Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisał ci wcześniej @donsalieri , bo ma 115 klipscha i wie chłop co pisze a masz prawie 30mkw . I jeszcze kasy zostanie ...

Jest różnica pomiędzy podkreśleniem dolnych rejestrów ( do czego te maluchy się właśnie nadają) a basem kinowym czy rodem z czarnych kawałków,  taki bas trzeba czuć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Majk1984 napisał:

nadal mam watpliwosci kurna...

to wypożycz oba do domu i będziesz miał problem z bańki

nikt ze szklanej kuli Ci nie wywróży, który w Twoim pomieszczeniu, dla Twojego ucha (i oby dla pleców) lepiej się sprawdzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111 chcesz porownywac Klipscha R-115 do RELa HT1205  i SVS SB-2000 ? OK ale on jest DUZY - poczatkowo sie nim zachwycilem ale musialem spojrzec na mniejsze bo mam maks 41cm miejsca wiec moge porownac rylko do R-112 a to chyba polka nizej czyz nie ?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Majk1984 said:

don111 - ja w 95% do KD a te 5% to klubowa lub HH czaaaaasami tak sobie je.nac basem i odreagowac godzinke czy dwie... Sluchalem obu i dla mnie brzmialy bardzo podobnie i oba niziutko schodzily... jednak zarowno sprzedawca jak i s4 i jeszcze tam ktos twierdza ze REL to specjalista i HT jest dopracowana seria do KD a svs dopiero raczkuje i jednak przegrywa z tym RELem - dopiero sb3000 by bylo takie lub lepsze...

? hmmm 

kiedys jak mialem bk xxls400 kupilem 2x droższy i ładniejszy R528 SE .....  po kilku tygodniach grania zdalem sobie sprawe, ze tak naprawde zaplacilem za znana marke i ladny lakier.... bo szalu nie bylo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donsalieri jak bym mial miejsce na niego to by nie bylo tego dylematu ale okazalo sie ze mam tylko 41cm szerokosci i nie moge kupic R115 niestety - ubolewam ale musi byc mniejszy ?

 

ze tak sie wtrace a moze klipsch sw-310 rozmiarowo powinien pasowac i gra tez chyba niezle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rel to europejska marka popularna przez to że pisali o niej na forach gdy amerykańskie konstrukcje nie były dostępne w Europie i nie mieli zbytnio konkurencji .  Przekombinowana,  o wiele za droga i bezjajeczna- tyle o Relu. Wypada nędznie w porównaniu do svs,  hsu,  monolith, psa,  trythmik itp itd i jest od nich dużo droższa w porównaniu co masz za tą cenę ( piano lakier i byle jaki sub ot cena Rela) do kina to padlina jakich mało np t9...2k nie warty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz nie wiem co kupic - wrocilem do punktu wyjscia ? a chcialem sie tylko poradzic i utwierdzic w wyborze no ale w sumie co moze napisac gosc o nicku svs - wiadomo ze napisze o wyzszosci svsa... nie mowie gral zacnie i jak by nie testy ktore ogladalem i recezje gdzie ohy i ahy o HT1205 to moze i SVS by mi lepiwj brzmial... masakra - ide czytac o Klipsch R112sw i SVS SB2000...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest 30 czy 40 zł za kuriera w porównaniu z 3 czy 4 tysiącami wydanymi w ciemno i uczuciem że może być coś lepszego o czym nie wiesz bo pożałujesz na kuriera. Ja bym wypożyczył największy i najmniejszy i po tym ocenił czego chce i jakie mam zapotrzebowania . Najlepszy pomysł na jaki możesz wpaść. Zobacz jakie rozbieżności na forum, ja mam 2x pb4000 na 20mkw a daniel-de ma jeden i mniejszy na ponad 40 i mu wg niego salon demoluje ? każdy jest inny i nie sposób dać jedną prostą radę.  To jak z autami , kobietami itp itd nie będzie wiedział jak nie spróbujesz.  Ja ostatnio obejrzałem " Sicario " jeszcze raz tyle że na świeżo po kalibracji i to że kapcie spadają i szczeka opada to mało powiedziane . Sam moment wybuchu w scenie z domem ze zwłokami w ścianach jest " serco atako twórczy " ? i ja tak lubię ( daniel- de na bank by zszedł przy tym wybuchu o ile tego nie oglądał)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Majk1984 napisał:

don111 - ja w 95% do KD a te 5% to klubowa lub HH czaaaaasami tak sobie je.nac basem i odreagowac godzinke czy dwie... Sluchalem obu i dla mnie brzmialy bardzo podobnie i oba niziutko schodzily... jednak zarowno sprzedawca jak i s4 i jeszcze tam ktos twierdza ze REL to specjalista i HT jest dopracowana seria do KD a svs dopiero raczkuje i jednak przegrywa z tym RELem - dopiero sb3000 by bylo takie lub lepsze...

