Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, RAF77 napisał:
5 godzin temu, Martin Rejek napisał:
Panowie proszę o pomoc...
Budżet jak wcześniej pisałem 8-10tys zł oczywiście będę kupował za granica bo w Polsce ceny to z kosmosu to raz a dwa i tak by musiała być wysyłka... do rzeczy
- obudowa koniecznie zamknieta
- głośnik 15cali 
- fajnie jak by miał DSP lub EQ 
- czarny mat
na chwile obecna mam trzy typy
Rel HT 1508 Predator
SVS SB4000
Rythmik E15/E15HP2

Svs SB 4000 ma głośnik 13.5", nie 15".

Tak @RAF77 wiem, strzeliłem byka... to jest wyjątek brany pod uwagę bo ma duża moc, DSP na pokładzie, dlatego 13 cali w typach się znalazło ...

Rythmik ma duży plus ze pod ten głośnik można samemu se dobrać moc wzmacniacza i wyposażenie, jedyny minus ze nie ma tak jak SVS-aplikacja... ma za to manualna na takiej zasadzie jak Earthquake... 

za to Rel jest najprostszy w obsłudze i nie ma żadnych korekcji... tu już trzeba zewnętrze DSP gdzie to kosztuje dodatkowe pieniądze...jak na razie czekam na odpowiedz z firmy Rhytmikaudio czy wyślą do Europy suba i ewentualnie jakie koszta... bo niestety kumpel zjechał do PL... korona wygrała... szkoda... trzeba czekać 

5 godzin temu, STELVIO napisał:

@Martin Rejek Że się tak zapytam. Do czego chcesz taki subwoofer?emoji6.png

 SVS Sb4000 ma 13,5" głośnik z tego co pamiętam.

 

 

A jak myślisz dlaczego ???

Duża membrana da niskie zejście w kinie... na co najbardziej liczę, sub nie ma być rozkręcony niewiadomo jak, będzie tak ustawiony by było słychać ze jest pożądny sub i ze dzięki niemu słychać to co będzie słychać czyli niskie pomruki a nie pierdziawka która kończy żywot na 30hz... i przy 8 calach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z faktem, że duża membrana dużo wolniej hamuje na zawieszeniu wykonując dodatkowe ruchy przez co kontrola jest gorsza, a także fakt produkowania zniekształceń przez ugięcia samej membrany? 

To nie fakt, to domniemania.

 

Patrz na pomiary/dane solidnych przetwornikow (nie tylko znieksztalcen, ale takze LINIOWEGO zakresu Xmax i pozostalych parametrow TS, decydujacych o „kontroli“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SPL to liczby w testach mówią same za siebie, nie potrzeba dokładać teorii. Mierzą czyste SPL, bez zniekształceń.  Drivery są różne, lepsze i gorsze. Z najlepszych 8" da się wycisnąc tyle co z przeciętnych 12", choć naturalnie musi być większy skok, a co za tym idzie wymagany mocniejszy wzmacniacz, za tym z kolei idą koszty. Dlatego najłatwiej duże SPL załatwić tanim większym głośnikiem o sporej efektywności i słabszym wzmacniaczem. Ale są też subwoofery typu np Velodyne Microvee czy seria SPL, gdzie wzmacniacz może być np 1000W przy 10". 

5 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Tak @RAF77 wiem, strzeliłem byka... to jest wyjątek brany pod uwagę bo ma duża moc, DSP na pokładzie, dlatego 13 cali w typach się znalazło ...

Rythmik ma duży plus ze pod ten głośnik można samemu se dobrać moc wzmacniacza i wyposażenie, jedyny minus ze nie ma tak jak SVS-aplikacja... ma za to manualna na takiej zasadzie jak Earthquake... 

za to Rel jest najprostszy w obsłudze i nie ma żadnych korekcji... tu już trzeba zewnętrze DSP gdzie to kosztuje dodatkowe pieniądze...jak na razie czekam na odpowiedz z firmy Rhytmikaudio czy wyślą do Europy suba i ewentualnie jakie koszta... bo niestety kumpel zjechał do PL... korona wygrała... szkoda... trzeba czekać 

Ja bym brał na Twoim miejscu brał Rythmik FV15 - minimalnie droższy od E15 i ma dwa porty, możesz zamknąć 1 lub nawet oba i masz obudowę zamkniętą, osiągając prawie tak dobry efekt jak z fabrycznie zamkniętym E15 (nieco bardziej dopasowany do OZ, różnica to mniejszy litraż). Różnica w SPL jest jednak duża na korzyść FV15, więc masz furtkę w razie czego do wzmocnienia efektów kinowych. Zresztą nawet z otwartymi portami ten sub ma dobrze kontrolowany i szybki bas.

