Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Ultro napisał:

 

klipsch 120 to następca r-112 którą mam. Kolega kupił r12 i sprawdzaliśmy u niego. R-112sw o wiele lepszy bas. Że tak można powiedzieć patrząc na półkę. Jak masz metraż i miejsce to lepiej R115sw za cenę nowego r120.Tj moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test SVS SB-2000 Pro artykuł z wczoraj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieć dwa klipscha za cenę jednego SVS. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przeliczanie na ilosc za wiele nie pomoze.

Pytanie brzmi: co chce osiagnac, co jest moim celem, a potem moge sie zastanowic nad tym, ktora koncepcja (czyli takze nad iloscia Subwooferow) lepiej realzuje zamierzony cel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat do merca to średnie porównanie jeżeli ktoś sprawdził osobiście przewagę dual sub nad jednym . Nawet 2 słabsze i gorsze są lepsze od jednego lepszego a w tym przypadku nie jest od aż tak dużo lepszy czy jakoś specjalnie wspaniały.  To budżetowy SVS.  Grzyby sprawa dotyczyła 1 sb4000 vs dwa klipsche wtedy można dyskutować o mercedesie vs fiat. 

Poza tym wątpię że ktoś wybierając z dwóch subów klipscha ma raptem 2 razy tyle do wydania.  Wyskoczyłeś z tą propozycją trochę nie w pore.  Zaproponuj pb16 jeżeli temat będzie o subie do 4 tyś....to samo.

R120sw kosztuje 1600 wyjsciowo ( do zrobienia 1300 spokojnie) , sb 2000 pro - 4 tyś.  Widzisz już @bl4ck jak się wygłupiłeś?

Zaznaczył chłopak że różnica jest kilka stówek pomiędzy 120sw a 12sw  i czy warto dopłacić , ty mu za to proponujesz dopłacić..........3 razy tyle ....na pewno nie robi to różnicy ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym do cholery wyskoczyłem wstawiłem link do recenzji i tyle, wątek jest ogólnie o subach to nie jest żadna propozycja ani rekomendacja.

A co do R-112sw sprzedałem to w cholerę wielki klusek nic więcej, zamieniłem na zwykłego sb-2000 nie ma porównania całkowicie inna kultura i muzyki człowiek z przyjemnością posłucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by napisać małe sprostowanie jeśli faktycznie kogoś to zainteresuje. Klipsch R-120SW jest następcą Klipsch R-12SW. A następcą mojego R-112SW jest Klipsch R-120CE. Żeby nie mylić. Może ja wyżej też dokładnie nie napisałem.

12 minut temu, bl4ck napisał:

Z czym do cholery wyskoczyłem wstawiłem link do recenzji i tyle, wątek jest ogólnie o subach to nie jest żadna propozycja ani rekomendacja.

A co do R-112sw sprzedałem to w cholerę wielki klusek nic więcej, zamieniłem na zwykłego sb-2000 nie ma porównania całkowicie inna kultura i muzyki człowiek z przyjemnością posłucha.

Wymieniłeś jednego na jednego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dwa dziadoskie suby to dwa razy więcej słabego brzmienia. Jeden SVS  2000 będzie niebotycznie lepszym rozwiązaniem niż dwa czy nie wiadomo ile r-120. Warunek jest jeden - neutralna akustyka pomieszczenia oraz uniwersalność zastosowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, STELVIO napisał:

Wymieniłeś jednego na jednego?

Tak, ale ja mam trudne akustycznie pomieszczenie to jest salon nie salka gdzie można stawiać pierdylion sub'ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, daniel-de napisał:

Niestety dwa dziadoskie suby to dwa razy więcej słabego brzmienia. Jeden SVS  2000 będzie niebotycznie lepszym rozwiązaniem niż dwa czy nie wiadomo ile r-120. Warunek jest jeden - neutralna akustyka pomieszczenia oraz uniwersalność zastosowania.

Wypowiedział się ktoś kto ma jeden ...

Niebotyczny przeskok ? ????  Przeskok w cenie jest niebotyczny i tyle , że jest lepszy to wiadomo ale nie 3 razy lepszy . Zejdź na ziemię,  masz umiarkowany apetyt na bas ( ponad 40m i jeden sub ) i twoje wybory to zamknięte suby ala rel t5  więc do kina masz daleko , do kinowego basu i takowej ilości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Xpedite999 napisał:

Wypowiedział się ktoś kto ma jeden

Przyczyna jest prosta wolę jeden lepszy niż dwa gorsze. Jeszcze lepiej by było mieć dwa lepsze. Filozofii w tym żadnej nie ma.

