Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, hifibloke napisał:

To na tube z tymi svs widzialem, z tego co mowia 2000 Pro slyszalnie lepszy od poprzedniego, ta serie jeszcze jakos, ale wyzsza dla mnie za duzo. 

 

2 x sb2000 nie wnosza az tak wiele w porownanii do BK mono+ z jamo w duecie do rze rozmieszczone w salce. 

 

Bylem, slyszalem. Jest super, fajny krotki basik. Mono+ przeciaga troche ale suma sumaru nie jest zle.   Jak masz wymieniac bo wymieniac - - dla idei to nie warto.

A o ile kojarze to nie masz 2 x bk? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ... dla samej idei bez sesu 

Mono+ wzgledem svs napewno bedzie taki bardziej kluchowaty, driver/zawieszenie nie jest tak sztywne. Kiedys mialem rela z tego karbonu tego ugiac nie szlo, bass byl mega szybki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze lepiej svs, ale kuzwa nie za bardzo mnie stac na takie luksusy remonty na dwa lata mam rozpisane. Zreszta tyle co ja odpalam sprzet...szkoda mi ladowac tyle kasy, zeby wiecej stalo jak gralo....no i dual musze miec. 
 
Też tak myślałem....
Że musi być dwa.
Byłem w błędzie.
Wcale nie musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, RAF77 said:

Też tak myślałem....
Że musi być dwa.
Byłem w błędzie.
Wcale nie musi.

serio u mnie musi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 suby to podstawa , nie ma się co oszukiwać że jeden wystarczy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 x sb2000 nie wnosza az tak wiele w porownanii do BK mono+ z jamo w duecie do rze rozmieszczone w salce. 
 
Bylem, slyszalem. Jest super, fajny krotki basik. Mono+ przeciaga troche ale suma sumaru nie jest zle.   Jak masz wymieniac bo wymieniac - - dla idei to nie warto.
A o ile kojarze to nie masz 2 x bk? 
Kolega ma 2x mono+.
serio u mnie musi
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz .
Weź jednego sb3000 albo pb3000 i się przekonaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, RAF77 napisał:


Weź jednego sb3000 albo pb3000 i się przekonaj.

Wielkość suba nie ma znaczenia jeżeli ma być jeden vs nawet mniejsze ale dwa . Zawsze i wszędzie 2 jest lepsze . Jeżeli jeden sb3000 myślisz że wystarczy to tylko dlatego bo nie słyszałeś dwóch.  Tu nie ma gdybania i zgadywania,  sprawa jest potwierdzona naukowo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RAF77 napisał:

Też tak myślałem....
Że musi być dwa.
Byłem w błędzie.
Wcale nie musi.

Mysle ze 2 suby to inna liga. 

Tak wyrownuje harakterystyke ze jestem w szoku. Takie badziewie jak sub jamo sub360 a daje rade i dotrzymuje kroku bk monolithowi. (gdy graja razem).

 

Moze (nie wiem, tylko teorezuje) kupilbys 1 super suba i by wystarczyl. Ale z dwoma subami to wszystko osiagniesz latwiej i za ulamek ceny.

 

Bynajmniej tak wychodzi z testow jakie porobilem u siebie 

@hifibloke

Najprosciej. Kup se mikrofon do kalibracji i zobacz albo daj znac to ci wysle swoj. 

 

Sprawdzisz harakterystyke i zobaczysz czy cos jest nie tak. Jak bedzidsz mial rowno jak na stole to watpie aby jakies drogie suby cos wniosly do twojej salki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - do czego ta zmiana? Moc czy jakość? SVS SB 3000 mocowo będzie wyraźnie słabsza od Monolitha (poza najniższym zakresem, bo to OZ). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze 2 suby to inna liga. 
Tak wyrownuje harakterystyke ze jestem w szoku. Takie badziewie jak sub jamo sub360 a daje rade i dotrzymuje kroku bk monolithowi. (gdy graja razem).
 
Moze (nie wiem, tylko teorezuje) kupilbys 1 super suba i by wystarczyl. Ale z dwoma subami to wszystko osiagniesz latwiej i za ulamek ceny.
 
