Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis jak bym mial wymieniac swoje blizniaki bk mono to na takie perelki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a zamkniete, bo fizycznie upchnac pb mialbym problem hihi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pod swoje pchelki położyłem płyty mdf. Bo ja mam

Głośnikami w dół i wydawało się że za dużo idzie w wykładzine.

Po położeniu płyt, jakby bardziej dynamiczny bas jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jak bym mial wymieniac swoje blizniaki bk mono to na takie perelki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a zamkniete, bo fizycznie upchnac pb mialbym problem hihi

 

Ja kiedyś zastanawiałem się nad PB13-Ultra, wtedy nie było jeszcze 16", ale jego rozmiar mnie przytłoczył, głębokość 70cm. To już trzeba mieć duży pokój tylko pod kino, ewentualnie bardzo duży salon.

 

Tak na marginesie to Amerykanie mają fajne warunki zakupu. SVS oferuje 45 dni na zwrot, a sama dostawa i zwrot są darmowe oraz 5 lat gwarancji.

Jak kupowałem Emotivę było podobnie, tylko oferowali 30 dni na zwrot.

U nas za to mamy płatne odsłuchy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do subwooferów zamkniętych - otwartych znalazłem przygotowany filmik przez firmę SVS porównujący je ze sobą zachęcam do obejrzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kiedy stosuje się przewód RCA MONO a kiedy RCA typ Y ?

 

Rozumiem, że żaden kabel nie zamieni magicznie sygnału mono na sygnał stereo.

Otrzymałem informację, że podobno lepiej jest użyć kabla Y (dwa cinche -> jeden) ponieważ lepiej rozkłada się zapotrzebowanie na moc na przetworniki w subie. Prawda to? Zerknijcie, który kabel zakupić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli subwoofer ma niską czułość, lub pre nie jest zdolny wysterować końcówki mocy w subie to podłączenie kablem Y może być ratunkiem, przeważnie jednak amplitunery mają szeroką regulację gain. Nie jest prawdą, że takie połączenie poprawi rozkład mocy i magicznie doda jej więcej, każdy sub da się wysterować maksymalnie łącząc go tylko jednym kablem do gniazda LFE/mono, kwestia odpowiedniego sygnału wejściowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do subwooferów zamkniętych - otwartych znalazłem przygotowany filmik przez firmę SVS porównujący je ze sobą zachęcam do obejrzenia.

 

Z tego filmiku wynika, że subwoofery SVS każdego rodzaju są dobre do wszystkiego ;) Te z portem dobre także do muzyki, a zamknięte również świetne do kina :)

 

Sprawa jest prosta. Zamknięte suby schodzą niżej i dają o wiele mocniejsze efekty przy bardzo niskich częstotliwościach, choć generalnie startują z niższego pułapu SPL (od strony wyższych częstotliwości). Tyle tylko, że ten spadek SPL jest znacznie łagodniejszy i równiejszy od otwartych, tu SPL poniżej częstotliwości rezonansowej spada ekspresowo. Do tej częstotliwości i jeszcze trochę niżej, otwarte potrafią mocniej przyłożyć. Ale te najniższe rejony idą już wyraźnie na korzyść zamkniętych. Rozważanie dotyczy tylko tych samych konstrukcji a nie różnych modeli. Jak ktoś ma wątpliwości to wystarczy sobie popatrzeć na chociażby pomiary w testach online magazynu "Audio", przy niektórych subach/kolumnach podłogowych robią wykresy przy otwartych i zamkniętych otworach.

 

O to mi właśnie wcześniej chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pod swoje pchelki położyłem płyty mdf. Bo ja mam

Głośnikami w dół i wydawało się że za dużo idzie w wykładzine.

Po położeniu płyt, jakby bardziej dynamiczny bas jest.

 

Tak jak i umnie. Moje stoja na 3cmm plytach granitowych bas jest bardziej twardy/dynamiczny. Jeszcze kupie podkladki i postawie je na kolcach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze subwoofera. Ale najpierw napiszę co mam:

 

- Amplituner Onkyo TX-RZ900

 

- Kolumny Dali Zensor 7

 

- Centralny Dali Zensor Vocal

 

- tyl - Monitor Audio Bronze FX

 

- TV Philips 65" 8600 seria.

 

 

 

Zestawu używam do słuchania muzyki z Spotify oraz do oglądania filmów. Jak mój najmłodszy trochę podrośnie to chcę kupić jakiś gramofon i duuużo płyt :)

 

Zestaw podłączony jest u mnie w salonie który w części "kinowej" ma jakieś 4x4m2 ale jest to tylko część salonu który jest otwarty na jadalnie, kuchnie czy przedpokój.. Jest to dosyć istotne gdyż siedziąc na kanapie mam dokładnie 3m od głowy do głośników ale z drugiej strony pomieszczenie jest dużo większe.. A i jeszcze jeden "detal"...głośniki są w kolorze białym (nie wysoki połysk), amilituner srebrny... Umiejscowienie - frontalne, pod TV...