Serio? No to słuchaj dalej branży, ich głupot i manipulacji w pogoni za klientem. Najpierw tylko sprawdź czy mają obie marki w ofercie, to będziesz wiedział czy to permamentne oszustwo z w/w powodu czy tylko próba nakierowania na korzystniejszy zakup  (oczywiście z ich a nie z Twojej strony, czyli na czym więcej zarobią). Po tym co  napisałeś widać że co innego oficjalnie piszą grzecznie na forum (albo raczej udają że im zależy na pomocy) a nieoficjalnie ściemniają i wciskają takie bajki jak wyżej. Bez obrazy, bo każdy kiedyś zaczynał z tematem audio i nabierał z czasem doświadczenia, ale wyczuli jelenia do zgolenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijając piłeczkę - uważaj na doradzających forowiczów, którzy całe życie słuchają na jednym systemie stereo przekonani, że tak właśnie ma brzmieć audiofilski sprzęt i koniec kropka. W najlepszym wypadku, wymienili sprzęt raz czy dwa i polecają na bazie przeczytanych w internecie opinii. Najlepiej zdać się na własny słuch. A co do subwooferów to ostatnie na co patrz to ich moc. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Majk1984 said:

No to teraz juz nie wiem co kupic - wrocilem do punktu wyjscia ? a chcialem sie tylko poradzic i utwierdzic w wyborze no ale w sumie co moze napisac gosc o nicku svs - wiadomo ze napisze o wyzszosci svsa... nie mowie gral zacnie i jak by nie testy ktore ogladalem i recezje gdzie ohy i ahy o HT1205 to moze i SVS by mi lepiwj brzmial... masakra - ide czytac o Klipsch R112sw i SVS SB2000...

Drogi kolego.... jesli masz $ to akurat svs mozesz brac w ciemno..... wszystkie ich suby sa bardzo dobre to nie podlega dyskusji. 

Dyskusji natomiast podlega wlasciwe ustawienie w pomieszczeniu i odpowiednia kalibracja... bez tego nawet 16ultra Ci nic nie da. 

Wszysko zalezy od Twoich upodoban...  widze ze celujesz w obudowe zamknieta, to jest troche inny rodzaj bassu. Tez taki mialem, ale stwierdzilem, ze w kinie bardziej podoba mi sie sub z portem. Choc pewnie 4x w obudowie zamknietej moglyby ponownie zmienic moje zdanie :) 

Masz jeszcze suby XTZ tez zbieraja mase pozytywnych opinii wsrod uzytkownikow.

BK Electronics to malo znana u nas manufaktura z uk ,max powera za min $ bez dystrybucji. 

Gdybym ja mial zmieniac swoje mono+ to tylko svs a w moim przypadku to musiaby byc min pb4000 x2  robi sie spooooro :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Drogi kolego.... jesli masz $ to akurat svs mozesz brac w ciemno..... wszystkie ich suby sa bardzo dobre to nie podlega dyskusji.  Dyskusji natomiast podlega wlasciwe ustawienie w pomieszczeniu i odpowiednia kalibracja... bez tego nawet 16ultra Ci nic nie da. 

Wszysko zalezy od Twoich upodoban...  widze ze celujesz w obudowe zamknieta, to jest troche inny rodzaj bassu. Tez taki mialem, ale stwierdzilem, ze w kinie bardziej podoba mi sie sub z portem. Choc pewnie 4x w obudowie zamknietej moglyby ponownie zmienic moje zdanie :) 

Masz jeszcze suby XTZ tez zbieraja mase pozytywnych opinii wsrod uzytkownikow.

BK Electronics to malo znana u nas manufaktura z uk ,max powera za min $ bez dystrybucji. 