Bynajmniej tak wychodzi z testow jakie porobilem u siebie 
[mention=50975]hifibloke[/mention]
Najprosciej. Kup se mikrofon do kalibracji i zobacz albo daj znac to ci wysle swoj. 
 
Sprawdzisz harakterystyke i zobaczysz czy cos jest nie tak. Jak bedzidsz mial rowno jak na stole to watpie aby jakies drogie suby cos wniosly do twojej salki. 
Dlatego ja chciałem sprawdzić czy np jeden svs pb 2000 pro będzie lepszy niż dwa klipsch r-112sw. Jak się nie sprawdzi to się zdania własnego nie wyrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, STELVIO napisał:

Dlatego ja chciałem sprawdzić czy np jeden svs pb 2000 pro będzie lepszy niż dwa klipsch r-112sw. Jak się nie sprawdzi to się zdania własnego nie wyrobi.emoji6.png

Ty nic naprawdę nie rozumiesz czy udajesz ? Nawet te dwa słabe klipsche będą lepsze niż jeden pb3000 bo są dwa a fale w drogim czy potężnym subie rozchodzą się tak samo jak i w tym za 20 € i zera są tu i tu i dlatego dwa jest zawsze lepsze bo zmniejszają miejsca gdzie basu nie ma albo jest słabszy. Jaki sens testować pb2000 względem 2 klipsch ? Masz dwa to testuj dwa i tyle inne a jak chcesz jeden to musisz sięgnąć ze dwie półki wyżej np do pb4000/ sb4000 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A ja tak czytam i czytam te wasze wypowiedzi i się zastanawiam... po jakiego grzyba wymieniać/testować suby na takim samym bądź 1cal większym głośniku??? Zastanawia mnie czemu żaden użytkownik nie idzie w 15-18cali mając dedykowane Sale Kinowe przecież tam macie od groma miejsca!!! I żadna żona tam nie będzie marudziła ze za wielki lub nie ten kolor... @hifibloke bierz dwa Klipsche SPL-150 na testy... stracić nie stracisz... a nóż widelec zostaną bo w kinie pozamiatają te BK... kto to wie... jak to @Xpedite999 słusznie i dobrze napisał by odczuć różnice musielibyście przesiąść się na dwa razy większy sub( powierzchnia membrany)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytanie - do czego ta zmiana? Moc czy jakość? SVS SB 3000 mocowo będzie wyraźnie słabsza od Monolitha (poza najniższym zakresem, bo to OZ). 
Jak to słabsza....
500W vs 800W.
12" vs 13"

Miałem oba na raz w domu i stanowczo svs, nie jest słabszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Ty nic naprawdę nie rozumiesz czy udajesz ? Nawet te dwa słabe klipsche będą lepsze niż jeden pb3000 bo są dwa a fale w drogim czy potężnym subie rozchodzą się tak samo jak i w tym za 20 € i zera są tu i tu i dlatego dwa jest zawsze lepsze bo zmniejszają miejsca gdzie basu nie ma albo jest słabszy. Jaki sens testować pb2000 względem 2 klipsch ? Masz dwa to testuj dwa i tyle inne a jak chcesz jeden to musisz sięgnąć ze dwie półki wyżej np do pb4000/ sb4000 .

Tak tez nie do konca. 

Dwa suby trzeba odpowiednio ustawic. Jak nie bedzie mial mozliwosci zmiany miejsca suba to pozostaje mu jedynie wymiana i kupno roznych subow z roznymi harakterystykami. 

 

Jak ma mozliwosc ustawienia suba w obojetnie jakim miejscu w salce to wydaje mi sie ze dwa suby zawsze beda lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martin Rejek Czy uważasz, że 12" w klipsch r-112sw będzie tak samo brzmiał jak 12" w svs pb2000 pro? Nie sądzę. I po to się to robi, żeby na własne ucho usłyszeć. A czy później będą jeden czy dwa to już inna historia. Lepiej coś sprawdzić niż zgadywać lub tylko opierać się na opiniach innych. Itd itd. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A dlaczego nie sądzisz? No bo są to różne skrzynie, moce wzmacniaczy, charakterystyki, mi chodzi o ciśnienie akustyczne, niższe zejście,  jak chcesz to się baw w to testowanie subow na 12 calach... tylko pamiętaj one tez maja swoje ograniczenia... 