10 minut temu, Xpedite999 napisał:

Niebotyczny przeskok

Jaki niebotyczny przeskok? Nie cytuj mnie bo ja tego nie napisałem.

11 minut temu, Xpedite999 napisał:

ale nie 3 razy lepszy

Tego też nie napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, daniel-de napisał:

 Jeden SVS  2000 będzie niebotycznie lepszym rozwiązaniem 

 

7 minut temu, daniel-de napisał:

 

Jaki niebotyczny przeskok? Nie cytuj mnie bo ja tego nie napisałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję potwierdziłeś tylko tym postem, że przeinaczyłeś moją wypowiedź. Rozwiązanie nie ma nic wspólnego z przeskokiem. Do tego podałem też warunek spełnienia tego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, daniel-de napisał:

Przyczyna jest prosta wolę jeden lepszy niż dwa gorsze. Jeszcze lepiej by było mieć dwa lepsze. Filozofii w tym żadnej nie ma.

Tylko że Ty nie masz porównania, nie znasz warunków ani pomieszczenia.. nie masz podstaw do formułowania takich wypowiedzi. Xpedite999 ma tu 100% racji, dupek z niego ale o subach swoje wie.

Nawet Maciek (cinema pro) swego czasu powiedział że 2-4 słabe suby (jako przykłąd padły svs1000) w wielu konfiguracjach mogą zagrać lepiej niż 1 mocny sub.  A co by nie gadać jest to człowiek znacznie bardziej kompetentny i doświadczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fetek napisał:

Tylko że Ty nie masz porównania, nie znasz warunków ani pomieszczenia.. nie masz podstaw do formułowania takich wypowiedzi.

Rzucasz bezpodstawne słowa na wiatr. W pomieszczeniu została wykonana kalibracja zarówno na jeden jak i na dwa sb-3000. Już o tym pisałem. Drugi sub musiał być ustawiony po przekątnej. Został jeden z uwagi na obiekcje małżonki. Dokładnie znam warunki pomieszczenia  oraz wynikające z takiego a nie innego ustawienia suba problemy. Nie kwestionuje niczyich kompetencji ale wiele tu opinii w tym twoja wyjętych z czapy. Wiesz lepiej czego ja nie wiem o swoim pomieszczeniu mieszkając w nim 20 lat i badając jego warunki przy każdej zmianie konfiguracji sprzętowej. Takie wypowiedzi po prostu ośmieszają tych, którzy je formułują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, daniel-de napisał:

Rzucasz bezpodstawne słowa na wiatr. W pomieszczeniu została wykonana kalibracja zarówno na jeden jak i na dwa sb-3000. Już o tym pisałem. Drugi sub musiał być ustawiony po przekątnej. Został jeden z uwagi na obiekcje małżonki. Dokładnie znam warunki pomieszczenia  oraz wynikające z takiego a nie innego ustawienia suba problemy. Nie kwestionuje niczyich kompetencji ale wiele tu opinii w tym twoja wyjętych z czapy. Wiesz lepiej czego ja nie wiem o swoim pomieszczeniu mieszkając w nim 20 lat i badając jego warunki przy każdej zmianie konfiguracji sprzętowej. Takie wypowiedzi po prostu ośmieszają tych, którzy je formułują.

Pinokio  nos Ci rośnie, znowu mam Cie zwalić na glebę ? Nie oduczysz się kłamać ? ręce opadają, po co te ściemy ?

Dawaj pomiary, chętnie zobaczę różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, fetek napisał:

Pinokio  nos Ci rośnie, znowu mam Cie zwalić na glebę ? Nie oduczysz się kłamać ? ręce opadają, po co te ściemy ?

Dawaj pomiary, chętnie zobaczę różnicę.

