Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio X40 - all-in-one - ktoś słuchał?


jerry.s

Rekomendowane odpowiedzi

Znajde kogos kto ma albo chociaz sluchal jak gra Cocktail Audio X40?

Kusi mnie jego funkcjonalnosc: cd, tuner, dac, tidal, riper. Do tego masa innych bajerow, ale z tych kilku na dzisiaj korzystam i perspektywa zapakowania tego w jeden klocek i pozbycie sie kabli oraz odzyskanie miejsca ... jak mialoby to nie kusic?

Mam juz w jednym pokoju Naim UnitiLite i jestem zadowolony :) Teraz chce dobrac cos do spokojnego sluchania z Cayina A88 i Minas Anor.

 

Pytanie tylko - jak to gra? I czy to sie sprawdza?

A moze umknelo mi cos i jest na rynku klocek ktory ma te same funkcjonalnosci?

Ewentualnie jakimi dwoma klockami to zastapic, zeby miec: cd, tuner, tidal, dac.

 

Pomozecie? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane Oppo105 oraz tuner. Jest trochewyjsc. Podobno są dosc jasne a wcześniejsze wersje miały problemy z oprogramowaniem.

Sam szukałem informacji i mało co mozna znalezc niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X50? Chetnie, bo chyba funkcjonalnie od strony mozliwosci to podobne urzadzenia.

Tez rozwazalem, ale chyba musialbym dodatkowo kupic DACa, bo nie widzialem na X50 zadnego wyjscia analogowego, a Cayin A88 nie ma DACa.

 

Jak sie sprawuje X50 i czy stwarza problemy?

 

Pzdr,

Jerry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci coś kliknąć na temat X50 jeśli to interesuje.

 

Napisz, napisz. Jestem bardzo ciekawy. Urządzenie na papierze wygląda obłędnie. Dwa dyski, CD komplet wyjść - NAS nie potrzebny zupełnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

na razie mogę tylko napisać , mam go od nie dawna

 

1. X50 lubi lepszy kabel zasilający (u mnie Cardas Parsec)

2. pliki grane z dysku po usb "nie da się słuchać" ( ale to wina braku osobnego zasilania dysku)

 

w/g mnie jest to najlepsza wersja cocktail pod względem odsłuchowym, gdyby jednak N15 miał standartowe gniazdo 230V (trapez) to kto wie.

 

 

Napiszcie ewentualnie co wam przetestować, to napiszę. Trochę jest tych bajerów w X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak dziala zrzut cd do flac (jesli masz wpiety dysk twardy) i czy przyjemnie wtedy da sie poruszac z poziomu aplikacji po katalogach z flac na tym dysku?

 

Do jakiego daca masz to wpiete?

 

Czy szczelinowy naped cd dziala cicho i szybko?

 

To tak na szybko i bardziej od strony funkcjonalnej niz dzwiekowej :) Bo ta czesc zapewne bedzie uzalezniona od daca.

 

Pzdr,

j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Napęd CD : szybki, stosunkowo twardy, co do głośności pracy określił bym -średni. Płytę zabiera przy samym końcu.

 

rip płyty CD - około 8 min. Podczas ripowania można poruszać się po dedykowanej aplikacji.

 

Wyświetlacz - duży ,czytelny

 

mój DAC - Audiobyte Black Dragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajde kogos kto ma albo chociaz sluchal jak gra Cocktail Audio X40?

 

Na podstawie rozmów z ludźmi sprzedającymi / serwisującymi CA:

- X30 vs. X40 - "30-kę" możesz używać jako system kompletny, ma wzmacniacz; przy podłączeniu do dobrego dac-a, podobno nie odczuwa się różnicy pomiędzy nimi.

- X50 - podobno jest "lepiej" ;)

 

X30-kę używałem z Heglem HD25, teraz "spożywam" z Mytec Brooklyn Dac, jest oki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

- X30 vs. X40 - "30-kę" możesz używać jako system kompletny, ma wzmacniacz, przy podłączeniu do dobrego dac-a, podobno nie odczuwa się różnicy pomiędzy nimi.