 

I tutaj liczę na Waszą pomoc. Jakie mam możliwości:

 

Przepraszam, za tak duży wstęp ale tylko tak mogę liczyć na sensowną pomoc :) Od 2 dni czytam i czytam i w sumie wiem mniej niż dwa dni temu :D

 

A i podstawa, musi być biały więc Velodyne itd odpadają niestety...

 

 

 

1. Dokupić sub od Dali Sub E12 F - 12 cali, 170W, typ obudowy: Bass reflex - 3000PLN

 

2. Rel T/7I - około 3800pln.

 

3. KEF R400b - używany na allegro za 3K pln...

4. Jakieś propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały z wycofywanej serii cm. Aczkolwiek lokalizacja sub'a ważniejsza niz kolor :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z wycofywanej serii cm

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

will66 - powiedz to mojej żonie :)

 

Ciekawa propozycja, ktoś coś jeszcze?

 

Jeszcze w chodzi w rachubę Rel T9i, jest ktoś na Olx kto ogarnia go za 3800PLN.

 

Czyli poniższy wybór:

 

1. Dali Sub E12 F - 3000PLN nowy sklep.

 

2. Rel T/7I -2900pln nowy olx.

 

3. Rel T/9i - 3800pln - nowy olx.

 

4. KEF R400b - używany na allegro za 3K pln...

 

5. B&W ASW10CM S2 - 3999pln nowy sklep.

 

Umiejscowienie centralne oznacza jak dla mnie, że konstrukcja typu KEF się nie sprawdzi, ale może się mylę....

 

PS. Myślicie, że 10calowy B&W zagra lepiej od 12 calowego Dali na przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BM_Boss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryback - opisałem to w poście powyżej. Sama strefa odsłuchu to jakieś 16m2 ale jest to część dużego - otwartego salonu - więc dźwięk na pewno będzie się rozchodzić na inne pomieszczenia...

 

KEF który ma głośniki "po bokach" będzie według mnie walić z jednej strony w szafkę RTV a z drugiej w głośnik frontalny :) ale może się mylę..

Dajcie znać, chciałbym do jutra już zamówić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc do kina to napewno 12" min. A musza to byc podane marki ?? ten kef z je..ą alu obrecza serio ? Mi gral w kinie lepiej bk xxls400 jak rel r528se... moze na spokojnie przemysl sprawe, bo kupic suba jest latwo a odsprzedac za normala kase czasem graniczy z cudem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wypisałem co znalazłem dostępnego w PL co jest białe, jest w przedziale cenowym i co ewentuanie ma pozytywne recenzje...

 

bk nie znalazłem w PL...

 

Czyli co, lepszy Dali 12cali niż B&W 10cali?

 

Ps. Pojechałem dzisiaj do Szczecina do 3 sklepów z Hi Fi.. jeden zlikwidowany, w dugim nie mieli ani jednego SUBa i na moje oko - ten też niedługo spajtuje... w 3cim był tylko jeden sprzedawca i niestety nie miał możliwości zademonstrowania mi B&W który miał na stanie vs ELECi... Zaprosił mnie na inny termin po uprzednim umówieniu się... Ehh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bk nie znalazłem w PL...

 

BK nie ma dystrybucji sklepowej, tylko zamawiasz bezpośrednio u producenta, ewentualnie eBay i sprzedawca, który ma jeszcze taniej niż producent. Robią obudowy w wielu wykończeniach, takich jak szukasz również, w dodatku wszystko ręczna robota. Jakość wykonania naprawdę świetna, solidna buda, porządne wzmacniacze, ładne wykończenie, głośniki też porządne montują. Co do dźwięku to wypowiedzieli się wiele razy bardziej doświadczeni ode mnie i to bardzo pozytywnie, ja także jestem zachwycony. Do tego wszystkiego cenowo dużo bardziej korzystnie wychodzą ich produkty niż te co wymieniłeś w swoich postach, a gorsze od nich nie są na pewno, wręcz pewnie często okażą się lepsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie w Top hifi tez nie mieli asw 10 s2?

 

Wybór nalezy do Ciebie, a jak zagra sub zalezy od wielu czynników - średnica woofera jest tylko jednym z nich.

Szczególnie, ze tzw. strefa odsłuchu jest tak naprawdę fizycznie nieograniczona powierzchniowo wiec dodatkowo w zależności od planingu całości tego pomieszczenia, otwartych przejść do innych stref mieszkania/domu, pojawi sie zapewne tez zjawisko 'ucieczki' basu i jego braku w miejscu docelowym: sweet spot.

