Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Jesli graja dwa suby to powinny byc dokladnie takie same...

 

Ojjj powiem ci ze nie wiem czy Dwa monolithy bylyby lepsze od mojego zestawu jamo360 + monolith. Wydaje mi sie ze monolippth jest idealny do burzenia scian, ale jezeli chodzi o ostrosc i zadziornosc - punktowy ostry bass to jamo jest lepszy - (bynajmniej w parze z Monolithem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore amplitunery maja mozliwosc kalibracji dwoch osobno. Np. Marantz od seri 7. (Np. 7010).

 

A nie chodzi czasem o każdy amplituner z Audyssey MultEQ XT32 i Sub EQ HT? Czyli u Marantza także seria 6xxx, u Denona także wyższe serie od któregoś tam numerka, chyba nawet od X2xxx. Generalnie chyba każdy amplituner mający Audyssey MultEQ XT32 ma też Sub EQ HT czyli niezależną kalibrację dwóch subów.

 

Celuję w półkę cenową 2-3 tys. zł. Dobrze by było jakby sub był czarny.

 

Dobre ceny, świetna jakość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pare ciekawych artykulow na temat ustawienia/kalibracji subwooferow:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a co prawda szukam głośników i subów do samochodu, ale to chyba polega na tym samym co zakup sprzętu do domu

Oj chyba nie bardzo. Kompletnie inna akustyka i montaż/ustawienie. Chyba lepiej byłoby poszukać na jakimś forum car audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda szukam głośników i subów do samochodu, ale to chyba polega na tym samym co zakup sprzętu do domu. Znalazłem sporo sprzętu marki PowerBass na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie za bardzo znam tę firmę. Mieliście do czynienia ze sprzętem PB? jakieś opinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki a Klipscha R-12SW do kina jak lepiej spiąć pojedyńczym czy Y bo przed zakupem suba to się zastanawiam ? mam Y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tylnej ściance masz możliwość podłączenia LFE o ile amplituner ma dostatecznie silny sygnał, to nie ma takiej potrzeby wpinania kabla Y

W praktyce wygląda to tak, że z kablem Y sub zagra głośniej, ale to samo uzyskasz podbijając sygnał w amp dla pojedynczego kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam. Planuję kupno suba SVS ale zastanawiam się nad dwoma modelami a mianowicie 1000 i 2000 oba zamknięte. Warto dopłacać 500€ do 2000 w porównaniu do 1000 który kosztuje 600€??? To że czestotliwosci jednego są od 26hz a drugiego od 19hz wiem ale czy jest aż tak duża różnica by płacić podwójnie??? Obecny Eltax Atomic A -10 mi wystarcza ale potrzebuje biały kolor więc stąd zmiana, nie chce tam jakiegoś magnata czy heco tylko suba od firmy specjalizującej się od subow, rozważam też coś z bk ale to raczej ciężej dostępne. Svs mam 30 km od siebie a bk tylko internet

 

Ktoś ma może ktorys? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 masz dwa razy mocniejszy co skutkuje precyzyjniejszyym, szybszym i bardziej kontrolowanym basem zdecydowanie 2000 nawet nie ma nad czym gdybać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakość basu zależy od mocy wzmacniacza? Poważnie? ;-))

 

Mysle ze w duzej mierze, szczegolnie w tych tanszych subach to tak.

 

Jak z samochodem, moze byc grat ale jak ma 400kucy pod macha to cieczy bardziej niz nowy opel 80km

 

Ps. Jak patrze na suba BK monolitha+ to tez mam wrazenie ze jakosc nadrabiaja moca. Bo wzmacniacz czy glosnik nie wydaje mi sie na jakis HiFi. Oczywiscie to sa moje luzne przemyslenia a nie fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość basu zależy od mocy wzmacniacza? Poważnie? ;-))

Moc jest jednym z ważnych czynników wpływających na jakość basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc bk jest adekwatna do wydanych piniedzy....(choc suby z rozpoznawalnym logo kosztuja wiecej) a skoro lubisz przemyslenia :) roznica wagowa miedzy pb2000 a mono+ to cyrka 14kg...myslisz, ze to jest waga samego wzmacniacza klasy AB w mono+ ?? ;)

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Tak tylko patrząc na wymiary monolita+ to jest to krowa, a ja szukam czegoś na 30cm głośniku, mały w kształcie kostki. Obecny Eltax jest ustawiony na 8:30 i w ampli na -3db więc ta moc jest mi zbędna bo jej nie wykorzystam, bardziej mi zależy na jakości i jego precyzji niż na lupaniu i drzeniu szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Moc jest jednym z ważnych czynników wpływających na jakość basu.

Jak ważny? Jakiś dowód, publikacja, choćby potwierdzenie?