"It sounds good for music but not as good as the sealed version. I would say the FV15HP in the high damping mode is a good compromise. It sounds close to the sealed sound while still maintaining the output advantage. Since I watch mostly movies, it was a no brainer"

Tu masz porównanie z 2013 roku SVS SB13U i Rythmik E15 (nie wiem czy od tamtego czasu nie zmienił się wzmacniacz na inny). SB13U to tak jak SB4000 dzisiaj, tylko inna funkcjonalność, sterowanie z apki (to akurat super sprawa) itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

That's not the case at all because the SVS SB13 Ultra and Rythmik E15HP are both exceptional subwoofers, either of which I would be happy to live with day in and day out. This decision was harder than I expected it to be, even though I never thought it was going to be a piece of cake. In the end though my proclivity for articulate sound, and desire to configure things however I please, tipped the scales in favor of the Rythmik E15HP. For me the SVS SB13 Ultra was a 9, but the Rythmik E15HP was a 10. They were literally thisclose in my mind.

-----

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inne opcje to PSA S1512 , S1812 lub 2x HSU ULS-15 mk2 albo VTF-15H MK2 - też bdb  kontrola basu mimo otworów, też można zamknąć porty i ustawić strojenie. Z tymi amerykańcami taki wybór że głowa boli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martin Rejek nie nie. Dlaczego to ja się domyślam. Bo to dobre maszyny. Ale ja się pytałem do czego? Do tego twojego pomieszczenia 9m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup subów HSU,  Rythmik ma sens ale w stanach gdzie są sporo tańsze od SVS . Jeżeli doliczyć się cło i wysyłkę opłacalność ich zakupu jest żadna. Dostępność PSA w Europie nie wiele zmienia bo marzą przebija rynek USA i 18 calowy zamknięty sub kupisz trochę taniej niż sb16 ultra od SVS ( dla porównania ceny USA 1550$ PSA  vs 2000$ Sb16 - Europa  1675£ PSA  vs około 9kpln sb16 ) przelicz wszystko sobie dodaj do tego obecność SVS na polskim rynku ,aplikacje na smartfona, 5 letnią gwarancję i rozbudowany eq i masz odpowiedź dlaczego SVS jest najbardziej opłacalny zakupem . 

Ogólnie tak wyglądają fakty plus to że Martin i tak nie kupi suba a jeżeli już to nie tego o które pyta , cała para pójdzie w gwizdek nie po raz pierwszy . Taka prawda ale z nudów można się czymś zająć ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz dlaczego ???
Duża membrana da niskie zejście w kinie... na co najbardziej liczę, sub nie ma być rozkręcony niewiadomo jak, będzie tak ustawiony by było słychać ze jest pożądny sub i ze dzięki niemu słychać to co będzie słychać czyli niskie pomruki a nie pierdziawka która kończy żywot na 30hz... i przy 8 calach
To jest twój wybór ale ja bym ten z Ameryki odrzucił, lepiej mieć gwarancję w Europie, jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@don111 tylko obudowa zamknięta wchodzi w rachubę, mniejsza skrzynia gdzie przy 15m2 liczy się każdy centymetr

@STELVIO na 9 m2 jest kino pokój ma 15m2 wiec to tez trzeba liczyć... 

@Xpedite999 jak na razie wszystko co pisałem do tej pory ze kupuje to kupiłem, wiec mi tu nie pytol farmazonów!!! Dobra??? Po drugie dużo piszesz człowieku a tak naprawdę możesz być równie dobrze w takiej samej sytuacji co kolega „fetek” czyli dwie kolumny i ampli i masz pan Całe Kino.... sam żeś mu tak napisał wiec ja to powielam w twoim przypadku!!! 


Rythmik E15 zaczyna się z podstawowym wzmakiem 1200$ 600watt, napisałem ze wysłałem pytanie i czekam na odpowiedz... 

Przy SVS fakt, faktem jest to ze mam gwarancje 5lat, aplikacje oraz DSP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Zakup subów HSU,  Rythmik ma sens ale w stanach gdzie są sporo tańsze od SVS . Jeżeli doliczyć się cło i wysyłkę opłacalność ich zakupu jest żadna.