A kiedy zwaliłeś mnie na glebę. Masz coś z głową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, daniel-de napisał:

Rzucasz bezpodstawne słowa na wiatr. W pomieszczeniu została wykonana kalibracja zarówno na jeden jak i na dwa sb-3000. Już o tym pisałem. Drugi sub musiał być ustawiony po przekątnej. Został jeden z uwagi na obiekcje małżonki. Dokładnie znam warunki pomieszczenia  oraz wynikające z takiego a nie innego ustawienia suba problemy. Nie kwestionuje niczyich kompetencji ale wiele tu opinii w tym twoja wyjętych z czapy. Wiesz lepiej czego ja nie wiem o swoim pomieszczeniu mieszkając w nim 20 lat i badając jego warunki przy każdej zmianie konfiguracji sprzętowej. Takie wypowiedzi po prostu ośmieszają tych, którzy je formułują.

Tez nie zgodze sie z toba. 

 

W moim pomieszczeniu dolozenie suba wartego okolo 400zl zrobilo takie wraznienie jakiego sam sub za ponad 3k nie dal rady zrobic. 

Zreszta pomiary wrzucalem tu wczesniej i fajnie to widac na wykresach. Ile roboty robi np. taki sub od Jamo s360. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo nie przetłumaczysz bo on uważa że dobry sub to mały sub. Większe jego zdaniem to overkill i dobrze wspomina t5 rela a nie duże kinowe konstrukcje a co dopiero dwa , dyskutowali z Fetkiem o tym i akurat tu fetek miał rację.  Zwraca przesadną uwage na jakość i to w minimalnej ilości ( skoro ma jeden sb3000 na 40m z otwartą kuchnią czy jakoś tak i twierdzi że mu wszystko trzęsie) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Lolo2 napisał:

wraznienie jakiego sam sub za ponad 3k nie dal rady zrobic. 

Każdy szuka czegoś innego. Na mnie nie robi wrażenia sama moc i potęga ale do tego musi być jeszcze bardzo dobra jakość tego brzmienia. Przeładowanie jednym wielkim hukiem jest tylko i wyłącznie męczące. Na prawdę trzeba mieć bardzo małe wymagania. I to co pisze kolega powyżej jest zupełną nieprawdą. Ważne są wszystkie aspekty a najważniejsze, że ma się to podobać i sprawiać przyjemność a nie katować uszy bo tak uważa ktoś piszący na forum i uznający się za największego znawcę tematu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, daniel-de napisał:

Każdy szuka czegoś innego. Na mnie nie robi wrażenia sama moc i potęga ale do tego musi być jeszcze bardzo dobra jakość tego brzmienia. Przeładowanie jednym wielkim hukiem jest tylko i wyłącznie męczące. Na prawdę trzeba mieć bardzo małe wymagania. I to co pisze kolega powyżej jest zupełną nieprawdą. Ważne są wszystkie aspekty a najważniejsze, że ma się to podobać i sprawiać przyjemność a nie katować uszy bo tak uważa ktoś piszący na forum i uznający się za największego znawcę tematu. 

Ujme to tak

Ja osobiscie nie daje wiary za jeden sub zagra dobze w pomieszczeniach typu salon jeszcze najlepiej z otwarta kuchnia. Mozesz nawet stawiac svs pb16. 

 

Dwa mniejsze i tansze suby sa bardziej ustawne i wynikowa jakosc bedzie lepsza. Bynajmniej tak wyszlo u mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel tu nie chodzi o buczenie ciągłe i przesadzone bo sam dobrze wiesz że dobrze ustawiony sub pojawia się tam gdzie trzeba i w ilości takiej jak trzeba . Ilość basu w kinie zależy od ścieżki filmowej , obejrzyj godzille czy aquamena,  tam jest przesadnie doładowany LFE.  Obejrzyj sobie Sicario , pierwsza część.  Kilka strzelanin,  ogólnie średnia ilość lfe ale moment w którym agentka wychodzi z domu w którego ścianach były zwłoki i zaraz eksplozja w tym momencie z zaskoczenia ( jakąś szope wywaliło w powietrze) wyrywa z butów.  Znajdziesz to nawet na YT.  To jest realizm a nie przesadzony czy wyolbrzymiony bas bo nastąpiła eksplozja kilkanaście metrów od bohaterki .....miazga.  Każdy komu zapuściłem ten kawałek wstawał wystraszony i jakby zły na mnie że go nie uprzedzilem hahaha

A właśnie wypełnienie i wyrównanie basu dwoma subami do takich scen jest prawie konieczne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xpedite999 napisał:

A właśnie wypełnienie i wyrównanie basu dwoma subami do takich scen jest prawie konieczne .