 

zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

a jak sie spisuje jako zrodlo cyfrowe do dac w porownaniu z usb z kompa?

 

jutro rano podepnę lapa z Foobar 2000. kliknę coś na temat

 

od razu z grubej rury -DSD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

a jak sie spisuje jako zrodlo cyfrowe do dac w porownaniu z usb z kompa?

 

 

1. z X50 słyszalne lepsze wyrównanie kanałów (bez utraty czegokolwiek), z lapa jakby lekko ktoś mi balansem skręcił

2. z lapa granie na lini kolumn (oczywiście nie jest to jakiś totalny zjazd) , mniej słyszalne granie instrumentów w głębi.

3. z X50 delikatnie lepsze oderwanie od głośników.

4. na równi jednak grają pod względem jakiś tam słyszalnych syfów, coś co by mogło kłuć w ucho.

 

ogólnie - granie z X50 jest więcej wciągające, chce się słuchać, cały czas zaskakują mnie jakieś detale słyszalne gdzieś tam w głębi. Z lapa, brakowało mi tego (słuchałem, ale przekaz był nie o takich emocjach, jakby coś "umarło")

 

pytanie, czy jest to warte tych ok. 7tyś za X50 ?? To już indywidualna sprawa.

 

Testowane na pliku DSD.

 

Może na innych klockach (PC,wzmak, kolumny, kable, itp.) , mogło by być całkiem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wcześniej prośba o sprawdzenie wyjść cyfrowych na dac w porównaniu do lapka :)

da radę z niego wyjść usb czy tylko spdif?

jak aplikacja do obsługi? mozna mu podpiąć wifi dongla?

 

wielkie dzieki z góry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

jak wcześniej prośba o sprawdzenie wyjść cyfrowych na dac w porównaniu do lapka :)

da radę z niego wyjść usb czy tylko spdif?

jak aplikacja do obsługi? mozna mu podpiąć wifi dongla?

 

 

wyjście USB nie sprawdzę - producent zrobił usb mini (nie mam takiego kabla) ,jakieś nieporozumienie ze strony producenta

 

gniazdo zasilające N15, producent zastosował tzw. choinkę, kolejne nieporozumienie. (brak możliwości zakupu lepszego kabla)

 

Aplikacja - chodzi fajnie, jeśli tablet wyjdzie z uśpienia dosyć szybko wznawia połączenie

 

Wi-fi dongle- nie wiem ,nie mam dongle, a i nie mam pojęcia czy jest kompatybilne

 

resztę dopiszę później , trochę ciasno z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

jak wcześniej prośba o sprawdzenie wyjść cyfrowych na dac w porównaniu do lapka :)

da radę z niego wyjść usb czy tylko spdif?

 

zrobiłem porównanie, choć nie wiem czy wiarygodne -

laptop podłączony kablem USB Wireworld Ultraviolet , natomiast N15 podłączony coaxial Cardas Parsec. Więc już na dzień dobry dwa różne kable, o innych walorach grania.

 

- z lapa wyraźnie słyszalny mniejszy bas, nie napompowany

- z N15 odwrotnie , jest go więcej, ale nie jest drażniący , może się podobać komuś, komu go brakuje.

- N15 gra trochę jaśniej, ale i fajnie miękko, w/g mnie przyjemniej

 

( nie wiem, czy te zmiany to nie sprawa odmiennych kabli cyfrowych)

porównanie X50 z lapem było bardziej wiarygodne (ten sam kabel cyfrowy)

 

Cholernie mi brakuje normalnego gniazda USB w N15, po coaxial Dragon nie widzi plików DSD z N15. Dziwne trochę jak producent wklepał takie gniazdo, ktoś kupi N15 z DSD , a tak naprawdę to nie posłucha (chyba że znajdzie odpowiedni kabel). Jeśli jednak w menu N15 zmieniłem DSD to PCM , po coaxial Dragon widzi DSD, i znowu przekłamanie... nie słuchamy DSD, ale jakiś konwert do niższego formatu.