Gdybym ja mial zmieniac swoje mono+ to tylko svs a w moim przypadku to musiaby byc min pb4000 x2  robi sie spooooro :) 

 

Powiem Ci, że moim zdaniem już sb3000 ma potężniejszy bas, niż monolith plus.Co jest, nie do pomyślenia, patrząc na ich obudowy i wagę, a jednak, tak jest.

Tak, że jeśli lubisz subwoofery z portem, to 2x pb3000, już byś miał spory skok do przodu.

 

Jak wiesz, napisałem to z własnego doświadczenia, nie z teoretycznych rozmyślań

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RAF77 napisał:

Powiem Ci, że moim zdaniem już sb3000 ma potężniejszy bas, niż monolith plus.Co jest, nie do pomyślenia, patrząc na ich obudowy i wagę, a jednak, tak jest.

Tak, że jeśli lubisz subwoofery z portem, to 2x pb3000, już byś miał spory skok do przodu.

Nie no bez przesady - po co by BK robiło takiego kolosa jakby go taki mały zamknięty sub przebijał ;) Wg takich samych pomiarów SVS SB3000 jest odczuwalnie (3-4db) słabszy od BK Monolith podstawowego, który ma SPL podobne lub delikatnie za PB2000. Natomiast PB 3000 jest już wyraźnie mocniejszy. BK Monolith Plus będzie pomiędzy PB2000 a PB3000, bliżej tego pierwszego. 

Nie wiem czy ktoś, auważył ale pojawił się nowy zawodnik od BK z linii Platinum, w małej budzie - ale z uwagi na konstrukcję membrany biernej (12" + 12") dużo mocniejszy od zamkniętej. Na razie nie ma oficjalnych pomiarów poza pochlebnym testem na avforums. Ale podobno to ma SPL zbliżone do 2x większego Monolitha. Cena ok 2700zł z transportem do PL.

https://www.avforums.com/reviews/bk-electronics-p12-300sb-pr-subwoofer-review.16272

Do dość mocnego kina/stereo można też rozważyć 2x P12 w obudowie zamkniętej za ok 3,5 tys. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem.

Ja nie teoretyzuje, nie porównuje tabelek.

Miałem 2x bk monolith plus I mam svs sb3000.

Miałem wszystkie trzy na raz w domu i pisze to co słyszę, nie to, co jest w tabelach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o maksymalnym SPL, tu nie ma wydaje się - podstawowy Monolith ma przewagę 3-4 db w zakresie 20-30hz mierzone bodajże z 2m, więc to jest duża różnica - ponad 2x głośniej w tej najistotniejszej dla efektów części pasma. Z tym że powyżej 30hz charakterystyki się stopniowo zrównują (może nawet później z przewagą SVS), na dole poniżej 20hz także.Trzeba też wziąć pod uwagę akustykę pokoju i inny charakter, dynamikę basu oraz strojenie z różnych konstrukcji (bas reflex vs zamknięta). Więc pewne efekty mogą mogą wypaść mocniej na tym SVS. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, don111 napisał:

po co by BK robiło takiego kolosa jakby go taki mały zamknięty sub przebijał

ano po to robiło, żeby co niektórych wymiarem i wagą właśnie złapać.... kup, postaw optymalnie w pomieszczeniu i pomierz a prawda sama wyjdzie co taki „kolos” jest wart??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.. Niestety tu nie ma żadnej ściemy, to są profesjonalne pomiary wg jednego ujednoliconego standardu. Chcesz mieć wielki bas to musisz mieć wielkiego suba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary na papierze to jedno, a ja pisze o pomiarach w twoim pomieszczenia a nie w optymalnych warunkach pomiarowych opłaconych przez firmę. Jeżeli parametry podane przez firmę są rzetelnie to wiem ze biorę sub’a który technicznie jest zdolny wydać z siebie 105 dB, a to jak zagra w twoim pomieszczeniu to juz inna sprawa...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, will66 napisał:

Pomiary na papierze to jedno, a ja pisze o pomiarach w twoim pomieszczenia a nie w optymalnych warunkach pomiarowych opłaconych przez firmę. Jeżeli parametry podane przez firmę są rzetelnie to wiem ze biorę sub’a który technicznie jest zdolny wydać z siebie 105 dB, a to jak zagra w twoim pomieszczeniu to juz inna sprawa...
 

To tak z ciekawosci zapytam. 

Czego takiemu BK brakuje w pomieszczeniu 50m^2 w tym przypadku z lekka pomoca drugiego suba jamo 360 wartego moze z 400zl.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Glosnosc prawie na minimu ustawiona na subie.  Co taki svs 16 ultra czy inny ma wniesc wiecej? 

