca jest po prostu pracownikiem, (nie piszemy o właścicielu) ma wykonywać polecenia właściciela.

Jeśli właściciel każe mu zachwalać produkt x, bo mu zalega w sklepie, a obok jest y tańszy i lepszy. To pracownik musi to robić - zachwalać X, jako najlepszy zakup, bo inaczej pa, pa - witaj nowa praco... Sam to przerabiałem jako klient, z tym że po prostu jednym uchem wpuszczałem, drugim..... Wiedziałem co chcę kupić i dlaczego....

Świadomy klient - śmiertelny wróg handlowców - lol ;-P

 

I sorry, ale poleganie w obecnych czasach na rekomendacji sprzedawcy - cóż to jak wiara w św. Mikołaja, renifery i te klimaty. Jedni to nazwą naiwnością, drudzy głupotą....

 

Po prostu taki jest świat i nie ma się o co obrażać....

Szkoda na to Twojego zdrowia i boże broń nie jest to złośliwość, a sympatia...

Też chciałbym żeby świat był taki o jakim piszesz, niestety......

 

Pozdrawiam

Ogr - też nie istniejemy

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hk3480 i po 6 latach zgasło podswietlanie galki głośności. W hk950 wymieniam laser co 2,5 roku. Dvd27 gra bez zarzutu. Sprzęt używany okolo 30-40 godzin w tygodniu. Uwazam ze bardzo dobry i wytrzymaly.

 

Wytrzymaly :-))

Powiedz to wlascicielom Philipsów w lat 80 i tanich Sony CDP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać kila słów od siebie. Ja HK wspominam całkiem dobrze tzn. miałem hk3490, dvc 27,29, hd990 avr 255, dmc 250

sub hkts 7,11, no i sub 200.

Moim zdaniem jedynymi nieudanymi sprzętami tej firmy pod kontem wytrzymałości były subwoofry.

TS7 lub 11 grał świetnie w KD ale psuły się strasznie. To końcówki, to elektrolity, to wzbudzająca się obudowa!

Raz zawiozłem suba do serwisu w Katowicach i policzyli mnie jak za złoto.......

Na fakturze części kosztowały 8 zł a za robociznę wzięli 195 zł.

 

 

 

DVD *

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugi harman jest zepsuty już w pudelku, to największe dziadostwo jakie bylo na rynku w ostatnich latach.

Mam podobne doświadczenia. Nie polecam tych produktów.

Oczywiscie nie mówię że wszystkie ale jednak odsetek jest spory.

 

Mowię tu o nowszych modelach tych do 8 lat wstecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to inny przypadek. Rozumiem że autorowi chodziło o uszkodzenia z winy..... Samoistnej :)

Szkoda bo wydajny ten amplitunerek. Teraz harman już nie robi wyższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś gdzieś kiedyś komuś się zepsuło. To jak news na portalu z wiadomościami. Wątek bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.