 

myslisz, ze to jest waga samego wzmacniacza klasy AB w mono+ ?? ;)

To pewnie ta mistyczna jakość tak waży. :-))

 

No dobra, to był sarkazm ;-)) Spieszę wyjaśnić, że jakość suba zależy wyłącznie (zakładając poprawną konstrukcję) od jego interakcji w pomieszczeniu (ustawienie, kalibracja, korekcja). Nie istnieją suby wolne, szybkie, słabo kontrolowane, przeciągające, tłuste i chude. Są tylko mniejsze lub większe problemy z pomieszczeniem, akustyką i konfiguracją - 20 lat temu udowodnił to Floyd Toole. Warto o tym pamiętać wydając tysiące na nowy subwoofer.

 

Jest tu jeden sympatyczny kolega, który chciał kupować dwa 30cm suby B&K. Ale w porę się opamiętał, zrobił co trzeba i do dziś nie może wyjść z szoku, że jego stary 25cm sub może tak grać (20Hz @ ±3dB), a nie buczeć. Być może nawet to czyta ;-))

 

No dobra, już nie przynudzam w tej miłej, marketingowej dyskusji. Udanego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dyskusja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ważny? Jakiś dowód, publikacja, choćby potwierdzenie?

 

 

No dobra, już nie przynudzam w tej miłej, marketingowej dyskusji. Udanego weekendu!

 

Oczywiscie... w pelni sie zgadzam ze cos super dopracowanego akustycznie bedzie najlepsze. Ale to rozwiazania dla "nadludzi". Sa to rozwiazania drogie, czasochlonne i wymagajace kompromisow.

 

Praktycznie kazdy z nas chce kupic suba (opcjonalnje niech sam sie skalibruje) postawic go byle gdzie i ma grac. Koniec kropka. Malo kto bedzie walczyl z akustyka w salonie i przestawial zonoe kwiatki.

 

Dla takich rozwiazan wydaje sie byc zaLeznosc czym wiekszy glosnik i mocniejszy sub tym mniejszy negatywny wplyw ma na niego zla akustyka i slaba kalibracja.

Stad tez duza popularnosc Klipscha, BK, SVS, Velodyne. Duzy glosnik duza moc i jest rafocha..

 

Tez to odczywam ze z tym BK powoli na forum marketing sie robi i sam sie do tego przyczyniam Hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak jakość, szybkość, potęga basu wynikająca z samej mocy. Większa moc, większe SPL, a cała reszta (szybkość, dudnienie, potęga, rozwlekłość, dynamika) są efektem ustawienia go w pomieszczeniu, jego kalibracji i adaptacji akustycznej.

Oczywiscie... w pelni sie zgadzam ze cos super dopracowanego akustycznie bedzie najlepsze. Ale to rozwiazania dla "nadludzi". Sa to rozwiazania drogie, czasochlonne i wymagajace kompromisow.

 

Oczywiście, że czasochłonne i wymagające kompromisów, za darmo nic niestety nie ma :)

Powiem tak, jeden subwoofer BK ustawiony w odpowiednim miejscu, bez adaptacji akustycznej + proste DSP

Przed korekcją:

usrednionepole9d65d.jpg

 

Oraz po korekcji:

usrednionepolepokorekcjif009d.jpg

 

Różnica ogromna prawda? SPL w miejscu odsłuchowym sięga ponad 100db z 25cm głośnika przy 25Hz także mocy nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Drogi panie.

3 rzeczy.

 

1. Jak czytac takie wykresy? Jak wzorcowy wykres mialby wygladac?

Czy dobze rozumiem ze chodzibo o to aby subwofer gral od 1hz do 100 - 120hz rownym sygnalem o "glosnosci" 75dBA? O to chodzi?

 

2. Czym robisz taki pomiar? A czym zwykly kowalski moze zrobic taki pomiar?

 

3. Ten DSP rozumiem ze jest to "korektor" ktory podbija i wyrownuje dzwieki przy danych czestotliwosciCh tak? W jaki sposob moge tak polepszyc swojego bk? Czy takim DSP jest kalibracja przez moj amituner? Czy masz jakies posrednje urzadzenie dsp?

 

4. Moj BK jest swietny przy filmie ale niestety nie moge go wlaczac przy muzyce, nie pasi mi, jest zbyt wolny i mam rezonanse. Pewnie wina poddasz, puste sciany u sufit z GK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Różnica ogromna prawda? SPL w miejscu odsłuchowym sięga ponad 100db z 25cm głośnika przy 25Hz także mocy nie brakuje.

Oto i nasz sympatyczny kolega. Brawo Nordock!

 

Drogi panie. 3 rzeczy.