Tragedii absolutnie nie ma. Płaci się +23% vatu, cło 0%. Wysyłka zależy od wagi. Jeśli transport morski to od 300 do 800zł (za ciężkiego potworka) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   wychodzi ok 4300zł z dostawą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ten ok 6400zł z dostawą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )     ciężki, ok 7000zł z dostawą

Nie jest to jakaś mega rewelacja w porównaniu z SVS w PL, bo choć mamy wyraźnie taniej od SB4000 ale bez gwarancji, do tego z SVS można coś pewnie utargować z cen katalogowych. Tak czy inaczej - jeśli ktoś chce sobie sprowadzić suba z USA to jest to w miarę opłacalne, podobnie jak zakup SVS w PL. Bo jednak za podobne pieniądze mamy jeszcze trochę lepsze suby (od i tak świetnych w relacji cena/jakość SVS), tyle że bez gwarancji. Choć podejrzewam że sam wzmacniacz w razie awarii wysłaliby nam z USA gratis. 

7 minut temu, Martin Rejek napisał:

Rythmik E15 zaczyna się z podstawowym wzmakiem 1200$ 600watt, napisałem ze wysłałem pytanie i czekam na odpowiedz... 

Wystarczy że wyślą gratisowo do magazynu firmy pośredniczącej w transporcie do PL. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Martin Rejek napisał:

 

@Xpedite999 jak na razie wszystko co pisałem do tej pory ze kupuje to kupiłem, wiec mi tu nie pytol farmazonów!!! Dobra??

Jeżeli brać pod uwagę zakup kolumn podstawkowych to fakt, wywiązałeś się.  Ja miałem na myśli liczne wczesniejsze tematy ktore ciezko zliczyc w ktorych planowaleś  dużo i w każdej dziedzinie kina od projektor , przez budowę pomieszczenia i ścian,  przez zestawy głośnikowe i amplitunery teraz na subie kończac więc skończ pie... ć  bo cytować tematy zacznę i wypowiedzi , chcesz tego ????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10757]don111[/mention] w PL sb4000 6560 zł po rabacie 20%, sb16ultra 9200 zł po rabacie20% 
i teraz który ewidentnie lepszy??? Ameryka: Rhytmik, PSA z antimod, Polska SVS? 
Skoro rozważasz 13.5" od svs, to myślę że powinieneś też rozważyć SB 3000, on ma również 13".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Martin Rejek napisał:

@don111 w PL sb4000 6560 zł po rabacie 20%, sb16ultra 9200 zł po rabacie20% 

i teraz który ewidentnie lepszy??? Ameryka: Rhytmik, PSA z antimod, Polska SVS? 

Antimode możesz dokupić osobno, jeśli będzie sens.

Przy dodatkowym rabacie 20%, jeśli taki jest możliwy, to opłacalne SVS robią się jeszcze bardziej opłacalne...

Też można się zastanowić - o ile dopuszczasz myśl o dwóch subach - czy nie lepiej kupić np 2x SVS SB3000. Jeśli tak to rozważyłbym taką opcję, ewentualnie ten HSU jest w atrakcyjnej cenie. PSA będzie odczuwalnie lepszy ale nie aż o tyle na ile wskazuje cena. HSU w tej samej cenie to też raczej lepsza opcja niż SVS SB3000. Rythmik też kusi ze swoim serwo. Kwestia 1 czy 2 suby. Jak jeden i chcesz wydać sporo kasy to raczej musi być pewność co do mocy, raczej poszedłbym w coś mocniejszego od SB4000, zależy jakie masz wymagania. Zamknięty sub jednak ma trochę obciętą efektywność i trzeba brać o rozmiar większy. Ten PSA i Rythmik na 15" powinny być OK, ale rozważyłbym jeszcze zamknięte wersje na 18", tu byłbym spokojny. Trochę drożej pojawia się znowu SVS SB16... :) Podstawowa sprawa - przemyśl czy w grę może wchodzić 2 sub ewentualnie,, bo jeśli tak szedłbym w tą opcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Jeżeli brać pod uwagę zakup kolumn podstawkowych to fakt, wywiązałeś się.  Ja miałem na myśli liczne wczesniejsze tematy ktore ciezko zliczyc w ktorych planowaleś  dużo i w każdej dziedzinie kina od projektor , przez budowę pomieszczenia i ścian,  przez zestawy głośnikowe i amplitunery teraz na subie kończac więc skończ pie... ć  bo cytować tematy zacznę i wypowiedzi , chcesz tego ????????

Przeczytałem twój wpis i wiesz co mam wyj...ne na to chcesz to pisz... ja mierze Cię pokrojem „fetka” dużo gadasz a tak naprawdę sam możesz mieć jamnika pod tv??‍♂️?