Dla mnie to strata kasy!!! Lepiej zyskasz jak wydasz kupując większe suby niż mniejsze a lepsze... ma to racje bytu tylko w słuchaniu muzyki w kinie sub ma robić rozpierdol!!! a nie tylko grać do kotleta...lub jak to niektórzy piszą Rel T5 robi taka rozrubie w 30m2 ha ha to jest dopiero cyrk!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Martin Rejek napisał:

A dlaczego nie sądzisz? No bo są to różne skrzynie, moce wzmacniaczy, charakterystyki, mi chodzi o ciśnienie akustyczne, niższe zejście,  jak chcesz to się baw w to testowanie subow na 12 calach... tylko pamiętaj one tez maja swoje ograniczenia... 

No i ok. W drugim zdaniu sam to opisałeś. I dlatego warto. Dla innego brzmienia zmienia się także kolumny. Po co iść w moc jak i tak pomieszczenie jest największym ograniczeniem. Chcę spróbować czegoś innego. Ciekawość. Po prostu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, RAF77 napisał:

Jak to słabsza....
500W vs 800W.
12" vs 13"

Miałem oba na raz w domu i stanowczo svs, nie jest słabszy.

Moc nie świadczy w ogóle o "potędze". Poza tym jeden jest zamknięty a drugi otwarty. Inna charakterystyka basu..SVS ma trochę większy głośnik i wzmacniacz ale to za mała różnica żeby dorównał dużo większemu subowi w BR. Może dorównać ale zdecydowanie nie w rejonie strojenia BR. 

spacer.png

Do Mono+ nie ma wykresów, kiedyś robili testy tą samą metodologią dla podstawowego Mono (300W, głośnik nie Eminence) i kilka wyników jakie się zachowały masz poniżej, jest wyraźna różnica już przy podstawowym Mono, a ten z plusem wykręciłby lepszy wynik.

Ground plane measurements (CEA max rms 2meters) Monolith (300w)

99db @ 20hz,

103,4db @ 25hz

105,3 @ 31,5hz

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

A ja tak czytam i czytam te wasze wypowiedzi i się zastanawiam... po jakiego grzyba wymieniać/testować suby na takim samym bądź 1cal większym głośniku??? Zastanawia mnie czemu żaden użytkownik nie idzie w 15-18cali mając dedykowane Sale Kinowe przecież tam macie od groma miejsca!!! I żadna żona tam nie będzie marudziła ze za wielki lub nie ten kolor... @hifibloke bierz dwa Klipsche SPL-150 na testy... stracić nie stracisz... a nóż widelec zostaną bo w kinie pozamiatają te BK... kto to wie... jak to @Xpedite999 słusznie i dobrze napisał by odczuć różnice musielibyście przesiąść się na dwa razy większy sub( powierzchnia membrany)... 

Pozamiatają ? Widziałeś w ogóle co to jest ten BK Monolith+ ? Chyba nie, skoro myślisz że to taki normalny subik na 12". To jest równie wielki i cięższy sub jak SPL 150,  sam litraż obudowy też robi swoje. Głośnik też nie byle jaki bo Eminence. Takiego SPL 120 (RSW112) bez problemu nawet podstawowy Monolith przebija mocą i jakością (szybkością) basu. SPL 150 nadrabia wielkością głośnika i będzie równiej, z lekką przewagą Klipscha pod względem SPL, więc jaki sens ma taka zamiana ? Jak zmienić to na coś wyraźnie lepszego. Takie jest moje zdanie. 

Tu masz pomiar dla SPL 150, porównaj do Monolitha w słabszej wersji bez +... 

SPL-150  

99.7 @ 20hz,

104.8 @ 25hz

109.6 @ 31,5hz

-------------

SVS PB2000 to też tylko 12"

20Hz      103.8 dB

25Hz      107.6 dB

31.5Hz   109.6 dB

 

A tu taki niewiele większy subik na 13" od SVS, nazywa się  PB13 Ultra :) 

20Hz   avg   110 dB

25Hz    avg   113 dB

31.5Hz  avg  115 dB

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki

@Martin Rejek

"Dla mnie to strata kasy!!! Lepiej zyskasz jak wydasz kupując większe suby niż mniejsze a lepsze..."