 

Dali to konstrukcja otwarta i teoretycznie lepiej sprawdzi sie w KD, natomiast B&W jako zamknięta w muzie. Nalezy jednak pamiętać iz tzw. efektywność odbioru basu w miejscu odsłuchu jest uwarunkowana jak wspomniałem wieloma czynnikami. Ponadto dla tej samej polki cenowej, zakładając solidność wykonania obu konstrukcji na zbliżonym poziomie, to różnice w pracy tych konstrukcji nie sa na poziomie niebo a ziemia :)

 

Jedyny solution wg mnie: cierpliwość i zamów oba wybrane suby do wypożyczenia i spr we własnych warunkach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po przeczytaniu dwukrotnym internetu zdecydowałem się na BK XXLS400. Sub 12" o rewelacyjnych recenzjach wyjdzie mnie z przesyłką jakieś 2200PLN, czyli połowę ceny przecenionego 10" B&W czy 2/3 ceny Dali który według opisów nie ma podejścia do BK.

 

Co do zamówieniu do domu, nietety nie mam takiej możliwości by zamówić do testów, z czasem na akcje odsyłania też nie za bardzo...

 

Tak, w Top Hi Fi jak najbardziej B&W stał.. ale był tylko jeden sprzedawca i niestety nie mógł poświęcić mi czasu na testy...

 

W celu zakończenia tematu, proszę tylko o podpowiedź: wersja FF (frontalny głośnik) czy DF (głośnik od spodu)....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno bedziesz zadowolony ;) moim zdaniem to lepszy sub od tych co wymieniles wczesniej.

 

Co to wersji ff czy df to oba maja jednakowa wydajnosc... ja wybieralem zawsze df dla ochrony glosnika przed jakims przypadkowym mechanicznym uszkodzeniem. Oslona ff jest z materialu a nie tak jak np. w przypadku svs z metalu. FF bedzie lepszym wyborem jesli ma stac na pietrze a strop jest dodatkowo drewniany... i teoretycznie mozna pokusic sie o stwierdzenie, ze ff bedzie latwiejszy do ustawienia w audio stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na DF uświadamiając sobię, że mój dwu letni syn może mi w FF zrobić ładnego bass reflexa :)

 

Dam znać jak dojdzie i jak go podłącze :) Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu dwukrotnym internetu zdecydowałem się na BK XXLS400. Sub 12" o rewelacyjnych recenzjach wyjdzie mnie z przesyłką jakieś 2200PLN, czyli połowę ceny przecenionego 10" B&W czy 2/3 ceny Dali który według opisów nie ma podejścia do BK.

 

Dobry wybór :)

 

Gdybyś chciał jeszcze trochę taniej to polecam to źródło, sam tu kupowałem swojego BK P12-300SB-FF:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może akurat trafisz to co ci odpowiada u niego, wysyłka tańsza niż od producenta i sam sprzęt także, do tego ubezpieczenie eBay w razie czego. Opisane są jako "grade B" czyli z jakąś niby usterką wizualną, ale są to nowe fabrycznie zapakowane rzeczy, a żadnej skazy na swoim się nie dopatrzyłem, więc chyba w BK mają kontrolę jakości na jakimś kosmicznym poziomie skoro to są "gorsze" egzemplarze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

 

Kol shotta22 napisał: (nie działa cytuj selektywnie)

 

"Też się nad nim zastanawiam, daj znać jak gra :) . "

 

Ty się nawet nie zastanawiaj, nie ma nad czym, za taką cenę, popatrz ile byś dał w kraju za subwofer z takim wzmakiem i 12-to calowym głośnikiem. Kolega BM_Boss będzie w stu procentach zadowolony jeśli tylko w odpowiednim miejscu go postawi a nie tam gdzie żona będzie kazała. Kolego weź sobie to do serca w przeciwnym wypadku nie będzie takiego basu jaki powinien być a w najgorszym może go nie być w ogóle (patrz posty Kolegi will66 - akustyka pomieszczenia). Jeśli całe pomieszczenie jest dużo większe od strefy odsłuchowej to od razu kup dłuższy kabel i postaw go niekoniecznie w tej strefie. To nie kolumna, ma zniknąć w pomieszczeniu i tylko produkować bas :) a ten zajdzie wszędzie byleby subwofer stał tam gdzie powinien. Jak to mówią, "musisz z nim polatać po salonie" albo poczytaj sobie wcześniejsze posty (dużo wcześniejsze:) ), chyba tam ktoś pisał o innym sposobie znalezienia miejsca dla subwofera.

Ludzie ja Was nie rozumiem z tymi Waszymi żonami. Moja też buczała na początku ale było ma tam stać i koniec. I jakoś przestał przeszkadzać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez powtarzam do znudzenia ;) dobre ustawienie to podstawa na utube jest tego info pelno.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też buczała na początku ale było ma tam stać i koniec. I jakoś przestał przeszkadzać :)

 

Zgadzam się w 100%, lepiej żeby żona buczała niż sub :) Trzeba umieć wybrać mniejsze zło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.