 

trochę to zawiłe :)

 

N15 jest idealny dla użytkowników Dragona, mam na myśli częstą, słyszalną prace przekaźnika, klepie przy każdym przełączeniu na inny utwór , z N15 problem znika.

Na pewno właściciele Dragona wiedzą co mam myśli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś interesuje cocktail N15? Też stoi u mnie na półce.

 

Jak możesz to napisz jak gra po rca bezpośrednio do wzmacniacza . Jak "chodzi" po WiFi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Jak możesz to napisz jak gra po rca bezpośrednio do wzmacniacza . Jak "chodzi" po WiFi?

 

Wi fi nie sprawdzę ,nie mam dongle

 

Po RCA (Cardas golden referens), N15 nawet mnie pozytywnie zaskoczył, większa średnica,więcej górnych rejestrów. Nie mowy o jakimś tam "kocyku na kolumnach", granie lekko konturowe, lekko "krzykliwy".Ogólnie fajnie się odezwał, śmiało mógłby konkurować z SM6 (SM6 gościł u mnie ok. dwa lata) . Jestem przyzwyczajony do Dragona, brakowało mi krągłości, słyszalnych instrumentów w głębi itd., no ale, to nie ta liga sprzętowa.

 

Jednak po cyfrowym na DAC Dragon- N15, nie ma szans z X50, nie jest to totalna kicha, ale jednak X50 gra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jednak po cyfrowym na DAC Dragon- N15, nie ma szans z X50, nie jest to totalna kicha, ale jednak X50 gra lepiej.

 

Czyli - jeśli dobrze rozumiem Twój opis porównania X50 z laptokiem - ten mały N-15 nie jest lepszy od lapka jako transport?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Czyli - jeśli dobrze rozumiem Twój opis porównania X50 z laptokiem - ten mały N-15 nie jest lepszy od lapka jako transport?

 

X50 lepiej wyszedł od lapa.

 

porównanie N15

- z lapa wyraźnie słyszalny mniejszy bas, nie napompowany

- z N15 odwrotnie , jest go więcej, ale nie jest drażniący , może się podobać komuś, komu go brakuje.

- N15 gra trochę jaśniej, ale i fajnie miękko, w/g mnie przyjemniej

 

( nie wiem, czy te zmiany to nie sprawa odmiennych kabli cyfrowych)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Natomiast po cyfrowym na DAC Dragon- N15, nie ma szans z X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

X50 lepiej wyszedł od lapa.

 

porównanie N15

- z lapa wyraźnie słyszalny mniejszy bas, nie napompowany

- z N15 odwrotnie , jest go więcej, ale nie jest drażniący , może się podobać komuś, komu go brakuje.

- N15 gra trochę jaśniej, ale i fajnie miękko, w/g mnie przyjemniej

 

( nie wiem, czy te zmiany to nie sprawa odmiennych kabli cyfrowych)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Natomiast po cyfrowym na DAC Dragon- N15, nie ma szans z X50

 

THX - nie wyłapałem tego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Ile kosztuje N15 i czy jest playerem bitperfect ?

 

Jest bitperfect.

 

N15 jeszcze nie do kupienia w Polsce, cenę znam, ale w przybliżeniu - nie chcę pisać ile, aby nie siać fermentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi fi nie sprawdzę ,nie mam dongle

 

Jeśli nie chodzi na normalnym wifi to tak jakby nie maiła wifi wcale...

Co do ceny będzie mniej niż Auralic Mini?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Czy sytuacji z Tidalem w X40 się poprawiła i apka na androida działa bez zarzutu?

 

Osobiście nie narzekam, korzystam apki, jak i przeglądarki chrome w telefonie.

U mnie X50, ale myślę analogicznie będzie w X40.

Nie wiem jak teraz ma X40, w najnowszym firmware do X50 pojawił się Tidal MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 17

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.