Zanim Nordock odpowie, podam swoją wersję:

1. Wzorcowy wykres może wyglądać np. jak niżej (±3dB, pomiary własne, kino w piwnicy, 2 suby plus miniDSP). Sub nie gra od 1Hz, wystarczy jak gra od 20Hz.

post-57849-0-99308100-1517599132_thumb.jpg

2. Każdy może, jak wie jak i ma czym. Jak nie ma, może poprosić kogoś, kto wie i ma. Jak mieszkasz niedaleko Wawy, to możemy pogadać.

3. DSP to cyfrowy procesor dźwięku. Sam nic nie wyrównuje, korekcja jest procesem dość skomplikowanym. Trzeba wiedzieć jak, bo można zrobić gorzej.

 

PS. Gdyby ktoś się zastanawiał, to drugi wykres u Nordocka jest po podziale w amplitunerze.

Edytowane przez Magog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

chciał kupować dwa 30cm suby B&K. Ale w porę się opamiętał, zrobił co trzeba i do dziś nie może wyjść z szoku, że jego stary 25cm sub może tak grać (20Hz @ ±3dB), a nie buczeć.

 

 

Jasne, ze to możliwe. Jednak dlaczego odwiodłeś od zakupu drugiego sub’a? Dwa dobrze ustawione i skalibrowane dadza finalnie lepszy efekt niz jeden. No chyba, ze nie to było priorytetem...

 

 

 

1. Wzorcowy wykres może wyglądać np. jak niżej (±3dB, pomiary własne, kino w piwnicy, 2 suby plus miniDSP). Sub nie gra od 1Hz, wystarczy jak gra od 20Hz.

 

 

Magog to sa dwa czy jeden sub u nordock’a? I jak je ustawiliscie w pomieszczeniu? Na strzałkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Jednak dlaczego dowiodłeś od zakupu drugiego sub’a? Dwa dobrze ustawione i skalibrowane dadza finalnie lepszy efekt niz jeden.

To bardzo małe pomieszczenie i jest tam ogrom problemów, m.in. z ustawieniem dwóch. W symulacji wyszło, że zamiast dwóch symetrycznie, można dać jeden w miejscu suba wirtualnego. I tą droga na razie poszliśmy. Fakt, że stoi on w mało dogodnym miejscu, ale zawsze można go zamienić na dwa, z tym samym efektem.

 

Magog to sa dwa czy jeden sub u nordock’a?

To nie jest wykres z systemu Nordocka. To wykres z sali kinowej mojego przyjaciela, którą mu zaprojektowałem i skalibrowałem osobiście. I jestem z tego bardzo dumny :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie jest wykres z systemu Nordocka. To wykres z sali kinowej mojego przyjaciela, którą mu zaprojektowałem i skalibrowałem osobiście. I jestem z tego bardzo dumny :-))

 

Congrats ! Widze zacząłeś sie bawić pro w robienie salek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Wykres piekny. :)

 

Jestem z pomorskiego, okolice Bytowa, salke mam na dzien dzisiejszy na poddaszu i chyba nie ma sensu wiekszej inwestycji czy profesjonalnej kalibracj w tym miejscu, buduje druga w piwnicy, tam bedzie mozna sie pobawic.

 

Musze poszukac co to ten DSP. Sam sub BK jest "goly" nie ma praktycznie zadnej mozliwosci ustawienia, wybor miejsca dla suba jest u mnie zauwazalny na kanapie jest slabo, najlepiej przed kanapa po lewej stronie siedzac na ziemi no ale tego miejsca nie wiem jak przesunac. Dochodza dwie czestotliwosci dla ktorych w rezonans wpadaja plyty GK i drzwi. No ale jak juz wspomnialem wczesniej zamierzam wyprowadzic sie do piwnicy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres piekny. :)

 

Jestem z pomorskiego, okolice Bytowa, salke mam na dzien dzisiejszy na poddaszu i chyba nie ma sensu wiekszej inwestycji czy profesjonalnej kalibracj w tym miejscu, buduje druga w piwnicy, tam bedzie mozna sie pobawic.

 

Musze poszukac co to ten DSP. Sam sub BK jest "goly" nie ma praktycznie zadnej mozliwosci ustawienia, wybor miejsca dla suba jest u mnie zauwazalny na kanapie jest slabo, najlepiej przed kanapa po lewej stronie siedzac na ziemi no ale tego miejsca nie wiem jak przesunac. Dochodza dwie czestotliwosci dla ktorych w rezonans wpadaja plyty GK i drzwi. No ale jak juz wspomnialem wczesniej zamierzam wyprowadzic sie do piwnicy.

 

 

ja zbieram sie na cos takiego a jezeli nic nie wniesie do mojego systemu to po prostu sprzedam dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie tam teoretyczne pytanie...

Co sadzicie o 4 subach 12" 400W rms obudowa zamknieta

vs

2 suby 12" 500W rms obudowa z portem...zastosowanie wylacznie w kinie domowym.

???

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.