@don111 w zakładanym budżecie mogę nawet 10 subow kupić tylko po co??? Nie lepiej jeden ustawiony na środku pokoju dłuższej ściany( 5m) ale lepszy i większy (15cali) niż dwa słabsze i mniejsze? Mam pod kolumnami miejsce na dwa ale ten drugi byłby w koncie a tego nie chce ze względu na podbicie+9db... 

@RAF77 wysłałem na priv... nie wszyscy musza wiedzieć... a jak będą chcieli to se poszukają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Martin Rejek napisał:

 

@don111 w zakładanym budżecie mogę nawet 10 subow kupić tylko po co??? Nie lepiej jeden ustawiony na środku pokoju dłuższej ściany( 5m) ale lepszy i większy (15cali) niż dwa słabsze i mniejsze? Mam pod kolumnami miejsce na dwa ale ten drugi byłby w koncie a tego nie chce ze względu na podbicie+9db... 

Wiesz, te dwa mniejsze to wciąż duże suby, są tylko trochę mniejsze, dałyby raczej mocniejszy efekt od jednego większego suba - do tego bas powinien bardziej równomiernie wypełnić pomieszczenie. Nie wiem jakie masz wymagania ale wydając małą kasę np na HSU, może się okazać że już jeden taki tani sub okaże się wystarczający. Jeśli jeden - mi byłoby najbliżej do tego Rythmik E15 albo lepiej F15, minimalnie większy.

Jak masz kasę trochę większą i chcesz jednego suba killera, jakość i moc,, to zamiast SVS SB16 - zdecydowanie ten: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

wysłałem na priv... nie wszyscy musza wiedzieć... a jak będą chcieli to se poszukają...

Gdyby nie to, że kapujesz moderatorowi napisałbym co o tym myślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, WARMSTONE napisał:

Gdyby nie to, że kapujesz moderatorowi napisałbym co o tym myślę.

To czemu nie napiszesz??? Ja reklamy nikomu robić nie będę... a jak się dowiedzą to mogą mnie oskarżyć o robienie im reklamy!!! Po drugie jesteś tego same pokroju co Xpedite999 dużo mielisz ozorem a w domu jamnik z przed 20 lat... i co za to mnie tez oskarżysz? Bu ha ha...??? boje się... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie można spokojnie zacząć przyjmować zakłady,  opcje obstawiania praktycznie dwie :

- kolejny farmazon jak jeden z wielu , nic nie kupi i tylko zawraca gitarę oczekując poparcia i zainteresowania swoją osobą 

- kupi ale coś 3 półki gorsze niż napisał bo go poniosło i to ostro a minimalny sub będzie tłumaczył sąsiadami i tym że i tak jego " zestaw " gra świetnie bez suba ?

Zależy jak będą wyglądały wygrane i ile osób będzie chciało wziąć w zakładzie,  najchętniej obstawił bym obie opcje po 100€ , ktoś chętny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

w domu jamnik z przed 20 lat

Co ty pierdzielisz, ja mam 2 letnią sukę rasy owczarek staroniemiecki.  A z 3 swoich subów najbardziej lubię BC Acoustique sevan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "game room" (po angielsku lepiej brzmi).

 

Możecie jechać na maxa e07b3e55ff175d2ef6e7e971db917b24.jpg

 

Marantz nr1504, PS4 pro, Xbox x, system 5.2 oparty na wharfedale diamond 10 i dwa suby sw150.

 No i Samsung 55q9fn.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no weź. Ten biały router nie pasuje. Ten pad leży nie w tym miejscu. I w ogóle to takie ciasne.
Oczywiście żarcik.

Podejrzewam, że jak ktoś lubi grać to fajnie mieć takie pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no weź. Ten biały router nie pasuje. Ten pad leży nie w tym miejscu. I w ogóle to takie ciasne.
Oczywiście żarcik.
Podejrzewam, że jak ktoś lubi grać to fajnie mieć takie pomieszczenie.
Pasuje do białej plejki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde słowo ci się z wankem kojarzy...jak to mówią,  najlepsza baba to własna graba- przynajmniej bokiem ci nie pójdzie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Xpedite999 napisał:

kompletujesz niby ulepszać chcesz , zmieniasz , dokupujesz , sprawdzasz,  decydujesz i na to wychodzi że nie masz kina tylko 2 fronty na stanie i ampli na codzień?

a co mam stać w miejscu ? zmieniam uczę się, co w tym złego ?