Ale powiem szczerze tego wpisu nie za bardzo rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chodziło mi właśnie o to ze w pieniądzach SVS i Rela możesz kupić suba  z większym głośnikiem który da Ci odpowiednie zejście w kinie... no chyba ze nie zależy ci na zejściu a na jakości i szybkości 

 

@don111 no dobra pomiary pomiarami ale w praktyce może być inaczej... wiesz pomieszczenie tez odgrywa jakaś tam role... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ma znaczenie i tyle . Czy to wielkość obudowy czy wielkość membrany a zwłaszcza jeżeli chodzi o konstrukcje zamknięte. Dlatego też klipsch 115 to nr 1 do kina w przedziale nawet do 5k czy to się komuś podoba czy nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, don111 napisał:

Jak zmienić to na coś wyraźnie lepszego. Takie jest moje zdanie. 

I ja tez przy tym jestem... ale jeżeli ktoś ma ograniczony budżet na dwa i w danym budżecie szuka to zawsze większy będzie lepszy...tak mi się wydaje... jeżeli się mylę to mnie popraw 

 

pb13 ultra kosztuje inne pieniądze i jest dużo mocniejszy ma większa cewkę gdzie może przyjąć większa moc, no i jest specjalnie zaprojektowany/zbudowany do tego suba

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pozamiatają ? Widziałeś w ogóle co to jest ten BK Monolith+ ? Chyba nie, skoro myślisz że to taki normalny subik na 12". To jest równie wielki i cięższy sub jak SPL 150,  sam litraż obudowy też robi swoje. Głośnik też nie byle jaki bo Eminence. Takiego SPL 120 (RSW112) bez problemu nawet podstawowy Monolith przebija mocą i jakością (szybkością) basu. SPL 150 nadrabia wielkością głośnika i będzie równiej, z lekką przewagą Klipscha pod względem SPL, więc jaki sens ma taka zamiana ? Jak zmienić to na coś wyraźnie lepszego. Takie jest moje zdanie. 
Tu masz pomiar dla SPL 150, porównaj do Monolitha w słabszej wersji bez +... 
SPL-150  
99.7 @ 20hz,
104.8 @ 25hz
109.6 @ 31,5hz
-------------
SVS PB2000 to też tylko 12"
20Hz      103.8 dB
25Hz      107.6 dB
31.5Hz   109.6 dB
 
A tu taki niewiele większy subik na 13" od SVS, nazywa się  PB13 Ultra :) 
20Hz   avg   110 dB
25Hz    avg   113 dB
31.5Hz  avg  115 dB
 
Ty mi tu tabelek nie wklejaj.
Ja miałem oba w pokoju i obu słuchałem i mówię ci, że svs3000 ma potężniejszy dźwięk niż monolit+.
Tyle mam do powiedzenia.

I wielkość obudowy ani liczba kilogramów nie daje przewagi dla bk monolith, w tym przypadku.

(Też mi było ciężko w to uwierzyć, ale takie są fakty).

Wypożycz, posłuchaj a potem się wypowiadaj.
A nie jakieś porównywanie tabelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Xpedite999 napisał:

Wielkość ma znaczenie i tyle . Czy to wielkość obudowy czy wielkość membrany a zwłaszcza jeżeli chodzi o konstrukcje zamknięte. Dlatego też klipsch 115 to nr 1 do kina w przedziale nawet do 5k czy to się komuś podoba czy nie. 

Klipsch 115 na pewno wygrywa nieznacznie w samym kinie w kategorii cena / SPL ale na pewno nie cena / (SPL + jakość basu) ani w samym SPL.

 

36 minut temu, Martin Rejek napisał:

I ja tez przy tym jestem... ale jeżeli ktoś ma ograniczony budżet na dwa i w danym budżecie szuka to zawsze większy będzie lepszy...tak mi się wydaje... jeżeli się mylę to mnie popraw 

Większy - lepszy, mocniejszy, niżej zejdzie... Tak ale tylko w przypadku gdy porównujesz w obrębie jednej serii danego producenta. Np Klipsch 112 vs 115. Jak porównujesz różne marki to jakość, moc, zejście może być zupełnie różne przy różnej wielkości subów. Klipsch na 15" nadrabia po prostu wielkością, może rywalizować z subami na 12" SVS

45 minut temu, Martin Rejek napisał:

 

@don111 no dobra pomiary pomiarami ale w praktyce może być inaczej... wiesz pomieszczenie tez odgrywa jakaś tam role... 