Zejdzie nizej o 1hz? Bedzie bardziej rowny? (tu i tak jest prawie rowno - odchylka +/- 3dB bez zadnej korekcji DSP to chyba bajka. 

 

Sa jakies wlasnoci fizyczne, mierzalne ktore mozemy porownac? Czy tylko porownujem ile dany sub kosztuje i dlatego musi grac lepiej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, will66 napisał:

Pomiary na papierze to jedno, a ja pisze o pomiarach w twoim pomieszczenia a nie w optymalnych warunkach pomiarowych opłaconych przez firmę. Jeżeli parametry podane przez firmę są rzetelnie to wiem ze biorę sub’a który technicznie jest zdolny wydać z siebie 105 dB, a to jak zagra w twoim pomieszczeniu to juz inna sprawa...
 

Piszesz poważnie czy sobie jaja robisz z tymi optymalnymi warunkami pomiarowymi ? Jeszcze opłacone przez firme ? Ja nie piszę o testach w jakimś Hi-Fi Choice czy What-HiFi, tu się nic nie da oszukać bo wszystkie suby są testowane w identycznych warunkach, na otwartej przestrzeni na powietrzu. Pokazuje to REALNE możliwości suba bez zniekształceń i wpływu pomieszczenia (podbicia/dołki) na przebieg SPL. A to jak zagra w danym pomieszczeniu to inna sprawa

49 minut temu, Lolo2 napisał:

To tak z ciekawosci zapytam. 

Czego takiemu BK brakuje w pomieszczeniu 50m^2 w tym przypadku z lekka pomoca drugiego suba jamo 360 wartego moze z 400zl.

Glosnosc prawie na minimu ustawiona na subie.  Co taki svs 16 ultra czy inny ma wniesc wiecej? 

Zejdzie nizej o 1hz? Bedzie bardziej rowny? (tu i tak jest prawie rowno - odchylka +/- 3dB bez zadnej korekcji DSP to chyba bajka. 

 

Sa jakies wlasnoci fizyczne, mierzalne ktore mozemy porownac? Czy tylko porownujem ile dany sub kosztuje i dlatego musi grac lepiej? 

Masz ustawiony na minimum więc pomiar jest mocno optymistyczny. Ale w skrócie - ten subwoofer ma spadek rzędu 20db w przedziale 20-25hz i dalej też równia pochyła (to już nie bas tylko zniekształcenia z bas reflex). Porzadne suby grają dość liniowo do 20hz, z niewielkim spadkiem do 15hz, a nawet trochę niżej. Więc zysk w takim porządnym subie jest nie o 1 tylko jakieś 10-15hz rozciągnięcia pasma w dół, przy dużo wyższej mocy i mniejszych zniekształceniach, jakości basu, bez kompresji. Z tym że to trzeba usłyszeć, inaczej wydaje się że niczego nie brakuje. U mnie był przeskok w rozciągnięciu basu gdy kupiłem BK XXLS400, słychać go dużo niżej (choć nie jest to potężny mocowo sub) i o wiele lepiej jakościowo niż np takiego Infinity Beta SW12 którego miałem wcześniej. SVS PC20-39 Plus schodzi jeszcze niżej i głośniej  - do 12hz przy zamkniętych portach, ale wiem że można lepiej. Dlatego do kina docelowo będę miał 18" na porządnym przetworniku np Dayton w obudowie zamkniętej lub z portami - z opcją zatkania, z zewnętrznym wzmacniaczem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, don111 napisał:

 

Masz ustawiony na minimum więc pomiar jest mocno optymistyczny. Ale w skrócie - ten subwoofer ma spadek rzędu 20db w przedziale 20-25hz i dalej też równia pochyła (to już nie bas tylko zniekształcenia z bas reflex). Porzadne suby grają dość liniowo do 20hz, z niewielkim spadkiem do 15hz, a nawet trochę niżej. Więc zysk w takim porządnym subie jest nie o 1 tylko jakieś 10-15hz rozciągnięcia pasma w dół, przy dużo wyższej mocy i mniejszych zniekształceniach, jakości basu, bez kompresji. Z tym że to trzeba usłyszeć, inaczej wydaje się że niczego nie brakuje. U mnie był przeskok w rozciągnięciu basu gdy kupiłem BK XXLS400, słychać go dużo niżej (choć nie jest to potężny mocowo sub) i o wiele lepiej jakościowo niż np takiego Infinity Beta SW12 którego miałem wcześniej. SVS PC20-39 Plus schodzi jeszcze niżej i głośniej  - do 12hz przy zamkniętych portach, ale wiem że można lepiej. Dlatego do kina docelowo będę miał 18" na porządnym przetworniku np Dayton w obudowie zamkniętej lub z portami - z opcją zatkania, z zewnętrznym wzmacniaczem. 