w zeszłym roku wymieniałem cały tor wideo, w tym roku praktycznie cały tor audio, teraz leci pomieszczanie i głośniki. Subwoofery pewno zostawię na przyszły rok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Na tym etapie można spokojnie zacząć przyjmować zakłady,  opcje obstawiania praktycznie dwie :

- kolejny farmazon jak jeden z wielu , nic nie kupi i tylko zawraca gitarę oczekując poparcia i zainteresowania swoją osobą 

- kupi ale coś 3 półki gorsze niż napisał bo go poniosło i to ostro a minimalny sub będzie tłumaczył sąsiadami i tym że i tak jego " zestaw " gra świetnie bez suba ?

Zależy jak będą wyglądały wygrane i ile osób będzie chciało wziąć w zakładzie,  najchętniej obstawił bym obie opcje po 100€ , ktoś chętny?

Ja obstawiam sam na siebie, bo nie ma chętnych 200€ ze kupię i 5€ ze nie kupię...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martin Rejek  Jedno pytanie na priv masz. Drugie: Skąd ta zmiana decyzji w sprawie subwoofera? Przecież byłeś mega zadowolony ze swojej konfiguracji. Czy w tak krótkim czasie odczuwasz jednak brak suba? Czy po prostu jak u większości z nas apetyt rośnie w miarę jedzenia? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, RAF77 napisał:

Mój "game room" emoji3.png (po angielsku lepiej brzmi).

 

Możecie jechać na maxa emoji1.pnge07b3e55ff175d2ef6e7e971db917b24.jpg

 

Marantz nr1504, PS4 pro, Xbox x, system 5.2 oparty na wharfedale diamond 10 i dwa suby sw150.

 No i Samsung 55q9fn.

 

 

 

A dlaczego twierdzisz że można jechać na maxa...? Spoko pokoik troszkę przymalawy ale dedykowany do gier tu jest plus... choć wolałbym grać na projku posiadając go...

Raf77 a ze się tak spytam, czemu sobie nie zrobisz pokoju typowo kinowego? Całego czarnego, z zajebiaszczym oświetleniem, mega wypasionymi fotelami, dwa rzędy, 9.4.6... mieszkasz w domku jednorodzinnym wiec piwnice zaadaptować lub przeznaczyć na to któryś z pokoi... i jazda... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, STELVIO napisał:

@Martin Rejek  Jedno pytanie na priv masz. Drugie: Skąd ta zmiana decyzji w sprawie subwoofera? Przecież byłeś mega zadowolony ze swojej konfiguracji. Czy w tak krótkim czasie odczuwasz jednak brak suba? Czy po prostu jak u większości z nas apetyt rośnie w miarę jedzenia? ?

Napisze krótko... brakuje mi mięsistego dołu we filmach... zmieniając kolumny z 202 na 302 myślałem ze 302 zejdą niżej... zeszły ale to nie to...gdybym był laikiem lub osoba która nigdy nie słyszała 5.1 i więcej z prawdziwego zdarzenia, to bym tak zostawił bo jest ok... ale ze słyszałem podczas projekcji w sklepie jak to wyglada „pro” stwierdziłem musze dążyć do tego efektu... a taki efekt da tylko 15cali  i wzwyż oraz mocny piec do napędzenia tak dużego głośnika... a teraz ja odwrócę karty, po jaka cholerę chcesz wymieniać suby? ? ja jak bym był na twoim miejscu wymieniłbym na 115 Klipscha jak już... system dzwieku masz niższej klasy wiec nie potrzeba Ci SVS-a lub innych lepszych... ewentualnie zostaw 112 i szukaj 115 i ustaw je w ten sposób 115 przód a 112 tył jako wspomagające... tak ode mnie proja masz super ale co do dzwieku mogłeś lepiej zainwestować pieniądze... fronty się marnują...wydane pieniądze wolałbym przeznaczyć na lepsze podstawki nawet jak salon ma 30m2... tak wiem już mówiłeś już nie raz... ale ja bym podszedł do tego inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf77 a ze się tak spytam, czemu sobie nie zrobisz pokoju typowo kinowego? Całego czarnego, z zajebiaszczym oświetleniem, mega wypasionymi fotelami, dwa rzędy, 9.4.6... mieszkasz w domku jednorodzinnym wiec piwnice zaadaptować lub przeznaczyć na to któryś z pokoi... i jazda... 

Nie mam takiego pokoju

Może kiedyś sobie wybuduje albo jak dom zmienię.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.