Odgrywa, pomieszczenie wzmacnia swoje konkretne częstotliwości, u każdego zagra trochę inaczej

20 minut temu, RAF77 napisał:

Ty mi tu tabelek nie wklejaj.
Ja miałem oba w pokoju i obu słuchałem i mówię ci, że svs3000 ma potężniejszy dźwięk niż monolit+.
Tyle mam do powiedzenia.

I wielkość obudowy ani liczba kilogramów nie daje przewagi dla bk monolith, w tym przypadku.

(Też mi było ciężko w to uwierzyć, ale takie są fakty).

Wypożycz, posłuchaj a potem się wypowiadaj.
A nie jakieś porównywanie tabelek emoji1.png

A Ty mi nie wyskakuj z wypożyczaniem :) Może taki efekt miałeś w tym konkretnym pokoju / ustawieniu. Nie twierdzę że tak nie może być. Jednak pomiary wg tego standardu (i na otwartym powietrzu) nie kłamią,  pokazują bezwzględnie, który sub ma większe mozliwości jeśli idzie o SPL, nie pokazują jednak wpływu pomieszczenia - a może oba te suby inaczej reagują na bliskości ścian itd. Miałem już Monolitha, więc wiem co potrafi. Mam dużego SVS (co prawda starszego) ale też mam opcję tuningu dla OZ do 12hz jak i na 16-20hz po otwarciu otworów. Charakterystyka zmienia się. Nie można porównać jednoznacznie zamkniętych i otwartych bo pewne częstotliwości w zamkniętych grają mocniej, ale niektóre sporo słabiej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RAF77 napisał:

Ty mi tu tabelek nie wklejaj.
Ja miałem oba w pokoju i obu słuchałem i mówię ci, że svs3000 ma potężniejszy dźwięk niż monolit+.
Tyle mam do powiedzenia.

I wielkość obudowy ani liczba kilogramów nie daje przewagi dla bk monolith, w tym przypadku.

(Też mi było ciężko w to uwierzyć, ale takie są fakty).

Wypożycz, posłuchaj a potem się wypowiadaj.
A nie jakieś porównywanie tabelek emoji1.png

No co z tego, skoro miales swoje BK pod stolem xD

Tak u mnie gral BK, gdy stal sobie standardowo, pomiedzy rtv a glosnikiem fronotwym. 

pom1.jpg

 

A tak gra BK, gdy zadbasz o dobre miejsce dla niego i wlacze tez suba od jamo sub360. 

2-suby-najlepsza-pozycja.jpg

 

Roznica jest przeogromna - - chodzi mi o odczucia. A powyzsze wykresiki tylko to potwierdzaja. 

 

Ps. 

A tak gra sam BK ustawiony w "najlepszym miejscu" - - 

sub-BK-pozycja-obok-sofy.jpg

 

Dlatego uwazam, ze dwa tansze suby zagraja lepiej niz jeden bardzo dobry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, pod stołem, to stał drugi, przecież miałem 2x Bk monolith+.

 

Jeden był na stałe z przodu a drugi dostawiany z przodu z drugiej strony, tylko na seanse.

 

Faktycznie był drugi przez jakiś czas w środku długości pokoju, pod ścianą, pod stołem, przez jakiś czas ale przy którymś przemeblowaniu z tej opcji zrezygnowałem.

 

Przy porównaniu svs i Bk stały z przodu.

Stawiałem je na zmianę w tym samym miejscu z przodu.

 

Co Ty Lolo za pierdoły pleciesz.

 

 

 

 

 

Poza tym ja nie twierdzę że zawsze jeden jest lepszy niż Dwa, ani że zawsze dwa są lepsze niż jeden.


Napisałem tylko że ja jestem z mojej zamiany zadowolony. I żeby kolega sobie Sam porównał.
Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.