 

Nie wiem gdzie ty masz spadek tego suba w przedziale 20 - 25hz.

Mozesz podac jakies zrodlo tych informacji?  Bo z moich pomiarow a mam BK Monolith wychodzi calkiem odwrotnie i obojetnie gdzie go postawie. 

 

Uwieze w spadek przy 26 - 30. Ale napewno nie w zakresie o ktorym ty piszesz. 

Ponizej pomiary samego BK, nie ma czym sie tu chwalic zbytnio, ale jest przyklad ze nie ma spadku o ktorym piszesz. 

Jako dowod mozesz odszukac moj temat, mam tam szkic pomieszczenia z zaznaczonymi punktami pomiaru - rozne miejsca - i w zadnym przypadku BK nie spadku przy 20 - 25hz. Zawsze przy 24 / 25 hz jest maksimum

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy zawodnik z membrana bierna zapewne znajdzie swoich nabywcow.... buda dalej kompaktowa a cos tam wiecej/inaczej mruczy. 

Ja mialem razem  xxls 400 i r528 se, w kinie roznica powiem byla subtelna..... 

Moim zdaniem powinni zrobic nastepce mono+ a nie kolejne odmiany xxls400. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lolo2 napisał:

 

Nie wiem gdzie ty masz spadek tego suba w przedziale 20 - 25hz.

Mozesz podac jakies zrodlo tych informacji?  Bo z moich pomiarow a mam BK Monolith wychodzi calkiem odwrotnie i obojetnie gdzie go postawie. 

 

Uwieze w spadek przy 26 - 30. Ale napewno nie w zakresie o ktorym ty piszesz. 

Ponizej pomiary samego BK, nie ma czym sie tu chwalic zbytnio, ale jest przyklad ze nie ma spadku o ktorym piszesz. 

Jako dowod mozesz odszukac moj temat, mam tam szkic pomieszczenia z zaznaczonymi punktami pomiaru - rozne miejsca - i w zadnym przypadku BK nie spadku przy 20 - 25hz. Zawsze przy 24 / 25 hz jest maksimum

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Nie, źle mnie zrozumiałeś - chodziło mi o spadek zaczynając od 25 do ok 20hz - 20db to bardzo dużo. Tak w ogóle to byłem pewny że to wykres tego suba Jamo. Coś jest zatem nie tak. Miałem Monolitha (podstawowego) u siebie i wiem co potrafi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Nie wiem gdzie ty masz spadek tego suba w przedziale 20 - 25hz.
Mozesz podac jakies zrodlo tych informacji?  Bo z moich pomiarow a mam BK Monolith wychodzi calkiem odwrotnie i obojetnie gdzie go postawie. 
 
Uwieze w spadek przy 26 - 30. Ale napewno nie w zakresie o ktorym ty piszesz. 
Ponizej pomiary samego BK, nie ma czym sie tu chwalic zbytnio, ale jest przyklad ze nie ma spadku o ktorym piszesz. 
Jako dowod mozesz odszukac moj temat, mam tam szkic pomieszczenia z zaznaczonymi punktami pomiaru - rozne miejsca - i w zadnym przypadku BK nie spadku przy 20 - 25hz. Zawsze przy 24 / 25 hz jest maksimum
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
 
No właśnie, od 25Hz wzwyż, wygląda wykres fajnie ale od 25Hz w dół, to już jest bardzo nie fajnie.
Pomiędzy 18Hz a 25Hz masz 30db różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, hifibloke napisał:

Uzywa ktos czterech subwooferow  ? 

Raf mial 4 (2 bk i 2 inne) 

Teraz zmienil na 2 svs bodajze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie że dane katalogowe to pomiary na otwartej przestrzeni lub w komorach, w pomieszczeniach będzie inaczej.

roboczy wykres w celu określenia problemów, dół wygląda ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.