Zgadzam się z tym w zupełności. Widz polega na tym, żeby zrobić to na dobrych subach a nie na kaszalotach, które potrafią wygenerować z siebie duży hałas. Dlatego pisałem, że wolę jeden dobry sub niż dwa słabe pod względem brzmienia. Jeżeli w filmie jest wybuch bomby to chcę słyszeć, że jest to wybuch bomby a nie jakiś bliżej nie określony huk. O to w tym chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, daniel-de napisał:

Na mnie nie robi wrażenia sama moc i potęga ale do tego musi być jeszcze bardzo dobra jakość tego brzmienia. Przeładowanie jednym wielkim hukiem jest tylko i wyłącznie męczące. Na prawdę trzeba mieć bardzo małe wymagania. I to co pisze kolega powyżej jest zupełną nieprawdą. Ważne są wszystkie aspekty a najważniejsze, że ma się to podobać i sprawiać przyjemność a nie katować uszy bo tak uważa ktoś piszący na forum i uznający się za największego znawcę tematu. 

Ten cały wywód ma genezę w tym

7 godzin temu, daniel-de napisał:

Został jeden z uwagi na obiekcje małżonki.

Nie masz zgody na drugi (chociaż byś chciał), ale z braku zgody bronisz tezy o jednym subie jak niepodległości. Weź się chłopie ogarnij ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sypus napisał:

z braku zgody bronisz tezy o jednym subie jak niepodległości.

Totalna bzdura. Niczego nie bronię bo wcześniej pisałem, że zdaję sobie sprawę, że obecny stan jest daleki od ideału. Znajdź moje poprzednie posty i dopiero wypowiadaj się w temacie moich twierdzeń. Do tego kompletnie nie rozumiesz moich wypowiedzi. Oczywistym jest fakt, iż z uwagi, że każde pomieszczenie do zwykłego użytku nie jest idealnie akustycznie. Rozwiązaniem problemów z basem jest kalibracja i zastosowanie minimum dwóch subwooferów. Tak jest i w moim przypadku. Jednakże zastosowanie dwóch dobrej jakości subów a zastosowanie dwóch słabych subów lub jednego dobrego to dwie różne sprawy. Miałem na testach Klipscha 115sw i był tak zły, że dołożenie drugiego nic by nie zmieniło. A dlaczego a dlatego, że ten sub oprócz bardzo dużego hałasu, który generuje nie ma żadnych innych zalet. Nie mogłem kompletnie rozróżnić czy gra kontrabas czy gitara basowa, czy wybuchł granat czy samochód wjechał w mur. Brak kompletnej rozdzielczości. Powiedz mi czy dołożenie drugiego suba zmieni sytuację? Pojawi się rozdzielczość, barwa na basie? No nie, więc zrozum, że ja nie twierdzę, że jeden sub jest lepszym rozwiązaniem od dwóch tylko, że jak już mam mieć dwa słabe to wolę jeden lepszy. Gdyby było inaczej i miałbym zgodę na postawienie dwóch subów to już dawno stałby dwa Klipsche a wszystko odbyłoby się tańszym kosztem. 

Reasumując teza, że jakiekolwiek dwa subwoofery są w każdym przypadku lepszym rozwiązaniem od jakiegokolwiek jednego bez rozpatrywania indywidualnych potrzeb, gustu, słuchu oraz warunków akustycznych jest oczywiście błędna i spłyca problem. Gdyby było inaczej każdy kto kupiłby minimum dwa subwoofery za kilkaset zł. pozbyłby się wszelkich problemów akustycznych i cieszyłby się bardzo wysokiej jakości basem. Brednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu na skrzypeczkach, a i tak wszystko sprowadza się do tego

41 minut temu, daniel-de napisał:

i miałbym zgodę na postawienie dwóch subów to już dawno stałby dwa Klipsche a wszystko odbyłoby się tańszym kosztem.

 

czyli masz jeden, bo i tak drugiego nie postawisz, bo nie masz zgody  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sypus napisał:

czyli masz jeden

Takie życie. Albo rybka albo pipka ? 

7 minut temu, sypus napisał:

drugiego nie postawisz, bo nie masz zgody

Nad tym już pracuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na dodatek dwa nieszczęsne Klipsche.
Po co takie ściemnianie. Nie Ty jeden masz żonę i nie Ty jeden takie problemy. Życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.